Не карай пил!!!

Пътувания, пътеписи, пътна обстановка, опасни участъци, внимавайте като минавате...
Потребителски аватар
nikolovvd
генерал
генерал
Град: Видин
Кара: Mitsubishi X
Has thanked: 2 times
Been thanked: 127 times

Re: Не карай пил!!!

Мнениеот nikolovvd » чет ное 18, 2010 3:34 pm

Веднъж ми се случи да вечерям и да пийна чаша бира. Към 22 часа жената нещо се сдърпа с техните и реши да си тръгваме. Да обаче сме на селото на тъста ми, а до града са 30 км., а аз съм забравил, че съм пил и се качвам на колата. Стигаме кръстовището с главния път и се усещам, че не ми е мястото зад волана. Сменихме се с жената и така ни закара с 60 км/ч до града, при това в дъжд и на фарове, а тя няма много стаж зад волана.
Снощи седнах да вечерям и жената сипва винце, но аз станах и отидох да прибера колата в гаража. Не е кой знае каква философия, но по-добре зад волана да се сяда с бистра глава.
Проблема според мен не е колко си пил и колко можеш да носиш. Проблема по-скоро е в това, че ако стане нещо цял живот ще те яде от вътре, че си виновен дори да нямаш вина. За мен има два вида хора - на едните им пука, а на другите въобще не им пука. Едните имат чест, достоинство, чувство за отговорност, а другите са просто душевно кухи.
Дори 50 гр. бира (една глътка) да съм изпил не сядам зад волана. Ако се случи някакна извънредна ситуация и съм пил си намирам трезвен водач и сядам до него за подкрепа. Компромиси в това отношение не се допускат!

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4799 times
Been thanked: 6204 times

Мнениеот NVG » чет ное 18, 2010 4:05 pm

Щом можеш да разчиташ винаги, навсякъде и по всяко мреме на трезви водачи нема а те мислим! :twisted:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! ПАРАТА ЕБАВА ФУКАРАТА!
HЕ ПРАВИ НЕПОИСКАНО ДОБРО!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА

Изображение

Кожухаров
лейтенант
лейтенант
Град: Габрово
Кара: За сега нищо. Защо? Защото не искам!
Has thanked: 38 times
Been thanked: 90 times

Мнениеот Кожухаров » ср ное 24, 2010 7:12 pm

Един път съгреших и карах на две бири, но не съм усещал замайване или забавяне на реакцийте.

Потребителски аватар
peugeot 607
генерал
генерал
Град: Пловдив
Кара: Peugeot 306 1.8
Has thanked: 39 times
Been thanked: 91 times
Контакти:

Мнениеот peugeot 607 » чет ное 25, 2010 8:44 pm

А много гадни клипове.... :neutral: :neutral: :neutral:

Потребителски аватар
SmartonoseN
сержант
сержант
Град: Padova,Italia
Кара: 206 1.1i
Has thanked: 50 times
Been thanked: 52 times

Мнениеот SmartonoseN » нед ное 28, 2010 5:45 pm

Аз обикновено пия вечер по бира и нямам проблеми :)Преди да започна да пия помислям дали имам някъде да ходя и ако ДА отлагам пиенето за друга вечер,ако не си пийвам спокойно бирата и си свирукам :) и 2 глътки да съм пил не сядам зад волан...никога няма толкова спешно нещо,което да ме кара да си рискувам моя и чуждия живот!
Изображение
So написа:Превода на български в Сървизбокса е правен от полицай Крабтрий от сериала "Ало, ало" и е добре да не се разчита на него.

