Отзиви и коментари за 13 ти събор на "Пежо Клуб-България".

Модератор: taner tuning

Потребителски аватар
taner tuning
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Град: Русе
Кара: 309-DIMMA GTI 16,405 купе,405 sri x 4,407 HDI.
Has thanked: 719 times
Been thanked: 563 times

Отзиви и коментари за 13 ти събор на "Пежо Клуб-България".

Мнениеот taner tuning » нед май 27, 2018 10:18 pm

Благодаря,на колегите от УС на ПКБ. Като за първа година и първо мероприятия организирано,от наша страна смятам,че се представихме добре.Също така и благодарности,на всички който бяха съпричастни и за тяхната подкрепа и помощ.
Нека всеки който,е останал довол или някой който,не му е харесало да сподели.Къде са ни били грешките,за да можем да си вземем поука и са следващи събори да не ги повтаряме.
РУСЕ SQUAD

kosmopoliten
генерал
генерал
Град: София
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 110 times
Been thanked: 200 times

Re: Отзиви и коментари за 13 ти събор на "Пежо Клуб-България".

Мнениеот kosmopoliten » пон май 28, 2018 7:14 am

Според мен мероприятието мина доста добре-аз лично останах доволен.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
Мини F65, BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

Потребителски аватар
24_v
редник
редник
Град: ....
Кара: ......
Has thanked: 1 time
Been thanked: 59 times

Мнениеот 24_v » пон май 28, 2018 7:16 am

Поздравления към УС на ПКБ един доста стегнат и добър събор се получи,най-важното без инциденти.

Като препоръка,ако ми позволите разбира се.Ако може да се организира по обширна реклама на събитието с цел привличане на повече хора.Втората такава,произтича от минали събори,с това че е имало повече рекламодатели.Би било добре да има повече фирми,който предлагат продукти на събора на ПКБ,един вид хем реклама,хем ползи на клубът.

Още веднъж поздрави към УС за добрия събор,чакам следващия вече. :biri:
Русе SQUAD

kosmopoliten
генерал
генерал
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 110 times
Been thanked: 200 times

Мнениеот kosmopoliten » пон май 28, 2018 7:22 am

Да, и аз съм съгласен с тази идея. Например Казаков да прати един бус стока с масла и консумативи предполагам всеки би си купил.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
Мини F65, BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

Потребителски аватар
Lucy_Peneva
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Кара: Peugeot 4008
Has thanked: 539 times
Been thanked: 746 times

Мнениеот Lucy_Peneva » пон май 28, 2018 8:38 am

Благодаря на всички, които бяха на линия и помагаха на пистата! Благодаря на колегите от УС за организацията, за якия хотел. На предходния УС за готовността да помогнат и да ни подкрепят!

Благодаря и на всички за участието на пистата, за това че нямаше инциденти и всичко премина доста гладко!

Благодаря и на домакините ни за поредна година!

Надявам се догодина да имаме още по-добра организация, повече участници и повече време за каране :)
NIKINIK написа:Само като видя ЛЪВ отпред и забравям за всичко останало :kodapraish:

ОФИЦИАЛЕН САЙТ НА ПКБ
Един форум - Един клуб - Една цел

boblio
наборник
Град: Бургас
Кара: Peugeot 306 2.0 Xsi

Мнениеот boblio » пон май 28, 2018 9:41 am

Не съм много доволен от това което се проведе защо? Защото тази година не участваме със най-подготвените 205-ци в България и веднага почнаха да се пускат снимки от Събора тази година, а защо миналата година не можах да видя и една хубава снимка на тези коли и като цяло на всички коли. Класирането не беше много добре подготвено защо? Защото според мен беше редно да има генерално награждаване и също така както имаше за всички останали клас над 2000 кубика тъка трябваше да има и за тайматак модифицирани над 2000 кубика. Неможе за състезанието драг да има всички класове а в тайматак да няма. Ако някой си намери снимките от миналата година ми ги покажете.

