За простотията, семплото и дразнещото около нас. За непреходните стойности в живота.

Ние сме културен форум, но понякога тия неща просто си трябват. Това е секцията, в която можеш да псуваш като изрод, без да те обявят за такъв. Изпусни парата, не бой се! ;-)
Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4742 times
Been thanked: 6146 times

За простотията, семплото и дразнещото около нас. За непреходните стойности в живота.

Мнениеот NVG » съб мар 25, 2017 10:12 pm

И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

kosmopoliten
генерал
генерал
Кара: Пежо 307 СС
Has thanked: 188 times
Been thanked: 300 times

Re: За простотията, семплото и дразнещото около нас. За непреходните стойности.

Мнениеот kosmopoliten » вт мар 28, 2017 8:14 am

Повече хора трябва да дават положителни примери на поведение. За съжаление простотията сякаш е заразна. И често пъти просто като че ли не разбират; толкова им е чуждо. И това се последствията на 25 год липса на концепция в образованието.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
Мини F65, BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC, 307SW, 307хеч автомат, 207SW, 207 хеч автомат, 206, 206СС, 206SW, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И много други.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Re: За простотията, семплото и дразнещото около нас. За непреходните стойности в живота.

Мнениеот NVG » съб апр 08, 2017 9:59 pm

Простотията и семплото във възприятията. Той милият няма как да вдене, не му е заложено Свише, че дипломатично и по етичните правила му правя намек да се усети овреме за грешката си пред аудиторията, но с тоз малък багаж в сивата материя явно е трудно да прояви достатъчна сензитивност. И като чекия на рогозка се празни гузен негонен. Не е смешно, тъжно е, защото не е изолиран случай. Защото е жалко да се излагаш в недоимъкът на първите седем. А те все пак са определящи бъдните лични нрави и стандарти за поведение в обществото.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
Изображение

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал
Град: Sofia
Кара: Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Has thanked: 877 times
Been thanked: 434 times

Re: За простотията, семплото и дразнещото около нас. За непреходните стойности в живота.

Мнениеот Svetlio » вт апр 11, 2017 4:48 pm

Непреходните стойности в живота са - ЦЕННОСТИ И ЦЕННОСТНА СИСТЕМА, НА ИНДИВИДА.
Колега kosmopoliten, за да имаш ценностна система не е нужна държавна политика. Това се възпитава в най- малката клетка на обществото- семейството. Както е написал колегата NVG страдал ли си от недоимък на възпитание първите 7 години, много трудно ще ти помогне държавна политика в образованието. Друг е въпроса, че в изроденото ни общество много трудно можеш да обясниш на подрастващото си дете, че не е добре да краде, да лъже, да пее чалга, да демонстрира с голотата на красивото си тяло, защото това е навсякъде... живеем в прогнило общество, в което доброто е напъхано в килера а на показ и свобода е злото, незаконно обогатили се люде, чалга, демонстрираща охолен живот и т.н. Все объркващи ценностната система факти... трагедия... не виждам светлина в това блато! И така малко по малко простотията владее обществото ни, разполага с пари, блага, докато образования, не можещия да краде, честния е принуден да емигрира или да живее в мисли, как да си плати сметката на топлофикация! Айде възпитай ценности в подрастващото поколение, и го накарай да учи и да е образовано, за да е като теб, който не можеш да крадеш дето не можеш да му дадеш 5лв. джобни а другарчето син или дъщеря на бандит ходи със 100лв. джобни! :(

П.П.
Просто малко си поразсъждавах.
Нилс, поздравявам те за темата!
Велосипед DRAG ZX 3 PRO :shock:
Upsurt - "Kolega" - YouTube
Не ме занимавай с глупости бе...

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » вт апр 11, 2017 5:48 pm

Svetlio написа: ...П.П.
Просто малко си поразсъждавах. ...

Ето затова направих темата! За лични разсъждения и споделяне на радости, болки и гняв. Защото нищетата на духа, липсата на възпитание, разбиране и вяра в стойностите ни направиха идиоти един към друг. Принизиха отношенията ни на ниво по-ниско от първосигналното. И всичко това свързано ни заобикаля всеки минут и всеки ден - навсякъде ..., на където и да се обърнеш. Мамицата му мръсна ей!
Изображение

kosmopoliten
генерал
генерал

Мнениеот kosmopoliten » ср апр 12, 2017 7:54 am

Ех да му се невиди, абе защо повече хора да не разсъждават като нас!!! То тази простотия тръгна от времето на социализма, когато инженерите взимахме по 180лв заплата, а работниците по 400лв. После образованието взе да давалвира и да се продава. Искаше се диплома, а не знания. Колегата Светльо е до болка прав, но да потърсим причините, които не се създават бързо. Това се случи за ок 30години! И хората изпростяха и се принижиха до елементарното живуркане. Как човек да учи и възпитава добре децата си и какъв пример да им даваш, когото самия той е прост, не може даже и да пише добре. И всъщност най-важното е да осмислим какво става - липсата на концепция в образованието е показателна за липсата на каквато и да е концепция в държавата. След още 30години България ще е нация с 50процента необразовани цигани без никаква квалификация освен природната си склонност към кражби. Тогава вече ще сме на ръба на гражданска война.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
Мини F65, BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC, 307SW, 307хеч автомат, 207SW, 207 хеч автомат, 206, 206СС, 206SW, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И много други.

