..., ..., ..., ..., многоточие;

Ние сме културен форум, но понякога тия неща просто си трябват. Това е секцията, в която можеш да псуваш като изрод, без да те обявят за такъв. Изпусни парата, не бой се! ;-)
Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивши: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още Пежа.
Has thanked: 6209 times
Been thanked: 5415 times

Re: ..., ..., ..., ..., многоточие;

Мнениеот Pepino » съб сеп 25, 2010 12:23 am

От развитието на темата до тук , освен да се присъединя 100% към NVG , не виждам какво повече може да се каже! diecast опитай , бъди търпелив и по-отстъпчив. Няма по-силна и безкористна връзка между родителя и детето му. Убеден съм ,че след време баща ти ще оцени тогава твоето поведение и отношение, и нещата ще станат съвсем други!!!
А ''мрънкането в изповедалнята'' ако ти е донесло малко облекчение, лошо няма. Тя е и за това.
Смятам ,ако вземеш инициативата в свои ръце добронамерено, ще намерите скоро общ език и с насмешка ще си спомняте за някогашните конфликти.
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4827 times
Been thanked: 6235 times

Мнениеот NVG » съб сеп 25, 2010 12:43 am

Pepino написа:Смятам ,ако вземеш инициативата в свои ръце добронамерено, ще намерите скоро общ език и с насмешка ще си спомняте за някогашните конфликти.

Махни с ръка! Това е пътя. Доброто ще "роди" добро! И не забравяй - кръвта вода НЕ СТАВА!!! :evalata:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! ПАРАТА ЕБАВА ФУКАРАТА!
HЕ ПРАВИ НЕПОИСКАНО ДОБРО!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА

Изображение

Потребителски аватар
neron
сержант
сержант
Град: Пловдив
Кара: ВАЗ 21061, Peugeot 206 Gti, Peugeot 505 Turbo injection
Been thanked: 18 times

Мнениеот neron » съб сеп 25, 2010 1:18 am

Бе, младеж, `къв ти е проблема? Окачването или взаимоотношенията с вашите? Като е купил стария колата - той ще се разпорежда с нея, ако ще и на името на президента да е записана. ,,Който плаща, той разгаща." Това е. Вашите няма да превъзпиташ, никога. То и обратното понякога е невъзможно. Особено на 24.

Като не ти изнася - бачкай, събирай кинти и ходи си купи кола, каквато те кефи. И я прави, както си искаш. Аз така направих, защото на мен нямаше кой да ми купи кола. И точно това беше момента в който моя баща се изкефи и взе да ми удисва на акъла. В значение - взе да помага с мерак и кеф, когато се налагаше да се върши някаква работа по колата. А, аз имам 3 - мои, лични. :idea: А, моите родители не са дали 1 стотинка на мен за тях. И не съм им искал. :idea: Малолитражката 206 я връчих на стария - да се придвижва. `Щото го знам, че няма кинти да си купи, ама му трябва. Но, кара и пази. А и му се кефи. Но, поне го поддържа от благодарност. :mehehe: И на въпреки не сме се погледнали. Корабът 505 Турбо също го исках и също го имам, макар че се оказа за нищо не ставащ. Но, понеже Господ гледа всичко отгоре, а аз твърдо бях решен да имам подобна антика - отреди ми да изкопая почти ново 504. За сметка на търсене и трудене. И пак ще бъде, както аз искам, въпреки всичко. Така, че вместо да мрънкаш по форуми - вземи се осъзнай. Защото си само с 2 години по-голям от мен , уж. :evalata:
.

Потребителски аватар
javka
лейтенант
лейтенант
Кара: Toyota Celica, Yamaha R1
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Мнениеот javka » съб сеп 25, 2010 8:35 pm

Не съжалявай за окачването,аз в момента съм с такова (предницата е на по малко от педя от земята) и всяка дупчица ми се струва като канавка без капак...на всеки бордур,спящ полицай и т.н. закачам бронята и в момента е станала на нищо отдолу...единствения плюс е по-голямата стабилност на висока скорост,която се усеща единствено на хубав извънградски път.А зимата няма да ти казвам какво е...ринем,орем и жънем сняг примесен с пясък и камъчета....
JAVKATA® Праведен живот започваш тогава, когато за греховен вече нямаш нито сили, нито пари. :D
Изображение Kawasaki ZX7R
Изображение Peugeot 306 1.6 XS

