Преди покупка на Пежо 407

Модератор: Lucy_Peneva

TAPOV
наборник
Град: Габрово
Been thanked: 3 times

Re: Преди покупка на Пежо 407

Мнениеот TAPOV » ср мар 20, 2019 8:41 am

ок писах му, пък накрая скачам и ако колата е читава, каквото сабя покаже

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивш 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още.
Has thanked: 6120 times
Been thanked: 5362 times

Мнениеот Pepino » ср мар 20, 2019 10:35 am

Хубавото на 3,0 V6 бензин е, че макар и едно първоначално по-скъпо обслужване да се извърши, включващо не просто замяна на ремъци, масла и филтри, след това години наред можеш да го експлоатираш без никакви притеснения - не се плаши от пробег и ''настъпване'', здрав е и не на последно място - доставя удоволствие, не като сегашните нови двигатели, тип ''миксера на баба'' :)
Ако колата е ОК като състояние, според мен си заслужава!
Като минус - само разходът в града е повечко (няма как), но пък ''носи на газчица'' (макар че не я обичам в МПС).
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел

TAPOV
наборник

Мнениеот TAPOV » ср мар 20, 2019 10:41 am

Благодаря, все повече се навивам да отида да я видя въпросната кола.Градския разход немога да кажа, че толкова много ме притеснява, защото Габрово не е голям и не въртя, кой знае колко много градско

Потребителски аватар
liuliu
генерал
генерал
Кара: Ситроен C5-I 3.0 V6 с газова STAG 300, XM Turbo C.T.(в момента не) и Пежо 306 1.9 XND
Has thanked: 89 times
Been thanked: 125 times

Мнениеот liuliu » ср мар 20, 2019 3:55 pm

В Габрово си над 20 литра на бензин. Моторът е чудесен. За обслужването е писано, но в никакъв случай не е скъпо. По-скоро обслужването на автомата може да е по-скъпо от това на мотора.
Когато смешник забавлява хората, това е комедия.
Когато смешник води хората, това е трагедия.
240 смешника.

TAPOV
наборник

Мнениеот TAPOV » ср мар 20, 2019 5:12 pm

Колата е със сложена газ, така че разхода немога да кажа че ме притеснява толкова а обслужването като си говорих с ra40 не е евтино, каза ми къде са подводните камъни и какво да гледам и ако ми хареса колата ще я взема

FirestorM
наборник
Град: Varna
Кара: Peugeot 407

Малко вьпроси за пежо 407

Мнениеот FirestorM » ср мар 20, 2019 8:41 pm

Здравейте. Предстой ми покупка на вьпросния звяр пежо 407 SW и имам няколко вьпроса на които не немарих отговори. Колата е 2005г 2.0 HDI 136 hp. Мога ли от накаде да видя с какви екстри е самата кола. Какво би трябвало да има и какво не. Както и ме интересува с какви зимни гуми е хубаво да се кара. Имам предвит като размери на самата гума а джантата е 17-ка.
До сега сьм карал коли с 14-ки и за това сьм много бос от кьм гуми за 15 16 17 и т.н Смятам от сега да и взема чифт зимни за другата зима тьй като има само летни. А летните изобщо не сьм ги гледал с какви размери са. Както и ме интересува с какви крушки е на фаровете и кьси и дьлги заедно ли са или отделно ? За сега за това се сещам, но след петьк когато я взема сьс сигорност ще имам още вьпроси.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4756 times
Been thanked: 6160 times

Мнениеот NVG » ср мар 20, 2019 9:17 pm

Добре дошъл колега!
Ще ти дам линк към зав. инструкции на автомобила: http://public.servicebox.peugeot.com/APddb/

За избора и за всичко друго свързано с 407 чети настоящата, както и другите теми в подфорума. За всяко нещо, което те интересува е писано предостатъчно. Ползвай търсачката! За неясноти питай!
Прочети и спазвай стриктно правилата на форума!
Късмет ти желая!
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! ПАРАТА ЕБАВА ФУКАРАТА!
HЕ ПРАВИ НЕПОИСКАНО ДОБРО!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА

Изображение

FirestorM
наборник
Град: Varna
Кара: Peugeot 407

Мнениеот FirestorM » ср мар 20, 2019 10:52 pm

Тази страница вече я прегледах, но нещо не мога да се оправя там. Имах предвид екстрите на колата да са описани просто и ясно. Като например: има ел. стькла, ел огледала, подгрев на предно задно стькло и на огледата, има еди какво си и т.н Тоест да е обобщено на едно място специално за 407 SW. Или това SW не е конкретен модел на екстрите да го кажем. Четох, че имат няколко вида класа тези 407-ци и вьв всеки клас е описан какви са екстрите. Това исках да кажа. Разбрах, че всяка една кола или почти всяка кола си има скрите екстри които се пускат чрез вак-ком или както се казваше там. Та това исках да разбера тази която сьм избрал дали мога някак според годината да проверя какво има. За гумите сьщо ме интересува кои размери най масово се ползват а не както е според производителят. Нали се сещате, че на курс за шоф. книжка се кара по един начин а след като я вземеш е по друг начин.

