Жените и паркирането?

Ние сме културен форум, но понякога тия неща просто си трябват. Това е секцията, в която можеш да псуваш като изрод, без да те обявят за такъв. Изпусни парата, не бой се! ;-)
Потребителски аватар
maxxymilian
генерал
генерал
Град: Монтана/Козлодуй
Кара: 4007 2.2HDI DCS Lion Edition, 206SW 2.0 HDI 90 бивши:407 2.0 HDI, 406 1.8 16v, 405 GL 1.6 90
Has thanked: 681 times
Been thanked: 829 times

Re: Жените и паркирането?

Мнениеот maxxymilian » вт юни 07, 2011 4:10 pm

Да продължа с моите излияния по темата... На 27 май, на рождения ми ден ми се обаждат от вътрешното районно на Аец-а че печеля от лотарията... една мацка не видяла колата ми докато връщала назад да излезе от паркомястото. Жената и беше за първи път, млада, съвестна шофьорка и викнала полицаите :) Та подаръка за рождения ми ден беше сгънат калник, ожулена и крива броня и счупен фар. Живи и здрави, до следващия път. Поне се радвам, че се обади.

Потребителски аватар
Dianka74
редник
редник
Град: Варна
Кара: PEUGEOT 407, 1.8 I
Has thanked: 143 times
Been thanked: 24 times

Мнениеот Dianka74 » вт юни 07, 2011 5:35 pm

Кофти подарък, но да си жив и здрав ! Като чета пораженията по колата..., ми е интересно, с каква ли скорост "мацката" е правила маневрата за излизане от паркомясто :? Пази боже!

Потребителски аватар
nick
генерал
генерал
Град: Milano
Кара: 307 SW 2.0HDi '02 90hp ризда СТ барабар с летНи 16" Ariane
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Мнениеот nick » вт юни 07, 2011 8:16 pm

Колежке Глезорана, мат'риала който си постнала може и да е верен, само че не е по темата, там става дума за това кой повече се блъска в резултат на разсейване, а тука се говори в чисто трезво и концентрирано състояние кой нацелва по-често невинните и спрели в съседство коли :kodapraish: Така че, съгласни сме с теб, мъжа се разсейвал повече, ок, но спора тук си остава :P
Изображение Никво дзън Изображение Dude Изображение The Bad News
Доколко спазваш правилата зависи не от националността ти, а от мястото където се намираш! Изображение

Потребителски аватар
Ralcho85
сержант
сержант
Град: Айтос и Бургас
Кара: THE WINNER
Has thanked: 77 times
Been thanked: 57 times

Мнениеот Ralcho85 » вт юни 07, 2011 9:00 pm

хора та са го казали *** *******, ***** ***** и **** ****** няма,както и **** ***** :tancii:

Лита ...

Потребителски аватар
GLeZoRanA
полковник
полковник
Град: София
Кара: BMW 318i
Has thanked: 226 times
Been thanked: 236 times

Мнениеот GLeZoRanA » ср юни 08, 2011 7:31 am

Литаааа :biri: ти си човека

Потребителски аватар
Lita
генерал
генерал
Кара: La perle noire... 4007 Hard Rock 2.4E auto & 2 x Mitsubishi Pajero 3.0 & 3.5 V6 ...
Has thanked: 467 times
Been thanked: 238 times

Мнениеот Lita » ср юни 08, 2011 7:42 am

:oops: :oops: :oops:
Да взема да кажа и аз нещо по темата ... То дали е жена или мъж ... нейде някой някога ми каза, че жените сме били имали проблем с габаритите (сега да не каже някой нещо за 20тте см и лъжите, че и него ще го цензурирам). Та - ок, може и така да е, факт е, че мозъците ни са устроени различно (пак научни изследвания, но не съм чела докладите лично). Според мен голяма част от белите идват от домашното възпитание или по-точно от липсата му ... А доколко в тази връзка има отношение хромозомата, учените май мълчат ... ще проверя в Google хих
Точно поради изказвания на люде от мъжки пол, изключително много държах да мога да паркирам и това беше и единственото нещо, на което научих сестра ми като взе книжка ... тъй че, излиза че е и малко въпрос на тренинг ;-) А и някой да ти обърне внимание - още по-лесно става ... иначе може да има някоя очукана жигула или кофа за боклук ...
Of all the things I've lost I miss my mind the most

