..., ..., ..., ..., многоточие;

Ние сме културен форум, но понякога тия неща просто си трябват. Това е секцията, в която можеш да псуваш като изрод, без да те обявят за такъв. Изпусни парата, не бой се! ;-)
Потребителски аватар
diecast
наборник
Град: Видин, България
Кара: Peugeot 306 1.9 TD
Been thanked: 1 time

..., ..., ..., ..., многоточие;

Мнениеот diecast » чет сеп 23, 2010 6:20 pm

:arrow:

Имаше си колата едно хубаво спортно окачване, предишния собственик се беше погрижил да има и хубава стойка, да няма дрънчащи и ненаместени пластмаси, хубава визия, хубаво поведение на пътя.

Изобщо, като за първа кола беше перфектна!

Днес обаче отивам да прибера майка ми от работа и още със сядането... бе, колата ми се струва висока, обаче не му обърнах внимание понеже бързах, рекох, че е от това, че два дена била в сервиза(трябвало да сменят биалетка, обаче не сменили биалетка, а сменили цялото окачване по молба на баща ми)...

Тамън стигам на портала, слизам да видя що така високо ми седи и кво да видя, колата от 10см височина на праговете, вече гордо седи на 20см височина...

Стигам до блока, заключвам, натискам предния калник и колата като потъна 10см надолу превъртях, набих й един ритник, теглих една и си тръгнах...

Качвам се горе и питам "Що колата е вдигната високо ?", в отговор получавам: "Щото зимата нема как да я караш с това спортно окачване".

"ОК", казвам. Седях, седях, изпуших половин кутия цигари, нервих се.

Отивам и питам: "Тебе некой да ти дал разрешение да правиш квото и да било по колата ми ?", отвръщат ми "Бе, така вози на каруца, не може да се кара зимата", аз седя и вече без останала и капка кръв в мене казвам: "А ще те изкефи ли ако я засиля и апликирам в некой стълб, е така, само щото не ме кефи да ми вози на кораб ?"... мълчание...

Сега ми идва да кажа и ще го кажа:

Горд притежател на малко червено, педерастко, мазно Peugeot 306.

ВАЖНО: Нищо лично към тези потребители, които карат със стандартното си окачване...
просто на мен не ми харесва така, харесваше ми, както си я купих и както си я карах до преди два дена.

Потребителски аватар
ifcho
BADMIN
BADMIN
Град: София
Кара: Outback H6
Has thanked: 135 times
Been thanked: 375 times
Контакти:

Re: ..., ..., ..., ..., многоточие;

Мнениеот ifcho » чет сеп 23, 2010 6:46 pm

еми сложи си старото окачване щом "по-" те кефи
Вие що за хора сте вообще. Как ще ми забраните да слагам снимката на моето пежо вие направо ма очаровахте

Потребителски аватар
diecast
наборник

Мнениеот diecast » чет сеп 23, 2010 7:09 pm

Въпросът е по-скоро принципен, от колкото технически.

С други думи казано: казва ми се едно, и един проблем, днес виждам корено различно нещо, което е направено без моето знание, съгласие или изобщо допитване дали може или не може.

Потребителски аватар
faerman70
S.T.A.L.K.E.R.
S.T.A.L.K.E.R.
Град: Pripyat & Limansk
Кара: Peugeot § Citroen § DS
Has thanked: 2270 times
Been thanked: 1400 times

Мнениеот faerman70 » чет сеп 23, 2010 7:52 pm

Здравей колега, хубавото е че с нас си сподели, да ти олекне... , но :aresprise: , баща ти е, ще простиш, баща ако не си, ще станеш, ще разбереш, а за да си и независим търпи и твоя си вземи :evalata: . Всичко живо на тоз свят само майка и баща си не избира, та за това прости и не унивай.
Дано намериш твоя автомобил и с кеф с него безаварийно да летиш.
:biri:
Изображение
Первой марш Т34-76, Харков- Москва 743 км.
Русской армии много национальностей, но для врага все Русские!

