Пишман шофери няма оправия

Ние сме културен форум, но понякога тия неща просто си трябват. Това е секцията, в която можеш да псуваш като изрод, без да те обявят за такъв. Изпусни парата, не бой се! ;-)
Потребителски аватар
VasilSlavchev
редник
редник
Град: Пловдив
Кара: 307 1.6i бензин, 110кс.
Has thanked: 138 times
Been thanked: 6 times

Пишман шофери няма оправия

Мнениеот VasilSlavchev » вт фев 23, 2016 10:15 am

Здравейте, колеги.
Сутринта или вечерта, някой ми е престъргал колата от ляво, докато е била на улицата (където спокойно минава тир). Първо видях обърнато само огледалото, после и останалата част. Не е много но е достатъчно, свалил е боята от лайсната на вратата и малко по вратата. То е ясно че който и да е бил, не му е дремало. Имаше хора на кафенето доло, ама не се сетих да ги питам щот бързах. Какво може да се направи от тук нататък? Или предполагам нищо, щот всеки кара както може и никой не иска да си носи отговорността в тая държава за келешлъците си. Като си излезнал на пътя, поне малко или много трябва да пазиш хората и чуждите коли, ако искаш да си трошиш главата или колата има други места. Много ме е яд, щот толкова време я пазех ама на късмет.
"Затова например публиката се изблещва от разхода на новите супертаратайки когато сичко се скапе и се повлече към сервиза в авариен режим:)" Из "Офроуд форумите" :mehehe:

Потребителски аватар
Gnus
лейтенант
лейтенант
Град: София
Кара: Peugeot 306XN 1.4i
Has thanked: 8 times
Been thanked: 35 times

Re: Пишман шофери няма оправия

Мнениеот Gnus » вт фев 23, 2016 10:45 am

Да не те отчайвам, ама нищо не може да се направи.
На теория можеш да събереш свидетели, да издириш номера на колата и да подадеш жалба. Но каква е вероятността първите две да успеят?

Потребителски аватар
VasilSlavchev
редник
редник

Мнениеот VasilSlavchev » вт фев 23, 2016 10:51 am

То кво да ме отчайваш, аз отдавна съм се разочаровал вече да живея в тая държава. Пък и не знам дали е станало сутринта или вечерта, а и нямам свободното време да се занимавам с онея и с жалби и да вися по рпу-та. Не карам и кола за 50к така че ще го преживея, просто въпроса е принципен, в тая държава хората не уважават чуждото мнение или имущество или квото и да е за съжаление и за тва като народ не просперираме.
"Затова например публиката се изблещва от разхода на новите супертаратайки когато сичко се скапе и се повлече към сервиза в авариен режим:)" Из "Офроуд форумите" :mehehe:

Потребителски аватар
zhivak
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: Peugeot 307 Break 2.0 HDI 90 к.с.
Has thanked: 110 times
Been thanked: 77 times

Мнениеот zhivak » вт фев 23, 2016 12:19 pm

За да не ти е виновна държавата си направи Каско. Не че парите, които ще ти дадат ще стигнат за ремонта, но поне няма да си капо.
And no matter what
You'll never take that from me
My reign is as far as your eyes can see

Потребителски аватар
VasilSlavchev
редник
редник

Мнениеот VasilSlavchev » вт фев 23, 2016 1:41 pm

От това което съм видял за каско, много хора с каско пак са капо, поради ред причини. Каско не възстановяват липсващи части, а за ремонт/покупка на нови може да чакаш месеци и да се мотаеш с тях докато се решат да ти оправят колата. Иначе си прав, може и да не е виновна държавата за манталитета на хората. Та така, карай да върви.

Потребителски аватар
VasilSlavchev
редник
редник

Мнениеот VasilSlavchev » вт фев 23, 2016 3:01 pm

Резултата след като изчистих прахоляка. Крива врата и лента с пристаргана боя. ще пробвам с пастиране да я направя, но се съмнявам да закрие. Има и напукана боя. :(

http://postimg.org/image/gkjtln85f/
http://postimg.org/image/6fbiffhqn/
http://postimg.org/image/uuo524g55/

Потребителски аватар
zhivak
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: Peugeot 307 Break 2.0 HDI 90 к.с.
Has thanked: 110 times
Been thanked: 77 times

Мнениеот zhivak » вт фев 23, 2016 4:31 pm

Хлътнала ламарина имаш ли?
Виж този линк ако имаш хлътнала ламарина без ръб:
viewtopic.php?t=12981&highlight=co2
And no matter what
You'll never take that from me
My reign is as far as your eyes can see

Потребителски аватар
VasilSlavchev
редник
редник

Мнениеот VasilSlavchev » вт фев 23, 2016 8:53 pm

Имам да. Мерси за съвета колега, четох ги тия неща днес, но се съмнявам да стане така. Поради факта, че като е одрана колата, самата ламарина е хлътнала на вътре, но вероятно от това хлътване се е разширила и трудно ще приеме обратно нормалната форма. По принцип я взех с задна дясна врата по същия начин, дали в италия са я боядисвали вратата или джамбазите в бг не знам, но и те не са се заели да я оправят. Май ще трябва да свикна с новата гледка и така, може след пастиране поне следите да се затрият и чуждата боя. :)

насето
редник
редник
Град: хасково
Кара: 206 1.4
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Мнениеот насето » ср фев 24, 2016 12:49 pm

Чуждата боя я махни с малко бензинче на парцал и тогава пастирай.

Върни се в “Изповедалнята”