Потребителски аватар
Greshnica
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Пазарджик/ Варна
Кара: 306 1.6
Has thanked: 177 times
Been thanked: 117 times

Мнениеот Greshnica » съб сеп 25, 2010 9:06 pm

diecast,
Както каза един близък приятел на майка ми :" Колата е твоя, тогава, когато на талоните пише твоето име, ама и всичко останало го плащаш ти!" или както беше написано по-горе "Който плаща, той поръчва музиката.". Начина да не ти се месят (за колата конкретно) е този да работиш, да си купиш кола, да я караш, но и да я поддържаш сам!
От личен опит ти го казвам! Купих си колата сама, не съм взела 1 стотинка от никого, оставих я на майка ми да я кара и ако искаш ми вярвай, въпреки властния й характер, сега ми звъни с въпроси като :" От къде да заредя? Какво масло да сложа? В кой сервиз ходиш?" и т.н., но вече усеща колата като нечия, а не нейната. Разбирам яда ти, но помни, че благата дума железни порти отваря... в противен случай "дупе да ти е яко".

Потребителски аватар
ifcho
BADMIN
BADMIN
Кара: Outback H6
Has thanked: 135 times
Been thanked: 375 times
Контакти:

Мнениеот ifcho » нед сеп 26, 2010 12:54 am

neron написа:Бе, младеж, `къв ти е проблема? Окачването или взаимоотношенията с вашите? Като е купил стария колата - той ще се разпорежда с нея, ако ще и на името на президента да е записана. ,,Който плаща, той разгаща." Това е. Вашите няма да превъзпиташ, никога. То и обратното понякога е невъзможно. Особено на 24.

Като не ти изнася - бачкай, събирай кинти и ходи си купи кола, каквато те кефи. И я прави, както си искаш. Аз така направих, защото на мен нямаше кой да ми купи кола. И точно това беше момента в който моя баща се изкефи и взе да ми удисва на акъла. В значение - взе да помага с мерак и кеф, когато се налагаше да се върши някаква работа по колата. А, аз имам 3 - мои, лични. :idea: А, моите родители не са дали 1 стотинка на мен за тях. И не съм им искал. :idea: Малолитражката 206 я връчих на стария - да се придвижва. `Щото го знам, че няма кинти да си купи, ама му трябва. Но, кара и пази. А и му се кефи. Но, поне го поддържа от благодарност. :mehehe: И на въпреки не сме се погледнали. Корабът 505 Турбо също го исках и също го имам, макар че се оказа за нищо не ставащ. Но, понеже Господ гледа всичко отгоре, а аз твърдо бях решен да имам подобна антика - отреди ми да изкопая почти ново 504. За сметка на търсене и трудене. И пак ще бъде, както аз искам, въпреки всичко. Така, че вместо да мрънкаш по форуми - вземи се осъзнай. Защото си само с 2 години по-голям от мен , уж. :evalata:

:evalata:
Вие що за хора сте вообще. Как ще ми забраните да слагам снимката на моето пежо вие направо ма очаровахте

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Мнениеот NVG » нед сеп 26, 2010 2:18 pm

neron написа:Като не ти изнася - бачкай, събирай кинти и ходи си купи кола, каквато те кефи. И я прави, както си искаш. Аз така направих, защото на мен нямаше кой да ми купи кола.

Това е др. страна на медала. Разумно извоюваната независимост води към бъдещ просперитет!!! :evalata:

Изображение

Потребителски аватар
diecast
наборник
Град: Видин, България
Кара: Peugeot 306 1.9 TD
Been thanked: 1 time

Мнениеот diecast » нед сеп 26, 2010 6:58 pm

Благодаря на всички, които взеха отношение по темата/мрънкането ми.

Първо бих искал да се обърна към колегата neron, приятелю(позволявам си да те наричам така, макар да не се познаваме лично), това с бачкането съм го чувал безброй пъти. Истината е, че докато уча не мога да работя.

Да, вероятно някои от вас ще кажат, може би те самите са учащи и работещи едновременно, в което няма нищо лошо. И аз исках да направя така, но това, в което се целя да се реализирам е тясно свързано със специалността, която съм избрал да изучавам. За това не си давам зор по отношение на работата. Все пак, както всеки друг човек и аз ще работя цял живот, за да се издържам, а на по-късен етап и семейството си...

