Внимавайте, докато шофирате!

Пътувания, пътеписи, пътна обстановка, опасни участъци, внимавайте като минавате...
Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал
Град: Село
Кара: С5 1,8 125 к.с 2011 г./Трактор/Пежо 206 1,4/ GRAND VITARA 1.6 16V CABRIO/ внедорожник УАЗ
Has thanked: 89 times
Been thanked: 162 times

Re: Внимавайте, докато шофирате!

Мнениеот komstiza » нед фев 04, 2018 10:19 am

Явно има да,ама явно не вършат достатъчно работа.Няма как на всеки завой и път да поставим катаджия или камера нали?Да се "топиме" не знам как да го разбирам????
Не виждам водач който спазва правилата ,защо трябва да се притеснява от камери и видеонаблюдение,или бъркам нещо?
Проблема е доста задълбочен и той се корени в манталитета на нацията ни,който се създаде през последните години и за съжаление се предава на децата ни. Този манталитет никога няма да се промени за съжаление и на пътя може да се контролира само с адекватни наказания и мерки,които липсват и не се създават за съжаление.

П.П. А всички които пищят против камерите и подобните мерки,са явно потенциалните нарушители на пътя.Лично мое мнение,не ангажирам никого с него.
И като стане белята се питаме що стана така и се вайкаме,ама вече е късно и връщане назад няма :(
Продавам бали сено с добро качество,при интерес на ЛС
[b]
[color=#000080]И най-тъмната нощ е обречена на изгрева........

Д-65Н по-надежден от HDI... :)

Потребителски аватар
Ицо
djnoise
djnoise
Град: Варна
Кара: Peugeot 307 SW 1.6 16 V ГИ/ Варна
Has thanked: 247 times
Been thanked: 220 times

Мнениеот Ицо » нед фев 04, 2018 7:33 pm

pepy1 написа:Няма как да ги направят задължителни, но поне могат да ги ползват като доказателство пред застрахователи и органите на реда. Това е достатъчно!

При ПТП, с участието на мой колега и спор за вина, полицаите взеха под внимание кадрите от регистратора на автомобил, движещ се точно зад тях.
Лудостта може да бъде наследствена, родителите могат да я наследят от децата си!
до сега: 306 1.9 ТД; 406 2.1 ТД; 406 1.8 16V; 307 SW 1.6 16V; 106 1.1

-s7ako
наборник
Град: Калофер
Кара: Пежо 206
Been thanked: 4 times

Мнениеот -s7ako » ср фев 07, 2018 6:52 pm

Скъпи колеги, според мен всички вие имате голямо право, относно фарове, не колегиално поведение, перчене, неизправност в автомобила, небрежност на водачите и т.н. Но искам да споделя и собствено мнение по темата с "войната по пътищата". За мен също голям фактор е небрежността на собствениците на домашни любимци, стопански животни, съответно и пълното бездействие на държавата. Изключвам момента с диви животни защото контрола върху тях е труден. Лично аз съм имал проблеми почти животозастрашаващи както На мен така и на други участници в пътното движение, именно заради липсата на контрол върху животните. Това се случва ежедневно по българската пътна мрежа, бил съм свидетел не веднъж, чувал съм и за случаи с фатален край!

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4758 times
Been thanked: 6162 times

Мнениеот NVG » пон фев 12, 2018 1:57 am

И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! ПАРАТА ЕБАВА ФУКАРАТА!
HЕ ПРАВИ НЕПОИСКАНО ДОБРО!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА

Изображение

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 32 times
Been thanked: 199 times