406hdi
генерал
генерал
Град: Варна
Кара: DUSTER dci 110 B2163BM
Has thanked: 518 times
Been thanked: 341 times

Мнениеот 406hdi » чет сеп 23, 2010 8:12 pm

Добре де, а кой ти купи колата? И кой плати за смяна на цялото окачване? Щото това си е цифра горе-долу колкото струва целия кошник. Ако е либерално настроен Генералният спонсор, поискай си друга "стегната" кола в замяна на така осраната. :kodapraish:
Ако се наведеш и видиш още един чифт, не бързай да се радваш-врагът те е яхнал!

Потребителски аватар
diecast
наборник

Мнениеот diecast » чет сеп 23, 2010 9:55 pm

faerman70 написа:Здравей колега, хубавото е че с нас си сподели, да ти олекне... , но :aresprise: , баща ти е, ще простиш, баща ако не си, ще станеш, ще разбереш, а за да си и независим търпи и твоя си вземи :evalata: . Всичко живо на тоз свят само майка и баща си не избира, та за това прости и не унивай.
Дано намериш твоя автомобил и с кеф с него безаварийно да летиш.
:biri:

Аз отдавна съм простил, но ужасно много ме издразни факта, че нито се допита до мен, нито ме предупреди, нито нищо. Още по-лошото беше, че ме излъга, като ми каза, че кара колата на сервиз да сменят биалетка. Днес ми я връща с цяло сменено окачване, при това, дума не съм споменавал против окачването. Единствените ми забележки бяха, че стопа на спойлера не свети и го помолих(понеже е ел. техник) да го погледне докато съм на лекции.

406hdi написа:Добре де, а кой ти купи колата? И кой плати за смяна на цялото окачване? Щото това си е цифра горе-долу колкото струва целия кошник. Ако е либерално настроен Генералният спонсор, поискай си друга "стегната" кола в замяна на така осраната. :kodapraish:

И той да я е купил и той да е сменил окачването, не виждам смисъл в цялата работа и разхищение на финансови средства, при положение, че когато я купувахме това бяха първите му думи: "306, двувратка със спортно окачване, ако искаш да ходиме да я видиш". Минаха два месеца, повози се малко в нея и реши, че вози като, цитирам: "каруца".

Вярно, че пътищата ни не са за такъв тип окачване, но поне имах някакво чувство на отговорност, да я пазя и да избягвам дупки. С това окачване тип "разходка лодка" си скачам в дупките преспокойно и колата си го отнася.

И за какво ? Ако толкова искаше да се вози с лодка, да беше купил оня Нисан Примера, а не да ми предлага кола със спортно окачване, пък после да му прещрака нещо в главата и да го сменя своеволно.

Това сякаш, аз утре да реша, че неговата кола не ме кефи да е 40см висока, и да я сваля до 5см, само защото ми вози като лодка и има кофти център на тежестта и не е стабилна в завои с висока скорост.

Потребителски аватар
nikolovvd
генерал
генерал
Град: Видин
Кара: Mitsubishi X
Has thanked: 2 times
Been thanked: 127 times

Мнениеот nikolovvd » пет сеп 24, 2010 9:30 am

А дали не ти постила пътеката към покупка на нов автомобил? Да покараш с това окачване и да имаш база за сравнение като те закарат на магазина!
Аз за разлика от теб се оказах в обратната ситуация - от лимузина (разбирай шлеп) се качих на "спорт седан".
Няма бордюр, в който да не опре предния спойлер, няма "спящ полицай", на който да не ми се изправя косата дали няма да оставя някое гърне зад себе си. За по-дълбоките дупки се налага да върна назад, за да избера от къде да мина без да закача колата. Клиренса по каталог е 145 мм, но като е натоварена сигурно е около 10 см и ума ми все отвън - къда ще закачи или къде ще ударя нещо по пода. Иначе в завоите е стабилна и дори спирачка натискам, когато съм вече в завоя, а не предварително, както бе преди.

Потребителски аватар
diecast
наборник

Мнениеот diecast » пет сеп 24, 2010 10:28 am

Гледам, че си от Видин, значи знаеш за какви дупки и за какви чудесии става дума при нас. Още повече легналите полицаи дето ги изпонасложиха на почти всички главни улици.

Е, аз поне старателно избирах откъде и как да минавам (дори заради това окачване избягвах да се движа по булеварда, щото е като лунната повърхност :mehehe: ). Дори ми харесваше, защото се учех да се пазя и предвиждам предварително нещата.