Малко се отплеснах, но исках да ти дам пример с мой много близък приятел, който учи и работи едновременно. Преди известно време той имаше кола, не беше е нещо кой знае какво, но всички имахме прекрасни спомени свързани с нея. Мина време и той реши да я продаде и да спести пари, за да си купи нещо по-добро. Продаде я, работи две години спести някаква сума, а баща му му додаде към тази сума за да си купи нова кола.

На въпроса защо не смени работата с по-различна, той отговори, че тази, която работи в момента го устройва идеално откъм време и до някъде откъм заплащане, колкото и да е "мизерно". За това, това е другата страна на нещата - работата не винаги гарантира така желаната финансова независимост. Вярно, изкарваш пари, твои, изкарани с твоята пот, на твоето чело, но не винаги достатъчни.

Към останалите бих искал да се обърна първо с благодарности, че взеха отношение по темата, предложиха интересни неща, всъщност стана хубава дискусия :biri: .

На колкото и хора да се бях оплакал, всеки ми казваше, че това е правилният избор с оглед на състоянието на нашите пътища. Всеки! Нямаше един човек, който да заклейми подобно действия, с изключение на мен, естествено.

Хубавото е, че както всяка история и тази, може би, ще има положителен край. Днес най-любезно помолих, ако има начин колата да се свали малко надолу колкото да не стърчи огромна дупка между гумите и калниците, и баща ми каза, че ще се консултира с момчетата в сервиза, и ще направи така, че това нещо да бъде реализирано, ако е възможно, естествено.

Та може би си прав, колега NVG - "Блага дума - железни врати отваря."

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » нед сеп 26, 2010 9:39 pm

Не ме смятай за нравоучител! Смятай ме за приятел! На мислещия като теб понякога е нужна една малка сламчица. Сламчицата, която да му послужи като ЛОСТ, за да прескочи на отсрещния бряг! Там се отърси от кривиците, вдигни глава и продължи напред! Там някъде е твоето място. Ще го намериш! Бъди упорит! :evalata: :evalata: :evalata:

Изображение

Потребителски аватар
faerman70
S.T.A.L.K.E.R.
S.T.A.L.K.E.R.
Град: Pripyat & Limansk
Кара: Peugeot § Citroen § DS
Has thanked: 2270 times
Been thanked: 1400 times

Мнениеот faerman70 » нед сеп 26, 2010 9:59 pm

Мъдри са ти словата, :evalata: .
А ти колега diecast, виж за клиренса, помисли, комбиация с други джанти, гуми, вариянти разни :kodapraish: . Та пак да си на кеф.
:biri:
Изображение
Первой марш Т34-76, Харков- Москва 743 км.
Русской армии много национальностей, но для врага все Русские!

Потребителски аватар
neron
сержант
сержант
Град: Пловдив
Кара: ВАЗ 21061, Peugeot 206 Gti, Peugeot 505 Turbo injection
Been thanked: 18 times

Мнениеот neron » нед сеп 26, 2010 10:18 pm

О, знай едно, пари никога не стигат. :idea: И не са излишни, колкото и да ги има. И разбери, че трябва компромиси да се правят. То и да не искаш, реалността го налага. Като си решил да учиш - натискай. Което не е лошо. Ама, въпросния все пак гони лекции, срокове, изпити и прочие неща. Ама се опитва и да съчетава това с работата. Което не е малка гимнастика и от опит ти говоря. Няма лошо също да има по-хубав автомобил. Ама, нали се сещаш, че пак поне половината сам го е постигнал. Но, пък и родителското щом може да се намеси без да си налага волята, също лошо няма. Ама най-добре сам да си ,,изкупиш" кола, та да я пазиш и уважаваш. Ако ще Москвич да бъде, ще ти стане безценен.

Има и друго лице тая работа. Цял живот Наще те издържат, след училище ръсят хиляди левове за частни уроци, приемат те във ВУЗ. След това пускат всякакви методи, пари връзки из университета, пак пари, пак връзки и напън от твоя страна за да го караш успешно. Като станеш 2-3 курс те уреждат на лека работа в някоя богата фирма при тяхни, Свои хора. Които да ти пазят гърба и да ти бъдат гръб. Понеже не бива да се натоварваш и понеже не можеш да правиш НИЩО. След кратко, получаваш голяма заплата, служебна кола и разни привилегии. Тогава работата+университета е живот лесен изпълнен с мед и песен. Като изключим ежедневието, времето, трафикът и прочие заетости, по-скоро стават интересни, понеже почти нищо не ти обтяга нервите на работното място, дреме ти на кура за шефа - `щото да речем е свой на баща ти те крепи. Живееш спокойно, това ти помага в ученето на разни неща в работата. Няма кой да ти подлее вода, защото задължително щом е така работата, все си обкръжен от подобни змиичета и взаимно пълзите и си съскате. :mehehe: Взаимно се топите, но понеже и взаимно си лижете под опашката - никой не изгаря. `Щото се въртите в кръг, което ви оттърва. Клюкарствате, лижете, мажете, въртите интриги наоколо, ама и работа не хващате, `щото не сте балами, а уважаещи ,,учени" хора. Галеници на съдбата, предначертана от ръката на тате и милувката на мама. Които за съжаление в много случаи, сами са постигнали това което са. За разлика от децата си. Които освен за високомерие, топене и пречене - за друго да не ги търсиш.

