Дясно ел. стъкло

Dr Watson
лейтенант
лейтенант
Град: VT.bg
Кара: 406 HDI комби
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Дясно ел. стъкло

Мнениеот Dr Watson » ср юни 13, 2018 9:41 pm

Предполагам нещата ще опрат до BSI, но все пак да повдигна въпроса. Дясното ел. стъкло върви бавно и без автоматично вдигане/спускане. Ако се вземе моторче от английско 406, би трябвало да върви бързо като шофьорско. Не знам как е реализирана защитата от прищипване - дали има допълнителна част или самото моторче регистрира увеличено съпротивление. Дали може да се скалъпи някаква кръпка - да върви бързо, автоматично и да спира, ако има препятствие? Много досадно е, че само левият прозорец е като хората. На старата ми кола бях свикнал в жега като вляза, натискам 2-те копчета за малко и двата прозореца се отварят набързо. А тук спускам лявото и се пека докато климатроника набере скорост.

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал
Град: София
Кара: Peugeot 406 Saloon 2.0 16V 132 hp RFV 97г. China Blue SV Executive
Has thanked: 146 times
Been thanked: 158 times

Re: Дясно ел. стъкло

Мнениеот Зайо Байо » ср юни 13, 2018 10:35 pm

Стандартно и ляво и дясно вървят с еднаква скорост и имат защита от прещипване, ауто има само шофьорския. Някъде беше коментирано из темите как да се направи и на пасажерския. Това със забавеното вдигане е повреда.
Постъпката е винаги избор. Тя го прави човека такъв или онакъв. Там сме целите каквито сме.
Докато човек търси господар е обречен да бъде роб !

Dr Watson
лейтенант
лейтенант
Град: VT.bg
Кара: 406 HDI комби
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Мнениеот Dr Watson » чет юни 14, 2018 12:38 am

Странно ми звучи 3-те да ми вървят бавно, а шофьорското бързо + автоматично. Съвсем еднакви ли са 4-те моторчета?

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал
Град: София
Кара: Peugeot 406 Saloon 2.0 16V 132 hp RFV 97г. China Blue SV Executive
Has thanked: 146 times
Been thanked: 158 times

Мнениеот Зайо Байо » чет юни 14, 2018 6:17 am

Не знам за моторите, но като натисна двата бутона за надолу едновременно за ляво и дясно предно стъкло и двете стъкла се отварят еднакво ниско, това означава че се движат с еднаква скорост.
Постъпката е винаги избор. Тя го прави човека такъв или онакъв. Там сме целите каквито сме.
Докато човек търси господар е обречен да бъде роб !

Върни се в “406”