Случвало ли ви се е да ви драскат колата пред вашия дом

Ние сме културен форум, но понякога тия неща просто си трябват. Това е секцията, в която можеш да псуваш като изрод, без да те обявят за такъв. Изпусни парата, не бой се! ;-)
Потребителски аватар
MechaN1c
генерал
генерал
Град: София
Кара: ден за ден, гледа си кефа...
Been thanked: 44 times

Re: Случвало ли ви се е да ви драскат колата пред вашия дом

Мнениеот MechaN1c » нед окт 30, 2011 11:28 am

Mandor написа:Като я измия, и ме е яд да я гледам. Надрано, огънато от удари с врати.

При мен е същото положение, никой не ме е драскал с ключове и пирони... обаче пък за сметка на това всички си контрират вратите в моите, в резултат на което са ги направили на хармоника вече (не само драскотини, а и вдлъбнатини). Защо бе хора, защо ? Винаги оставям място колкото да може човек спокойно да си се качи и съответно слезе от колата. :(

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 31 times
Been thanked: 197 times

Мнениеот pepy1 » нед окт 30, 2011 6:05 pm

Изображение

Потребителски аватар
mitakaa86
редник
редник
Град: GABROVO
Кара: 307 SW 2.0 hdi 110
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times

Мнениеот mitakaa86 » нед окт 30, 2011 6:15 pm

И на мене ми се е случвало пред блока,как мой да има такива хора незнам...
Прикачени файлове
P1020068.jpg
P1020068.jpg (78.4 KиБ) Видяна 1665 пъти

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4742 times
Been thanked: 6146 times

Мнениеот NVG » нед окт 30, 2011 7:18 pm

Според мен драсканиците по колите ни не са толкова резултат от комшийска злоба, колкото от ниско ниво на възпитание у подрастващите, а често е и неумишлено (карат невнимателно велосипеди, играят около колите). Неграмотното паркиране е по-голямата беда. Имам една такава комшийка. Всички бягаме от нея.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

presize
сержант
сержант
Град: Sofia
Кара: Peugeot 307
Has thanked: 11 times
Been thanked: 124 times

Мнениеот presize » нед окт 30, 2011 7:40 pm

Да. Неумишлено някой слиза през нощта с пирони и супер случайно и неумишлено надира колата, спряна пред входа или пред неговото си заплюто място под дървото (това място е негово, защото дълго време си е спирал там!) и т.н. Тия драскотини май изведнъж се виждат рано сутрин, когато излизаме, а предния ден не е имало нищо. И то на ВСИЧКИ коли. Какви случайности има тука? Очевидно е след експертиза на око да видим някоя драскотина, дали е случайна или е надрана със сила и продължително по ламарините.

Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал
Град: Село
Кара: С5 1,8 125 к.с 2011 г./Трактор/Пежо 206 1,4/ GRAND VITARA 1.6 16V CABRIO/ внедорожник УАЗ
Has thanked: 89 times
Been thanked: 162 times

Мнениеот komstiza » нед окт 30, 2011 7:46 pm

Моята утре я взимам от бояджиите,след като след една нощувка в София я намерих одрана от предния капак до задния и обратно :( 1300 лв ми струва боядисването,и много разправии със застрахователи и полиция,и 10 дена без да се возя с нея.Сега чакам да видя какво ще взема от каското :( Добре,че имам бояджия приятел,та ме съжали човека,взе я веднага .Боядиса ми я цялата,без тавана.
Продавам бали сено с добро качество,при интерес на ЛС
[b]
[color=#000080]И най-тъмната нощ е обречена на изгрева........

Д-65Н по-надежден от HDI... :)

Сашо
редник
редник
Град: Русе
Кара: 406 2.0 HDI 80kW комби
Has thanked: 52 times
Been thanked: 24 times

Мнениеот Сашо » нед окт 30, 2011 8:00 pm

И аз съм в отбора на одрасканите - от фара до стопа. Даже си личат "вълните" от походката на комплексара.
Майната му, да сме живи и здрави. В такъв момент си помисли, че можеше лоша болест да те хване или по-лошо.
Живота е твърде кратък, за да си правим мръсно. Свиркай си и НАЗДРАВЕ!!!
Аз не съм мързелив, а енергоспестяващ.

Потребителски аватар
Sparkyte
редник
редник
Град: Благоевград
Кара: бяла 406-ца комби
Has thanked: 261 times
Been thanked: 24 times

Мнениеот Sparkyte » нед окт 30, 2011 8:13 pm

Аз пък до преди месец си мислех, че съм защитен от драскане в известна степен като живея в края на едно село на 2км от Благоевград, но се оказах в грешка. Паркирам колата пред къщата и някаква коза на комшията се мушнала между стената и колата и като отидох и видях, просто не знаех как се е събрала в толкова малко място и ако не бях преместил колата сигурно щеше да умре. Още тогава си знаех, че ще има последствия и на другата сутрин бяха налице няколко вдлъбнатини...В крайна сметка пребоядисване на 2-те десни врати + броня(беше доста надраскана от преди това). Всичко излезе около 300лв. но не ме е много яд, защото и преди това си имаше 2 вдлъбнатини във вратите. Вече само от каското ако покрият нещо иначе въобще не бих се занимавал.

