Молба за един поглед (за покупка) на Пежо 406 в Бургас

greentree
наборник
Град: Пловдив

Молба за един поглед (за покупка) на Пежо 406 в Бургас

Мнениеот greentree » ср юни 26, 2013 10:25 pm

Привет!Искам да купя едно пежо 406 комби- http://www.cars.bg/c66083 -гр.Бургас, но много бих бил благодарен ако някой сподели информация ако го е гледал или случайно има желание да го види ,защото ми писна от лъжливи маймуни.От Пловдив съм и днес бих 400 км за едно уж Софийско,а се оказа Сливница ,уж с TUV ,уж снимки на пълна сервизна история ...а на място е баси трагедията,различна подправена сервизна книжка,TUV само му се е искало да има. Ето го смешника заради който изгубих 1 ден и съм назад с 80 лв.-http://www.cars.bg/c336679 ,ако някой е решил да го гледа -да забрави .Благодаря все пак ,ако някой прояви интерес или спомене нещо за швейцарската кола от Бургас!

Потребителски аватар
bugsbunny
генерал
генерал
Град: София
Кара: НеПежо в момента
Has thanked: 606 times
Been thanked: 336 times

Re: Молба за един поглед (за покупка) на Пежо 406 в Бургас

Мнениеот bugsbunny » ср юни 26, 2013 11:09 pm

Извинявай, малко не е по темата, ама да те питам за тва софийското... какво друго му имаше, освен че километрите му със сервизната книжка са мираж ?!
Имаше ли други сериозни забележки ?
Понеже аз си мисля, че която и да е кола в БГ е малко вероятно и МНОГО трудно доказуемо, че е на реални 200 или по-малко х.км.
Та, ако е била в добро състояние иначе, все си мисля че си струва :)

Потребителски аватар
maxxymilian
генерал
генерал
Град: Монтана/Козлодуй
Кара: 4007 2.2HDI DCS Lion Edition, 206SW 2.0 HDI 90 бивши:407 2.0 HDI, 406 1.8 16v, 405 GL 1.6 90
Has thanked: 680 times
Been thanked: 824 times

Мнениеот maxxymilian » ср юни 26, 2013 11:11 pm

Ти гледаш сервизни книжки, tuv и т.н? Нали имаш кола пред тебе. Палиш караш и преценяваш... да не очакваш тази да е на 159к реални? Дизел? 2001? :aresprise:

greentree
наборник
Град: Пловдив

Мнениеот greentree » чет юни 27, 2013 8:46 am

Проблема беше в "софийското" Пежо,че собственика споменава в описанието на обявата,че са сменени предни и задни накладки със дискове-абсолютен мит!-ръжда на кратери и ръбове по 5 мм. Споменава се ,че са сменени ремъци и ролки ,като това го пишело в сервизната книга,която не е тази от снимката ,а имаше подправени 2 печата изтрити последните 2 цифри на годината с гумичка и надписано 2014 ...е от това по-голяма наглост!?TUV е фалшифициран и пак липсват основни документи за него а имаше само някакво си ксерокопие което е смешно."Сервизна книжка от-до"-на въпроса защо не е тази от снимката в обявата-отговора беше-"ми де да знам жена ми какви снимки е качвала"-ооооооп....леко.....доообре!
Колата беше удряна (колко силно не знам)- много аматьорски боядисан калник-имаше не боядисана дълга ивица между капака във фугата,чак си личеше къде е било тиксото.Усукана врата предна дясна-горе 1-1,5 см. - не прибира към купето.Пръскана с черен спрей ръждивите места отдолу.Двигателя тресе не малко и вибрациите по волана са доста осезаеми.Лепнал е черен кант на капака отпред изключително аматьорската-криещ олющена боя.Казвам го всичко това ,за да спестя ходенето на някой друг!Аз разбирам,че е стара колата ,но толкова нагло налагане, заблуждаване и подвеждане на купувача за мен е недопустимо!Както и да е .Нямам претенции за километри това всеки го знае,че тези дизел комбита се карат яко,просто се търси поддържаното пежо.Веднъж вече сърбах попара на едно рено 19 в момента на себестойност около 10 000 лв и вече непродаваема защото беше добре замаскирана ръждата ѝ. Кочината колкото и да наливаш в нея ..все си остава такава.

Потребителски аватар
bugsbunny
генерал
генерал

Мнениеот bugsbunny » чет юни 27, 2013 9:41 am

ОК, просто ми беше интересно какво друго ѝ има, понеже, само по подправените документи не вярвам да си се отказал. А на снимките естествено си изглежда перфектно.

Благодаря за поясненията !!! Определено не си струва !

