Авто сервиз "Дискал транс"

Всички теми за магазини за части, застрахователи, бензиностанции и т.н. тук!
Потребителски аватар
waleto
Професор GTI
Град: София
Кара: Peugeot 205 1.9 16V Turbo
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Авто сервиз "Дискал транс"

Мнениеот waleto » пон мар 08, 2010 12:25 pm

Пускам отделна тема за новия сервиз,ако някой се интересува.
Тел:973-29-16;0888615123-Борислав Лилов
http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=2b62 ... eae2&tip=1
За преференциални цени към клуба,все още немога да кажа нищо!
Приемам всякакви забележки.Може и на лични!
svo написа:...Само аз съм идеален, но това е друг въпрос...

VK
редник
редник
Been thanked: 1 time

Re: Авто сервиз "Дискал транс"

Мнениеот VK » пет сеп 23, 2011 10:36 pm

Понеже линка по-горе е счупен, пускам една карта - как да се стигне до Дискал Транс. Района е София, кв.Дружба. (трябва да се кликне на картата за да се уголеми)
Изображение

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 Saloon 2.0 16V 132 hp RFV 97г. China Blue SV Executive
Has thanked: 147 times
Been thanked: 159 times

Мнениеот Зайо Байо » вт ное 08, 2011 9:00 pm

Два пъти ходя в сервиза, но и двата пъти си тръгвам разочарован от там. Отношението им към клиентите е арогантно, а работата им е под всякаква критика.
Първия път сменях при тях тампоните на двигателя и семеринг на полуоската. Сменили пичовете семеринга, но никой не се сетил да провери дали тече оттам след смяната или не :bravo: След седмица време случайно в друг сервиз разбирам че новия семеринг тече и в скоростите ми е останал около литър масло :shock: Отивам, казвам им, смениха те семеринга с някакви тъпи оправдания и кофти държание, но никой не се извини за загубеното време и за белята която можеше да стане, ако не бях забелязал навреме тече на масло.
Тези дни си викам "хайде случва се, ще им дам втори шанс".
Разбираме се с Боби за смяна на радиаторче на парното. Отивам в другия сервиз в Горна баня. Уговорката ни беше за 9.00ч. и че работата ще отнеме няколко часа. Боби идва в 9.30ч. Почва колата към 10.00ч. Бяхме се разбрали той да поръча радиаторче защото имал познати с които работи. Разглоби пластмасите, дойде "новото" радиаторче. "Познатите" му докараха слагано, смачкано радиаторче което не ставаше за нищо. Тъй като не намери друг такъв радиатор (държах да е от същата марка) каза, аз да си търся. Загуби ми пак няколко часа без нищо да свърши.
Намерих аз радиатор, отивам днес за смяна вече в другия сервиз в Дружба. Почват колата, но се оказва че радиаторчето няма да го сменя Боби, а пича който се занимава с диагностиката и никога не беше сменял радиаторче на 406 :metal: Почна пича да се учи на моята кола и така цели 7 часа сменя радиаторче :? Честно ви казвам, че през целият си живот не бях чул толкова псувни колкото чух за тези 7 часа. С триста зора го смени радиаторчето, пали колата и хоп отново тече, този път от О-пръстените. Аз бях взел нови от СФА. Почва се отново, вече "бояджията" се заема, сменя единият О-пръстен с техен и спира теча. Трябваше да се смени и долното уплътнение на маркуча, който влиза във водния радиатор. Уплътнението е един О-пръстен, вади се маркуча, слага се новия пръстен и се вкарва маркуча. Маркуча го вадиха двама човека в рамките на половин час. Накрая "бояджията" го извади, а "диагностика" сложи уплътнението и довърши. През това време от колата изтекоха около 2 литра наскоро сменен оригинален антифриз, въпреки опитите им да го съберат. Отвътре течащия радиатор омърля и мокета. Добре че си носех 1.5 литра та доляхме и след това купих от СФА още едно шише за да доливам. На седмия час си тръгнах, стана време за разплащане. Боби ми беше обявил цена 30лв. за смяна на радиаторчето, за уплътнението на маркуча на водния радиатор не бяхме коментирали цена. Обажда му се един от работниците да го пита колко дължа и ми заявява 50лв. 20лв. струвала смяната на уплътнението за 2лв. при положение че се вади маркуча, надява се уплътнението и се слага маркуча. Наистина маркуча се извади трудно, заради корозия на металната му чашка отпред, но 20лв. :aresprise: Обадих се аз на Боби, дори и не пожела да ме изслуша. Казах му че за мен 20лв. за смяна на това уплътнение, при положение че ми изгубиха 7 часа и ми изляха 2 литра антифриз, са нереална сума и че съм готов да заплатя смяната му, но на нормална цена. А той ми каза с некъв смешен тон "остави 30лв. и си тръгвай". Оставих парите, поисках документ за ремонта, но се оказа че освен фактура друг документ не може да ми бъде издаден, камо ли касова бележка. Тръгнах си нервиран от отношението и свършената работа. Съжалих че им дадох втори шанс.
Продължавайте в същия дух пичове :ibree: Това е най-сигурния начин да си изгубите клиентите. Имате още много да учите как се работи с хора и с коли. Научете се как да карате клиентите да идват с усмивка при вас и да си тръгват от сервиза доволни от свършената работа, така както е в един от другите клубни сервизи. Аз лично никога няма да стъпя в тази дупка отново. Вие колеги сериозно се замислете преди да доверите колата си на Боби за да не съжалявате после.
Постъпката е винаги избор. Тя го прави човека такъв или онакъв. Там сме целите каквито сме.
Докато човек търси господар е обречен да бъде роб !

