Внимавайте, докато шофирате!

Пътувания, пътеписи, пътна обстановка, опасни участъци, внимавайте като минавате...
Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал
Град: Село
Кара: Трактор/Пежо 206 1,4/ GRAND VITARA 1.6 16V CABRIO/ внедорожник УАЗ
Has thanked: 68 times
Been thanked: 132 times

Re: Внимавайте, докато шофирате!

Мнениеот komstiza » нед фев 04, 2018 10:19 am

Явно има да,ама явно не вършат достатъчно работа.Няма как на всеки завой и път да поставим катаджия или камера нали?Да се "топиме" не знам как да го разбирам????
Не виждам водач който спазва правилата ,защо трябва да се притеснява от камери и видеонаблюдение,или бъркам нещо?
Проблема е доста задълбочен и той се корени в манталитета на нацията ни,който се създаде през последните години и за съжаление се предава на децата ни. Този манталитет никога няма да се промени за съжаление и на пътя може да се контролира само с адекватни наказания и мерки,които липсват и не се създават за съжаление.

П.П. А всички които пищят против камерите и подобните мерки,са явно потенциалните нарушители на пътя.Лично мое мнение,не ангажирам никого с него.
И като стане белята се питаме що стана така и се вайкаме,ама вече е късно и връщане назад няма :(
Продавам бали сено с добро качество,при интерес на ЛС

И най-тъмната нощ е обречена на изгрева........
Д-65Н по-надежден от HDI... :)

Потребителски аватар
Ицо
djnoise
djnoise
Град: Варна
Кара: Peugeot 307 SW 1.6 16 V ГИ/ Варна
Has thanked: 243 times
Been thanked: 181 times

Мнениеот Ицо » нед фев 04, 2018 7:33 pm

pepy1 написа:Няма как да ги направят задължителни, но поне могат да ги ползват като доказателство пред застрахователи и органите на реда. Това е достатъчно!

При ПТП, с участието на мой колега и спор за вина, полицаите взеха под внимание кадрите от регистратора на автомобил, движещ се точно зад тях.
Лудостта може да бъде наследствена, родителите могат да я наследят от децата си!
до сега: 306 1.9 ТД; 406 2.1 ТД; 406 1.8 16V; 307 SW 1.6 16V; 106 1.1

-s7ako
наборник
Град: Калофер
Кара: Пежо 206
Been thanked: 4 times

Мнениеот -s7ako » ср фев 07, 2018 6:52 pm

Скъпи колеги, според мен всички вие имате голямо право, относно фарове, не колегиално поведение, перчене, неизправност в автомобила, небрежност на водачите и т.н. Но искам да споделя и собствено мнение по темата с "войната по пътищата". За мен също голям фактор е небрежността на собствениците на домашни любимци, стопански животни, съответно и пълното бездействие на държавата. Изключвам момента с диви животни защото контрола върху тях е труден. Лично аз съм имал проблеми почти животозастрашаващи както На мен така и на други участници в пътното движение, именно заради липсата на контрол върху животните. Това се случва ежедневно по българската пътна мрежа, бил съм свидетел не веднъж, чувал съм и за случаи с фатален край!

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4310 times
Been thanked: 5683 times

Мнениеот NVG » пон фев 12, 2018 1:57 am

И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
pepy1
лейтенант
лейтенант
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 29 times
Been thanked: 166 times

Мнениеот pepy1 » пон фев 12, 2018 10:47 pm

Съвсем нормално е да сте подготвени за зимни условия, то и тук трябва да е така, обаче... В Сърбия да Ви светна за една малка подробност! Ограничението на магистралата е 120 км/ч , пътя се плаща на кабинки с бариери. Когато изтеглите билет за начална точка и стигнете крайната по-бързо от нормалното плащате глоба заедно с пътната такса. Какво имам предвид: ако от начална до крайна точка за плащане има 120 км, а Вие пристигнете за 40 мин , това означава че сте се движили с повече от 120 км/ч и плащате освен за магистралната такса и глобата за превишена скорост. Освен това има цивилни аудита, които са полицейски коли с камери и радари и няма отърване при нарушение. При сърбите на полицая можеш да дадеш както тук , но не си заслужава защото подкупа е почти колкото глобата. Това са ми го казвали колеги - не е от личен опит! В Румъния попринцип е с винетка! В бензиностанциите се продават винетките. Винаги можете да попитате на английски когато купувате винетка - говорят го повече отколкото ние. Винетката е електронна, внимавайте да не Ви объркат данните на автомобила, и си пазете бележката до датата на валидност на винетката! В Гърция при по-голямо нарушение свалят и рег. номер - освен солените глоби, докато не платите глоба-няма връщане. В Турция се кара много по-лошо от тук, но за сметка на това няма кола без застраховка. Изпреварва се отвсякъде, мигачите са рядкост. За Македония не мога да добавя нищо, тъй като съм пътувал само с автобус! Желая Ви приятен и безавариен път при съседите ни! :)

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: GDPR
Has thanked: 168 times
Been thanked: 131 times

Мнениеот Араламби » вт фев 13, 2018 9:45 am

Вчера видях сложена от новите камери за скорост на пътя, на тринога. Двама - мъж и жена не в униформа на пътна полиция се звериха в нещо като смартфон.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Мнениеот NVG » вт фев 13, 2018 9:47 am

Да не са били геодезисти? ;-) :lol:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
Изображение

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант

Мнениеот Араламби » вт фев 13, 2018 10:04 am

Ххаха, не, заптиета си бяха, но без отличителните знаци на ПП, явно от състава по ТНТМ.

