Колеги от Пловдив за съдействие - сваляне на челно стъкло

stili4a
наборник
Град: София

Колеги от Пловдив за съдействие - сваляне на челно стъкло

Мнениеот stili4a » пет ное 23, 2018 4:14 pm

Здравейте, колеги. Имам Пежо 307 със спукано преди стъкло и намерих втора ръка в с. Козарско (Пловдивско). За мен не е проблем да отида да го взема, но нямам идея как да го сваля (както и човекът, който го продава).
Има ли колеги от Пловдив и околията, които биха съдействали да свалим стъклото.

П.С. Приемам и съвети как бих могъл да го сваля. Благодаря.

Потребителски аватар
Ozzie
старши сержант
старши сержант
Град: Варна
Кара: Форд Focus C-Max 1,6 HDi 80 kW
Has thanked: 961 times
Been thanked: 786 times
Контакти:

Re: Колеги от Пловдив за съдействие - сваляне на челно стъкло

Мнениеот Ozzie » пет ное 23, 2018 7:28 pm

Купи си някакво жило от велосипед, по- добре за спирачки, че са по- дебели и предполагам самото жило е оплетено от повече нишки. Не съм сравнявал дали наистина е така в сравнение с жилата за скорости, които са 0,3 мм. по- тънки. Може и две да вземеш, за всеки случай. Има евтини в "Алати", стига да не ти е в противоположния край на града.
Та след като имаш жило, разбрицваш го, примерно вземаш само 2-3 нишки, нещо което имаш под ръка, което да играе роля на дръжки в двата края на жилото (нещо дървено е подходящ материал), задължително едни дебели ръкавици и почваш да режеш лепилото.
Тънкия момент е да прокараш жилата между стъклото и купето, там вече си трябва сериозна импровизация с подръчни средства.
С този метод съм свалял стъкло на вратата на багажника на 306, както и двете странични стъкла, също на 306-цата.

P.S. Жилата се късат, затова съм вземал само по 2-3 нишки.

kosmopoliten
генерал
генерал
Град: София
Кара: Пежо 307 СС
Has thanked: 211 times
Been thanked: 313 times

Re: Колеги от Пловдив за съдействие - сваляне на челно стъкло

Мнениеот kosmopoliten » пет ное 23, 2018 8:42 pm

На 307-ицата е доста трудно свалянето на стъклото, отдолу е лепено на две ивици. И да се внимава със свалянето на механизма на чистачките, че лесно се поврежда стъклото отдолу!
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
Мини F65, BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC, 307SW, 307хеч автомат, 207SW, 207 хеч автомат, 206, 206СС, 206SW, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И много други.

Върни се в “Пловдив”