Вода в купето,на Пежо 206

Потребителски аватар
kokizhan
наборник
Кара: Peugeot 206
Has thanked: 1 time

Вода в купето,на Пежо 206

Мнениеот kokizhan » чет окт 18, 2007 12:35 am

Някоъ има ли идея от каде може да ми влиза вода в купето.Не е от климатика не сам го пускал от 2 месеца.Вода имам от ляво и от дясно.Благодаря за инфото.Пишете ми на petar_balchev@abv.bg

Потребителски аватар
Raev
генерал
генерал
Град: София/Стара Загора
Кара: VW Passat 2.0TDi DSG & Skoda Octavia 2.0TDi
Has thanked: 81 times
Been thanked: 105 times

Мнениеот Raev » чет окт 18, 2007 12:59 am

Я разясни... :idea:

Потребителски аватар
Raev
генерал
генерал

Re: Вода в купето,на Пежо 206

Мнениеот Raev » чет окт 18, 2007 10:59 am

kokizhan написа:преди 2 месеца си купих П206 под стелките открих 4е има доста вода.Извадих седалките и под стелките измакнах изолацията която беше прогизнала.Цял ден подсушавах и си помислих 4е е конденз от климатика.Но днес като проверих пак забелязах 4е се сабира вода.Е не беше 4ак толкова колкото предния пат но все пак е влага а и през зимата си представям как ще замразва а и се страхувам и от корозия.Маъ ще се наложи да свалям цялото табло и да я обливам с вода.Някаде може би под таблото да има нещо неуплатнено.

Toва получих на ЛС.

Колега, според мян няма от къде да идва тази толкова вода, че чак да подгизва всичко, освен от конденз. До сега да е свършила. Баща ми имаше подобен проблем с С4-ката и беше от климатроника. тръбичката на съдчето което събира отдолу конденза се беше подпушила и се оливаше от двете страни в краката. Може и да не е това, ама за друго не се сещам...

Потребителски аватар
Raev
генерал
генерал

Re: Вода в купето,на Пежо 206

Мнениеот Raev » чет окт 18, 2007 11:24 am

kokizhan написа:И аз така си мислех,но явно не е защото мина месец и половина от както извадих и подсуших отдолу,от тогава не е пускан климатика само дето 2 пати сам мил колата на автомовка и 2 пати е валял дажд така по сериозно.Аз си мислех 4е може да е наводнена и от автоджамбазите след като са прали тапицерията в колата.Искам да отбележя 4е и в кутията под дясната седялка сащо има6е вода .Доста сам обаркан,не знам дали ще мога лесна да сваля таблото.

Koлега, отговаряй в темата, а не на ЛС към мен :) :)

Потребителски аватар
steich
Търговец
Търговец
Град: София
Кара: Mazda 6 GH 2.2 MZR-CD 200hp / Citroen DS4 2.0 BlueHDI 181hp Auto S&S
Has thanked: 2 times
Been thanked: 78 times
Контакти:

Мнениеот steich » чет окт 18, 2007 11:45 am

На мен като си мия колата на автомивка почти винаги ми се получава малка локвичка на стелката на пътника. Понеже оплътненията на вратите леко са поизгорели и са станали много меки та затова предполагам че от някъде пропуска. Виж да не би и при теб да е така.
Програмиране на TPMS сензори.
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
!!! Качеството преди всичко !!! 5 години гаранция на извършените софтуерни ремонти / услуги !!!

Потребителски аватар
bbenito
лейтенант
лейтенант

Мнениеот bbenito » чет окт 18, 2007 12:08 pm

А вода ли е или антифриз? Провери дали ти губи охладителна течност.

Потребителски аватар
kokizhan
наборник

Мнениеот kokizhan » чет окт 18, 2007 12:33 pm

вода е преди да подсуша миришеше на блато а сега още не се е вмирисала.Водата не ми е на стелките а под тях кадето е изолацията.По точно идва от наклонените стелки които са от нещо като дунапренене гъба.Някой сжалял ли е таблото и дали е много трудно да се свали.Мисля че тогава ще мога да видя от каде идва водата ако наистина е от там.Ще пробвам да си сваля чистачките и да махна декоративната пластмаса под тях.Може и да излезе нещо.

Потребителски аватар
steich
Търговец
Търговец
Кара: Mazda 6 GH 2.2 MZR-CD 200hp / Citroen DS4 2.0 BlueHDI 181hp Auto S&S
Has thanked: 2 times
Been thanked: 78 times
Контакти:

Мнениеот steich » чет окт 18, 2007 1:25 pm

Преди около година и половина свалях да си пера мокета който е на пода и нямам пресен спомен ама долу на пода нямаше ли някакви големи пластмасови тапи ? Да не би да ти влиза някъде от там ?
Програмиране на TPMS сензори.
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
!!! Качеството преди всичко !!! 5 години гаранция на извършените софтуерни ремонти / услуги !!!

Потребителски аватар
ShoxXx
генерал
генерал
Кара: Audi S4
Has thanked: 7 times
Been thanked: 45 times
Контакти:

Мнениеот ShoxXx » чет окт 18, 2007 1:51 pm

Учудващо, но и при мен се появи преди 3 дни същото.
В краката ми има не локва ами е леко подгизнало. Единственото нещо като интервенция, което съм правил последните няколко дни е да си долея вода в казанчето за чистачките и я сипах до горе. Но все пак си ме съмнява да е от това. Изхабих малко течност вчера все пак и чакам резултати.

Другото, което е интересно е, че тая подгизня ми се струва лепкава.