Потребителски аватар
sparco111
редник
редник
Град: Шумен
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times

Мнениеот sparco111 » пон яну 31, 2011 8:22 pm

Дали това е национален рекорд за жена, управлявала Пежо с 2.26 промила?
http://www.shum.bg/index.php?item=57281
http://erikall-bg.prodavalnik.com/
---------------------------------------

Потребителски аватар
peugeot 607
генерал
генерал
Град: Пловдив
Кара: Peugeot 306 1.8
Has thanked: 39 times
Been thanked: 91 times
Контакти:

Мнениеот peugeot 607 » съб фев 05, 2011 4:48 pm

sparco111 написа:Дали това е национален рекорд за жена, управлявала Пежо с 2.26 промила?

Б*х 2.26 промила :shock: :shock: :shock: :shock:

Потребителски аватар
SmartonoseN
сержант
сержант
Град: Padova,Italia
Кара: 206 1.1i
Has thanked: 50 times
Been thanked: 52 times

Мнениеот SmartonoseN » нед апр 03, 2011 1:28 pm

sparco111 написа:Дали това е национален рекорд за жена, управлявала Пежо с 2.26 промила?

Пази боже от среща на пътя с такава... :(
Изображение
So написа:Превода на български в Сървизбокса е правен от полицай Крабтрий от сериала "Ало, ало" и е добре да не се разчита на него.

Потребителски аватар
tomy21
наборник
Град: sofia
Been thanked: 1 time

Мнениеот tomy21 » нед апр 17, 2011 12:55 pm

алкохолът е за маса... шофирането е за отговорни хора които трябва да са наясно кога могат да пият и кога не...

Потребителски аватар
kaseopeia
генерал
генерал
Град: нейде м/у СА и РК
Кара: Пижо 206 2.0 HDI
Has thanked: 157 times
Been thanked: 140 times
Контакти:

Мнениеот kaseopeia » нед апр 24, 2011 10:28 pm

За пореден път се питам ЗАЩО?????????

ШЕСТ деца!!!!! Нека почиват в мир
Изображение
Една година без тебе слънчице, винаги ще помня и обичам!

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 499 times
Been thanked: 389 times

Мнениеот penco » вт май 10, 2011 9:11 pm

Евалла на комшиите! Да бяхме прихванали от тях...

Потребителски аватар
speed-line
полковник
полковник
Град: Разград/Русе
Кара: Peugeot 306 XSI
Has thanked: 102 times
Been thanked: 25 times
Контакти:

Мнениеот speed-line » пет май 20, 2011 7:40 pm

Смисъл няма от тая забрана.... И да си на 50 години след 300 грама ракия ще си с акъла на 3-4 годишен...

Потребителски аватар
cToeB
генерал
генерал
Град: Габровец във Враца
Кара: 2х 306 комби 1.6 ; 306 XSi ; ex: 306 1.4 (на метан) ; 306 HDi
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 695 times

Мнениеот cToeB » пет май 20, 2011 9:57 pm

Много се радвам, че накрая и депутат е изгорял след като е карал пил.
http://www.vsekiden.com/94466
Форуми и клубове колко щеш - хората са важни!

Изображение

Потребителски аватар
Sisq0
лейтенант
лейтенант
Град: Шуменски варненец
Кара: 2x 206 1.4HDi '05/'06
Has thanked: 179 times
Been thanked: 262 times
Контакти:

Мнениеот Sisq0 » съб май 21, 2011 1:08 pm

Интересно, ако беше от управляващото мнозинство дали пак щяха да му искат имунитета? Съмнявам се.

Иначе...
Съставен е акт и е издаден талон за медицинско изследване.

Така трябва!
Изображение

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Кула, Батак
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi
Has thanked: 391 times
Been thanked: 289 times

Мнениеот Martin_Varbanov » съб май 21, 2011 5:17 pm

Тази сутрин 6:45 на разклона за село Обретеник (Русе) виждам спряна Вектра, която е била проверена от патрул и пусната. Карам зад него в посока В. Търново 30-40км.... Пича криволичи, танцува буквално в колата, изпреварва неправилно. Преди село Самоводене (В.Търновска област) водача предприе неправилна изпреварване, като рязко зави на ляво. Последва поднасяне на ляво, дясно, ляво и удар в канафката. Господ го спаси от удар в дърво, което беше на 1м. Пиян с 2.20 промила. Още след Бяла се обадих на 112 обаче докато се организират патрулите белята стана. Поне дойдоха бързо на мястото на инцидента. За първи път ми се случва да карам толко време зад кола и да докладвам на всеки 5 мин. на полиция и 112 какво става пред мен. А пред мене беше един ад. Този човек има още 2-3 провинения за алкохол, а се отърва с уплаха и леки рани по лицето и ръцете. Колата е за бракуване.....