Потребителски аватар
kstoyanov
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София - Нови хан
Кара: Peugeot 407 SW 2.0HDI 136hp 2006
Has thanked: 44 times
Been thanked: 81 times

Мнениеот kstoyanov » пон май 28, 2018 9:49 am

Аз съм много доволен от събора. Перфектна организация и изпълнение. Поработихме, покарахме и се позабавлявахме добре. Благодаря на УС на ПКБ за труда който са хвърлили по организацията и подготовката на Xlll национален събор на Пежо Клуб България!
Имам една единствена забележка. Тя е, при драга в клас дизел да има разделение на стокови и модифицирани автомлбили както при бензина. Някакси е кофти на старт да застанат стокова кола и някоя нагласена и наточена, отпред с 17 глидера радиатор, и ти да се мъчиш със стоковата да караш... Чувстваш се леко прецакан още преди да изгаснат трите червени светлини ;)
Peugeot 407 SW 2.0HDI 136hp 2006

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6
Has thanked: 5788 times
Been thanked: 5185 times

Мнениеот Pepino » пон май 28, 2018 9:59 am

За мен съборът протече доста стегнато и без отклонение по време - по предаврително обявената програма. Всичко беше на ниво!!! Дори това,че преваля, не попречи на провеждането навреме на набелязаното.
За първи път ми се случва, да откажа предложена помощ за маршал в дисциплина - това е много положителен факт, че имаше готовност и желание за съдействие по време на провеждането на всички мероприятия и дисциплини. Голямо евала на всички!!!
Може да бяхме общо малко по-малко на място, спрямо миналия събор като брой хора, но се получи много добре, а тази година - на драга например, бяха повече участниците :)
Браво на новата Управа - представихте се като добре сработен и опитен екип! Браво на ред още колеги, впуснали се да помагат, за да се случи всичко по най-добрия начин! (няма да изреждам имена, да не пропусна някого неволно).
Чудесен избор и на хотел/ресторант - като място и за отдих след състезанията - браво!!!
Може да има някой негативен коментар, както се появиха тук там такива, но те не са съществени реално за мен, в смисъл, че да помрачат впечатлението от чудесния съборен ден! От такива коментари само може да се извлече полезното, което да спомогне за в бъдеще за още по-изпипана работа :), защото в крайна сметка сме на този празник, за да изпитаме удоволствие, да си начешем крастата в каране, да се видим помежду си, да покажем какво сме постигнали с колите си, да се обменят идеи и т.н..
За мен - получи се много много добър събор за пореден път и пак без инциденти! Участието на новата GTI 308 от СФА също беше чудесно доказателство, за партниране!!!

От мен оценка 6 (от 6 възможни)!
:biri:
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
http://www.fullviewbg.com/

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4500 times
Been thanked: 5860 times

Мнениеот NVG » пон май 28, 2018 11:21 am

kstoyanov написа:...Имам една единствена забележка...

Кристиян е прав в определен смисъл. Трябва все пак когато е възможно да има диференцирано участие в дисциплината драг-дизел! Поне от морална гледна точка стартовите двойки да се състезават при еднакъв технически статус на колите си. Конкретно при стоков ремап се разчита единствено на спортменското ни и колегиално отношение един към друг. Друг е въпроса, че в гонките няма елиминации по място, а само по време. Даваш гас до ламарината и се надбягваш единствено с времето, а не с този до теб. Тези 402м. право каране не предполагат някакви особени умения у състезателя за разлика от тайм-атак, където колата може да е много "наточена", но ако не умееш да използваш ефективно възможностите и, ако тактиката ти е неправилна, ако си примерно с "дървени" гуми като моите резултатът няма да е добър. И все пак такова разделение по "мускули" е трудно осъществимо при малък брой участници, както се случва обикновено.
Нямам голям опит на пистата и не претендирам разсъжденията ми да са верни, но това е моето разбиране по идеята.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
Калоян Събев
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Шумен
Кара: 307 HDI
Has thanked: 26 times
Been thanked: 4 times

Мнениеот Калоян Събев » пон май 28, 2018 3:23 pm

Като участник за първи път на такова мероприятие, останах с много добри впечатления от всичко. Знаете, че човек от страни вижда повече неща които на участниците им убягват. Добра организация за всичко. Добро място за отмора след мероприятието.
И единственото което мога да кажа: само хубави хора :evalata:

Потребителски аватар
ivo_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Burgas
Кара: peugeot 309 GTI16v;toyota celicaGT 406 2.1td
Has thanked: 224 times
Been thanked: 123 times

Мнениеот ivo_ » пон май 28, 2018 3:44 pm

Доволен съм от събора с оглед на организацията но има няколко дребни неща който за мен са неприятни а именно разпределението на класовете при тайм атак .Няма клас да 1.4 модифициран няма и клас над 2.0 модифициран.Мисля че щом имаше при драга беше редно и при тайм атака.Имам забележка и за избора на хотел но нека запазим доброто настроение.
Жените имат висок разход на градско.

