Счупено странично огледало

estel4e
наборник
Град: Ловеч

Счупено странично огледало

Мнениеот estel4e » пет юли 13, 2018 11:08 pm

Здравейте,

Тази вечер на паркинга на Икеа въпреки, че си бях сгънала огледалата, някой е минал и е натиснал това от страната на шофьорското място. В момента е клюмнало, сякаш е извадено от долната част. Счупена пластмаса видимо няма, ел задвижването на самото огледало си работи във всички посоки.

Търсих клипчета в нета и схеми как се разглабя това захващане за да видим дали е счупено или само извадено и как може да се поправи, но не успях да намеря точно за това.

Бихте ли помогнали с насоки? Собственик на колицата съм едва от 5 месеца и още даже не съм й се нарадвала. :(

Предварително благодаря.

kosmopoliten
генерал
генерал
Град: София
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 104 times
Been thanked: 189 times

Re: Счупено странично огледало

Мнениеот kosmopoliten » съб юли 14, 2018 7:27 pm

Не ми стана ясно каква е колата, но обикновено се чупи захващането на подвижната част на огледалото към основата. Рядко може да се поправи, евент може да се залепи и повече да не се сгъва. Разглобяването започва като първо се откача самата огледална част /внимателно, чуплива е!/. После се откопчават щипките на капаците и се махат. Някрая се отвива моторчето с три винта и достъпът за ремонт е готов.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

estel4e
наборник
Град: Ловеч

Re: Счупено странично огледало

Мнениеот estel4e » съб юли 14, 2018 10:53 pm

Здравейте, благодаря за отговора- вече е залепено, неподвижно :(

А за колата- нали пиша в подфорума за 308- мици, следователно ми е такава колицата. :)

Върни се в “308”