За съжаление вчера минах по пътя за панаира и едно 50% го вървях "на черно", без изобщо да обръщам внимание, че се движа там. Чак по едно време ми светна, че като се качвах на асфалта се качих от по-високо място, от което ако бях със спортното окачване щях да счупя бронята от ръба. Което доведе до горната случка...

А дали става въпрос за нова кола - съмнявам се. Все пак, тази е регистрирана на мое име и не може да я продаде без моето съгласие/подпис.

Потребителски аватар
nikolovvd
генерал
генерал
Град: Видин
Кара: Mitsubishi X
Has thanked: 2 times
Been thanked: 127 times

Мнениеот nikolovvd » пет сеп 24, 2010 1:46 pm

Никой не е казал, че трябва да имаш само една кола.
Няма лошо да си трошиш старата по града и да си имаш една нова за навън града.
Ти може да се съмняваш за нова кола, но аз ти пожелавам това щастие!

Потребителски аватар
diecast
наборник

Мнениеот diecast » пет сеп 24, 2010 2:42 pm

Ай дано, въпреки, че се съмнявам изобщо да се преклони пред подобна ситуация.

Така или иначе ключовете от тая кола втори път няма да ги получи при каквито и да било обстоятелства.

Както и да е, спортното окачване днес, 24 Септември 2010 г. беше предадено на вторични суровини за феноменалните 17,10 лв.

Хвала на такива люде!

Дълбок поклон пред тях и тяхната невменяема простотия!

Потребителски аватар
BadGirl
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: West Coast
Кара: Peugeot 306 XS 2.0 HDI & 407 SW 2.0 HDI
Has thanked: 338 times
Been thanked: 219 times
Контакти:

Мнениеот BadGirl » пет сеп 24, 2010 3:04 pm

:shock: :? :ibaasi: Да го беше продал като употребявана резервна част поне! :twisted: :mamati: :lud:
Странни семейни взаимоотношения имате... баща ми чак толкоз напук не ми е правил навремето, а не е да не е диктувал правилата вкъщи. :roll: :cop: :plach:
Да се чудиш кой е тийнейджъра! Или си го предизвикал да се държи така! :kodapraish:
Купувам 3-стаен апартамент в София
Продавам ел. ГНП Бош 2001 г.

"Мъж" не е орган, а поведение!

Потребителски аватар
diecast
наборник

Мнениеот diecast » пет сеп 24, 2010 3:20 pm

Ами не съм го предизвиквал с нищо.

Просто когато тръгна да купува кола му казах директно, че искам Range Rover Classic или нещо по-младежко и по-спортно.

Обаче той взе, че дойде с тая оферта за Пежото като подчерта, че е със спортно окачване. И в действителност, като ходихме да я видиме колата изглеждаше перфектно.

За ОГРОМНО мое съжаление, в момента колата прилича на едно голямо бездарно лайно.
/с извинние към тези, които карат и харесват колата със стандартно окачване, предполагам, че ако некой направи нещо подобно с вашата кола ще ме разберете напълно.../

Ама така е, когато хората от Пежо са проектирали нещо и са го направили успешно, що трябва някой да променя нещата според своето собствено осмутрение и да сере на всичко...

... от глупост и некадърност, естествено.

Потребителски аватар
BadGirl
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: West Coast
Кара: Peugeot 306 XS 2.0 HDI & 407 SW 2.0 HDI
Has thanked: 338 times
Been thanked: 219 times
Контакти:

Мнениеот BadGirl » пет сеп 24, 2010 3:23 pm

Който плаща, той поръчва музиката! :kodapraish:
Купувам 3-стаен апартамент в София
Продавам ел. ГНП Бош 2001 г.

"Мъж" не е орган, а поведение!

Потребителски аватар
diecast
наборник

Мнениеот diecast » пет сеп 24, 2010 3:32 pm

Е, лошо няма, през три месеца ще поръчва нова и нова и нова и нова музика...

