Забравя радиостанциите

За качествения звук в нашите коли.
didodimov
наборник
Кара: 206 HDi

Забравя радиостанциите

Мнениеот didodimov » чет апр 19, 2007 4:53 pm

Здравейте.
Наложи ми се да сложа радиокасетофон на 206, но се оказа, че след вадене на ключа от контакта радиото забравя настройките си. Касетофона до последно работи в друга кола и там всичко бе наред. Разлика намирам в буксата за захранването. На старата има (+) (-) и едно замостване от (+) с жълт кабел, на който пише (memory). В пежото има 7 кабела.
Може ли някой да ми помогне със схема на кабелите в тази област или от собствен опит.
Благодаря предварително.

След направен експеримент установих, че ако двата сини кабела на захранващата букса са свързани, след известно време, когато колата си изключи захранването на касетофона, лампата в купето, километража и т.н. таблото светва като коледна елха.

Потребителски аватар
steich
Търговец
Търговец
Град: София
Кара: Mazda 6 GH 2.2 MZR-CD 200hp / 308 1.6 VTi 130hp LPG Romano Antonio OBD
Has thanked: 2 times
Been thanked: 75 times
Контакти:

Мнениеот steich » пет апр 20, 2007 3:44 am

Губят ти се настройките именно от това че плюса ти е след ключа и като го махнеш отпадат 12-те волта от паметта. Има два варианта за да си решиш проблема. Първият и най лесен е да пуснеш постоянни 12 волта от таблото под кормилото желателно е през бушон и говържеш едновременно към жълтия ( паметта ) и червения ( захранване ). В случая обаче няма да ти се изключва ако си махнеш ключа. Ако искаш да ползваш тази функция трябва да оставиш 12-те волта през ключ вързани само към червения кабел ( захранване ) а постоянни към жълтия ( памет ). И в двата случая черния си е маса.
Програмиране на TPMS сензори.
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
!!! Качеството преди всичко !!! 5 години гаранция на извършените софтуерни ремонти / услуги !!!

didodimov
наборник

Мнениеот didodimov » пет апр 20, 2007 5:19 pm

Благодаря много за отговора. При наличното свързване пак не гаси радиото, когато извадя ключа. Ще пускам (+) от някъде преди ключа значи.
Куплунга с трите кабела е на другата кола и там всичко е наред. На пежото има 7 кабела от които на 2 знам значението (+) и (-). Другите 5 са ми мъгла.

Pazdi
редник
редник
Град: Бургас
Кара: Peugeot 206 1.1;Peugeot 308 1.6 HDI90PS;Peugeot 308SW100PS
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Мнениеот Pazdi » пет апр 20, 2007 8:07 pm

Проблема е както срещнах по напред в това,че си взел захранване след ключа този + ,който си свързал ти според мен може да се използва за автоматична антена-вкл.антената изскача,вадиш ключа и тя се прибира.На теб ти трябва постоянен +.Ако нямаш волтметър,вземи една пробна лампа и открий в тази оригиналната букса къде има захранване и при изваден контактен ключ.Другото е надеждна изолация и хубава музика.Успех.

didodimov
наборник

Мнениеот didodimov » пет апр 20, 2007 9:04 pm

Когато зе извади ключа музиката не спира. Около 3-4 минути след това се случва случката. Гасиш колата, вадиш ключа и чакаш 3-4 минути. Някакво реле щраква и тока спира. След това дори да ръчкаш по музиката - не включва. Едва след като отново пъхнеш ключа или се отвори врата се включва без запаметените станции.
Другото е, че тоя (+) несъм го вземал аз а си е там фабрично. Работя с фабричните букси за тонколони и захранване.

didodimov
наборник

Мнениеот didodimov » ср апр 25, 2007 8:48 pm

Някой да му се намира схема на кабелите, които се включват в касетохона или CD-то. Кой къде отива и какво се носи по него евентуално. Има само някакви номера и ... никаква логика.

