Внимавайте, докато шофирате!

Пътувания, пътеписи, пътна обстановка, опасни участъци, внимавайте като минавате...
martoam
лейтенант
лейтенант
Град: Пловдив
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Внимавайте, докато шофирате!

Мнениеот martoam » вт мар 06, 2012 1:15 am

Доколкото разбрах е карана от жена(което не изключва да е колежка от форума), но нямаше отличителни стикери никъде по автомобила. По-плавни движения с волана, съобразена скорост и хубави гуми. Лека и безаварийна на всички!

Потребителски аватар
dilinger
редник
редник
Град: Стамболийски
Кара: бензин/газ 406 1999 - 1.8 16V-110 коня
Has thanked: 7 times
Been thanked: 48 times

Мнениеот dilinger » вт мар 06, 2012 12:28 pm

Когато се случи тази катастрофа беше супер подледено. На съвсем малък наклон не можеше да се потегли дори на 2-а.
Според мен и още двама приятели тълкуването на ситуацията е била следната-> синята кола е била първа, баничарката втора, Пежо-то трето. Синята кола решава. че трябва да спре, баничарката се натриса здраво отзад и Пежото се удря в баничарката. Проблема идва от това, че в тунела няма подледяването което се появява веднага след него. Просто несъобразена скорост и много много зле опесъчено от общината.........

martoam
лейтенант
лейтенант
Град: Пловдив
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Мнениеот martoam » чет мар 08, 2012 8:59 am

Като гледам на какво прилича синята кола(ситроен саксо с тунинг оптичен отпред и 21 годишен водач с гаджето си), почти съм убеден, че скоростта му е била далеч над 50-те позволени км/час. :?

anio_g
редник
редник
Град: Пловдив/Стара Загора
Кара: 306/1.4/94
Has thanked: 24 times
Been thanked: 22 times

Мнениеот anio_g » чет мар 08, 2012 1:36 pm

В тунела ограничението е 30 ! Друг е въпроса, че всички карат с по 60-70 ...

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник
Град: София
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 29 times
Been thanked: 186 times

Мнениеот pepy1 » съб юли 07, 2012 2:28 pm

интересно четиво и справка на най-честите нарушения на шофьорите в България
и тяхното санкциониране :колко точки ,колко глоба ,колко без книжка и по кой член :)

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник

Мнениеот pepy1 » пон авг 06, 2012 8:08 pm

бъдете с повишено внимание при почивка във Варна и региона
на 04,08,2012 на варненската магистрала на около 20 км от Варна към 22.00 часа имах случка със зелен голф 3 със затъмнени задно и задни странични стъкла
с регистрационен номер В4295КН
изпреварвах 2 автомобила с румънска регистрация пътувайки заедно,изпреварвах ги със скорост 120 км/ч ,в далечината ми пресветка с ксенони въпросния голф3,няма къде да се пъхна м/у 2-те коли които изпреварвах затова реших да ги доизпреваря.След минаването ми в дясната лента,голфа така както бързаше мина пред мен и наби спирачки ,при което аз също реагирах като натиснах спирачки ,но колата ми стана трудно управляема при тази скорост,а и все пак в тъмното видимостта е ограничена.След като шофьора на голфа видя ,че се опитвам да овладея колата,криволичейки вляво и вдясно и има вероятност да катастрофирам,даде газ и изчезна.Не смятах да го гоня (тъй като ми стига ,че останах жив от нарочните му действия),но на светофара (първия в града )го видях по детайлно.Радвам се че не возех жената и децата си с мен

Потребителски аватар
daniel cvetkof
генерал
генерал
Град: Русе,зад Олимпа
Кара: C Crosser 2.2hdi,207 1.6 hdi
Has thanked: 789 times
Been thanked: 479 times

Мнениеот daniel cvetkof » пон авг 06, 2012 8:15 pm

педал някакъв си голфаджийски :psuwaj:
Колкото повече,толкова повече! ме4о Пух

Потребителски аватар
So
генерал
генерал
Град: Бургас / Стара Загора
Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1559 times

Мнениеот So » пон авг 06, 2012 8:24 pm

Клубар във ФауВе форума е. Можеш да го поздравиш. :)
http://www.vwclub.bg/forum/memberlist.p ... 377d9a89d8

Потребителски аватар
Bluebeard
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 1.9TD '98 XUD9TE и най-здравият голф.
Has thanked: 2243 times
Been thanked: 2462 times

Мнениеот Bluebeard » пон авг 06, 2012 8:32 pm

Поздрави го ... и аз ще се включа в храненето! :mrgreen:
Déjà vu
Животът е прекрасен и изобщо не ме интересува, че не е вярно.
Всеки, който приема приятелството на безнравствения, завършва като негова жертва.

