Висок разход 406 1.8 16V

всички въпроси за двигатели тук, масла, скорости, датчици и т.н.
GazoviProblemi
наборник
Град: Plovdiv
Кара: 406 1.8 16V

Висок разход 406 1.8 16V

Мнениеот GazoviProblemi » чет юни 25, 2015 9:44 pm

Здравейте,

искам да споделя проблем от, който ми се повръща и за който нямам решение вече няколко месеца.
Имам газов инжекцион ланди-ренцо. Карам с него около 50хил.км. Досега никакви проблеми, но от едно известно време започна да гори много газ. Карам я на газаджиите на кукленско шосе в Пловдив ( централата им в Плд. ). Смениха филтри и настроиха колата - не става . Карам я пак - ремонтираха изпарителя - пак не става. Карам я пак - ремонтират дюзите. Пак не става, но се случва нещо още по-зле - в колата започва да мирише на газ така че карам на отворен прозорец. След няколко дни отивам на друг газаджия във Варна. Проверяват те да няма някой маркуч спукан - оказа се че рейката е спукана докато са ми ремонтирали дюзите после са натегнали повече. Смениха ми рейката настроиха я - няма ефект газовата хваща 32литра и свършва на 150 - 180км. смесено. Варненските газаджии понеже не им се занимаваше видимо казаха "тази кола е много капризна, всичко направихме, но нищо повече не можем да направим, иди си провери да не харчи много на бензин, ако е така значи от там е проблема" и си измиха ръцете. Другите в плд. като "ремонтираха" дюзите ми казаха "може катализатора да се е скапал, провери си го". Интересно, е че със спукана рейка и яко миришещо на гас, след ремонта на дюзите от плд до варна ми даде приблизително 10 на сто извънградско, което е по-добре отколкото сега с нова рейка!!! Да не говоря, че освен спукана рейка, замата рейка не беше хваната с болтовете и висеше във въздуха, за бутилката ми отзад в багажника се разхождаше свободно, защото не беше стегната.
Това, което мисля да направя е да я закарам в Боша и да им я оставя да я разследват + да ида до газаджиите отново и да ги накарам да ми я настроят те ( защото варненските определено нищо не свършиха - тези в плд най-малкото я карат с компа в движение и гледат параметрите ).
Ако някой има предложение с удоволствие ще го пробвам, защото вече ми омръзна в плд при газаджиите съм бил 4 пъти и 4 във Варна за два месеца ( за парите за ремонт да не говорим ).
P.S. Търсих такава тема във форума но не открих. Не я пускам просто от мързел да търся.

Потребителски аватар
maxxymilian
генерал
генерал
Град: Монтана/Козлодуй
Кара: 407 2.0 HDI 16v 136 BVM 6 бивши: 406 1.8 16v, 405 GL 1.6 90
Has thanked: 671 times
Been thanked: 781 times

Re: Висок разход 406 1.8 16V

Мнениеот maxxymilian » чет юни 25, 2015 10:46 pm

В Бош Монтана настроиха много добре ландито на купето на брат ми. Повечето газаджии нямаха техника и не им се занимаваше с нея.

GazoviProblemi
наборник
Град: Plovdiv
Кара: 406 1.8 16V

Мнениеот GazoviProblemi » чет юни 25, 2015 11:19 pm

Здравей колега,

незнам дали някой в Бош-а ще се заеме да ми настройва газовата - аз я карам в два сервиза газаджийски дето само ланди-ренцо правят и немогат да я оправят. Мисля че ще ме сиктирдосат.
Нещо ВАЖНО което забравих да кажа - откакто сложих газ на колата оборотите лятото и играят яко ( не е от климатика ) и то играят само на свободна, като спирам на светофара. Като чукна свободна и почват да играят и ако не форсирам след няколко секундно колебание колата изгасва. Сенях преди време стъпков мотор и ми чистиха дроселовата клапа, но не се промени нищо. И на мен компа ми е Саджем. Не знам дали това има общо със сегашните проблеми, но вече се чудя какво да правя.

Потребителски аватар
maxxymilian
генерал
генерал
Град: Монтана/Козлодуй
Кара: 407 2.0 HDI 16v 136 BVM 6 бивши: 406 1.8 16v, 405 GL 1.6 90
Has thanked: 671 times
Been thanked: 781 times

Мнениеот maxxymilian » чет юни 25, 2015 11:30 pm

Никакъв проблем, момчетата си настроиха газовата няколко пъти с изкарване и тест и донастройка на другия ден. Казаха че са си оторизиран сервиз на ланди и си имат всички резервни части за моделите. Смениха филтрите защото се оказа че тези които са ни сложили преди това не били правилните и нещата се оправиха. И наща даваше едни луди 20-ки на газ и я свалиха до 12-тина което нормално и приемливо за 2-ката. За саджема не мога да кажа, моя си работи 4 години на газ без никакви проблеми. Опитай с друг стъпков мотор. Най-добре намери някоя на части покрай теб и сменявайте бубина, дросел, мап докато локализирате проблема и замените само проблемната част. Че да сменяш наред не си е работа.

Върни се в “Бензинките”