Дневни светлини/ Daylamps

Потребителски аватар
borisbor
редник
редник
Град: София
Кара: Peugeot 308 1.6 eHDI
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Дневни светлини/ Daylamps

Мнениеот borisbor » нед юни 16, 2013 7:13 pm

W1zard написа:Доколкото се запознах наскоро ситуацията е следната на 308 преди фейслифта дневните светлини е крушка за габарит 5W/21W. При фейслифта (при мен) я има същата крушка ( с 2 светлини) но при пускане от менюто в колата на "Daylamps" ми светват късите, когато лостчето е на положение "0", вместо да се включи по-силната светлина на крушката за габаритите. Аз до скоро мислех, че е обикновена крушка за габарит с една светлина. Та идеята ми е следната, може ли вместо когато имам "Daylamps Active" да ми светят 21W светлина на крушката за габарит, вместо късите, за да им спестя работенето през деня ? Мисля да питам и в СФА, но първо питам тук, защото често се оказва, че компетенцията там е под въпрос.

Някой запознат ли е ?

МОЖЕ, но трябва да идеш в СФА да ти го активират безплатно. През менюто не става. Като има опция да светят само 2-те крушки за дневните p21/5w отпред и нищо друго (табло, габарити отзад). Когато запалиш автомобила, автоматично се включват 2-те крушки; ако искаш къси - врътваш си лостчето :)

Потребителски аватар
W1zard
сержант
сержант
Кара: Peugeot 508 2.0 HDI 163hp
Has thanked: 37 times
Been thanked: 41 times

Мнениеот W1zard » нед юни 16, 2013 7:53 pm

Точно това искам! :) Дано може да се случи. Мерси! :)

Потребителски аватар
W1zard
сержант
сержант

Мнениеот W1zard » чет юни 20, 2013 10:40 pm

Ефекта е налице, но сега няма вариант да ми свети таблото заедно с дневните :(
Иначе има 2 варианта на дневни
1. Къси с габарити и вкл подсветка на таблото (само на оборотомера и километража, на радиото и надолу по копчетата не свети)
2. Нищо не свети освен 5/21W крушка в рефлектора на дългите светлини.

Все пак съм доволен. Няма смисъл да светят късите през деня :)

Потребителски аватар
borisbor
редник
редник
Кара: Peugeot 308 1.6 eHDI
Has thanked: 5 times

Мнениеот borisbor » пет юни 21, 2013 11:33 am

W1zard написа:Ефекта е налице, но сега няма вариант да ми свети таблото заедно с дневните :(
Иначе има 2 варианта на дневни
1. Къси с габарити и вкл подсветка на таблото (само на оборотомера и километража, на радиото и надолу по копчетата не свети)
2. Нищо не свети освен 5/21W крушка в рефлектора на дългите светлини.

Все пак съм доволен. Няма смисъл да светят късите през деня :)

Не виждам нужда през деня на 30 градуса да ти свети таблото :) Така или иначе ако влизаш в тунел на тъмно, ще се наложи да минеш на къси :)

Потребителски аватар
naster
редник
редник
Град: Sofia
Кара: Peugeot 308 SW 1.6 e-HDI & Partner 2.0 HDI VTC
Has thanked: 4 times

Мнениеот naster » пон юни 24, 2013 2:25 pm

И на мен за втори път ми ре-сетват дневните светлини да работи само 21W-овата секция под дългите. Сега ми монтираха темпомата, върнаха ми колата и гледам - пак греят къси, габарити, рег.номер, задни светлини, таблото, музиката и т.н. Предишния път ми ъпдейтваха с някаква кампания софтуера на мотора или BSI и пак си я получих без малкия дрл. Така беше като я купих от СФА: явно за България ги сетват с къси да работи, но след 5 минути човъркане се оправя. И ако ви я оправят, погледнете дали не са оставили да работят габаритните светлини, че не е много дрл да ти свети таблото и рег. номер през деня.
Изображение

nikinp76
редник
редник
Град: Русе
Кара: Peugeot 308
Been thanked: 1 time

Мнениеот nikinp76 » вт ное 05, 2013 1:16 am

Здравейте!

Прочетох мненията в темата, но не ми стана много ясно, как точно стои въпросът с моделите преди фейслифта.
Възможно ли е от менюто на настройките да се активират дневните светлини или трябва да се ходи в оторизиран сервиз за това?

В момента, на положение "0" не свети нищо.
На положение "Ауто" се включват късите светлини, в зависимост от външната светлина.
Останалите положения са габарити и къси светлини.

Автомобилът е 308 SW 1.6 hdi, 2009 г, RNEG радио с навигация. В характеристиките при справка по VIN номера е отбелязано, че има дневни светлини (Day Lighting).

Благодаря предварително!

Потребителски аватар
W1zard
сержант
сержант

Мнениеот W1zard » вт ное 05, 2013 11:48 am

Здравей,

Мога да ти кажа как стои въпросът при мен. Въпреки, че съм с фейслифт, нямам LED дневни светллини (тези над фаровете за мъгла).
Като си взех колата, дневните светлини ги включих от настройките на компютъра. Тогава дневни бяха късите светлини. Имам приятел, който има необходимите кабели и софтуер и закачихме. Той видя, че има 2 типа дневни светлини:
Type 1 - къси светлини
Type 2 - дневните, който се намират в крушката на габарита
2рият тип принципно е характерен за преди фейслифта (когато не е имало LED светлините над фаровете за мъгла)

Като заключение, мога да ти кажа да отидеш в СФА и ще ти ги активират повече от 15-20 лева няма да ти вземат.

poster
наборник
Кара: Peugeot 206CC, Peugeot 308

Мнениеот poster » пон фев 04, 2019 9:18 pm

На моята 308-ца фейслифт има ЛЕд-ове. Явно наистина дефолт опцията за България е къси+габарити за през деня. При мен светеха: къси, ЛЕД-овете с малка мощноат (явно като габарити) и задните габарити и таблото (без централната конзола).
С Launch EasyDiag X431 Pro успях да изключа късите и габаритите (и осветлението на таблото) и сега през деня светят само ЛЕД-овете на по-висока мощност. Тези крушки с двойните светлини във фаровете явно са предназначени само за резервни за стоповете, ако отзад изгорят :D

nikinp76
редник
редник
Град: Русе
Кара: Peugeot 308
Been thanked: 1 time

Мнениеот nikinp76 » вт фев 05, 2019 1:39 am

Преди фейслифта на старата 308 дневните светлини са в крушките на габаритите. По принцип трябва да има опция за включване от менюто в колата, но на моята се наложи да я инициират първо в СФА. Оттогава опцията е налична в менюто.

momchilg
наборник
Град: Sofia
Кара: 308 sw
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Мнениеот momchilg » пон фев 11, 2019 12:10 am

Къде я намерихте тая тема от преди 5-6 години
Изображение

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4645 times
Been thanked: 6023 times

Мнениеот NVG » пон фев 11, 2019 9:10 am

Нормално е за нов колега. ;-) :)
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Върни се в “308”