Счупено странично огледало

estel4e
наборник
Град: Ловеч

Счупено странично огледало

Мнениеот estel4e » пет юли 13, 2018 11:08 pm

Здравейте,

Тази вечер на паркинга на Икеа въпреки, че си бях сгънала огледалата, някой е минал и е натиснал това от страната на шофьорското място. В момента е клюмнало, сякаш е извадено от долната част. Счупена пластмаса видимо няма, ел задвижването на самото огледало си работи във всички посоки.

Търсих клипчета в нета и схеми как се разглабя това захващане за да видим дали е счупено или само извадено и как може да се поправи, но не успях да намеря точно за това.

Бихте ли помогнали с насоки? Собственик на колицата съм едва от 5 месеца и още даже не съм й се нарадвала. :(

Предварително благодаря.

kosmopoliten
генерал
генерал
Град: София
Кара: Пежо 307 СС
Has thanked: 176 times
Been thanked: 283 times

Re: Счупено странично огледало

Мнениеот kosmopoliten » съб юли 14, 2018 7:27 pm

Не ми стана ясно каква е колата, но обикновено се чупи захващането на подвижната част на огледалото към основата. Рядко може да се поправи, евент може да се залепи и повече да не се сгъва. Разглобяването започва като първо се откача самата огледална част /внимателно, чуплива е!/. После се откопчават щипките на капаците и се махат. Някрая се отвива моторчето с три винта и достъпът за ремонт е готов.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
Мини F65, BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC, 307SW, 307хеч автомат, 207SW, 207 хеч автомат, 206, 206СС, 206SW, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И много други.

estel4e
наборник
Град: Ловеч

Re: Счупено странично огледало

Мнениеот estel4e » съб юли 14, 2018 10:53 pm

Здравейте, благодаря за отговора- вече е залепено, неподвижно :(

А за колата- нали пиша в подфорума за 308- мици, следователно ми е такава колицата. :)

Върни се в “308”