Потребителски аватар
Anthony
редник
редник
Град: София,Обеля-2.Скайп-ob2-rulez
Кара: 106 GTI 16v powered by Schmeisser
Been thanked: 19 times

Мнениеот Anthony » вт ное 08, 2011 11:27 pm

Така е като не знаете къде да ходите
Изображение

dieus
наборник
Кара: кенеф, но 2.5 V6

Мнениеот dieus » пет ное 11, 2011 12:24 pm

Смятам че е редно първо да се представя. Аз съм доагностика на "Дискал-транс" и се казвам инж. Светослав Димитров.
Принципно не обичам да пиша по форуми и членувам само във форума на марката която карам, но няма начин да не ми направи впечатление, когато някой голфаджия с регистрации във всички автомобилни форуми реши да ме обижда.
1. Радиаторите на парно в сервиза ги сменям аз лично за да съм сигурен че няма да се счупи нито една щипка и няма да останат винчета и болтчета (респективно няма да скърца нищо никъде). Подобни радиаторчета в този сезон сменям не повече от 4 седмично (не водя статистика на моделите коли, но половината са пежо, половината WAG) .
2. Никъде не се допуска подобен ремонт да се извършва в реално време с висящ клиент на главата. Усложнения се случват на всеки, особено със стар автомобил.
3. Радиатора на 406 излиза след сваляне на кормилния прът и малко пластмасови кори и една гредичка, което отнема около половин час, но алуминиевите тръби влизащи в радиатора трябва да паснат точно и "оригиналните" О-пръстени доставени от клиента в комбинация с "оригиналния" радиатор закупен също от клиента ( с отстъпка на фен-клуб фолксваген и марка Нисенс ) не благоволиха да се запознаят и се наложи да ползвам жокер "повикай колега на помощ". Един О-пръстен си влезе от раз, но втория се заинати и не влезе докато колегата "бояджия" не извади наистина оригинален такъв и го монтира.
4. Ако някой може да смени радиатор без да тече антифриз, то аз не го познавам.
5. Маркуча към пластмасовия дърт охладителен радиатор е с кербована метална част на края и от ръжда се е заварил на пластмасовия щуцер на радиатора. Теоретично щуцера се чупи при опит за вадене и с реставратоски нежни методики наистина се губи време и нерви за безаварийното му изваждане (ако се беше счупил радиатора голфаджията гарантирано щеше да ореве орталъка и да поиска да му купим нов за наша сметка).
В заключение: место да е щастлив че някой страда в името на качествената работа без повече течове и без щети по порцелановия автомобил (ако някой е ругал нещо, то това е мароканските инженери и некачествените части) срещу една наистина безобразно ниска цена на услугата, голфаджията отказа да плати за страданието ни по предния радиатор и не виждам подобен форумен спамер и член на всякакви форуми как би могъл да остане доволен от който и да е сервиз.
Бих бил особено щастлив да разбера в колко сервизи е ходил да досажда и от къде е доволен!?!?
Също така ми е интересно в колко форуми спами?
По мои спомени тази кола прекъсваше преди време и му отделих наистина огромно внимание. Наистина 15 години се мъча да угодя на целия свят и все не успявам. Винаги ще се намери някой да ми върже кусур за нещо (не казвам че съм безгрешен и божествен), но голфаджията можеше поне да има малко уважение към колосалната ни разлика в години, дипломи, опит и интелект преди всичко.
Извинявам се за дългото излияние, но с радост ще се лиша от удоволствието да работя с подобни клиенти :ibree:

Потребителски аватар
SRESHTU
редник
редник
Кара: Peugeot 406-2,2-16V 158 hp ГИ Заволи
Been thanked: 5 times

Мнениеот SRESHTU » пет ное 11, 2011 9:35 pm

dieus Ще си купя нова кола и ще ви я докарам да я ремонтирате за да нямате НИКАКВИ УСЛОЖНЕНИЯ, но да омажете всичко вътре в купето и на най-големия таралясник, собственика му няма да остане доволен.Пък и усложнения за 7, да СЕДЕМ ЧАСА за едно радиаторче за парното при все че всички нужни части и инструменти са ви под ръка :aresprise: .Ами антифриз може и да тече ама не и върху мокета на човека, я в чаша, я в каничка или някакво друго чирепче и после обратно в казанчето, но аз не съм автомонтьор с 15 години опит така че моето мнение може Светослав Димитров да го пропусне.А като на теория-докарвам ви колата за цялостна боя, закупил съм си всички материали нужни ми за дейността.Колата ми е готова идвам да си я взема и какво да видя колата е с натекла боя и бояджията се е старал всичко да е "както трябва" на мой ли гръб трябва да се учите и аз послушно да отида да закупя още боя за да стане както трябва да бъде или вие???Не сте познали- втория опит е за ваша сметка и ако резултата е също толкова добър като първия за ръчичка бояджията и при друг бояджия да се учи на занаят на моята кола за НЕГОВА СМЕТКА!!!!! Цената не я определя клиента а този който предоставя услугата и явно качеството определя цената както са казали мнооого хора доста по-умни и от целия ви сервиз взет заедно (срещу една наистина безобразно ниска цена на услугата)както казвате вие г-н Димитров.
КЛИЕНТИТЕ ОТ КОИТО СЕ ЛИШИХТЕ СА ВЕЧЕ ДВАМА :eho:
По-добре да закъснея на този свят, отколкото да избързам за оня.
Тези, които бързаха, си отидоха.

Потребителски аватар
So
генерал
генерал
Град: Бургас / Стара Загора
Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1558 times

Мнениеот So » пет ное 11, 2011 9:51 pm

Аз не разбрах @Зайо Байо ли е долния голфаджия? :)
Колега @dieus, разбира се,че имаш право на отговор, ама начина, по който го направи надали ще допринесе за просперитета на бизнеса ви. :biri:

dieus
наборник

Мнениеот dieus » пет ное 11, 2011 10:49 pm

Зайо Байо ли е, кумчо вълчо ли е, не знам, но сам си каза че е голфаджия. Зайче, не каза ли че си купил сам радиаторчето от ауто+ с отстъпката си във фен-клуб голф?
Никаква представа нямам за каква боя говори.
И за всички не разбрали: аз имам доблестта да се представя и не търся клиенти в разните фенски форуми. Нямам никакво намерение да си правя реклама, камо ли да се оправдавам за неща за които не чувствам никаква вина. Клиенти оценили ни имаме повече от колкото можем да обслужим. Само ме дразни факта че тук повече постове има за това че тоя и оня били некадърни и много рядко се казва че някой е свършил работа като хората. Особено като някакви зайци или други горски обитатели се изживяват на критици или се чувстват велики плюейки неща от които си нямат грам хабер като в жълтата преса.
Съгласен съм че всеки има право на мнение, но ти да се мъчиш да реставрираш бараката и да не го одереш ако може, а той да ти плюе в лицето без да има дори морално право за това ще се съгласят всички че е доста обидно.

Потребителски аватар
SRESHTU
редник
редник

Мнениеот SRESHTU » пет ное 11, 2011 11:01 pm

Фен клуб Голф няма има WV КЛУБ
А примера с боята беше хипотетичен или като инжинер трябва да ти го начертая.
dieus написа:Съгласен съм че всеки има право на мнение, но ти да се мъчиш да реставрираш бараката и да не го одереш ако може,
Ами все пак нали това ви е работата да оправяте "бараките" а цената вече я коментирахме.

dieus
наборник

Мнениеот dieus » пет ное 11, 2011 11:07 pm

Пак се налага пояснение, но понеже не ме познавате няма как да знаете мнението ми :) За мен цялата WAG група е голф, а те са с доста форуми включително и отделен за TDI. към голфовете броя и всичко ставащо за голфеене - 3ката на баварците, сивика на хонда и т.н. Не знам на кой вид голф или на всички голф-форуми ли е член заека, но определено не е спамер само на този фен-клуб.
И да - инженер съм. Това проблем ли е? Ако ти се отдава чертай.....