Потребителски аватар
steich
Търговец
Търговец
Град: София
Кара: Mazda 6 GH 2.2 MZR-CD 200hp / 308 1.6 VTi 130hp LPG Romano Antonio OBD
Has thanked: 2 times
Been thanked: 75 times
Контакти:

Мнениеот steich » ср апр 25, 2007 9:14 pm

Знам че в специализираните магазини има преходници от букса Пежо към Евробукса. Би трябвало тази букса Пежо да е еднаква за всички модели. А към евробуксата се връзват всички касетофони. Буксата Пежо би трябвало да е закрепена по навътре от отвора на касетофона, някъде на корус. Другият вариант е с мултицет да замериш къде какво идва, но тогава половината от кабелите няма да ти стане ясно за какво са, но повечето от тях са за различни редки опции като превключване от кормилото и разни други.
Програмиране на TPMS сензори.
ALL FULL WORKED manual solutions - FAP DPF OFF, Adblue SCR OFF, EGR OFF, TVA OFF, Swirl OFF, O2 Lambda OFF, Speed limiter OFF, DTC OFF and etc
https://www.facebook.com/fapremove.bg
http://www.fapremove.com
!!! Качеството преди всичко !!! 5 години гаранция на извършените софтуерни ремонти / услуги !!!

didodimov
наборник

Мнениеот didodimov » чет апр 26, 2007 9:43 pm

Разказа в картинки. Малко беше тъмно пък и от близо, че и с телефон. Надявам се да са достатъчно разбираеми.
Изображение
На другата кола тук имах закачен кабел само на мястото на (+) - тук влизат син и червен кабел. Другите два ги няма.
Изображение
От тази страха имах чер кабел в дясно (на пежото е звлвн с жълта лента) и един жълт, който излиза от (+) и влиза на мястото на жълтия на тази снимка. Синия би трябвало да е за ел.антена, другия незнам. в другата кола двата последните кабели ги нямаше.
Изображение

В крайна сметка ме интересува всичките тия шарени кабели къде отиват или от къде идват.

Потребителски аватар
gmivanko
генерал
генерал
Град: Елин Пелин
Кара: Peugeot 205 GTI16 & Peugeot 206 XS & 206 XS / CO
Has thanked: 60 times
Been thanked: 183 times
Контакти:

Мнениеот gmivanko » чет апр 26, 2007 11:49 pm

Оранжевият ти е за габаритите, на някой касетофони има функция като запалиш габарити и да светне дисплея, мисля и единия е за Mute при позвъняване на телефона когато си с Кар-кит.
Иначе вземи един мултисет и след като изтекът тези мимути и изгасне радиото, премери каде ти идва напрежение, зеления кабел с жълтата ивица ти е (-) както е при пежата като стандатр съм забелявал, а на други марки е черен, както е било при гругата кола явно. а (+) пробваш на някой жълт или червен кабел, макар, че по спомен жълтия е през контакт а червения ти е за паметта и е с постоянен (+) ама ти си премери и кажи какви са резултатите. :)
Изображение Изображение
Днешните хечбеци приличат на група послушни ученици, седящи мирно на първия ред, докато 205 GTI е някъде отзад и гамнески маха с ръка към учителя...
Сравнена с модерните коли, 205 GTI е трудна за каране, но веднъж овладяна доставя голямо удоволствие при шофиране

didodimov
наборник

Мнениеот didodimov » нед май 06, 2007 7:42 pm

Купих нова букса, преместих кабелите а хартисалите изолирах и вече помни всичко. Побългарихме го, но друг начин не намерих.

ciel
наборник
Град: Пазарджик
Кара: 307 1,6 бензин

Re: Забравя радиостанциите

Мнениеот ciel » нед авг 05, 2018 1:04 pm

Здравейте!
Стара тема, но сега се боря аз с проблема. И все пак някой може ли точно да каже, снима или както реши, как са пренаредени кабелите и кой е този с постоянно захранване, че вече ще се побъркам :udri: Благодаря предварително , ама много!!!!

Върни се в “PugAudio”