Потребителски аватар
Mandor
генерал
генерал
Град: Cофия
Кара: 406-1.8 16V
Has thanked: 325 times
Been thanked: 192 times

Мнениеот Mandor » пет апр 27, 2018 8:17 am

Изображение
Задачка-закачка. Кой е с предимство?
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант

Мнениеот Араламби » пет апр 27, 2018 9:05 am

Рейса...

Потребителски аватар
Espero
редник
редник
Кара: 205 forever 1.1 HDZ и късен пубертет.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Мнениеот Espero » пет апр 27, 2018 1:14 pm

Този който се движи по пътя с предимство.

Потребителски аватар
petur
редник
редник
Град: Sofia

Мнениеот petur » пет апр 27, 2018 4:39 pm

Синьото МПС.

kosmopoliten
генерал
генерал
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 90 times
Been thanked: 159 times

Мнениеот kosmopoliten » пет апр 27, 2018 8:23 pm

Поредното сбъркано кръстовище!!!!!!!!!!!
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

Потребителски аватар
Espero
редник
редник
Кара: 205 forever 1.1 HDZ и късен пубертет.

Мнениеот Espero » пет апр 27, 2018 10:57 pm

Или поредния тарикат дет ще бури останалите.....Или че и двамата не им са там местата....

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » пет апр 27, 2018 11:36 pm

Espero написа:... ще бури останалите...

:spam: Хареса ми термина "бури" защото е много стар коньовичарски израз за изпреварване. Помня го от детството като лагахме абета на танела и стреляхме с топчета от чертата с пръсти. Протегнеш ли си ръката след чертата значи буриш и отиваш последен играч, за когото може и да няма нищо в триъгълника с абетата. След часове игра съм се връщал у дома с пълен джоб спечелени сирийчета, цветни мозаечни пльочки, керамични гуди, кОняци и търкани ашици, но ... с ненаписани домашни и ненаучени уроци.
Извинете спама. :ibree:
Изображение

kostazl
редник
редник
Кара: Peugeot 308 1.4 vti (EP3)
Has thanked: 43 times
Been thanked: 22 times

Мнениеот kostazl » чет май 10, 2018 3:30 pm

Интересен казус. Моята първосигнална реакция е, че синият е на път да извърши нарушение, защото не се е пристроил, следователно лилавият е с предимство. В листовките обаче съм сигурен, че е точно обратното, защото знакът налага друго - синият е десностоящ и единствено той продължава да се движи по пътя с предимство.
Това кръстовище е с абсурдна регулация, липсва всякаква хоризонтална маркировка и е предпоставка за изключително тежки ПТП.
Според мен много по-безопасен вариант за регулация на кръстовището ще бъде пътят с предимство да продължава направо (и без друго се пресичат пътища с еднаква лентова структура). Освен това липсват други помощни знаци, без които това ще стане "кръстовище на смъртта", особено ако това е междуградски път и ограничението в участъка на кръстовището е 60 км/ч, което е горе-долу скоростта на тестовете на NCAP.
Дано не е взето от реална ситуация ...

ПП: Ако са го взели от някъде, то е много възможно да е от Хасково - там съм виждал толкова ъпсурдни решения за регулация, че ми настръхва косата!

Потребителски аватар
pepy1
лейтенант
лейтенант
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 29 times
Been thanked: 166 times

Мнениеот pepy1 » чет май 10, 2018 10:16 pm

Логично е лявата лента да е за наляво , а дясната за направо. Изключение би могло да се направи за автобус от градски транпорт който е имал спирка преди завоя. В конкретния случай за да не се получават такива обърквания просто е трябвало да сложат допълнителна указателна табела за пътните платна. 100 % разположение на тази пътна обстановка - без маркировката/само пари за боя се харчат/ :) и превозните средства има в Младост 4 в София, при пощенския клон. https://www.google.com/maps/@42.6310769 ... 482,17.99z

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 360 times
Been thanked: 650 times

Мнениеот 207RCup » пет май 11, 2018 7:14 am

чл. 25 (2) При извършване на маневра, която е свързана с навлизане изцяло или частично в съседна пътна лента, водачът е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се движат по нея. Когато такава маневра трябва едновременно да извършат две пътни превозни средства от две съседни пътни ленти, с предимство е водачът на пътното превозно средство, което се намира в дясната пътна лента.

Чл. 36. (1) Завиването наляво се извършва от най-лявата пътна лента по посока на движението, а когато лентите са обозначени за движение в съответна посока - от лента, предназначена за завиване наляво.

Превозните средства закриват маркировката на пътя. С нея комисията в общината трябва да прецезира точно такива конфликтни точки.
Нека не забравяме, че в този момент и двете МПС-та са с предимство.
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

Върни се в “На пътя”