Внимавайте моля ви се ......

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Кула, Батак
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi
Has thanked: 391 times
Been thanked: 289 times

Мнениеот Martin_Varbanov » вт май 24, 2011 9:04 pm

А това е колата, която още си седи там, но вече с по малко части по нея ..... Явно някой действа бързичко. Шофьора каза, че няма претенции за колата си и 4 дена по късно това е останало
Прикачени файлове
24052011180.jpg
24052011180.jpg (79.2 KиБ) Видяна 10747 пъти

307fan
наборник
Град: София
Кара: 307 1.6Hdi, 2006
Been thanked: 2 times

Мнениеот 307fan » съб дек 01, 2012 11:40 am

Затова се ползват специализираните услуги:
http://www.drinkndrive.bg/
http://www.drinkanddrive.bg/
http://www.dndgroup.org/
има голямо предлагане !

Потребителски аватар
tenev
сержант
сержант
Град: Поморие
Кара: настоящи: Peugeot 301 2017 1.6 HDi 100 bhp Peugeot 306 2001 2.0 HDi 90 bhp Renault Clio 1995 1.2 55
Has thanked: 83 times
Been thanked: 79 times

Мнениеот tenev » съб дек 01, 2012 7:35 pm

nikolovvd написа:Веднъж ми се случи да вечерям и да пийна чаша бира. Към 22 часа жената нещо се сдърпа с техните и реши да си тръгваме. Да обаче сме на селото на тъста ми, а до града са 30 км., а аз съм забравил, че съм пил и се качвам на колата. Стигаме кръстовището с главния път и се усещам, че не ми е мястото зад волана. Сменихме се с жената и така ни закара с 60 км/ч до града, при това в дъжд и на фарове, а тя няма много стаж зад волана.
Снощи седнах да вечерям и жената сипва винце, но аз станах и отидох да прибера колата в гаража. Не е кой знае каква философия, но по-добре зад волана да се сяда с бистра глава.
Проблема според мен не е колко си пил и колко можеш да носиш. Проблема по-скоро е в това, че ако стане нещо цял живот ще те яде от вътре, че си виновен дори да нямаш вина. За мен има два вида хора - на едните им пука, а на другите въобще не им пука. Едните имат чест, достоинство, чувство за отговорност, а другите са просто душевно кухи.
Дори 50 гр. бира (една глътка) да съм изпил не сядам зад волана. Ако се случи някакна извънредна ситуация и съм пил си намирам трезвен водач и сядам до него за подкрепа. Компромиси в това отношение не се допускат!

Дали те хваща лесно алкохола, как така си усетил, че не ти е мястото зад волана? Стана ми интересно, тъй като една бира е позволена от закона - нали все пак е до 0.5 промила. Пък и една бира изобщо не ме замайва. Но си има и хора, които се напиват от малко (баща ми - 50 мл ракия и е вече завъртян). Аз редовно си карам на 1 бира, но не повече. Ама пък малък ли съм - 187 сантиметра, 100 и няколко кила. :sbirka:

Инак, един единствен път съм правил грешката да сядам пил (2 големи водки, тъкмо почнах да се замайвам) зад волана, като шофирането тогава стана с огромно нежелание, но трябваше да преместя колата на 200 метра. Нямаше как. Поне утехата ми за тогава беше, че беше януари-февруари месец - студено (но без сняг, ако имаше сняг изобщо нямаше да се кача каквото ще да става) и беше към 1-2 през нощта, но имах нещастието да спра пред гараж и собственика точно тогава намери да се прибира, а пък най-близкото място за паркиране беше на 200 метра и така.