Потребителски аватар
daniel cvetkof
генерал
генерал
Град: Русе,зад Олимпа
Кара: C Crosser 2.2hdi,207 1.6 hdi
Has thanked: 789 times
Been thanked: 479 times

Мнениеот daniel cvetkof » пон авг 06, 2012 8:33 pm

иска регистрация
значи тази марка афтомобили(голф) явно привилича в повечето случаи безмозъчници,то и за това има такава диагноза-голфаджия
(нали ,не съм чувал пежовец ,напрример :kodapraish: )
всите са комплексари,и селяндури(е,естествено има изключения,като всяко правило),(селяни са хората живеещи на село,а селяндурите предимно населяват градски квартали)
Последна промяна от daniel cvetkof на пон авг 06, 2012 8:39 pm, променено общо 1 път.
Колкото повече,толкова повече! ме4о Пух

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник

Мнениеот pepy1 » пон авг 06, 2012 8:35 pm

същият е ,не знам дали си заслужава да се занимавам с него,но може и да му пратя някое ЛС,важно и че нямаше катастрофа,пък и съм жив и здрав-сега мога да се насладя на почивката си която чаках цяла година :)

Потребителски аватар
So
генерал
генерал
Град: Бургас / Стара Загора
Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1559 times

Мнениеот So » пон авг 06, 2012 8:39 pm

Това е по-важното в случая. :biri:

ivan_84
наборник
Град: Svishtov
Been thanked: 1 time

Мнениеот ivan_84 » съб авг 11, 2012 2:47 pm

Такова нещо и аз не бях виждал! За съжаление дано не ги срещаме на пътя!

Потребителски аватар
Bluebeard
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 1.9TD '98 XUD9TE и най-здравият голф.
Has thanked: 2243 times
Been thanked: 2462 times

Мнениеот Bluebeard » съб авг 11, 2012 3:02 pm

Колега, не разбирам за какво съжаляваш и какво пожелаваш. Получава се комплементарна антонимия! :)
Déjà vu
Животът е прекрасен и изобщо не ме интересува, че не е вярно.
Всеки, който приема приятелството на безнравствения, завършва като негова жертва.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4597 times
Been thanked: 5971 times

Мнениеот NVG » съб авг 25, 2012 4:22 pm

Има едно самотно, но перфектно реновирано и поддържано шосе в Кюстендилски окръг м-у селата Габрешевци и Драговищица. Познавам (и зиме и лете) всеки опасен завой (а те са 10-тина) и всяка величина на наклоните. Днес нямаше да имам възможността да напиша този пост тук. На един от тия завои, които на суха настилка разумно се "вземат" с 30-35км/ч. се разминах "на една боя" с един бял "Еспас" (само това можах да видя от 10м.), който караше с 50-55км/ч. и поднесе в завоя. Спасих семейството си с учудваща за възрастта ми реакция, подкрепена от с-мите за стабилност на автомобила. Външно в левия за мен завой беше дълбока и камениста урва осеяна с клек. Не искам да мисля как щеше да се премята Пежото по склона надолу?! Спрях на правата след завоя, включих аварийните светлини, запалих цигара, тримата се прекръстихме, помълчахме. А звучеше една красота на Темптейшънс:

The Temptations - Mary Ann

Горкият колега, дано е помислил какво щеше да причини с безрасъдната си постъпка в завоя. Нервакът аз не се върнах да го догоня, не го напсувах мислено, не посегнах към "желязото" в чантата на ..., простих му. Възможно е да е бързал и с основателна причина. Но все пак - дано си е взел поука. Следващия път може той да е от външната страна на някой друг завой! Бог да го пази, така както нас запази в случая днес! Свещта утре ще запаля! :ibree: :ibree: :ibree:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
Sheki
полковник
полковник
Град: Разград
Has thanked: 611 times
Been thanked: 869 times
Контакти:

Мнениеот Sheki » чет авг 30, 2012 10:28 am

Пътуването по родните пътеки , пардон пътища исках да кажа, прилича повече на Survivor отколкото на нещо друго. Все някой за някъде бърза, все някой няма време и прави сложни акробатични изпълнения с колата за да изпревари поредния "садист" каращ с 90-100 км в час пред него ... абе мила картинка. Снощи, както си карах по магистралата един герой, се лепна зад мен с включени дълги светлини и светлини за мъгла. Абе пускам му десен мигач, пускам аварийни, натискам спирачки на няколко пъти ... ама не!Оня си кара почти до задната ми броня, не минава на къси, не ме изпреварва и туй то. Ей хора, пощурях! Тръгнах да ускорявам, викам си айде щом не изпреварваш значи мислиш да си караш с такава скорост. Да, ама не! Аз ускорявам оня зад мен и той. Аз изпреварвам и оня си изпреварва и все на дълги! Отбих аз в лентата за принудително спиране след някой друг километър, пропуснах го да ме задмине. Задмина ме темерута, престроих се отново и си карам с 100-110км. Обаче, сега аз го настигнах и честно казано за момент ми хрумна да направя същото, което той направи на мен. Отказах се, айде викам да не ставам магаре като него. Да, ама оня горе вижда! Намалих си аз а оня замина нейде напред. След като излязох от магистралата минавайки покрай Шумен, гледам същия тоя папунко са го спрели полицаите и явно му пишеха някоя глоба (беше застанал доста чинно до полицейската кола). Е, не винаги си получават заслуженото, но пък понякога се случва. Друг е въпроса, че темерута си е темерут. Дори и с глоба и с отнемане на свидетелството, той темерут ли е, темерут ще си остане. Хайде със здраве!
Хората са като реките: водата във всички е еднаква и навред е една и съща, но всяка река бива ту тясна, ту бърза, ту широка, ту тиха, ту чиста, ту студена, ту мътна, ту топла. Така и хората. Всеки човек носи в себе си наченки на всички човешки качества и понякога проявява едни, понякога други, а понякога съвсем не прилича на себе си, без да е изменил нещо от същността си. У някои хора тия промени биват особено резки ...
Лев Толстой

