имам проблем с километража

Потребителски аватар
20611
наборник

имам проблем с километража

Мнениеот 20611 » ср яну 30, 2008 6:57 pm

:( понякога спира и не иска да върти стрелката,седи си под 10 км.някой път тръгва,а днес ми спря и сигурно 100 км карах без километрах после започна да се вдига стрелката,но не показваше верните километри в час,и след около 30-40 км започна да ми показва.
какво може да му е?

Потребителски аватар
Joey
редник
редник
Кара: 206 GTI

Мнениеот Joey » ср яну 30, 2008 8:52 pm

И на мен ми направи веднъж този номер,карам си и гледам 70км/ч след няколко секунди гледам 0км/ч :shock: После спрях на светофара и когато тръгнах всичко си беше ок.
На 6 февруари имам час при Алекс за диагностика и ще му кажа и за това да видим какво ще излезе.
Предполагам,че има нещо като потенциометър,който движи стрелката и от него идва цялата работа,но незнам,нямам време да разглобя малко и да проверя.
Do not drive faster than your angel can fly!!!

Потребителски аватар
1337
генерал
генерал
Кара: Peugeot 505 - 2.2 Turbo Injection, PB
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Мнениеот 1337 » ср яну 30, 2008 9:02 pm

Лоша връзка. Пръска се с контактспрей и се оправя. Но къде са на 206 да ти каже някой запознат колега ;)

Потребителски аватар
20611
наборник

Мнениеот 20611 » чет яну 31, 2008 12:11 am

карах я веднъж в сервиз на Пежо в Сандански .Но явно нищо не са направили по въпроса с проблема щом пак се появи

Потребителски аватар
icqlite
полковник
полковник
Град: София
Кара: 307, 1.6HDI, 16V, 110 к.с.
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Мнениеот icqlite » чет яну 31, 2008 11:18 am

Аз пък имам чувството, че моя километраж не измерва правилно.Според мен поне 10-15км отчита по-малко.Особено като тръгвам толкова бавно се вдига че нямам думи.Според мен не е правилно настроен.
Примерно на километража ми пише че карам с 80км, а на мен ми се струват че са 100км някъде. Нещо да светнете по въпроса кво може да е това?

Потребителски аватар
legally blonde
наборник
Кара: Peugeot 206 1.4

Мнениеот legally blonde » чет яну 31, 2008 12:05 pm

и на мен нешо подобно
както си карам изведнъж тръгна нагоре мина 100 км а се движех с 50.
После се оправи , после пак така с 10 км отклонение .

Смениха ми моторчето и сега е ОК.
На пежата са им голям проблем и оборотомера и скоростомера .

Потребителски аватар
icqlite
полковник
полковник
Кара: 307, 1.6HDI, 16V, 110 к.с.
Has thanked: 16 times
Been thanked: 14 times

Мнениеот icqlite » чет яну 31, 2008 1:05 pm

И къде си го смени това моторче и за колко пари?

eldoctor
наборник

таблото

Мнениеот eldoctor » чет яну 31, 2008 10:08 pm

тези моторчета са проблем не само на пежата.случва се на всякакви автомобили с електронни табла.
токът е някъде там

Потребителски аватар
tuning-fenka :)
редник
редник

Мнениеот tuning-fenka :) » пет фев 01, 2008 11:37 am

legally blonde написа:На пежата са им голям проблем и оборотомера и скоростомера .

O,аз от 6 месеца си карам с 0км/h :? Мигачите се включват и изключват,когато си искат,всичко по таблото свети,или когато пък трябва-не свети....не само скоростомера и оборотомера са им проблем. :? хихи

Потребителски аватар
Ghost
наборник
Град: Пловдив
Кара: Peugeot 307 HDI/2/136

Мнениеот Ghost » пет фев 01, 2008 4:33 pm

tuning-fenka \":)\" написа:
legally blonde написа:На пежата са им голям проблем и оборотомера и скоростомера .

O,аз от 6 месеца си карам с 0км/h :? Мигачите се включват и изключват,когато си искат,всичко по таблото свети,или когато пък трябва-не свети....не само скоростомера и оборотомера са им проблем. :? хихи

Честно казано със скоростомера и на мен ми се появява проблем отвреме навреме. После му идва акълът и се кротва и за това не го пипам. С левия мигач си имах дерт доскоро. Включваеше се, когато си поиска. Много ефектно особено, когато съм на моста на Марица. :) Оказа се, че е ключът на мигачите. Смениха ми го в Пежо и заедно с труда струваше някъде към 78 лв. :60:
Ghost

Потребителски аватар
legally blonde
наборник
Кара: Peugeot 206 1.4

Мнениеот legally blonde » вт фев 05, 2008 12:00 pm

Аз също имах проблем с мигача. Така си беше купена с постоянно включващ се мигач. всяко второ пежо 206 над 6-7 г го е имало тоз проблем. Оправя по няколко начина - ново лостче, домашен майстор- разменят се пъпките , или редовно чистене с контактен спрей.
Другия им проблем са неработещите скоростомери и оборотомерите - проблема също е поправим - моторче за 35 лв и си готов. Съшо твърде чест проблем.
По серизните им проблеми според мен са:
1. стъпковото моторче
2. предните носачи
3. задния мост

но в форума има доста теми за всяка една от точките които могат да момогнат. :)

Потребителски аватар
MaNik
сержант
сержант
Кара: peugeot 206

ffds

Мнениеот MaNik » вт фев 05, 2008 9:21 pm

аз съм на същото положение левия мигач когато дам на контакт се вклучва почти винаги при студен двигател нз дали има връзка , пуска се от време на време на път но съм забелязал ,че примерно 1 ден се вклучва няколко пъти на ден, а после 1 седмица не се обажда после пак 1 -2 дни после пак 2-3 седмици нямам проблем ..мн е странно

geodj
редник
редник
Кара: В момента без Пежо
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Мнениеот geodj » чет фев 14, 2008 10:15 am

legally blonde написа:и на мен нешо подобно
както си карам изведнъж тръгна нагоре мина 100 км а се движех с 50.
После се оправи , после пак така с 10 км отклонение .