Потребителски аватар
ifcho
BADMIN
BADMIN
Кара: Outback H6
Has thanked: 135 times
Been thanked: 374 times
Контакти:

Мнениеот ifcho » нед окт 30, 2011 8:21 pm

Аз бих препоръчал на всички с надраскани коли да се замислят как паркират.
Не одобрявам драскането, но в много случаи то се дължи на факта, че някой за да си запази колата от надраскване (от другите коли минаващи по улицата) спира върху целия тротоар примерно.
Аз коли не драскам, на такива им прибирам огледалата, или вдигам по някоя чистачка, белким се сетят, че на пътеката не се спира.
Вие що за хора сте вообще. Как ще ми забраните да слагам снимката на моето пежо вие направо ма очаровахте

Потребителски аватар
faerman70
S.T.A.L.K.E.R.
S.T.A.L.K.E.R.
Град: Pripyat & Limansk
Кара: Peugeot § Citroen § DS
Has thanked: 2268 times
Been thanked: 1399 times

Мнениеот faerman70 » нед окт 30, 2011 8:34 pm

Ми не, че ще стрелям на месо и да не съм :spam:
+1, че пред порта се не паркира и чистачка вдигам, пък дано се сети, я багаж, линейка или смърт може се наложи да се натовари или разтовари, но и трябва си акъл че там се не паркира :( .
:biri:
Изображение
Первой марш Т34-76, Харков- Москва 743 км.
Русской армии много национальностей, но для врага все Русские!

Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал
Кара: С5 1,8 125 к.с 2011 г./Трактор/Пежо 206 1,4/ GRAND VITARA 1.6 16V CABRIO/ внедорожник УАЗ

Мнениеот komstiza » нед окт 30, 2011 8:45 pm

:spam: Хубава идея.Аз имам един съсед,софиянец,и като дойде на вилата в нашия град,въпреки че има двор си оставя колата на тротоара.Може би е навик,знам ли.Колата му е същата като моята,по цвят и модел.Освен когато дойде другия път да му сваля нещо или да му одера колата а...Недейте така бе хора,за тази работа си има органи,които трябва да санкционират.Вечерта,когато ми я одраха бях подпил,пищова беше у мен,и ако бях излязъл в този момент на терасата за по цигара,не ми се мисли какво можеше да стане. :lud: :ibaasi: :bushon: Патил съм доста пъти от кражби и подобни неща,и съм неконтролируем в такива моменти.Ако набарам някой в такъв момент,ще е щастливец ако се отърве само с няколко счупени крайника :ibree: :udri:
[b]

Потребителски аватар
ifcho
BADMIN
BADMIN
Кара: Outback H6
Has thanked: 135 times
Been thanked: 374 times
Контакти:

Мнениеот ifcho » нед окт 30, 2011 9:13 pm

Обясняваш как трябвало да се викат органи, и в следващия момент заплашваш че имаш пистолет и не се безпокоиш да си играеш с него като си пиян...
Вие що за хора сте вообще. Как ще ми забраните да слагам снимката на моето пежо вие направо ма очаровахте

Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал

Мнениеот komstiza » нед окт 30, 2011 9:31 pm

:spam: :psuwaj: Когато съм пил,оръжието си седи вкъщи,но явно не схващат хората,които драскат коли и правят всякакви простотии,че може да попаднат на неподходящо място,в неподходящ момент,на подходящия човек...И после кой крив,кой прав и всички съжаляват,ама късно вече,станалото станало.Така че когато някой върши простотии,е хубаво да се замисли поне малко преди това,щото човек изпаднал в състояние на афект,често първо действа,после мисли,а и адреналина му се качва неимоверно :lud:
[b]

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4742 times
Been thanked: 6146 times

Мнениеот NVG » нед окт 30, 2011 10:24 pm

komstiza написа:Вечерта,когато ми я одраха бях подпил,пищова беше у мен,и ако бях излязъл в този момент на терасата за по цигара,не ми се мисли какво можеше да стане.

Човече, щом пиеш и после не ти се мисли върни оръжието и не се прави на ербаб, за да не съжалявяш горко и ... една попИкана драскотина да ти остави лош спомен в живота! :evalata:
Като чета последния ти пост май наистина си опасен. Дано само за себе си!
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
Atns
редник
редник
Град: София/Сандански
Кара: Seat Ibiza 1.9TDi Sport
Has thanked: 80 times
Been thanked: 47 times

Мнениеот Atns » пон ное 14, 2011 6:58 pm

Пише, че спокойно можем да псуваме та ще почна с едно дееееба неговата майка деееба - на тоя който ми издра дясната врата сключ. Колата е моя от 5 дена и явно като нова на паркинга някой е решил, че съм му на мястото... пежото ми е 106 - син металик... нямаше абсолютно никакви забелжки по боята, а сега като я видя и все едно ми бъркат с пирон в окото, драскотината е дълбока, ама може и да се оправи. На старата ми 309-ка някой смъкна емблемите отзад, така, че много внимавайте къде паркирате из Красна Поляна в София.
"Ами ти какво очакваш - докторите те лъжат,че ще ти мине,а майсторите че ще гори по-малко."