Потребителски аватар
Цецо Тодоров
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 407 SW 2.0 HDI,Peugeot 307 2.0 HDI 90+,206 2.0HDI 90,308 1.6HDI 110
Has thanked: 3 times
Been thanked: 40 times
Контакти:

Мнениеот Цецо Тодоров » пон май 28, 2018 6:41 pm

Аз на този събор си прекарах по добре от миналия.Забавлявахме се,направихме си кефа,видяхме се пак с колегите от страната.УС се беше подготвил отново прекрасно с протичането на целия съборен ден.Още един хубав спомен с хубави хора.
Аз давам 6 от 6 :biri: :rally:

Потребителски аватар
What
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна
Кара: Pug 206 2бр.; Terracan 2,9 crdi; w124 E300
Has thanked: 257 times
Been thanked: 823 times
Контакти:

Мнениеот What » пон май 28, 2018 9:31 pm

Тази година не успях да присъствам и едва ли мнението ми би било от най-обективните, но ще го споделя. От няколко разговора с приятели разбрах, че събора е протекъл гладко, въпреки дъжда и регламента за шум оповестен часове преди мероприятието. Така че от мен само адмирации към УС и всички помогнали за реализирането на 13-ти събор!

Потребителски аватар
waleto
Професор GTI
Кара: Peugeot 205 1.9 16V Turbo
Has thanked: 146 times
Been thanked: 154 times

Мнениеот waleto » пон май 28, 2018 10:59 pm

Евала,хора!
За поредна година изкарах страхотно!На където и да се обърнеш само смях и веселба!
Готини и приятни хора и само смях и веселба!
Запознах се с нови хора,а и видях стари дружки!
Доста хора не видях на тоз събор!Но всеки е с различни ангажименти!
Не видях злоба и завист,което много ме радва!
Имайте предвид,че каквото и да направите,винаги ще има недоволни!
Така че само напред и нагоре!
От мен е това:
:ibree: :ibree: :ibree:
Приемам всякакви забележки.Може и на лични!
svo написа:...Само аз съм идеален, но това е друг въпрос...

Потребителски аватар
ra40
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 306 Dturbo, Xsara VTS, 407 V6 & 206 SW
Has thanked: 287 times
Been thanked: 1363 times

Мнениеот ra40 » пон май 28, 2018 11:19 pm

Забележката ми е,че вупреки наличие на втори ден за Тайм Атак бяха увеличени сесиите и Драга отново беше претупан.А забраната за разгряване на гумите, просто ще я оставя без коментар. :bushon:
Изображение

Потребителски аватар
Daniel
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 406 GTI 2.0 16V Turbo and Peugeot 5008 2.0 HDI
Has thanked: 35 times
Been thanked: 19 times

Мнениеот Daniel » вт май 29, 2018 12:18 pm

За мен като цяло емоциите на събора бяха положителни. Благодаря на всички отделили от времето и усилията си за това.
Тази година бях наблюдател :( и успях да събера доста по обективни за мен впечатления от повечето дисциплини, беше помислено за много неща и бих помолил УС да не се обижда на останалите членове който са забелязали пропуски или неточности от едно или друго естество.
НАЙ - Важно е че събора мина без инциденти !

Като финал искам да отбележа няколко неща които според мненията по горе вълнуват не малко членове!