Потребителски аватар
Sisq0
лейтенант
лейтенант
Град: Шуменски варненец
Кара: 2x 206 1.4HDi '05/'06
Has thanked: 179 times
Been thanked: 262 times
Контакти:

Мнениеот Sisq0 » ср юни 08, 2011 8:50 am

Проблемът с паркирането е изцяло в учителите. Къде е полигонът? :udri:
Смешно и жалко е да даваш 1000лв. за шофьорски курс, а после роднини и приятели да те учат да паркираш.
Навремето за 100лв. курс ме научиха и да управлявам автомобил, и да се съобразявам с останалите на пътя, и да го вържа на финтифлюшка ако се наложи на някой сгъстен паркинг.
Изображение

Потребителски аватар
GLeZoRanA
полковник
полковник
Кара: BMW 318i
Has thanked: 226 times
Been thanked: 236 times

Мнениеот GLeZoRanA » ср юни 08, 2011 8:18 pm

Мене на курса не ме учиха да карам , (добре че бях с предварителна подготовка) какво остава пък за паркиране..Нещата вече не са това което бяха.. За това и новото поколение шофьори са(сме) под всякаква критика

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Кула, Батак
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi
Has thanked: 393 times
Been thanked: 286 times

Мнениеот Martin_Varbanov » ср юни 08, 2011 8:36 pm

Има си и жени и жени. Моя даскал ми казваше следното: "Ние мъжете сме като коне с капаци. Гледаме пътя, знаци, маркировки, пешеходци, коли и всичко друго останало. Предварително знаеш къде отиваш и какво да правиш
Повечето жени мислят за работата, която имат да свършат: готвене, чистене, пране, децата от децката, кафето с приятелката. И докато мислят за всички тези неща грешките стават."

Та мили ми дами и вие може да паркирате, но всичко е въпрос на тренинг, а болшинството от тея дето ви учат да карате ви гледат по крачетата и други форми на тялото. :oops:

Вили аз до като бях на курсове един път съм паркирал :udri:. Оня така и неме научи да го ева. После с Пижи се учихме на полигона между два конуса - тренинг се иска. Сега нямам проблеми. Най ми е лесно т.нар. "софийско паркиране", ако някой е чувал термина. :biri: :biri: :biri:

Потребителски аватар
KI_YOOU
генерал
генерал
Град: Pyce
Кара: Peugeot 307 2.0 HDi 110 / Mercedes Benz CLK 200K / Mercedes Benz E320 CDI 4 Matic
Been thanked: 207 times

Мнениеот KI_YOOU » ср юни 08, 2011 8:47 pm

Така да си представим следната ситуациа. Улица с формата на "Г" и аз си паркирам колата точно в ъгъла на това "Г" до тротоара както си му е реда. Така зад мен няма място за кола, единствено един скутер може да се напъха със зор а отпред съм оставил необходимото отстояние от около метър в случай че някоя кола с по големи размери реши да паркира. Готов съм с маневрите и вече загасям двигателя и в този миг приминава едно Рено Меган комби управлявано от жена (милфче) на около 35/40 години.
Тази г-жа спря , смъкна си джама и ми каза : Я дай назад за да мога и аз да паркирам.
При което аз съвсем любезно и отговорих, че няма достатъчно място дори и за Смарт, а тя продължи да упорства. При което взе да говори на един висок тон.. Аз ест. се ядосах, но въпреки това, спазвах приличие и добро държание. Слязох и застанах пред моята кола и направих 3 крачки с което исках да и покажа че наистина няма място за комби. Но тъпата испанка (тук е момента да отбележа, че действието се развива в Испания) взе много да си отваря устата, при което аз не издържах, наритах и колата :roll: и нещата се оправиха. Не мога да ви кажа просто, тук колко жени паркират по системата силовия парктроник - дава назаад докато не излашка колата зад нея. Същото важи и за мъжете , но при тях процента е много по малък. Верно, че няма достатъчно място за паркиране, но това жените нямат почти никаква представа за ориентация и отстояние/дистанция спрямо хората/колите около тях. Пък и нямат грам срама или притеснение затова че е очукала бронята на съседа си.
Малко доказателства :dikimenti:

Потребителски аватар
Ozzie
старши сержант
старши сержант
Кара: Форд Focus C-Max 1,6 HDi 80 kW
Has thanked: 935 times
Been thanked: 783 times
Контакти:

Мнениеот Ozzie » ср юни 08, 2011 9:21 pm

Martin_Vurbanov написа:Най ми е лесно т.нар. "софийско паркиране", ако някой е чувал термина.

