Пежо 107 автоматик - проблем със скоростите

liusien
наборник
Град: София
Кара: Пежо 107

Пежо 107 автоматик - проблем със скоростите

Мнениеот liusien » ср авг 08, 2018 9:28 pm

Здравейте, колеги! Пускам тази тема от името на моя позната, която ми се оплака, че има проблем с колата. Автомобила е с автоматична скоростна кутия и е направила проблем - "безпричинно" се изключва от скорост, преминава на позиция " N " (неутрална скорост) и няма включване отново на скорост! Закарала е колата на майстор и той и казал след известно време, че има проблем в блок за управление на скоростната кутия. Лошото е, че той и е казал, че въпросния блок струва над 1 600 лева, което, извинявам се, но е в пъти повече, отколкото струва цялата кола!!! :shock: Въпросът ми към вас е - някой имал ли е такъв проблем и как го е преодолял? Мисля си, възможно ли е блокът за управление да си работи нормално, но проблемът да идва от някакво микроключе или сензор, който е монтиран в скоростната кутия и който да не подава правилно информация към въпросния блок за управление? Сещам се да попитам и друго - може ли да качите снимка на такъв блок? Искам да го видя какво пише на него и да опитам да и помогна, ако мога да намеря същия, но нещо втора употреба и който да е работещ!.... Ще ви бъда благодарен за помощ, съвети и всякакви подсказки! :ibree:

Потребителски аватар
Lambar
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: passat B5 , 407 2.0HDi delphi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 46 times

Re: Пежо 107 автоматик - проблем със скоростите

Мнениеот Lambar » нед авг 19, 2018 8:42 pm

Трябва , диагностика - кажи каква е грешката . Може и съединител да е , актуатор на съединител или на скоростите , датчик за обороти на първичния вал и много др.

Върни се в “107 / 207”