Потребителски аватар
sasho595
генерал
генерал
Град: Etropole
Кара: 406 3.0 TS6,2x 406HDI
Has thanked: 76 times
Been thanked: 470 times

Мнениеот sasho595 » чет юни 27, 2013 12:22 pm

Аз от този зех моя пежак :) Също ми беше наредил сервизни книжки и кво ли не още :lol: Накрая стана най интересно като си стиснахме ръцете извади някакви номера,печати, договори изяви се като нотариус и махна неговите номера на тяхно място френски номера (внос от германия с френски номера) баси филма :lol: :lol:
Ама пък не мога да се оплача колата ми е екстра :tancii:

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 499 times
Been thanked: 388 times

Мнениеот penco » чет юни 27, 2013 1:02 pm

Леко извън темата, имам познат, който има автокъща и купува таралясници от немско. Присъствах при разтоварване на няколко морги и се чудех какво толкова се ядосва. Та казва човека- за пръв път по снимка купих тези, както пишело-перфектни, а те имаха дупки от корозия колкото ябълка... и както говори, нарита едната по вратата и тя се проби . Няма страшно, след седмица ще са кукли, и до 2 няма да ги има ... И така и стана.

Потребителски аватар
Оги
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 306 XT 1.4Mi; 405 1.6 Mi Break
Has thanked: 377 times
Been thanked: 486 times

Мнениеот Оги » чет юни 27, 2013 1:26 pm

То на всички пише перфектни, обслужени, сядаш-караш и като говориш с търговците те засипват със суперлативи. Реално кочини. Не я ли гледаш отвсякъде и караш за да я подложиш на тестове- никакви сервизни книжки и тем подобни мошенгии не вършат работа. ;-)
"Нашето драгоценно отечество ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи." Васил Левски

Потребителски аватар
liuliu
генерал
генерал
Кара: Ситроен C5-I 3.0 V6 с газова STAG 300, XM Turbo C.T.(в момента не) и Пежо 306 1.9 XND
Has thanked: 87 times
Been thanked: 125 times

Мнениеот liuliu » пет юни 28, 2013 12:29 am

Скъсани задни уплътнения на врати - не бях виждал такова нещо...претапициран волан...пълна скрАп. Най-големите кенефи са от Австрия, Германия и Швейцария - убедил съм се в това.
Когато смешник забавлява хората, това е комедия.
Когато смешник води хората, това е трагедия.
240 смешника.

Потребителски аватар
bateto_toshko
редник
редник
Град: Бургас
Кара: 206(1,6;8V;89 HP) 1999г.
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Мнениеот bateto_toshko » пет юни 28, 2013 4:54 am

За съжаление си прав , но от Швейцария , Германия и Австрия(ако отидеш сам да си търсиш) поне можеш визуално да си избереш по-малко ръждясала и да си я оправиш.А аз как да избера от италия с по-малко прецакан мотор като визуално няма как да се разбере ?
Много е важно точно кой китаец е произвел желаната от Вас резервна част.

Потребителски аватар
bugsbunny
генерал
генерал

Мнениеот bugsbunny » пет юни 28, 2013 11:16 am

:spam:
И визуално има как и като се качиш и покараш и се ослушваш, наблюдаваш всичко, пак има начин ... Да усетиш кога мотора работи кофти и не е баш наред ...
Но, съм съгласен че МНОГО пъти няма как да усетиш и проблема ще се прояви съвсем скоро във времето. :biri:
:spam:

но ТЕМАТА е за друго, нека който има време да помогне на колегата, че наистина с толкова разкарване насам-натам и накрая да гледаш някви развалини само е много гадно, съвсем скоро го изпитах !!!

Потребителски аватар
liuliu
генерал
генерал
Кара: Ситроен C5-I 3.0 V6 с газова STAG 300, XM Turbo C.T.(в момента не) и Пежо 306 1.9 XND
Has thanked: 87 times
Been thanked: 125 times

Мнениеот liuliu » пет юни 28, 2013 12:03 pm

Всеки ще се съгласи, че всичко се прави само ламарини - не...така, че гледай да няма удари и ръжда. А ако е тръгнала по болтове, спирачни тръбички, скоби също ще береш ядове.
Когато смешник забавлява хората, това е комедия.
Когато смешник води хората, това е трагедия.
240 смешника.

Потребителски аватар
maky1
генерал
генерал
Град: Свищов
Кара: Peugeot 406 coupe 2.2HDi 133 "Silver & Black''Special Edition / Peugeot 3008 1,6 BlueHDi 120
Has thanked: 180 times
Been thanked: 145 times

Мнениеот maky1 » пон юли 08, 2013 12:44 pm

greentree написа:Привет!Искам да купя едно пежо 406 комби- http://www.cars.bg/c66083 -гр.Бургас, но много бих бил благодарен ако някой сподели информация ако го е гледал или случайно има желание да го види ,защото ми писна от лъжливи маймуни.От Пловдив съм и днес бих 400 км за едно уж Софийско,а се оказа Сливница ,уж с TUV ,уж снимки на пълна сервизна история ...а на място е баси трагедията,различна подправена сервизна книжка,TUV само му се е искало да има. Ето го смешника заради който изгубих 1 ден и съм назад с 80 лв.-http://www.cars.bg/c336679 ,ако някой е решил да го гледа -да забрави .Благодаря все пак ,ако някой прояви интерес или спомене нещо за швейцарската кола от Бургас!

Имаш лично съобщение колега.
ИзображениеИзображение
Помощ и съдействие при намиране и внос на автомобили от Франция и Холандия - Предимство и отстъпки за колеги от форума!

Върни се в “Бургас”