Мнениеот pepy1 » пон фев 12, 2018 10:47 pm

Съвсем нормално е да сте подготвени за зимни условия, то и тук трябва да е така, обаче... В Сърбия да Ви светна за една малка подробност! Ограничението на магистралата е 120 км/ч , пътя се плаща на кабинки с бариери. Когато изтеглите билет за начална точка и стигнете крайната по-бързо от нормалното плащате глоба заедно с пътната такса. Какво имам предвид: ако от начална до крайна точка за плащане има 120 км, а Вие пристигнете за 40 мин , това означава че сте се движили с повече от 120 км/ч и плащате освен за магистралната такса и глобата за превишена скорост. Освен това има цивилни аудита, които са полицейски коли с камери и радари и няма отърване при нарушение. При сърбите на полицая можеш да дадеш както тук , но не си заслужава защото подкупа е почти колкото глобата. Това са ми го казвали колеги - не е от личен опит! В Румъния попринцип е с винетка! В бензиностанциите се продават винетките. Винаги можете да попитате на английски когато купувате винетка - говорят го повече отколкото ние. Винетката е електронна, внимавайте да не Ви объркат данните на автомобила, и си пазете бележката до датата на валидност на винетката! В Гърция при по-голямо нарушение свалят и рег. номер - освен солените глоби, докато не платите глоба-няма връщане. В Турция се кара много по-лошо от тук, но за сметка на това няма кола без застраховка. Изпреварва се отвсякъде, мигачите са рядкост. За Македония не мога да добавя нищо, тъй като съм пътувал само с автобус! Желая Ви приятен и безавариен път при съседите ни! :)

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: GDPR
Has thanked: 175 times
Been thanked: 137 times

Мнениеот Араламби » вт фев 13, 2018 9:45 am

Вчера видях сложена от новите камери за скорост на пътя, на тринога. Двама - мъж и жена не в униформа на пътна полиция се звериха в нещо като смартфон.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Мнениеот NVG » вт фев 13, 2018 9:47 am

Да не са били геодезисти? ;-) :lol:

Изображение

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант

Мнениеот Араламби » вт фев 13, 2018 10:04 am

Ххаха, не, заптиета си бяха, но без отличителните знаци на ПП, явно от състава по ТНТМ.

Потребителски аватар
Mandor
генерал
генерал
Град: Cофия
Кара: 406-1.8 16V
Has thanked: 326 times
Been thanked: 196 times

Мнениеот Mandor » пет апр 27, 2018 8:17 am

Изображение
Задачка-закачка. Кой е с предимство?
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
http://citysuccess.ru/?i=42656

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант

Мнениеот Араламби » пет апр 27, 2018 9:05 am

Рейса...

Потребителски аватар
Espero
редник
редник
Кара: 205 forever 1.1 HDZ и късен пубертет.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Мнениеот Espero » пет апр 27, 2018 1:14 pm

Този който се движи по пътя с предимство.

Потребителски аватар
petur
редник
редник
Град: Sofia

Мнениеот petur » пет апр 27, 2018 4:39 pm

Синьото МПС.

kosmopoliten
генерал
генерал
Кара: Пежо 307 СС
Has thanked: 197 times
Been thanked: 303 times

Мнениеот kosmopoliten » пет апр 27, 2018 8:23 pm

Поредното сбъркано кръстовище!!!!!!!!!!!
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
Мини F65, BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC, 307SW, 307хеч автомат, 207SW, 207 хеч автомат, 206, 206СС, 206SW, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И много други.

Потребителски аватар
Espero
редник
редник
Кара: 205 forever 1.1 HDZ и късен пубертет.

Мнениеот Espero » пет апр 27, 2018 10:57 pm

Или поредния тарикат дет ще бури останалите.....Или че и двамата не им са там местата....

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » пет апр 27, 2018 11:36 pm

Espero написа:... ще бури останалите...

