Тракане,пукане на пластмаси...и други в купето

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
Nicko_8
сержант
сержант
Град: Хасково
Кара: PEUGEOT 407SW 2.0HDI
Has thanked: 39 times
Been thanked: 43 times

Re: Тракане,пукане на пластмаси...и други в купето

Мнениеот Nicko_8 » ср ное 15, 2017 9:59 pm

И аз имам проблеми с подлакатника , само, че моят скърца в прибрано положение,когато ръката ми е върху него. Понякога сутрин ме влудява ,особенно когато ми се спи... Някакви идей как да го обезшумя ?

Vato
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна, Стара Загора
Кара: 406 Coupe 3.0 V6; 405 Mi16x4; C5 3.0 HDI; Xantia Activa Turbo C.T.; Volvo S60 R
Has thanked: 93 times
Been thanked: 243 times

Мнениеот Vato » ср ное 15, 2017 10:59 pm

Вземи текстилна лента за изолация на кабели, за предпочитане на 3М. Лепни няколко парчета отдолу на подлакътника на местата където капакът ляга върху кутията.

Потребителски аватар
Nicko_8
сержант
сержант
Град: Хасково
Кара: PEUGEOT 407SW 2.0HDI
Has thanked: 39 times
Been thanked: 43 times

Мнениеот Nicko_8 » ср ное 15, 2017 11:33 pm

Благодаря, ще опитам .

Потребителски аватар
СофияХристова1978
наборник
Град: Търговище
Кара: Пежо 407 2,7HDI
Been thanked: 2 times

Мнениеот СофияХристова1978 » пон авг 20, 2018 10:10 pm

Колеги здравейте ,за да не пускам нова тема и да продължа тази искам да попитам за мнение.От два дни чета темата , мислех че намерих проблема за изтракването отзад вляво , но не се получи.Значи проблема при мен е , като мина през легнал полицай или някакво вълнообразно препятствие в момента в който колата подскочи и тръгне да пада се чува едно думкане , не тракане а все едно се удря гърнето в пода примерно , шума е като от нещо масивно.Ходих в три сервиза , всичко е здраво нищо не помръдва.Смених едни тампони на носача отляво отзад , на мен ми прилича повече на щанга но както и да е , резултат никакъв.Днес овързах с опашки въпросните жила на ръчната спирачка за халките , но пак нищо .Регулирах и багажника , капака е бетон , затваря се като хладилник няма грам луфт.Тръгнах да сменям първо амортисьор , обаче ми обявиха крайна цена от 600лв. за бройка само оригинален , затова тръгнах първо от по-дребните неща.Амортисьора няма омаслено , колата не се клати , като я натискам ми се струва една идея по-мека отляво отколкото вдясно .Предполагам знаете , че амортисьорите са с кабели някакви странни , аз поне не бях виждал такива .Колата е 2,7 HDI SW .

Потребителски аватар
ra40
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: 306 Dturbo, Xsara VTS, 407 V6 & 206 SW
Has thanked: 288 times
Been thanked: 1380 times

Мнениеот ra40 » вт авг 21, 2018 12:12 am

Амортисьорите са адаптивни.Такива са само на шестаците.При мен проблема се реши с привързване на жилата.Ходи на тресачка да ти видят амортисьорите преди да ги смениш.
Изображение

ogipleven
сержант
сержант
Град: Плевен
Кара: ше 407SW 2.0hdi 100kw 2007г. BVA6
Has thanked: 213 times
Been thanked: 99 times

Мнениеот ogipleven » вт авг 21, 2018 2:31 pm

Провери луфта на стъклото на петата врата и закопчаването на задните седалки. Уплътни и на двете места.

Потребителски аватар
chokolino771
наборник
Град: Търговище
Кара: Пежо 407
Been thanked: 4 times

Мнениеот chokolino771 » чет сеп 06, 2018 9:27 pm

Направих го Оги ама същата работа , отдолу го чувам това думкане и е почти като амортисьор , но като клатя колата или натискам нищо не се усеща.Пиша от истинския си профил само да уточня , досега бях СофияХристова а сега вече не съм,за което БЛАГОДАРЯ НА АДМИНИСТРАТОРИТЕ !Не че досегашния ми беше фалшив де ,просто беше на жена ми.

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Кула, Батак
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi
Has thanked: 391 times
Been thanked: 289 times

Мнениеот Martin_Varbanov » пет сеп 07, 2018 8:37 am

Свали задните седалки, махни кората в багажника, която покрива резервната гума и карай. Опитай се да хванеш с ръка амортисьора и някой да натиска задницата, ако е разбит ще се усети и чуе, но трябва да си близо до него.