Потребителски аватар
Bluebeard
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 1.9TD '98 XUD9TE и най-здравият голф.
Has thanked: 2243 times
Been thanked: 2462 times

Мнениеот Bluebeard » пет ное 11, 2011 11:11 pm

dieus написа:Зайо Байо ли е, кумчо вълчо ли е, не знам, но сам си каза че е голфаджия. Зайче, не каза ли че си купил сам радиаторчето от ауто+ с отстъпката си във фен-клуб голф?
Никаква представа нямам за каква боя говори.
И за всички не разбрали: аз имам доблестта да се представя и не търся клиенти в разните фенски форуми. Нямам никакво намерение да си правя реклама, камо ли да се оправдавам за неща за които не чувствам никаква вина. Клиенти оценили ни имаме повече от колкото можем да обслужим. Само ме дразни факта че тук повече постове има за това че тоя и оня били некадърни и много рядко се казва че някой е свършил работа като хората. Особено като някакви зайци или други горски обитатели се изживяват на критици или се чувстват велики плюейки неща от които си нямат грам хабер като в жълтата преса.
Съгласен съм че всеки има право на мнение, но ти да се мъчиш да реставрираш бараката и да не го одереш ако може, а той да ти плюе в лицето без да има дори морално право за това ще се съгласят всички че е доста обидно.

Това "голфаджия" като обида ли го използвате, г-н инженер? Защото аз карам и служебен голф и взех да се обиждам нещо ... Изображение
Последна промяна от Bluebeard на пет ное 11, 2011 11:27 pm, променено общо 2 пъти.
Déjà vu
Животът е прекрасен и изобщо не ме интересува, че не е вярно.
Всеки, който приема приятелството на безнравствения, завършва като негова жертва.

Потребителски аватар
So
генерал
генерал
Град: Бургас / Стара Загора
Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1558 times

Мнениеот So » пет ное 11, 2011 11:11 pm

Инж. Димитров, сигурно си много добър диагностик, но шефа ти трябва да те държи далеч от живия контакт с клиентите, ако не иска да фалира. Бая поколения трябва да се сменят в нашата Родина, докато се набие в главите на ОБСЛУЖВАЩИЯ ПЕРСОНАЛ, че Клиентът винаги има право, а не, че трябва да се чувства адски щастлив, че е срещнал точно теб измежду хилядите други инженери, и ти всъщност му правиш услуга, занимавайки се с маловажните проблеми на неговия таралясник. За което ти се плаща всъщност. :idea:
А`ре със здраве! :biri:

Потребителски аватар
Ralcho85
сержант
сержант
Град: Айтос и Бургас
Кара: THE WINNER
Has thanked: 77 times
Been thanked: 57 times

Мнениеот Ralcho85 » пет ное 11, 2011 11:14 pm

:spam: друг е въпроса, че България е пълна с инжинери, без грам инжинерна мисъл в главата

dieus
наборник

Мнениеот dieus » пет ное 11, 2011 11:19 pm

Вече оцених като грешка да отговоря на наглите лъжливи обвинения по мой адрес. Този форум има някакъв проблем. Започнахте и да ме учите как трябва да се държи обслужващия персонал ли вече? От къде тръгнахме - къде отидохме.....
Що не ме светнете кой ми е шефа поне за да знам? Крайно време беше някой да ме осветли че съм "обслужваш персонал" :bravo:
Беше ми много неприятно да отговоря на лъжите на заека и наистина много озадачен от разбирането на проблема ми от другите взели отношение по темата.
Моля администрацията да премести темата дето и е мястото ( viewtopic.php?f=7&t=6432) и да пожелая на всички членове на този клуб да си намерят най-добрия сервиз за себе си!
От мен сбогом!

Потребителски аватар
SRESHTU
редник
редник

Мнениеот SRESHTU » пет ное 11, 2011 11:21 pm

Говориш за умствен багаж и възпитание базирани на диплома от университет.Имай си го това инж. във визитката си като ти е толкова важно но багажа не отговаря на тези 3 букви в това съчетание.Както сам каза че не спамиш в чужди форуми я ми кажи тогава защо пишеш в този а и като не се чувстваш гузен защо си се регистрирал тук веднага след мнението на Зайо Байо и си писал или приказката ГУЗЕН НЕ ГОНЕН БЯГА не важи за теб.А за чертането да отдава ми се и не няма да ти го начертая мисля че вече ме разбра добре, а и да ти го начертая не съм сигурен че ще разчетеш чертежа.Все пак 15 години работиш без чертежи и явно не се справяш добре а само 5 години си учил да четеш чертежи там пък колко ли си добър?????