Е чували сме го. Също и като "софийски гараж". т.е. "успоредно паркиране". :)

Потребителски аватар
Lita
генерал
генерал
Кара: La perle noire... 4007 Hard Rock 2.4E auto & 2 x Mitsubishi Pajero 3.0 & 3.5 V6 ...

Мнениеот Lita » чет юни 09, 2011 7:53 pm

Мерси за разяснението, Ози :ibree:

Потребителски аватар
Асенов
генерал
генерал
Кара: Peugeot 306 1.6
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Мнениеот Асенов » чет юни 09, 2011 11:33 pm

:roll: какво е това''софийско паркиране''? :lol:
В живота си,човек трябва да разбира от всичко по нещо,но от едно нещо-всичко.

Потребителски аватар
Lita
генерал
генерал

Мнениеот Lita » пет юни 10, 2011 11:11 am

Явно - успоредно :lol: Не знаех, че Софиянци са боднали знаме там хих

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Кула, Батак
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi
Has thanked: 393 times
Been thanked: 286 times

Мнениеот Martin_Varbanov » пет юни 10, 2011 4:47 pm

Първо влиза задната част на колата между двата автомобила и след това предната се прибира на тва в моя край му викат софийско :P

Потребителски аватар
KI_YOOU
генерал
генерал
Град: Pyce
Кара: Peugeot 307 2.0 HDi 110 / Mercedes Benz CLK 200K / Mercedes Benz E320 CDI 4 Matic
Been thanked: 207 times

Мнениеот KI_YOOU » пет юни 10, 2011 4:58 pm

Софийско паркиране?! Аз това го наричам нормално паркиране. Поне на запад хората така паркират в успоредни редици.

Потребителски аватар
herairness
генерал
генерал
Кара: Пежо 308sw, 1.6, 92 к.с., 2011, дизел
Has thanked: 2758 times
Been thanked: 1603 times
Контакти:

Мнениеот herairness » съб юни 11, 2011 2:49 pm

Леле, Саше, що не земеш да правиш скрита камера и да продаваш на телевизиите :lol: Иначе и според мен всичко опира до практика - с чисто сърце мога да заявя, че ако баща ми не беше отделил три месеца да ме научи кое какво е в колата и какво прави на полигона първо, а после и по улиците, сега и аз щях да съм от онези дето много ги псуваме всички. Отделно после доста време карах със знака млад шофьор отзад и имаше полза определено, както и живеенето на центъра с много малки и улички и тонове коли също помогна :brrr: Това, че в БГ вече отдавна книжки се подаряват и курсовете не са това, което бяха, е вече отделен въпрос :udri:
ЛООООООООООООООМ

Потребителски аватар
ra40
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 306 Dturbo, Xsara VTS, 407 V6 & 206 SW
Has thanked: 289 times
Been thanked: 1382 times

Мнениеот ra40 » пон юни 27, 2011 11:12 pm

Изображение

Потребителски аватар
kaseopeia
генерал
генерал
Град: нейде м/у СА и РК
Кара: Пижо 206 2.0 HDI
Has thanked: 157 times
Been thanked: 140 times
Контакти:

Мнениеот kaseopeia » вт юни 28, 2011 1:58 pm

Хахахахахахаха, това ми напомня как баща ми учеше сестра ми да кара. Стигна се до момента с обратния завой и тя 5 пъти се върна в начална позиция, а човекът само повтаряше "сега помисли как трябва да го направиш" /което е супер изнервящо предвид, че до момента никога не беше включвала на задна, дори и на курсовете/. Накрая, след като беше почти готова да му скочи на врата й обясних какво трябва да се направи, та от първия път се справи.
Една година без тебе слънчице, винаги ще помня и обичам!

Потребителски аватар
Тодор
генерал
генерал
Град: Асеновград
Кара: 406 2.0 hdi 110hp 2000г. / PB****KM
Has thanked: 26 times
Been thanked: 49 times

Мнениеот Тодор » вт юни 28, 2011 6:27 pm

ra40 написа:Без думи!

Ето на това клипче се вижда съсредоточеност, спокойствие и т.н. Останалите шофъори толкова разсеяно обърнаха ... тцтц

Върни се в “Изповедалнята”