crazyfen
наборник

Мнениеот crazyfen » ср яну 30, 2013 6:39 pm

Колеги , да споделя с вас и аз една подобна случка. Преди няколко дни се прибирах от Пловдив имах малко работа там , около 300-400км навъртях същия ден всичко беше наред спокойно , но разбира се като стъпих на софииските пътища нещата се промениха. Най - силно ме впечатли следната ситуация. Преди тунела на люлин посока люлин движението нормално аз последна кола в дясната лента решавам да се престроя в лявата да избегна шахтите , който са така калпаво направени престроявайки се вече и изминал 20-30тина метра с 50-60км/ч виждам как някакво рено еспейс се засилва към мен с къси и дълги въпросния беше на около 4-5 коли разтояние когато предприех маневрата , след което ми кипна просто набих спирачки онзи явно се комплексира още повече започна от дясно от ляво опитвайки се да ме засече в краен случай успя понеже не бях сам и не исках да правя щуротии. Но още не мога да разбера за какво беше цялата ситуация :? чувал съм , че има някакви комплексари ако си пред тях гледат да те минат да се покажат колко са "велики"(жалки) , но не бях срещал такъв или да провокирам някой в този момент. Бог да ни пази на пътя и повечко разум да има. :brrr:

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник

Мнениеот pepy1 » ср яну 30, 2013 8:54 pm

българския вариант на Големият адронен колайдер в Женева за ускорение на частици е люлинския тунел -това е публична тайна :lol:

alex_sas
сержант
сержант
Град: Sofia
Has thanked: 143 times
Been thanked: 315 times

Мнениеот alex_sas » чет яну 31, 2013 12:57 pm

crazyfen написа:... след което ми кипна просто набих спирачки ...

А ти защо реши, че си постъпил правилно, можело е да направите мазало насред тунела?! :lud:
Като се движиш с 50-60 си карай в дясната лента и "брой" неправилно поставените шахти, вместо да "набиваш" спирачки в лява лента.
Освен това ми се струва, че имаш проблеми с преценката на разстояния и скорост, защото при 50-60 км/ч, 20-30 метра ги минаваш за 1.4-1.8 секунди, т.е ако наистина е било така, то ти не си се престроил, а направо си засякъл идващият отзад автомобил :idea:

ПС
Люлинският тунел е по-съвършен от адронния колайдер, защото ускорява по-елементарни частици :lol:
“Knowledge speaks, but wisdom listens.” ― Jimi Hendrix

crazyfen
наборник

Мнениеот crazyfen » чет яну 31, 2013 1:16 pm

alex_sas написа:
crazyfen написа:... след което ми кипна просто набих спирачки ...

А ти защо реши, че си постъпил правилно, можело е да направите мазало насред тунела?! :lud:
Като се движиш с 50-60 си карай в дясната лента и "брой" неправилно поставените шахти, вместо да "набиваш" спирачки в лява лента.
Освен това ми се струва, че имаш проблеми с преценката на разстояния и скорост, защото при 50-60 км/ч, 20-30 метра ги минаваш за 1.4-1.8 секунди, т.е ако наистина е било така, то ти не си се престроил, а направо си засякъл идващият отзад автомобил :idea:

ПС
Люлинският тунел е по-съвършен от адронния колайдер, защото ускорява по-елементарни частици :lol:

Ми не , беше доста далече метрите са грешни просто минаха 5-6 сек. до като ме настигне и започне да мига а през това време ускорявах. А къде казах , че постъпката ми е правилна ? :idea: Просто идва един момент в ,който ти пада пердето. А шахтите , който иска да троши МПС-то си и да е некомфортно ок всеки сам преценява. Просто този явно се засегна , че съм пред него , ако не аз на някой друг ще се случи и Бог знае какво освен едното набиване на спирачки.

Върни се в “На пътя”