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал

Мнениеот Svetlio » ср апр 12, 2017 8:15 am

kosmopoliten написа: Тогава вече ще сме на ръба на гражданска война.

Ако до тогава не сме жертва на нечия друга борба за влияние.
Проблема е в световното прогниване на всякакъв вид устои, ценности и какво ли не, световен ценностен дефицит.
Вижте, какво става, Америка избира палячо, като Тръмп, световна сила избира някакво куку, което държи света в едната си ръка.
Англия, ми и там си избираха куп недоразумения, докато излезнат от ЕС и тепърва "най- доброто" предстои.
Баба Меркел, абсолютно недоразумение..., Франция, същите извращения...
Нации, които имаха в миналото световни лидери- Роналд Рейгън, Маргарет Тачър, Хелмут Колд, Жак Ширак, хора готови да заявят позиция и решени да отстояват. Русия- Горбачов в миналото, сега тавариш Путин, разлика от небето до земята.
За съжаление не се сещам с кой в близкото минало да сравня Б.Б., което е много лошо!
Но е факт, че прогниват и общества, които бяха модел и ще бъде много трудно на малка България да стои в страни от този процес!
За мен лично глобализацията, и стремежа към мултикултурализъм са двата най- големи проблема днес!
Лично мнение.
Приятен ден на всички! :)

kosmopoliten
генерал
генерал

Мнениеот kosmopoliten » ср апр 12, 2017 8:21 am

Така е глобализацията разрушава традициите и ценностите. Идват от Африка и от Изтока и искат да живеят в Европа. Ама те имат съвсем друго мислене, ценностна система, морал и нрави. За тях жените са общи, каквото могат да вземат свободно също е общо. Трябва отново да се затворят границите и всички да се върнат по дупките, откъдето са изпълзели.

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал

Мнениеот Svetlio » ср апр 12, 2017 8:26 am

Абсолютно "ЗА"!

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » чет май 11, 2017 1:37 am

Диалог с българин - потребител във форума от Холандия:

"Изпратено на: 04 май 2017, 20:00
от NVG
Пиши грамотно колега!"

отговор:

"Изпратено на: 04 май 2017, 20:08
До: NVG

are nemi pravete zabelejki samo ti si mnogo gramoten !!1"

(От етични съображения не визирам адресатът на ЛС.)
Изображение

kosmopoliten
генерал
генерал

Мнениеот kosmopoliten » чет май 11, 2017 7:20 am

хахахахахахаха

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » ср юни 14, 2017 9:57 pm

Не правете непоискано добро! От сърце ви го казвам - горко ще съжалявате. Човеците не сме способни да ценим точно този вид добрина, защото сме безподобни егоисти.
Изображение

Потребителски аватар
ivoyan
генерал
генерал
Кара: 407 ST CONFORT 2.0HDI/136 FAP BV6
Has thanked: 577 times
Been thanked: 422 times

Мнениеот ivoyan » ср юни 14, 2017 10:18 pm

Напоследък започнах да питам: "Искаш ли помощ?" Така освобождавам себе си от самообвиненията, че трябвало да помогна, ама съм си затраял, респективно обвинителните погледи/коментари тип "тоя сега какво ме гледа, не се ли сеща, защо не помогне". Като кажеш "не" - оправяй се, ама после няма да има и засегнати. Коментарът ми се отнася предимно за представителите на женския пол.

kosmopoliten
генерал
генерал

Мнениеот kosmopoliten » чет юни 15, 2017 8:03 am

Много добрини съм правил, даже един ден в Франция, Орлеан, минавам пиша през един паркинг до университета по езици. На едно пежо206 вдигнат капака и три момичета се суетят около него. Отивам да видя и момичетата се развикаха дали мога да помогна. Статера не върти. Пипам клемите на аккумулатора - минусовата е гореща. С помощта на силни пръсти я откачих, почистих клемата и обувката с някаква пиличка за нокти ми дадоха. Затворих капака и казах "ва зи" давай! Колата запали естествено веднага, момичетата се разподскачаха от радост, казах им че нищо не ми дължат и си тръгнах. Чух след мен благодарности и едната каза на другите - този е гений. Имал съм и други случки. Тук на паркинга на Била един ден виждам пак 206-ица с вдигнат капак и едно БМВ с един младеж спира пред нея и вади кабели да дава ток. Аз просто минавах пред колата, спирам се и се пресягам да пипна клемите на акку . Сещате ли си младежът като се развика - какво правиш бе какво пипаш, махай се оттука и ме удари през ръцете.
Татко, лека му пръст, казваше "направи добро-изяш лайно". Та NVG, както обикновено, е напълно прав!!!