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивши: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още Пежа.
Has thanked: 6209 times
Been thanked: 5415 times

Мнениеот Pepino » пет сеп 24, 2010 6:48 pm

Това не е ли малко нескромно и неуважително към баща ти, колега? :aresprise: Ако и той чете тук, дали няма да ти спре кранчето, как мислиш?
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел

Потребителски аватар
So
генерал
генерал
Град: Бургас / Стара Загора
Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1559 times

Мнениеот So » пет сеп 24, 2010 7:08 pm

+1 :evalata:
Явно баща ти има основание да се държи така. Добре, че не си ми син! :aresprise:

Потребителски аватар
diecast
наборник

Мнениеот diecast » пет сеп 24, 2010 7:33 pm

Ще ви отговоря.

Отстрани погледнато отношенията баща-син в нашето семейство винаги са били доста странни за хората, които ги гледат.

Не се впечатляваите от изразните средства, просто баща ми е по-особен характер, и съответно за да има някаква комуникация между нас като баща и син се използва по-особен подход. Често доста странен и неприемлив за околните.

Уважението вкъщи се гради по друг начин, не чрез думи. Думите, утре - други ден ще са забравени или заместени от други, къде по-сурови, къде по-нормални - в зависимост от ситуацията, в която са изказани.

Но, не мислете, че това е едностранно, това е двустранно, така както той се обръща към мен, така и аз към него.

Ако той се обърне по-човешки, и аз се обръщам човешки, ако той прекрачи границата и аз я прекрачвам.

Това е начина за комуникация, друг няма.

Колкото и да ми е неприятно!

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4827 times
Been thanked: 6235 times

Мнениеот NVG » пет сеп 24, 2010 8:49 pm

diecast написа:Ако той се обърне по-човешки, и аз се обръщам човешки, ако той прекрачи границата и аз я прекрачвам.

Млади колега, опитай се да промениш схемата! И аз съм татко на един малък и вече своенравен юнак. Ние сме възпитани малко в стил Макаренко - отречена и вредна практика. Промяната на отношението ти ще го впечатли! Когато не е кефлия бъди до него. Заприказвай го за нещо, което му е приятно.Провокирай го за някое приятно занимание. Бъди добронамерен, въпреки моментната настройка. Не бъди злопаметен. Татко ти може да има проблеми. Живота е натоварен, изнервен. Всички мислим за утре, загърбвайки днес.Поискай съвети от татко за своите проблеми.Заинтригувай го. Те двамата с мама те обичат най-много на тоя свят. Промени нещо. Голям си и мислиш по-актуално от нас. Използвай това. Отговори на проблема нестандартно. Споко. Казвам ти вс. това защото и мен ме вълнува. Не те назидавам, но запомни:БЛАГАТА ДУМА! Само тя отваря вратите! Татко и мама никога не мразят.Те най-лесно и бързо прощават. Прояви разум! Повярвай ми! Нещата ще се оправят! :evalata: :evalata: :evalata:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! ПАРАТА ЕБАВА ФУКАРАТА!
HЕ ПРАВИ НЕПОИСКАНО ДОБРО!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА

Изображение

Потребителски аватар
diecast
наборник

Мнениеот diecast » пет сеп 24, 2010 9:59 pm

На първо място бих искал да благодаря за прекрасното мнение! :biri:

За подхода, колега, аз съм на 24г., за времето съм видял много добро, много подкрепа, но и много безсмислени действия от бащина страна.

Още повече, че баща ми е супер затворен характер. Не споделя, трудно може да го зарадва нещо, поне моите успехи до сега не съм видял, по-скоро усетил да го зарадват истински.

Когато го попитам нещо редовният отговор е: "Не ме занимавай с твоите простотии", тотално безразличие и незаинтересуваност.

Мой родител е и аз го уважавам. Но понякога нещата, които прави са наистина тотално грешни и необмислени. А това, повярвай ми, в моменти като вчерашния, прелива чашата и сам виждаш до какво води... мрънкане в Изповедалнята.

Потребителски аватар
So
генерал
генерал
Град: Бургас / Стара Загора
Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1559 times

Мнениеот So » пет сеп 24, 2010 10:02 pm

diecast написа:
Когато го попитам нещо редовният отговор е: "Не ме занимавай с твоите простотии", тотално безразличие и незаинтересуваност.

Много кофти. :udri: :udri: :udri:

Върни се в “Изповедалнята”