Добрите сервизи за Пежата

Всички теми за магазини за части, застрахователи, бензиностанции и т.н. тук!
kosmopoliten
генерал
генерал
Град: София
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 110 times
Been thanked: 200 times

Re: Добрите сервизи за Пежата

Мнениеот kosmopoliten » пон дек 03, 2018 8:42 pm

Прочети, доста е писано.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
Мини F65, BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

irrealizable
наборник
Град: Sofia
Кара: Peugeot 308 SW 2.0 HDI 150

Мнениеот irrealizable » нед яну 06, 2019 8:30 pm

Ilia SFA написа:Здравейте! За да се провери информацията Ви, моля за повече факти(рег.номер, дата на посещение) за последното и предпоследното ви посещение в сервиза на Пежо на Цариградско шосе, и за предпочитане на ЛС, защото темата е за "Добрите сервизи за Пежата". Лека вечер!

Мина доста време, но нямах и повече нерви да се занимавам с тази история за къси пари, макар въпросът да беше принципен.
Колата е с регистрационен номер У1724АХ, като посещението ѝ за преглед преди покупка беше на 09/10/2018 с пълен оглед и всички прилежащи дейности, а следващото посещение в сервиз с горепосочения случай - на 08/11/2018. Тъй като не обичам да съм голословен ще прикача и снимки на щеката, както и на фактурата - подчертавам 30лв труд за вадене на маслоизмерителна щека! Мисля, че всеки сам може да си направи изводите. Снимките са тук, като има снимка и на счупената щека с ръце и доста усилия от мен:

https://ibb.co/mqNP7vV
https://ibb.co/LRydWSB
https://ibb.co/ZY4pYwp
https://ibb.co/TL1Fmqp
https://ibb.co/dfsK4VW
https://ibb.co/0FTcwmf
https://ibb.co/TWbxtX4

Писах и до централата на СФА с надеждата, че някъде ще намеря правдата. Получих този отговор:

Уважаеми г-н Желязков,

Инициирахме проверка по случая Ви , като изискахме становище от ръководителя на серивиза на Пежо -Цариградско шосе.

В заключение може да констатираме, че за съжаление, действително при смяната на маслото се е получило отчупване на пласмасовия край на

маслоизмерватената щека и това е наложило описаната интервенция, за което не може да търсим вина в сервиза.

В потвърждение прилагаме снимка на нова такава щека.

С уважение,

Поздрави от Екипа на София Франс Ауто АД

Вината се признава, но се говори за пластмасов край на щеката. Снимките са красноречиви. Коментарът е излишен.

Не ме разбирайте погрешно, аз имах силното намерение да си продължа сервизната история на колата и да я обслужвам в СФА, независимо дали е по-скъпо или по-евтино - не съм се интересувал от цени, но с такова отношение... Умишлено пускам поста тук, защото случая е в интерес на всички, след като СФА се води от "добрите" сервизи за пежата.

kosmopoliten
генерал
генерал

Мнениеот kosmopoliten » пон яну 07, 2019 8:54 am

Аз лично не виждам проблема, счупена щека която е била заяла, дърпали са я, въртяли са я с надеждата да излезе сама и накрая се е счупила. Може би трябваше да те викнат ти да си я вадиш и счупиш, така ли?
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
Мини F65, BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 29 times
Been thanked: 176 times

Мнениеот pepy1 » пон яну 07, 2019 3:04 pm

Ето тук не си прав колега! Защо начисляват сума за смяна на нещо + самото нещо, за което увреждането е от сервиза, а не от клиента? Нали за това е сервиз, и то официален! Трябва да имат механици, методи и инструменти за работа различни от тези на бай Драган в махалата. Тук явно е действано със сила, а не с акъл. Затова все повече клиенти избягват фирмените сервизи за поддръжка, освен ако не са гаранционни - то тогава е задължително за да важи гаранцията. На снимката личи че е заварявана или лепена, това да таксуваш за труд и резервна част клиент, при положение че сервизен техник е виновен..... незнам. Ако за всичко си викате клиентите да опитат да оправят проблем за който не желаете да носите отговорност/в случая счупената щека/ то по-добре закрийте сервиза или сменете служителите си! На мен в един от рекламираните тук сервизи са ми сменяли щеката за маслото преди години, но единствено ми е фактурирана цената която са заплатили в сфа. Смяната те ми я препоръчаха, тъй като пластмасата беше само половината по вертикала, а останалата половина беше напукана и се клатеше.

irrealizable
наборник
Град: Sofia
Кара: Peugeot 308 SW 2.0 HDI 150

Мнениеот irrealizable » пон яну 07, 2019 10:00 pm

Не знам дали обърнахте внимание на снимките на щеката и дали сте се докосвали до подобна. Нито с дърпане, нито с клатене, нито с удряне може да излезе щеката равномерно срязана. Умишлено я счупих и то с много усилия, огъвайки я на повече от 180 градуса и с натиск, за да се види дори при такива усилия, какво означава счупване.

Нещо, което само аз си знам, е, че последно тази щека е била вадена от тях при проверката на автомобила. И в двата случая, дори да не са я рязали, а те са, отново причината е в тях.

И аз не мога да разбера, какъв е този сервиз, който дори вината си признава и твърди, че вина не може да се търси, макар да се изкривяват обстоятелствата.

kosmopoliten
генерал
генерал

Мнениеот kosmopoliten » вт яну 08, 2019 8:53 am

Щеките понякога така заяждат, че просто нямат вадене! Човек трябва да е поне малко технически грамотен и да разбира нещата.

Върни се в “Сервизи, услуги, магазини”