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » вт юни 27, 2017 9:58 pm

Последните наблюдения на колегата @NVG: заинтересован потребител влиза нахъсан във форума с идеята да пита нещо някъде защото има належащ проблем. При най-голяма проява на усърдие преглежда набързо заглавията на част от темите в съответния подфорум, не намира заветните думички и отива директно във фейс-групата без въобще да си затрудни присъствието тук с ползване на и ровене в търсачката. Във ФБ нещата са пределно достъпни, ясни и лесни както за питане, така и за отговаряне. Резултатът дали е удовлетворителен в правилността си? Къде е базата технически данни или линкове към теми и мнения с решени идентични или подобни проблеми? Къде е фактологията, която интересува онзи, въпросния потребител?
Колегата @NVG пита риторично и отговор комай не иска. В подобен смисъл това негово мнение касае и други едни на по-високо ниво потребители. Които потребители свидетелстват силна привързаност към форума, но по-често присъстват, ахкат и въхкат из ФБ. Не ги коря. Въпрос на лични приоритети в интересите и общуването.
Изображение

Потребителски аватар
BadGirl
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: West Coast
Кара: Peugeot 306 XS 2.0 HDI & 407 SW 2.0 HDI
Has thanked: 338 times
Been thanked: 219 times
Контакти:

Мнениеот BadGirl » вт юни 27, 2017 10:38 pm

Относно поведението на посетителя, това е от мързел, съкън да не прочете нещо, камо ли излишно. Чукча не читател, чукча писател и ФБ е неговото място. Там веднага ще получи 20 отговора и 15 харесвания, но нито една забележка, че вече е писано по темата и за съжаление - нито един линк към този форум с правилната тема. Това е реалността!
Единственият плюс за форума е, че така се самоотсяват повторенията и "писателите", но остават упоритите и ценни хора, като всички прежде писали. :evalata:
Купувам 3-стаен апартамент в София
Продавам ел. ГНП Бош 2001 г.

"Мъж" не е орган, а поведение!

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » съб юли 01, 2017 2:16 pm

Ели, понякога съм настроен изключително негативно за бъдещето ни тук, но пък макар и рядко имам категорични знаци и поводи да се надявам и радвам, че свястните колеги няма да спрат да помагат и да уважават това място в нет-пространството. А има защо! Това ме крепи и мен както преди. Дано! :ibree:
Изображение

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » чет юли 06, 2017 9:57 pm

Моментната статистика за активността във форума към този час казва следното: четирима бот-потребителя и двама други реално регистрирани, един от които съм аз. По това време пежо-купонът е във фейса. Там предполагам се дискутират изключително важни технически въпроси и друг актуален плямп! Тук, във форума цари спокойствие. Достатъчно е и само едно мод-присъствие. Не визирам конкретно моето, но и не го изключвам все пак като амплоа на некъв си там ... абе аре - квестор. ;-) :oops: :metal:
Изображение

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 31 times
Been thanked: 197 times

Мнениеот pepy1 » пет юли 07, 2017 12:24 am

Не ползвам фейс, но предполагам че е по посещаван от който и да е форум повече, защото там може и се пише на шльокавица за разлика от този и други форуми!

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: GDPR
Has thanked: 174 times
Been thanked: 137 times

Мнениеот Араламби » пет юли 07, 2017 9:32 am

Ред е на форумите да умрат, както стана с ICQ и подобни умрели платформи. Форумите имат правила останали от първобитно-общинния строй на интернета, които са основно свързани с липсата на място и за ограничаване на трафик, неща валидни за 1990 година. Освен това има и добавени разни измишльотини- като "не цитирай предходния", "не пиши с главни букви" - нещо , което всеки грамотен го знае, а така цъфват тези с начално образование, и подобни архаични смехории... Да, на мен не ми харесва тази перспектива, информацията е до колкото може систематизирана, у фейсо не може да се намери нищо конкретно, камо ли вярното. Не по-малко е важно, че във форум има ангажирани хора, които отделят от личното си време за нещо, от което определено нямат никаква изгода (изключвам изключението от този форум, дето някой имаше доста добра) и такива хора ще са все по-малко.

Върни се в “Изповедалнята”