Потребителски аватар
ivoyan
генерал
генерал
Кара: 407 ST CONFORT 2.0HDI/136 FAP BV6
Has thanked: 578 times
Been thanked: 419 times

Мнениеот ivoyan » съб сеп 15, 2018 8:51 pm

ivoyan написа:Дали имаше инфо за оправяне на злобното скърцане на ограничителите на задните врати? Точно при отваряне на половина на всяка от задните врати се чува такова отвратително изскърцване, че се чудя каква бракма карам... Единият ограничител съм го сменял, редовно ги смазвам, но проблемът се решава за 2-3 седмици. Там триенето е гума в пластмаса и не знам просто какво да направя, че хем да не скържа (стърже), хем и да държи този ограничител. Дайте някакви идеи!

Проблемът е отстранен по препоръка на Faerman70. Задните ограничители на вратите се сменят със същите като на предните врати - арт. номер 9181J0. Еднакви са ляво/дясно и седан/св. Влизат на местата си идеално, без рязане, преправяне или опиране някъде. Аз ги прекарах под изолацията по средата на вратата, без да се свалят говорителите. Използва се кабел или дебело въже за водач и смяната е доста лесна, пък и това ми е третата замяна на този детайл... Отново :evalata: Faerman70!

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4799 times
Been thanked: 6203 times

Мнениеот NVG » нед сеп 16, 2018 12:08 am

:spam: Тоя Фаерман, ако се рОди нема да се очува зАвалията! Жив и здрав да е! :ibree:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! ПАРАТА ЕБАВА ФУКАРАТА!
HЕ ПРАВИ НЕПОИСКАНО ДОБРО!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА

Изображение

Chi4oto+
наборник
Кара: Peugeot407 2.0 HDI
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Мнениеот Chi4oto+ » ср ное 21, 2018 11:13 am

Вариянт за тез дет вече им е счипена остта на клапата!!![/b][/color][/size] Една планка се монтира (те това е от към здравата страна на остта на клапа, счупена е от към другия и край :psuwaj: ) и според сезона се отваря от там ръчно :shock: , тъпо но поне не разглобяваш половината автомобил :kodapraish: .
12.jpg
Малко снимки на това, което се чупи и как се там ремонтира :arrow:
http://fotki.yandex.ru/users/antonpegov/album/80604/
Успех с ремонта и :biri:[/quote]
Здравейте, мисля да пробвам този метод да си преместя ръчно клапата, но имам някои въпроси. При мен лявата половина духа топло, а отдясно студено. Ще работя през жабката. Въпросът ми е двете клапи с едно моторче ли се задвижват и къде е то вляво или откъм пасажера. Ако е от ляво както предполагам и д. клапа е счупена от вътрешната част би трябвало да мога да я преместя ръчно. И може ли да се завърти без да слагам планка. Искам да си пусна топло през зимата а на пролет да си оправя нещата

Потребителски аватар
butata
сержант
сержант
Град: Стара Загора
Кара: Ford Focus 2015 2.0 TDCI Бивши: Peugeot 407 SW 2.0HDI BVA6 ; 407 2,0i 16v , 206 1.1 , 205 GTI
Has thanked: 532 times
Been thanked: 268 times

Мнениеот butata » ср ное 21, 2018 4:21 pm

Колега , първо това не е правилната тема.
Второ- в правилната тема има доста снимки , линкове към снимки и указания за достигане до клапите и от двете страни.
Демонтирай жабката , махни изолацията и ще се отвори идеална гледка към моторчето и остта на клапата.
Моторчетата на двете клапи са различни - от двете страни по едно за регулиране на температурата , освен ако не си с еднозонов климатроник ( макар да не съм сигурен за еднозоновия , а разсъждавам в момента ).
Успех с ремонта , макар че това с ръчната регулация изобщо не вярвам да ти се получи добре.
Ако искаш да летиш високо в небето,не кълви на земята с кокошките!

Chi4oto+
наборник

Мнениеот Chi4oto+ » ср ное 21, 2018 5:13 pm

faerman70 написа:
g_nenchev написа:За да не отварям нова тема пиша в тази. Та въпроса ми е : Някой може ли да ми каже къде се намира клапата за управление на потока въздух през вентилацията/рециркулация или взимане на въздух отвън/. Понякога като сменям посоката прискърцва от нея и леко ме дразни. Има ли начин да се стигне до нея без сваляне на цялото табло?Гледах в сървисбокса, но не се разбира дали може да се стигне то там без разглобяване на половината автомобил..