ПС Аз лично, винаги съм искал високо, меко и дългоходово окачване с тясни, високи гуми и железни джанти. :banan: Е, вярно че съм малко така..... старомоден, ама все пак вкус и цвят авери нямат. :mehehe:
.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » нед сеп 26, 2010 10:23 pm

faerman70 написа:Мъдри са ти словата

Защо не познавах живота на неговите години?

Изображение

Потребителски аватар
nikolovvd
генерал
генерал
Град: Видин
Кара: Mitsubishi X
Has thanked: 2 times
Been thanked: 127 times

Мнениеот nikolovvd » пон сеп 27, 2010 9:58 am

Сега ще напиша мнение от гледна точка на родител.

Щом учиш и то здраво - котцентрирал си се изцяла върху ученето, нещата постепено ще дойдат при теб.
Показвайки добри резултати на изпитите - неминуемо създаваш радост и гордост на родителите си. По този начин материалните придобивки постепенно ще идват при теб под формата на изненади. Родителите много добре знаят какви са нуждите, желанията и мечтите на децата им. Също така знаят, кои от тях за излишни и безсмислени, защото обикновенно там където ти отиваш, те отдавна са се върнали. Обикновенно със съвети се опитват да ти отворят очите за грешките, които може би ще допуснеш, тръгвайки в някаква (грешна за тях) посока, въпреки че човек се учи от грешките си, но на практика това са най-скъпите и болезнени уроци на живота. Затова слушай разказите за премеждията на околните, прави си изводи и си вади поуки от тях. Това е безплатно и безболезнено, но когато сме млади никога не се вслушваме в съветите на по-възрастните и най-вече на собствените си родители.
И аз съм бил млад и не съм приемал съветите от родителите си безрезервно и съм правил грешки, някой от които големи. После съм съжалявал, но станалото станало. Изправяш се и продължаваш напред по-мъдър, но с известно количество рани.

Потребителски аватар
ifcho
BADMIN
BADMIN
Контакти:

Мнениеот ifcho » пон сеп 27, 2010 10:40 am

nikolovvd написа:Родителите много добре знаят какви са нуждите, желанията и мечтите на децата им.

24 годишните деца :)
Вие що за хора сте вообще. Как ще ми забраните да слагам снимката на моето пежо вие направо ма очаровахте

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивши: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още Пежа.

Мнениеот Pepino » пон сеп 27, 2010 11:39 am

За родителите децата, макар и вече пораснали и станали самостоятелни , си остават винаги деца. Родителите също са били малки, млади,по-късно- попораснали и започнали да стават самостоятелни и самуверени, също не са се вслушвали в съветите, също са правели и магарии, грешки, имали са и постижения- нищо ново под слънцето! Родителите никога не са толкова дърти особено спрямо децата си(въпреки техните усещания, особено докато са млади) ,че да не доловят дали отрочетата им шмекеруват или са на верния път , но единствено поуките от грешките наречени житейски опит отличават родителското тяло от наследниците и затова макар и досадни, съветите им не са за пренебрегване- те отдавна са разбрали, че морето не е до колене, и винаги ще посъветват децата си безкористно. А дали са успяли да възпитат подобаващо поколението си или не, е и въпрос на качества и ценностна система - не се отдава всекиму. Никой не е идеален.
Казваха ми навремето: Ще мине време, ще имаш деца, тогава ще проумееш. Оказа се така. И все пак, всеки трябва да си изживее възрастта, да се убеди и сам, пък ако и една десета попие от родителското ''нравоучение'' ще му е по-леко.
А по повод подходът с добро, коментиран по-горе - това винаги превзема и непристъпните крепости, колкото и невероятно, и наивно да изглежда понякога.