Потребителски аватар
Bluebeard
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 1.9TD '98 XUD9TE и най-здравият голф.
Has thanked: 2243 times
Been thanked: 2462 times

Мнениеот Bluebeard » пет ное 11, 2011 11:24 pm

dieus написа:Вече оцених като грешка да отговоря на наглите лъжливи обвинения по мой адрес. Този форум има някакъв проблем. Започнахте и да ме учите как трябва да се държи обслужващия персонал ли вече? От къде тръгнахме - къде отидохме.....
Що не ме светнете кой ми е шефа поне за да знам? Крайно време беше някой да ме осветли че съм "обслужваш персонал" :bravo:
Беше ми много неприятно да отговоря на лъжите на заека и наистина много озадачен от разбирането на проблема ми от другите взели отношение по темата.
Моля администрацията да премести темата дето и е мястото ( http://www.peugeotclub.info/forum/viewt ... f=7&t=6432) и да пожелая на всички членове на този клуб да си намерят най-добрия сервиз за себе си!
От мен сбогом!

Г'усин инженер, бъдете така добър и културно-възприемчив да отговорите на зададеният от мен въпрос!
Déjà vu
Животът е прекрасен и изобщо не ме интересува, че не е вярно.
Всеки, който приема приятелството на безнравствения, завършва като негова жертва.

dieus
наборник

Мнениеот dieus » пет ное 11, 2011 11:40 pm

Ок, ще поясня и тези неща. Блубърд, не видях въпрос в поста ти, но предполагам че искаш да ти поясня че съм пълноправен съдружник в сервиза, а не чистачка. Защо съм избран сред многото инженери ли? Може би защото наистина мога нещо :neutral:
За какво ми се плаща ли? Може би колкото съм изработил толкова получавам . Колко години работя без чертежи ли? Винаги съм работил с документация, информация, собствени разработки и проекти, както и доверена информация от оторизираните производители и вносители.
Клиента наистина има право, но все пак в някакви нормални граници. Услугите се извършват все пак на основата на взаимното уважение. Хора които са дошли само за да се заяждат с някой и да си избиват комплексите не са клиенти.
Защо се регнах във форума ли? Това е единствения форум в който не мога да дам мнение като гост. Тук "гост" е непозната дума. Защо трябва да величая "клиент" като такава и аз?
Ако има други въпроси, моля да ме попитате на ЛС. Обещавам само ЛС да чета тук поне 2 пъти седмично.
Моля ви да не обръщате темата на чат!

Потребителски аватар
Ralcho85
сержант
сержант
Град: Айтос и Бургас
Кара: THE WINNER
Has thanked: 77 times
Been thanked: 57 times

Мнениеот Ralcho85 » пет ное 11, 2011 11:48 pm

Bluebeard написа:Това "голфаджия" като обида ли го използвате, г-н инженер? Защото аз карам и служебен голф и взех да се обиждам нещо ... Изображение

ей го на въпроса

Потребителски аватар
maxxymilian
генерал
генерал
Град: Монтана/Козлодуй
Кара: 407 2.0 HDI 16v 136 BVM 6 бивши: 406 1.8 16v, 405 GL 1.6 90
Has thanked: 671 times
Been thanked: 781 times

Мнениеот maxxymilian » пет ное 11, 2011 11:49 pm

Нещо нищо не видях да казвате за течащия семеринг? Това е недопустимо! Ако човека беше останал без масло кво праим? Седемте часа не ги коментирам, щото там е имало напред, назад за доставки проблеми и т.н. Отгоре на всичко имате наглостта да плюете клиентите си? Такова нещо е недопустимо, и Вие г-н Димитров явно имате нужда да учите още много за шеф!

dieus
наборник

Мнениеот dieus » пет ное 11, 2011 11:55 pm

Как да взема отношение за семеринг? Аз просто отговорих към личната нападка срещу мен. В нея видях доста лъжи и реших да отговоря. Семеринг диагностика не сменя и не знам нищо по такъв случай, но преполагам че просто е нещо от серията на фантазиите. Случай със течащ семеринг мога само да проверя, но не мога да дам мнение без да съм проверил случая. Съжалявам, но отговори по въпроси неща от миналото мога да дам само след проверка на поръчките.....
А какво и колко има да уча не смятам да разбирам на подобни места. Отново ще ви помоля да не се заяждате с лични обиди и да се държите наставнически с човек без дори да сте се представили! Няма отговор до тук без някаква лична обида към единствения представил се в темата. Започвам да се забавлявам от културата на вземащите отношение :)

Върни се в “Сервизи, услуги, магазини”