:spam: Хареса ми термина "бури" защото е много стар коньовичарски израз за изпреварване. Помня го от детството като лагахме абета на танела и стреляхме с топчета от чертата с пръсти. Протегнеш ли си ръката след чертата значи буриш и отиваш последен играч, за когото може и да няма нищо в триъгълника с абетата. След часове игра съм се връщал у дома с пълен джоб спечелени сирийчета, цветни мозаечни пльочки, керамични гуди, кОняци и търкани ашици, но ... с ненаписани домашни и ненаучени уроци.
Извинете спама. :ibree:

Изображение

kostazl
сержант
сержант
Кара: Peugeot 308 1.4 vti (EP3)
Has thanked: 90 times
Been thanked: 35 times

Мнениеот kostazl » чет май 10, 2018 3:30 pm

Интересен казус. Моята първосигнална реакция е, че синият е на път да извърши нарушение, защото не се е пристроил, следователно лилавият е с предимство. В листовките обаче съм сигурен, че е точно обратното, защото знакът налага друго - синият е десностоящ и единствено той продължава да се движи по пътя с предимство.
Това кръстовище е с абсурдна регулация, липсва всякаква хоризонтална маркировка и е предпоставка за изключително тежки ПТП.
Според мен много по-безопасен вариант за регулация на кръстовището ще бъде пътят с предимство да продължава направо (и без друго се пресичат пътища с еднаква лентова структура). Освен това липсват други помощни знаци, без които това ще стане "кръстовище на смъртта", особено ако това е междуградски път и ограничението в участъка на кръстовището е 60 км/ч, което е горе-долу скоростта на тестовете на NCAP.
Дано не е взето от реална ситуация ...

ПП: Ако са го взели от някъде, то е много възможно да е от Хасково - там съм виждал толкова ъпсурдни решения за регулация, че ми настръхва косата!

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 32 times
Been thanked: 199 times

Мнениеот pepy1 » чет май 10, 2018 10:16 pm

Логично е лявата лента да е за наляво , а дясната за направо. Изключение би могло да се направи за автобус от градски транпорт който е имал спирка преди завоя. В конкретния случай за да не се получават такива обърквания просто е трябвало да сложат допълнителна указателна табела за пътните платна. 100 % разположение на тази пътна обстановка - без маркировката/само пари за боя се харчат/ :) и превозните средства има в Младост 4 в София, при пощенския клон. https://www.google.com/maps/@42.6310769 ... 482,17.99z

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 364 times
Been thanked: 692 times

Мнениеот 207RCup » пет май 11, 2018 7:14 am

чл. 25 (2) При извършване на маневра, която е свързана с навлизане изцяло или частично в съседна пътна лента, водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се движат по нея. Когато такава маневра трябва едновременно да извършат две пътни превозни средства от две съседни пътни ленти, с предимство е водачът на пътното превозно средство, което се намира в дясната пътна лента.

Чл. 36. (1) Завиването наляво се извършва от най-лявата пътна лента по посока на движението, а когато лентите са обозначени за движение в съответна посока - от лента, предназначена за завиване наляво.

Превозните средства закриват маркировката на пътя. С нея комисията в общината трябва да прецезира точно такива конфликтни точки.
Нека не забравяме, че в този момент и двете МПС-та са с предимство.
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » съб окт 06, 2018 2:11 pm

По подобна схема съм глобяван два пъти. Веднъж на изхода от Балчик посока Албена и втори път с.Ябълково посока София. Смешно, грозно и обидно. И не приеха доводите ми сигурно защото бяха млади кончета с капаци стриктно и непонятно за мен тълкуващи точки, алинеи и параграфи. Когато в 80-те години режимът на тока често ограничаваше нощем светофарите в София ме гониха 300м. с патрулка, засякоха ме куките и щяха да ме блъснат като най-големия нарушител и бандит щото не спрях на погрешно подаден сигнал с фенерче. Обжалвах, но отнесох като бръмбар сламка повишен размер на глобата. Кел-файда, че сега съм със "златен" талон. Да му пикая на "каратите". Жалко, правдата в БГ трудно се доказва. "Докато умните се наумуват, лудите се налудуват". Па ти си спазвай закони и правилници ... и се надай на справедливост. Дано Петьо не ме изтълкува погрешно.

https://www.24chasa.bg/novini/article/7088855

Изображение

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 499 times
Been thanked: 389 times

Мнениеот penco » съб окт 06, 2018 7:30 pm