Видимо е, че дисциплината ДРАГ се популяризира сред членовете на нашия клуб. Моля УС да помислят за следващия събор за до изглаждане на правилата ( смятам че можем да взаимстваме от вече съществуващите такива ) и допълнително разясняване на същите ( двоен брифинг сутринта за Тайм Атак и един за ДРАГ има хора който идват по късно само за дисциплината ДРАГ ) за участниците за да няма после въпроси като последвалите след събора. Може би ще трябва да се помисли и за увеличаване на времето за дисциплината ДРАГ, многото желаещи ще изискват повече време един или макс два старта са крайно недостатъчни! Това което ми идва наум е да се установи защо се губи на старта толкова много време ......като наблюдател имам чувството че на два старта се губеше време за поне още един - тази забележка е и към колегите - Колеги бъдете малко по-организирани, не губете времето на всички, не визирам конкретно никой, просто лично впечатление ! И не на последно място ще засегна темата за вътрешните правила на пистата. Никой от там присъстващите представители на пистата не успя да ми отговори на следните въпроси:
1. Защо не може за дисциплината ДРАГ да се загряват гуми и как те си представят че силни коли ще имат изобщо някакъв старт - отговора беше от рода на това е писта за Тайм Атак не за ДРАГ ( до тук съгласен ) позволяваме тази дисциплина само на клубни сбирки 3-4-5 пъти в годината защото ще се изрови новия асфалт - Bullshit нито асфалта е нов там където се провежда драга нито ще го изровим! Ние не караме танкове !
2. Постфактум на отговора им че пистата е за Тайм Атак и глупостите за асфалта аз контрирах със следното питане - Как тогава на БМВ събора има дрифт от сутринта до вечерта както и в повечето паузи м/у останалите дисциплини на техния събор и как така ние ще изровим НОВИЯ асфалт а те не вече наистина не успяха да ми отговорят. А за ВАГ събора няма да споменавам изобщо като там ДРАГА е като въздуха за дишане тоест НЕОБХОДИМОСТ

Извода за мен е че или трябва при запазването на пистата да се уточняват тези неща и такива глупави промени в последния момент да не се допускат за да успяваме да извоюваме за участниците максимално благоприятни условия за забавление :)

Още веднъж, благодаря на всички организатори, помощници и участници в събора, факт е че без вас това няма да може да се случва всяка година.

п.с И понеже всяка година се говори кой помагал кой гледал кой ял пил и тн .... аз не получих нито един отговор колкото и пъти да питах (Не само на самия събор а и във форума) нещо да помагам нещо да направя... опитах да се вкл. в прегледа на автомобили преди първите сесии на Тайм Атак но момчетата се справяха повече от добре и общо взето пречех !
Не спори с глупака, хората може да не разберат разликата.

Потребителски аватар
kokain
редник
редник
Град: Враца
Кара: Peugeot 407 Coupe 2.2i 163 bhp
Has thanked: 9 times

Мнениеот kokain » вт май 29, 2018 2:48 pm

Не е забележка, а по-скоро отметка, която да се добави към изискванията: ПОЖАРОГАСТИТЕЛ :dikimenti: :mehehe:
Тъй като го нямаше в изискванията за преглед не си носех и един колега ми ослужи с неговия :oops: :evalata:

Потребителски аватар
Lucy_Peneva
УС на Пежо Клуб
УС на Пежо Клуб
Кара: Peugeot 4008
Has thanked: 539 times
Been thanked: 746 times

Мнениеот Lucy_Peneva » вт май 29, 2018 2:55 pm

Хора, за нас са важни подобни коментари, за да можем да видим пропуски и да можем догодина да се представим по-добре. Благодарим! И се надявам да има още :)
Последна промяна от Lucy_Peneva на вт май 29, 2018 2:59 pm, променено общо 1 път.
NIKINIK написа:Само като видя ЛЪВ отпред и забравям за всичко останало :kodapraish:

ОФИЦИАЛЕН САЙТ НА ПКБ

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4500 times
Been thanked: 5860 times

Мнениеот NVG » вт май 29, 2018 2:56 pm

Колега @ kokain, според закона си длъжен да го имаш по всяко време в изправно с-ние и закрепен на подходящо място в колата.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
kokain
редник
редник
Град: Враца
Кара: Peugeot 407 Coupe 2.2i 163 bhp
Has thanked: 9 times

Мнениеот kokain » вт май 29, 2018 3:18 pm

Според закона е така и това нещо не го оспорвам. Аз по закон не трябва и да съм със затъмнени предни стъкла :mehehe: . Но например в закона никъде не пише, че трябва да имаш изолирана + клема на акумулатора или да нямаш свободнодвижещи се предмети в автомобила, но въпреки това според правилата за участие няма да бъдеш допуснат.
Аз говоря единствено за правилата за участие на тайм атак. Защото според правилата за участие, както бяха написани не беше нужно да имам пожарогасител за да участвам и ако някой искаше да кара без пожарогасител според правилата за участие трябваше да бъда допуснат.
След като колежката каза, че трябва да имам пожарогасител направих така, че да изпълня условието макар и да е устно.
Пак казвам, че не го казвам като забележка, а просто да се добави в правилата за догодина. :)

Върни се в “XIII-ти нац. събор на "Пежо Клуб - България" - 25-27 Май 2018 г. писта "Дракон"”