Здравей, да ме прости Pepino :ibree: :biri: , но малко да корегирам, но вариянт има и обезателно преди таз зима го стори, че е 'тръгнала' и остта на клапата ти ще се счупи :arrow:
Махаш вътрешната облицовка на кутията за вещи ( бардачек )
:udri: долното бяло кръгче дет се види е остта на заслонката (клапа), там със технически вазелин смажи :evalata:
11.jpg
Вариянт за тез дет вече им е счипена остта на клапата!!! Една планка се монтира (те това е от към здравата страна на остта на клапа, счупена е от към другия и край :psuwaj: ) и според сезона се отваря от там ръчно :shock: , тъпо но поне не разглобяваш половината автомобил :kodapraish: .
12.jpg
Малко снимки на това, което се чупи и как се там ремонтира :arrow:
http://fotki.yandex.ru/users/antonpegov/album/80604/
Успех с ремонта и :biri:

Единствено в тая тема" fearman" е описал как може ръчно да се регулира клапата затова и тук списвам(изчел съм всички теми за клапи и климатроници), а относно двигателчето мислех че е само едно и е от другата страна

Потребителски аватар
butata
сержант
сержант
Град: Стара Загора
Кара: Ford Focus 2015 2.0 TDCI Бивши: Peugeot 407 SW 2.0HDI BVA6 ; 407 2,0i 16v , 206 1.1 , 205 GTI
Has thanked: 532 times
Been thanked: 268 times

Мнениеот butata » ср ное 21, 2018 5:55 pm

Да , тук го е написал , но не искам да влизам в излишни спорове :)
Относно клапата- много зависи от коя страна се е счупила остта. Ако е от външната страна ( по-вероятната) , тогава няма начин да се поправи с начина посочен от Фаерман, тъй като външната част на остта на клапата няма да има взаимодействие с останалата част и самата клапа няма да се мести. Но дори и да е счупена от вътрешна страна пак не е сигурно как ще застане спрямо въздуха и дали ще може да се регулира ръчно както трябва.
С няколко думи - доста ненадеждна е тази операция.
Най-добре с рязане на кутията, или сваляне на таблото. По този начин си гарантираш дълготрайно решение на проблема. :)
Моля модератора да премести мненията към съответната тема. :eho:
Ако искаш да летиш високо в небето,не кълви на земята с кокошките!

Chi4oto+
наборник

Мнениеот Chi4oto+ » ср ное 21, 2018 9:06 pm

Мерси колега, ще действам и ще пиша какво се е получило в правилната тема :)

Потребителски аватар
velikvn
наборник
Град: Петрич / София
Кара: 407 SW 2.0 HDi 2006

Мнениеот velikvn » пон май 13, 2019 9:08 am

Здравейте,
Такааа, моето тракане/вибрация идва от капака на Стопа, който ми е на стъклото.
Нали на комбито има стоп на самото стъкло.Та върху светлините има пластмасов капак, който при определени обороти вибрира и трака, побърква ме.
Вчера открих, че се сваля само капака. Дайте идеи как да го обезшумя. Постоянно решение да го залепя със силикон на скобите и това е :D ама ако стане нещо не ми се иска да го чупя.
Дайте идея как, защото не знам точно къде или как вибрира, след като всички щипки са закачени.
България е една от малкото страни в света ,в която докато караш в насрещното движение може някой да те шибне отзад!
Липсата на доказателства за съществуването на нещо, не е доказателство за неговата липса! Истината е някъде там ...

Потребителски аватар
milenvb
редник
редник
Град: Габрово
Кара: Peugeot 407SW, 2.0 HDI, 100 KW
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Мнениеот milenvb » пет май 17, 2019 3:50 pm

Подложи една тъмна на цвят гумичка между стъклото и пластмасовия капак на стопа. Вибрациите изчезват.

Потребителски аватар
nati_n
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 Peugeot 407
Has thanked: 28 times
Been thanked: 11 times

Мнениеот nati_n » чет юни 06, 2019 10:55 am

Хайде и аз да се похваля/оплача. И моят кофтор тракаше като цигански трактор пред разпадане, то беше едно тропане в купето та се не трае. Благодарение на идея от приятел, уплътнихме с обикновен изолирбан металните скоби на които се захващат задните седалки, и о чудо, настана тишина. Тъй че, на този етап кошницата няма да се разпадне! Или с две думи, и това е вариянт за мистериозно тракане и тропане в купето. Дано съм полезна, ако ли не поне не преча :tancii: :brrr:
До сега Peugeot 307, Peugeot 407 :metal: :banan:

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Кула, Батак
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi
Has thanked: 391 times
Been thanked: 289 times

Мнениеот Martin_Varbanov » чет юни 06, 2019 5:45 pm

Еш, па ти кЪ стават тия раути :biri:

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивши: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още Пежа.
Has thanked: 6161 times
Been thanked: 5395 times

Мнениеот Pepino » чет юни 06, 2019 10:06 pm

Стават като в началото на темата :)
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел

Върни се в “407”