ГИ-Фобос Помощ

Потребителски аватар
trabata1
наборник
Град: Brezovo
Кара: Пежо 206-1.4i и Пежо Партнер 1.6 hdi и пежо-308 1,6 hdi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

ГИ-Фобос Помощ

Мнениеот trabata1 » вт май 13, 2014 6:29 am

кажете ми в Пловдив някой читав майстор за газов инжекцион Фобос,нещо моя майстор неможе да ми пасне точните настройки и хем харчи много и е много тромаво ускорението,колата е Пежо-206-1.4-i.

Потребителски аватар
trabata1
наборник

Re: ГИ-Фобос Помощ

Мнениеот trabata1 » ср май 14, 2014 7:02 pm

:arrow:

Потребителски аватар
trabata1
наборник

Мнениеот trabata1 » вт май 20, 2014 10:37 pm

:arrow:

Потребителски аватар
atana
полковник
полковник
Град: Pazardzhik
Кара: 607 3.0-газ, с ръчни- бивш, Мазда 6 GH-настоящ
Been thanked: 180 times

Мнениеот atana » ср май 21, 2014 9:53 am

0885440815- Стоян. "Рената" е фирмата. Близо до "Метро" -Тракия, на кръстовището при бензиностанция "Шел" и бензиностанция "Лук Ойл". Входа към сервиза е от страната на бензиностанцията на "Лук Ойл". / едната е на единия булевард на кръстовището, другата е на другия/.

Този "майстор" направи монтажа на моята кола, която е с доста по-сложен двигател и ми беше препоръчан от създателите на Фобос. / за моя район/, защото едни майстори не се наемаха да го направят, а други пък бяха опасно уверени. Затова не можах да се доверя на всеки и питах един от създателите / Теодор Вендов/.

Имай предвид, че същественото което се случва, след избора на правилният хардуер/ освен компютъра който е на Фобос/, е на лаптопа в колата.
РАБОТЯ БЪРЗО, КАЧЕСТВЕНО И ЕВТИНО, но на промоция са само две от трите

Потребителски аватар
sparco442
сержант
сержант
Град: пловдив
Кара: peugeot 306 xu7jp4 +++
Been thanked: 10 times

Мнениеот sparco442 » вт авг 05, 2014 11:13 pm

atana написа:0885440815- Стоян. "Рената" е фирмата. Близо до "Метро" -Тракия, на кръстовището при бензиностанция "Шел" и бензиностанция "Лук Ойл". Входа към сервиза е от страната на бензиностанцията на "Лук Ойл". / едната е на единия булевард на кръстовището, другата е на другия/.

Този "майстор" направи монтажа на моята кола, която е с доста по-сложен двигател и ми беше препоръчан от създателите на Фобос. / за моя район/, защото едни майстори не се наемаха да го направят, а други пък бяха опасно уверени. Затова не можах да се доверя на всеки и питах един от създателите / Теодор Вендов/.

Имай предвид, че същественото което се случва, след избора на правилният хардуер/ освен компютъра който е на Фобос/, е на лаптопа в колата.

Подкрепям мнението на колегата, познавам Стоян и начина му на работа.....оправил е доста чужди бакий!
Изображение[/url]

Автодиагностика ,ремонт на автоклиматици и ел.инсталаций. Пловдив 0897513715

Потребителски аватар
atana
полковник
полковник

Мнениеот atana » ср сеп 10, 2014 10:26 am

Можеше едно "благодаря" да имаше тука.. така имаме очи другия път пак да питаме.

Потребителски аватар
trabata1
наборник

Мнениеот trabata1 » нед окт 12, 2014 9:56 pm

колега благодаря много извинявам се много просто бях във друга държава и несъм си гледал Форумът

Потребителски аватар
atana
полковник
полковник

Мнениеот atana » ср яну 28, 2015 10:23 am

Сега дойде и мой ред да питам...
Харесвах работата си на колата на газ. По магистралата вървя дълго време със 130 , 140 и 150км.
След това установих в града, че изключва 6-ти цилиндър след първоначалните 10 секунди работа...Размених бобината с друга- пак изключва 6-ти, рамених свещта, пак изключва 6-ти. Едната от графиката от ламбда сондите стои в горно положение- преобогатяване на горивото. Намалих от програмата коефициента на 6-ти инжектор на -8 и малко се стабилизира, но пак изключва. Графиката пак стои в горно положение- преобогатяване. Свалих всичко "надолу", но се получава жълтата графика да "слезе долу", докато червената пак е "горе"...От баланса между всичко това, успях да направя и двете графики да показват синосуида, но 6-ти инжектор пак изключва, макар вече двигателят да е спокоен и да работи с 5-цилиндъра "мазно".

КАто цяло за да се стабилизира, понижих цялата таблица с около 0,30 % / тридесет стъпки надолу/, което е много.
Сигурен съм, че бензиновия компютър се е ошашкал заради неправилната работа.

КАК ДА РАЗБЕРА защо стана това преобогатяване. Изключването на 6-ти цилиндър ми прилича заради неправилната горивна смес, но преди при неправилна горивна смес ми изключваше 3-ти цилиндър винаги..

Най-тежкото което си мисля, е да е нарушена компресията на 6-ти цилиндър заради изпускателен капан, заради бързото каране по магистралата продължително време.

Потребителски аватар
atana
полковник
полковник

Мнениеот atana » ср яну 28, 2015 4:47 pm

Оправих - разбрах. Просто 6-ти цилиндър при връзването на ГИ не е под смукателните тръби, а е отпред, където според картинката от колегата е 3-ти. От там ми идва чуденката.

А иначе, ЗАПАЛИТЕЛНАТА БОБИНА е изгоряла..- Нова 65лв- оригинална.

Върни се в “Пловдив”