Смениха ми моторчето и сега е ОК.
На пежата са им голям проблем и оборотомера и скоростомера .

не пишеш къде го смени и колко ти струва

Потребителски аватар
kaseopeia
генерал
генерал
Град: нейде м/у СА и РК
Кара: Пижо 206 2.0 HDI
Has thanked: 157 times
Been thanked: 140 times
Контакти:

Мнениеот kaseopeia » чет фев 14, 2008 10:21 am

в тази тема го е обяснила доста подробно ;)
http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?t=16840&postdays=0&postorder=asc&start=20
Една година без тебе слънчице, винаги ще помня и обичам!

Потребителски аватар
Joey
редник
редник
Кара: 206 GTI

Мнениеот Joey » пет фев 15, 2008 12:26 am

Днес за първи път ми се включи десния мигач сам,след като връхлетях една дупка :? Добре че бях прочел тук за това иначе нямаше да повярвам,след кратък преглед установих че определено е от лостчето и в събота ще има разглобяване,дано го оправя,ако ли не в СФА ще ми се зарадват :lol:
Do not drive faster than your angel can fly!!!

Потребителски аватар
flomaster
наборник

Re: имам проблем с километража

Мнениеот flomaster » вт май 05, 2009 7:03 pm

Аз отскоро следя форума ама отдавна имам 206.
Относно оборотомера и скоростомера мога да се похваля че съм сменял стъпково моторче в таблото и сега всичко си е О.К. даже ми сложиха нови лампички в таблото и сега свети та се къса.Струваше ми 70лв а не 650 за (ново табло) защото навсякъде ми казаха толкова.Ако някой от Пловдив иска да си ги оправи мога да го свържа с хората в сервиза много са готини и си личи че си разбират от работата.Каквото и да стане по електрониката те ми го прават. :metal:

Потребителски аватар
angelhs
редник
редник
Кара: Peugeot 306 Premium 1.4mi
Been thanked: 7 times

Мнениеот angelhs » вт май 05, 2009 9:15 pm

Не знам на 206 как е организиран оборотомера и километража но ще ви кажа как е на 306 електронния вариант /без жило/.И двата прибора съм ги ремонтирал собственоръчно.Километраж:сигналите от датчика който е на скоростната кутия постъпват сигналите електрически към електроника-интегрална схема специализирана и няколко дискретни елемента.От нея излизат изводи за показателя на скоростта който по същество е един милиамперметър с голям ъгъл на отклонение.Когато "заяждат"показанията на скоростта трябва да се търси механична причина -често това е прашинка буклук в системата..За километрите-стъпково моторче върти посредством редуктор числата.Често срещана причина е заяждане на помощните колеленца на числата.Двете системи са независими една от друга макар,че ги свързва обща интегрална схема.Стъпковото моторче не е натоварено теоретично не може да изгори.Много често срещана причина е "лоша спойка".
Оборотомер-често срещана причина е лоша спойка.При мен беше едно транзисторче мисля вс237.Лошите спойки са 99% от неработещата електроника в автомобила.Често срещано обяснение е-минах през една копка и се оправи.Трябва да се намери причината а не да се надяваме да се оправи само! :banan:

Потребителски аватар
imweasel
редник
редник
Кара: Peugeot 206 1.1i TU1JP 1999
Been thanked: 2 times

Мнениеот imweasel » вт май 05, 2009 10:37 pm

Фулумастере - стига пуска такива тънки оферти за сервиз "на уше", че и с цени даже.
В другата тема и мобилен си оставил. Ако ще правиш реклама - мятай в базара.

Какви 650 лева за ново табло при изгоряли крушки и машинки. Твоята работа като в оня виц:
"Жена, това дете ще го къпем или ново ще правим". Крушки и машинки са си кахър на Пежолината и се правят по сервизите или в домашни условия. Ето обяснено как става:
http://peugeotclub.info/forum/viewtopic.php?f=10&t=16840&start=29

Потребителски аватар
petelina
редник
редник
Град: Пловдив
Кара: Пежо 206 1,4
Been thanked: 1 time

Мнениеот petelina » ср май 06, 2009 11:33 pm

Аз имах проблем със скоростомера. Седеше ми на 10 км само,няма значение колко газ се дава или с колко се движи колата. Проблемът беше от едни метални пластинки на самата стрелкичка,те са фини и лесно се пречупват. Това е доста често срещан проблем при пежата. Дадох го на един познат и той ми го оправи,но просто исках да ви кажа какъв може да е проблемът :)
Изображение

max payne
наборник
Град: В Търново

Мнениеот max payne » чет апр 01, 2010 8:35 pm

Привет на всички.Отскоро съм собственик на пежо 206 1.9 , 70 коня дизел, мисля че е 2000 или 2001 година.Скоростомера не работи, понякога рядко закача и започва да работи, но в повечето случаи стой ниско долу стрелката и не мръдва.Иначе оборотомера си работи добре.Дайте ми някаква идея какво мога да пробвам да направя сам , а ако това не е по силите ми, защото колите не са ми най силната част, поне ми кажете къде във Велико Търново могат да ми оправят този проблем, защото ми е гадно без скоростомер.Мерси :)

Върни се в “206”