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 499 times
Been thanked: 389 times

Мнениеот penco » нед дек 02, 2012 4:13 pm

Алоууу! По кой закон е разрешено да употребяваш алкохол, бре и да шофираш!?

Потребителски аватар
tenev
сержант
сержант
Град: Поморие
Кара: настоящи: Peugeot 301 2017 1.6 HDi 100 bhp Peugeot 306 2001 2.0 HDi 90 bhp Renault Clio 1995 1.2 55
Has thanked: 83 times
Been thanked: 79 times

Мнениеот tenev » нед дек 02, 2012 6:13 pm

penco написа:Алоууу! По кой закон е разрешено да употребяваш алкохол, бре и да шофираш!?

Санкции
По Закона за движението по пътищата
Чл. 174. (1) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина за срок от 1 до 12 месеца и глоба от 200 до 500 лв., който управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда до 1,2 на хиляда включително, установена с медицинско изследване и/или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишвания въздух, а водач, придобил правоспособност за управление на моторни превозни средства от две години, и водач на моторно превозно средство за обществен превоз на хора и опасни товари - с лишаване от право да управлява моторно превозно средство от 2 до 12 месеца и глоба от 300 до 600 лв.
(2) (Когато нарушението по ал. 1 е извършено повторно, наказанието е лишаване от право да управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина за срок от една до три години и глоба от 1000 до 2000 лв.
(3) Водач на моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина, който откаже да му бъде извършена проверка с техническо средство за установяване употребата на алкохол или упойващи вещества или не изпълни предписанието за медицинско изследване на концентрацията на алкохол в кръвта му, се наказва с лишаване от право да управлява моторно превозно средство, трамвай или самоходна машина за срок от 12 до 18 месеца и глоба от 500 до 1000 лв.
(4) Редът, по който се установява употребата на алкохол или друго упойващо вещество, се определя от министъра на здравеопазването, от министъра на вътрешните работи и от министъра на правосъдието.
чл. 177 т.3 Наказва се с глоба от 100 до 300 лв. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество.

По наказателния кодекс
Чл. 343б. (1) Който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта си над 1,2 на хиляда, установено по надлежния ред, се наказва с лишаване от свобода до една година.
(2) Който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта си над 0,5 на хиляда, установено по надлежния ред, след като е осъден с влязла в сила присъда за деянието по ал. 1, се наказва с лишаване от свобода до две години и с глоба от сто до триста лева.
(3) Който управлява моторно превозно средство след употреба на наркотични вещества или техни аналози, се наказва с лишаване от свобода до две години.
Чл. 343в. (1) Който управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на наказанието лишаване от право да управлява моторно превозно средство, след като е наказан за същото деяние по административен ред, се наказва с лишаване от свобода до две години.
(2) Същото наказание се налага и на този, който в едногодишен срок от наказването му по административен ред за управление на моторно превозно средство без съответно свидетелство за управление извърши такова деяние.
Чл. 343г. Във всички случаи на чл. 343б и чл. 343в, ал. 1 съдът постановява и лишаване от право по чл. 37, т. 7 и може да постанови лишаване от право по т. 6.

Принудителни административни мерки
Чл. 171. За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:
1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:
а) за когото видимо се установи, че не отговаря на медицинските или психологическите изисквания - до отпадане на основанието за това;
б) който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, установена с медицинско изследване или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишания въздух, или е под въздействието на друго упойващо вещество, както и при отказ да бъде проверен с техническо средство или да даде кръв за медицинско изследване - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от 6 месеца; при наличие на медицинско изследване от кръвна проба по реда на чл. 174, ал. 4 установените стойности са определящи;

Върни се в “На пътя”