Покривало за автомобил

Имам си две ръцеее, а и двете са леви и в гъза заврении
Потребителски аватар
Асенов
генерал
генерал
Град: София
Кара: Peugeot 306 1.6
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Покривало за автомобил

Мнениеот Асенов » чет ное 24, 2016 11:11 am

Здравейте,
Хвърлете някой жокер какъв материал да се търси за да си спретна едно покривало.Четох,че в Бриколажи и Практикери имало полиестерни материали на метър,но още не съм ходил да търся.

Тия евтините от по 2-30лв.ги изключваме,или пък,ако някой е доволен от именно такова да вдигне ръка,кое е баш.
Дебна и за стари,брезентени,от едно време втора употреба.

В частност,при мен,колата ще излезе от цялостно боядисване,и искам да я съхраня по-добре до пролетта.Гараж нямам,разбира се.
До сега си бях направил едно от билборд-с ластици на огледалата и 'жантите,и ми вършеше работа,защото хем не ми се мокри таванЯ,хем се вентилираше и няма опасност от възникване на мухъл.
15139401_1242897462398756_1255822790_n.jpg
15139401_1242897462398756_1255822790_n.jpg (87 KиБ) Видяна 6827 пъти

Обаче...абе искам си цяло покривало :mehehe:
В живота си,човек трябва да разбира от всичко по нещо,но от едно нещо-всичко.

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6
Has thanked: 5637 times
Been thanked: 5100 times

Re: Покривало за автомобил

Мнениеот Pepino » пет ное 25, 2016 2:51 pm

Васко,
Имаше преди години една жена в кв.Дианабад, която шиеше покривала от много качествен брезент по всеки автомобил (с точна кройка свалена по колата), който не драска боята на колата и издръжа с години, като също имаше вариант и да не пропуска вода (Имам брезентен такъв откакто закупих 407-та преди 10-тина години и още е напълно здрав, макар и поизбелял от слънцето! Струваше 100-тина леваи пасва много точно по колата.). Не зная дали още работи (не пазя тел. номер за съжаление), трябва да се провери на място - адресът е : София, ул. ''Русаля'' N-11, кв. Дианабад - стига се до там по ул.''Тинтява'', откъм светофара при КАТ посока гара ''Пионер'' - уличката е перпендикулярна на ''Тинтява'' и започва срещу Полиграфията (стара мръсно-жълта индустриална сграда) и най-накрая при спускане по уличката в ляво - последната къща е N-11 - виж картата : http://www.bgmaps.com/map/search.
Друг вариант на пазара е: универсалните покривала, които са непромокаеми и от изкуствена материя, но много тънки ( примерно в ''Метро''), много лесно се късат и не пасват добре по автомобила (цена около 40лв).
Според мен най-добре е за зимата винилово платно и да се ушие по колата, най-вече покрива й, да пази мекия й покрив. Принципно през зимата не е много добре покриването на автомбила, защото се задържа много влага и заедно с полепналата мръсотия уврежда боята и металните детайли(вкл. ускорява корозията, заради спарването под покривалото). В твоя случай може би най-удачно е защита само на тази част от колата, която ти временно си разрешил (на твоята снимка).
Успех :)
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел
http://www.fullviewbg.com/

Потребителски аватар
EmO_SKORPIONA
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София и Старозагорско
Кара: Peugeot 406 Coupé Platinum 3.0 V6 XFZ + 405 V6 [СФ/СТ]
Has thanked: 366 times
Been thanked: 633 times
Контакти:

Мнениеот EmO_SKORPIONA » пет ное 25, 2016 2:56 pm

Аз съм се заканил да си взема от този сайт ( http://pokrivalo.info/produkti/avtomobi ... ita-detail) но за целта мисля да отида на място да разгледам и пробвам..., за тези пари се надявам да са качествени материалите и изработката...
Изображение

Потребителски аватар
krassitch
лейтенант
лейтенант
Град: Видин
Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД
Has thanked: 23 times
Been thanked: 74 times

Мнениеот krassitch » пет ное 25, 2016 5:35 pm

Материалът е от огромно значение-би трябвало да е като "Гортекс",или как точно се казваше,дето изработват якета...Да пропуска влагата отдолу на горе,а обратно-не.Иначе ще стане много лошо,ако не може да се изпари влагата,ще тръгне ръжда.Едно време бяха популярни брезентови покривала,и... тези с покривалата много по-бързо ръждасваха от другите

Потребителски аватар
Асенов
генерал
генерал
Кара: Peugeot 306 1.6
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Мнениеот Асенов » нед ное 27, 2016 12:07 pm

Пепи,благодаря ти доста за упътването! :evalata: За тази жена четох и в друг форум.

Когато пуснах темата,по разбираеми причини не исках да давам повече от..да речем 50лв.за покривало,защото вероятността да изчезне от пред блока е значителна.Обаче,ще мога да държа колата в двор,сиреч няма да е хептен на улицата,така че ще търся по-добро решение.
Мне,Пепи,не е оферта тия от Метро..бая почетох,преди да пиша тук :( Точно те спарват,освен,че са тънки както спомена.И се разпадат след два-три месеца.На току-що боядисана кола не искам да я завивам плътно,така,че да не може да диша...искам просто да не се мокри :lol: Сега едва,разбирам гаража,какво нещо е.. :lol:

На място само,да...
Е,колега ти ме счупи :lol: тъкмо мислех ня'кво такова втора употреба да отнеса/и да не ме е яд ако изчезне/и да приключа:
https://www.olx.bg/ad/pokrivalo-brizent ... 66dd096ebe
В живота си,човек трябва да разбира от всичко по нещо,но от едно нещо-всичко.

indro
наборник

Мнениеот indro » ср сеп 12, 2018 8:56 am

Аз ползвам едно китайско (знам какво ще кажете) , обаче ме изкара една зима и още става за употреба. Поръчах го от България от тоя сайт https://pokrivalozakola.bg/ , обаче ги има същите в Ebay по-евтини. Само дето с доставката и чакането е проблема, но пък има време до зимата ;)

Върни се в “Направи си сам”