geseva
редник
редник
Град: стара загора
Кара: Пежо 206 S16 2.0 136hp
Been thanked: 6 times

Мнениеот geseva » пон ное 14, 2011 7:58 pm

Най-новата драскотина на вратата :udri:
Изображение

Uploaded with ImageShack.us

Това ми се е случило в петък на паркинга на Гранд Хотел Казанлък. Бясна бях като видях, ама айде търси го този или тази, който го е направил. Изроди.............. :udri:
Изображение

Москвич 412
наборник
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Мнениеот Москвич 412 » чет ное 24, 2011 1:26 am

Не е Пижо,ама да си излея и аз мъката. :kodapraish: Преди 4 години имах Полски Фиат 125 (тези дългите като Лада 1500) и спирам на паркинга на Практикер в Дружба 2.Влязох в магазина да си взема това онова и по едно време се усещам,че съм си забравил портмонето на седалката (Бог ме е пазил,че не са го гепили и не са разбили колата да чукаме на дърво) и от далеч виждам някакво дете на 14-15 години се надвесило над предният капак...приближавам се и гледам,че с маркера ми се тагва на колата.Потупах го по гърба и най-спокойно му обясниш,че това което прави не е редно.То ме изгледа тъпо и отмина.Взех си портмонето напазарувах си и като се прибрах Фиатчо издран с маркер по фаровете,стъклата и ламарините,набра ме яд не само заради самата пакост,ами за това,че бях съвсем добронамерен към малкият келеш,може би ако му бях отвил главата от шамари нямаше да ми се случи...но това е само балъците са добри. :kodapraish: :kodapraish: :kodapraish:

Потребителски аватар
genchevvv
сержант
сержант
Град: Габрово
Кара: Peugeot 405
Has thanked: 57 times
Been thanked: 55 times

Мнениеот genchevvv » чет ное 24, 2011 11:51 am

Колеги това е до манталитет. В тази държава е така добрите са мачкани лошите поощрявани. Няма оправия и това е. Аз отдавна съм се отказал. Много е гадно някой да ти спре на мястото, на което си спираш колата зимно врем. Лятото въобще не се интересувам кой къде е спрял, за мен няма значение, че някой комшия е спрял, където аз съм спрял вчера. Мястото не е мое, нито плащам наем за него. Но зимата при положение, че съм изринал пътека и съм разчистил 10 квадратни метра и някой се цвъкне на разчистено, Еми полудявам направо. Разбирам да спре за малко, но те си държат колите по 12 и повече часа там. Такъв човек не го интересува, че някой е чистил преди него и както спре там това означава, че чистилия трябва да гази в 30-40 см сняг, за да паркира. Какви мерки да вземеш, няма какво да се направи. Да дереш по колата е вандалско, да спаднеш гума е безотговорно. Няма какво да се направи, а ако го видиш и му направиш забележка, на другия ден твоята кола ще е смляна. Това относно паркирането.
Ударите по паркингите.
Това пак е до манталитет. Моето пежо го взех в много лошо състояние на боята. Но въпреки това не ми е приятно някой да го удря и дере. На миналата нова година някой пиян идиот ме е ударил в дясната предна врата и си е заминал като пич. 100% се е похвалил на приятели за геройството и така на татък. Ядосах се. Отидох до полицията и нищо, казаха ми, че щом нямам каско няма какво да се направи.
Колко хора около мен се хвалят, че карат без преглед или без гражданска най-често и без двете. И за тях е нормално това. Направо не знам вече.
Редовите полицай се опитват да внасят ред и някой има пречи. Мой приятел е адски горд, че не му пускат колата на технически преглед, защото няма никакъв грайфер на гумите. На следващия ден се обажда на високо поставено лице в КАТ и момчетата на техническия преглед му се извиняват, че не са го пуснали. Не знаели, че той си е купил гуми, но просто не ги е сложил. :lud: :psuwaj:

Москвич 412
наборник
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Мнениеот Москвич 412 » чет ное 24, 2011 2:32 pm

И аз съм против това редовните хора да плащат и разни тарикати на техен гръб да карат без ГО и прегледи,но трябва да се признае,че в България ГО е напълно шарлатанска история и винаги е в ощърб на клиента,особено ако автомобила е стар.А това,че се минават фиктивно прегледи е просто пагубно...

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал
Кара: Peugeot partner tepee 1,6HDI - 306 1,9D София
Has thanked: 13 times
Been thanked: 273 times

Мнениеот KOZL » чет ное 24, 2011 4:19 pm

ifcho написа:Аз бих препоръчал на всички с надраскани коли да се замислят как паркират.
Не одобрявам драскането, но в много случаи то се дължи на факта, че някой за да си запази колата от надраскване (от другите коли минаващи по улицата) спира върху целия тротоар примерно.

Да Ифчо така е: По добре надраскан от човек с пирон, отколкото остърган на улицата с камион. :mrgreen:
Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми са свързани с парите

Върни се в “Изповедалнята”