Потребителски аватар
ifcho
BADMIN
BADMIN
Контакти:

Мнениеот ifcho » пон сеп 27, 2010 12:03 pm

то мойто не беше упрек към родителите, то е ясно, че техните деца винаги ще са си деца за тях. По-скоро беше за 24 годишните :)

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот Pepino » пон сеп 27, 2010 3:23 pm

:spam: : Ивчо, естествено ,че не беше упрек, нито твоето мнение, нито моето :evalata: . Използвах като повод само и се разглаголствах :oops: (предвид и вчерашния готин разговор по темата с NVG на сбирката).

Потребителски аватар
Mandor
генерал
генерал
Град: Cофия
Кара: 406-1.8 16V
Has thanked: 326 times
Been thanked: 196 times

Мнениеот Mandor » пон сеп 27, 2010 6:16 pm

Ще ти разкажа малко моя история.
Предишната ми кола- Москвич 21412. Алеково купе, с москвичовия мотор. И то на газ. Баща ми, тогава отпуска решава да ходи до вилата, и понеже неговата кола нещо не вървеше взе моята.
По това време вече живеех отделно, работех си и получавах прилична заплата.
И понеже баща- пълни бутилката до горе. На Шел. Още избягвам точно тази газостанция.
Та баща ми нещо не му харесва как върви. Нормално, тогава имаше и едно служебно Венто, но отпуска... Вдига капака, и смело отваря кранчетата за газта.
В резултат колата харчи като змей, и едвам пълзи.
Ще кажеш- "Какво толко, една центровка". Тогава и мен много ме издразни, даже се и скарахме.
После ми мина, а и разбрах че е излишно да се дърпаме за глупости.
Разбирам че ти е криво, но баща ти определено е мислел че прави нещо добро за теб.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
http://citysuccess.ru/?i=42656

Потребителски аватар
diecast
наборник
Град: Видин, България
Кара: Peugeot 306 1.9 TD
Been thanked: 1 time

Мнениеот diecast » пон сеп 27, 2010 6:58 pm

nikolovvd написа:Сега ще напиша мнение от гледна точка на родител.

Щом учиш и то здраво - котцентрирал си се изцяла върху ученето, нещата постепено ще дойдат при теб.
Показвайки добри резултати на изпитите - неминуемо създаваш радост и гордост на родителите си. По този начин материалните придобивки постепенно ще идват при теб под формата на изненади.

Всеки сам пречупва през своята призма нещата, колега. Хора сме, различни сме. Едни предпочитат да работят веднага след навършване на пълнолетие, други предпочитат да учат и работят, трети само да учат и на по-късен етап да работят.

Преди известно време, преди да се появи тази кола, всички мои приятели вече имаха коли, кой изкарал пари за нея, кой я заслужил под формата на успехи в ученето, кой бил по-заможен и му купили без никакви заслуги. Тогава твърдо защитавах мнението, че когато имам своята собствена финансова възможност, ще си купя кола. Няма да натоварвам родителите ми с това нещо. Беше така, докато един ден не започнаха да ми говорят; как ми трябва кола, как е крайно време да имам своя кола за да поема някаква отговорност и т.н. Дори тогава обясних, че кола от тях не искам, защото нямам възможност да я поддържам.

Нещеш ли един ден започнаха офертите - искаш ли Клио, искаш ли 306, искаш ли Брава, искаш ли Х, Y или Z, и аз преклоних да се съглася да я купят щом искат.

И така се появи въпросното 306, което днес карам :biri:

Mandor написа:Ще ти разкажа малко моя история.

Разбирам че ти е криво, но баща ти определено е мислел че прави нещо добро за теб.

Мислел е, наистина. Просто самата постъпка, че прави нещо без да се допита до мен е крайно неприятна.

Преди малко се върнахме от негов бивш колега, и го питах технически как би могло да се реализира въпросното сваляне на колата, а той отговори - "Мани не се занимавай с глупости, човека доста добре е направил, че го е махнал. Няма да мислиш нито за предни брони, нито за легнали полицаи, нито за снега зимата."

Потребителски аватар
So
генерал
генерал
Град: Бургас / Стара Загора
Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1559 times

Мнениеот So » пон сеп 27, 2010 7:02 pm

Колега, повече ходи по улици, паркове, заведения и повече практикувай жив контакт с хората. Приятелски съвет. :) :biri:

Върни се в “Изповедалнята”