Антифриз няма как да бъде, защото антифриза няма нищо общо с купето. Водата циркулира в затворена система: казанче-радиатор-двигател. Доста далече от подгизването в краката ми (както и казанчето за чистачките) :shock:

Значи пак не се знае от какво точно е. Ако валеше дъжд или беше мокро да взема да си помисля, че имам дупка под краката и влиза от там, ама не е валяло от 4 дни, а и колата не съм я карал по мокро.

Уплътненията на вратите са ми ок.

Климатика не съм го пускал, за да прави кондензи.

През уикенда ще си подготвям колата за зимата и ще проверя обстойно от къде може да идва, ако не е спряло до тогава. Ако е спряло, то при мен причината ще се окаже казанчето за чистачките.
4 rings S4

Потребителски аватар
barbarosa
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: Peugeot 308 HDI 110
Been thanked: 31 times

Мнениеот barbarosa » чет окт 18, 2007 3:03 pm

Колеги не изключвайте възможноста стелките да се мокрят от изтичане на антифриз от парното на колата, което се намира в купето! Ако антифриза намалява в казанчето това е сигурен признак за теч.

Потребителски аватар
Raev
генерал
генерал

Мнениеот Raev » чет окт 18, 2007 3:25 pm

Ама антифриза мирише и ще се разбере, че не е просто вода....

Потребителски аватар
svetli
наборник
Кара: Пежо 406 HDI 110к.с.

Мнениеот svetli » чет окт 18, 2007 4:12 pm

Кондензация е според мен.

И при мен на някои места има вода в купето. Засега го забелязах под задните седалки, но мисля да наблюдавам и на местата където се е появило и при вас.

Потребителски аватар
ShoxXx
генерал
генерал
Кара: Audi S4
Has thanked: 7 times
Been thanked: 45 times
Контакти:

Мнениеот ShoxXx » чет окт 18, 2007 8:21 pm

Говорих с Алекс. Конкретно при мен проблема е от моторчето на парното и губя антифриз. Ще го оправим.

Сега се сетих че и при другото Пежо ми се беше получило така веднъж, но в краката на мястото до шофьора, но тогава беше някакво намокряне и после си мина от само себе си.
4 rings S4

Потребителски аватар
Lee
Малък брат
Малък брат
Кара: С / Mi16, 206 HDI 2.0 XS, 2.2 HDI
Been thanked: 7 times

Мнениеот Lee » пет окт 19, 2007 3:08 am

Парното (радиатора) е точно до краката на шофьора. Ако се загледате ще видите от дясно капака на кутията където седи радиаторчето. Пада се зад пепелника.
Възможно е оттам.

п.с. Затова поне смяната на радиаторче не изисква сваляне на таблото при 206. Егати кефа :)

Потребителски аватар
kokizhan
наборник

Мнениеот kokizhan » пет окт 19, 2007 3:28 am

Днес се опитах да си сваля таблото,за да огледам добре предното стакло отватре и евентуално да му сложа силикон.Ега ти кошмара,толкова неща откачих а то даже и не помрадна.Ако някоъ е свалял таблото да опише някакав ред за ориентация,може да направя още един опит,мове и да успея.Маи ще излезе някои дефект доста срещан на тоя модел.Виждам че и други имат моя проблем.Не е конденз-не си пускам климатика.Не е антифриз-а чиста водица.А как може водата от казанчето за чистачките да има общо с теча.А дали не е от шланга които захранва задната чистачка.Някои да знае от каде минава тои през купето и дали не е тои причината за нашите неволи

Потребителски аватар
velinski
генерал
генерал
Кара: Skoda Octavia 2 Combi 1.9TDI DSG, Hyundai i30SW 1.6CRDi
Been thanked: 4 times

Мнениеот velinski » пет окт 19, 2007 2:48 pm

Също така отдолу на купето има едни гумени тапи - 4 броя са отпред - може да ви е паднала някоя и да смуче вода отдолу.

Потребителски аватар
Lee
Малък брат
Малък брат

Мнениеот Lee » пет окт 19, 2007 4:56 pm

При мен като течеше, ама вътре в двигателния отсек
какво направих :

отидох до близкото ОМВ, пуснах пароструйката и оглеждах откъде влиза. Накрая го локализирах- потънала греда до предното стъкло и уплътнението на капака не действа на 100%.

Та, може да го пробваш това...Поливаш и гледаш откъде влиза.

Потребителски аватар
paff
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Пежо 308 1.6HDI (112hp), 206 1.4?
Has thanked: 57 times
Been thanked: 195 times

Мнениеот paff » пет окт 19, 2007 5:04 pm

Само гледай по-бързо да го локализираш за да не завъдиш жаби, риби или нещо подобно :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
А сега сериозно това си е много добър вариант да видиш от къде идва водицата :idea:
Като се чудиш какво да правиш - легни и се наспи!
Здрав сън, добър апетит и отвращение към труда!!!
Любовта на комарите към мен не е споделена. Мразя гадните кръвопийци.
Комарите са много по-хуманни от някои жени - когато комар ти пие кръвчицата, той поне престава да бръмчи.

Потребителски аватар
kokizhan
наборник

Мнениеот kokizhan » съб окт 20, 2007 6:22 pm

Някой нещо да е открил вав вразка с теча в купето.Проследих и от каде минава шлангчето за чистачките.Намира се на дясната колонка и отива кам тавана.Това означава че и от водата за чистачките не е теча.Защото при мен е от ляво.

Потребителски аватар
Lee
Малък брат
Малък брат

Мнениеот Lee » съб окт 20, 2007 8:16 pm

Има 2 вариант за мен ако влиза 'отгоре'.
1. уплътнението на стъклото пропуска
2. имаш 'сервизна' дупка под стъклото, излиза точно под таблото/волана (служи за прокаване на кабели и др.).

Провери там.

Върни се в “206”