внимание мошеник

Ние сме културен форум, но понякога тия неща просто си трябват. Това е секцията, в която можеш да псуваш като изрод, без да те обявят за такъв. Изпусни парата, не бой се! ;-)
Потребителски аватар
peugeotcheto
редник
редник
Град: София
Кара: Караше и Пежо
Been thanked: 14 times

Re: внимание мошеник

Мнениеот peugeotcheto » вт мар 24, 2015 2:37 pm

Колега, Килър, ти поне си от София и винаги има желаещи. ЕКОНТ е голямо удобство, но поради подобни ситуации винаги нещо като продавам, в обявата изписвам НЕ РАБОТЯ С КУРИЕРИ!!!!!............и въпреки това, так се намери някой наглец да иска да му пращам нещо. Скоро пратих така едни горелки за оксижени, всичко бе наред, но егати чакането там по опашки да си взема парите, тотално се изнервих.
Та който има интерес, идва, гледа, и ако хареса-взима. Ако човек е от по-малко населено място е разбираемо, тъй като там предлагането и търсенето е десетки пъти по-свито, та куриерските фирми са си супер плюс.

Потребителски аватар
krassitch
лейтенант
лейтенант
Град: Видин
Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД
Has thanked: 23 times
Been thanked: 74 times

Мнениеот krassitch » вт мар 24, 2015 10:15 pm

То,гледната точка за пратка с куриер,зависи от коя страна си...Поръчах 4 нови гуми от онлайн магазин с изрична уговорка ДОТ-а да е до 1 годишен,и така уточнихме по телефона.Идва куриера-гледам,на 3 гуми ДОТ-а на 14 месеца,на 4-тата-на 18 месеца.Много се ядосах,задето са некоректни и мислех да не ги взема и да не платя нищо,но после размислих и ги взех-но вече онлайн гуми с неизвестен ДОТ не купувам.Когато продавачът не е коректен,мисля си че купувача въобще не е длъжен да плаща каквато и да е посока на пратката

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 495 times
Been thanked: 374 times

Мнениеот penco » ср апр 01, 2015 8:59 am

peugeotcheto написа:....чакането там по опашки да си взема парите, тотално се изнервих.
...

От известно време има опция в Еконт експрес- доставка на кинтите, на посочен адрес. Тъй, че може да се възползвате.

Потребителски аватар
maxxymilian
генерал
генерал
Град: Монтана/Козлодуй
Кара: 407 2.0 HDI 16v 136 BVM 6 бивши: 406 1.8 16v, 405 GL 1.6 90
Has thanked: 671 times
Been thanked: 781 times

Мнениеот maxxymilian » ср апр 01, 2015 5:19 pm

Срещу каква комисионна това? Доста интересно звучи. А и пари могат да се земат от всеки офис независимо къде сте пуснали пратката та аз избирам винаги най-малко натоварените офиси за да си взема парите и да не чакам.

Потребителски аватар
ra40
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: 306 Dturbo, Xsara VTS, 407 V6 & 206 SW
Has thanked: 287 times
Been thanked: 1354 times

Мнениеот ra40 » ср апр 01, 2015 7:45 pm

И аз не чакам,има един офис който работи до 19:30 и ми е на път от работа.
Изображение

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 495 times
Been thanked: 374 times

Мнениеот penco » ср апр 01, 2015 8:35 pm

maxxymilian написа:Срещу каква комисионна това? Доста интересно звучи. А и пари могат да се земат от всеки офис независимо къде сте пуснали пратката та аз избирам винаги най-малко натоварените офиси за да си взема парите и да не чакам.

http://prntscr.com/6o81lx

Питаш за комисионната, ако получателя плаща, какво ти пука. Около 2.4% май.

Върни се в “Изповедалнята”