Мирис на изгорели газове

Dr Watson
лейтенант
лейтенант
Град: VT.bg
Кара: 406 HDI комби
Has thanked: 2 times
Been thanked: 44 times

Re: Мирис на изгорели газове

Мнениеот Dr Watson » ср юни 06, 2018 11:03 am

Тая отпред до двигателя ли си сменял или долу по трасето? Не знам предната колко може да струва като нова част. Другата я правят в един сервиз за ауспуси, но с предната не се занимавали. Предполагам поне ще е една и съща за 2.0 и 2.2, ако търся на старо.

PS: ако правилно съм се ориентирал, би трябвало да става дума за това нещо (OEM 1618.55):

https://www.ebay.co.uk/itm/PEUGEOT-406- ... 1918921613

тук го дават за 150лв в PSA, както обикновено с "леко" надуване от 30-40-50%

Dr Watson
лейтенант
лейтенант

Мнениеот Dr Watson » пон юни 11, 2018 12:00 pm

Излезе накрая някакво уплътнение около инжекторите. Меките връзки се оказаха здрави, но ония в сервиза за ауспуси го решили наизуст без да гледат на запален двигател какво става отдолу. Двигателят под задната кора беше доста омазан, но кората като закрива не се вижда положението.

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал
Град: София
Кара: Peugeot 406 Saloon 2.0 16V 132 hp RFV 97г. China Blue SV Executive
Has thanked: 146 times
Been thanked: 158 times

Мнениеот Зайо Байо » пон юни 11, 2018 8:23 pm

Пусках аз такава тема преди време, но разбирачите се намесиха че твърденията били глупост и т.н. Ако става въпрос при теб за същите уплътнения, то тогава написаното в темата излиза че не е глупост.
viewtopic.php?f=54&t=121149&hilit=газове
Постъпката е винаги избор. Тя го прави човека такъв или онакъв. Там сме целите каквито сме.
Докато човек търси господар е обречен да бъде роб !

Dr Watson
лейтенант
лейтенант

Мнениеот Dr Watson » пон юни 11, 2018 9:06 pm

Доколкото разбирам под световъртеж се разбира да ти става зле от изгорели газове в купето. Не съм имал такива оплаквания, макар че откак усещах мирис на изгорели газове при бръмчене на място (тая зима) имам едно наум да не влиза през вентилацията по време на движение. Щях даже да слагам филтър с активен въглен за всеки случай. Пробутаха ми някакъв, който уж трябва да е с въглен, но съдейки по цената си мисля, че само са понацапали хартията за ефект. Още в края на зимата веднъж гледах запален двигателя дали пуши отнякъде, но не се видя нищо като е на празен ход. Наскоро няколко пъти забелязах по-силен звук като трактор като минавам покрай някоя стена или друга преграда. Викам си явно отдолу по тръбите има нещо или с въпросната мека връзка и е време да оправям проблема. Докато си го мисля леко се засили звука и докато уговоря час за преглед вече ме беше срам да паля и потеглям - добре че с вдигнато стъкло не го чувах вътре много силно. По двигателя отпред имаше нахвърляни сажди приличащи по-скоро на смола. Нещо подобно се видя на клипа на германците от другата тема, но при тях изглеждаше скромно количество. Обхващат ме съмнения, че катализаторът ми е сериозно запушен и се отразява на цялата работа. Досега се въздържах да махам ФАП-а най-вече за да не започне да пуши и да се чудя как да го възстановявам, но май е близо момента на истината.

Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: PEUGEOT 508 2.0HDI; PEUGEOT 807 2.2HDI; PEUGEOT 106 1.5D; PEUGEOT 1007 1.4HDI
Has thanked: 143 times
Been thanked: 451 times

Мнениеот murfito » пон юни 11, 2018 10:57 pm

:udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
Око за око, паста за зъби!

Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

Производство и продажба на едро и дребно на вина от собствени лозя.

Потребителски аватар
racing_1
генерал
генерал
Град: Стара Загора
Кара: W204 3.5 V6 и бивши: Peugeot 306 XS, 306 S16, 406 HDi
Has thanked: 1781 times
Been thanked: 805 times

Мнениеот racing_1 » вт юни 12, 2018 1:35 am

Има бая разлика в шума от уплътнители на дюзи и генерация...Това за образуванията от смола около дюзите ако беше споделил щеше да е друго яче темата.

Dr Watson
лейтенант
лейтенант

Мнениеот Dr Watson » вт юни 12, 2018 1:51 am

Смолата я видях чак като вдигнаха горната кора. Месец и нещо по-рано сменях масло и филтри и под долната кора нямаше нищо ненормално. До последните 2-3 дни почти нямаше особен шум. Общо взето лек мирис, ако бръмчи по-дълго на място. Предполагам някакво уплътнение накрая съвсем е избило и стана трактор, но оцапаното не ми изглежда да се е натрупало за 2 дни. Ще водя пак какво точно пише за ремонта, 3 неща бяха описани като части. Неизвестно от цялата работа остава дали това уплътнение е избило, защото му е дошло времето или има напъване по изпускателната система т.е. може да се получи отново.

Върни се в “406”