Потребителски аватар
Petkov Hristo
редник
редник
Кара: 407 2.2 16V ZF4HP20 / 205 8v Carb
Has thanked: 35 times
Been thanked: 75 times

Мнениеот Petkov Hristo » ср мар 20, 2019 11:01 pm

SW това е комби и няма нищо общо с ниво на оборудване. Гумите са точно каквото е казал производителя ако искаш да няма' проблеми. Ако желаеш списък на екстрите на дадения автомобил сподели един рег. номер и го имаш.
Конкретно за 17" - 215/55/17, като търпи 225/50/17 с каквито карам и аз и няма проблеми за колата.
Последна промяна от Petkov Hristo на ср мар 20, 2019 11:04 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006

Мнениеот NVG » ср мар 20, 2019 11:02 pm

Или ако знаеш VIN на конкретния автомобил в следната тема ще получиш инфо за компоновката му:
viewtopic.php?f=27&t=39683

Изображение

Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал
Град: Село
Кара: С5 1,8 125 к.с 2011 г./Трактор/Пежо 206 1,4/ GRAND VITARA 1.6 16V CABRIO/ внедорожник УАЗ
Been thanked: 162 times

Мнениеот komstiza » съб мар 23, 2019 11:06 am

Понеже не съм имал това френско чудо 407 и то дизел/е от скоро имам С5 което си е явно същото де /,та да попитам заслужава ли си да се вземе тази кола от обявата ако е в що годе добро състояние https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=aa9g57 А и някой ако я е оглеждал да каже мнение че ни е доста далечко.
Един приятел си търси голямо комби,оглежда се в некви пасати В5 от незнаен произход.308 те не го кефят та му препоръчах да се огледа за 407.
Продавам бали сено с добро качество,при интерес на ЛС
[b]
[color=#000080]И най-тъмната нощ е обречена на изгрева........

Д-65Н по-надежден от HDI... :)

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » съб мар 23, 2019 11:15 am

Роската продава своята кола в отлично с-ние, но и за доста повече пари. Според мен тази за 4000лв. е "бомба" със закъснител!

Изображение

Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал
Кара: С5 1,8 125 к.с 2011 г./Трактор/Пежо 206 1,4/ GRAND VITARA 1.6 16V CABRIO/ внедорожник УАЗ

Мнениеот komstiza » съб мар 23, 2019 11:19 am

На роската не е ли автомат?Те 407 гледам евтино вървят даже по-евтино иот 307-те,явно имазащо.Тоза 4000 е ясно че не е стока,но катоне му се дават 20000 да му дам С5-та и да си се вози безгрижно :) ще си взима бомба със закъснител
[b]

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот Pepino » съб мар 23, 2019 12:16 pm

307 е по-стара и много по-опростена концепция от 407, а 407 сега на вторичния пазар държи ниски цени, заради по-скъпото обслужване и ремонти, за да влезе в добра кондиция за надеждно и трайно използване. Само който години наред е притежавал такъв автомобил, може реално да го оцени с всичките му плюсове и минуси. Цена под 5000лв за 407 означава само едно - почти изразходен ресурс и много предстоящи ремонти, а ако поддръжката е куцала и откъм качество... може и да няма оправия. Някога в началото на този подфорум - гроздето беше кисело, сега пък били много евтини... Моделът остаря, а и версиите на 508 до днес, съвсем сринаха цената, което си е съвсем закономерно, още повече че 407 , макар и в сегмент D, не е премиум клас модел, въпреки че в него са вложени доста технологии и е доста мислен.
:spam: Ако трябваше сега да си обява 407-цата на пазара, със сигурност нямаше да я предложа на цена под 9 000лв., пък нека има спам, колко неадекватна би била подобна цена ;-) Само че, колкото и да е нескромно - никога не бих предложил автомобил за продаване: необслужен или с някакъв скрит проблем, та после да ми тежи на съвестта, ама това е съвсем друга тема. :spam:
:biri:

Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал

Мнениеот komstiza » съб мар 23, 2019 1:34 pm

Гаранция че за 407на старо ще дадеш над 5000лв и ще е читав автомобила ,няма.Другото пък което е ,никой не иска да даде повече пари за обслужен автомобил в което не може да е сигурен на 100%.Винаги този който продава обслужена и поддържана кола губи,ял съм го това дърво щото си продадох хубавата 307-ца за без пари.От човека когото купих С5-та хич не му се даваше за 14500лв,а на мен ми се виждаше скъпа.При това положение не знам кой е в по неизгодно положение,той че я даде на половин цена като почти не я е карал или аз че дадох толкова пари за 8 годишен Ситроен.В крайна сметка аз съм доволен,за него не знам,но пазара определя цената.Така че 407 може и да струва реално повече ,но след като на пазара върви в някакъв ценови диапазон от това се определя цената.
[b]

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот Pepino » съб мар 23, 2019 3:52 pm

За всеки влак си има пътници...

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот NVG » съб мар 23, 2019 4:47 pm

За 144стр. в темата много приказки са изприказвани, но в момента определено има значение един автомобил да е закупен от авторитетен форумен потребител!!! Не от борси и тържища! За мен Пежо е "тръпка" още от алжирските модели преди 50г. ;-) с малкото жици около двг. Сега нещата са различни, но като принцип винаги бих предпочел да купя примерно колата на Пепино пред таралясник(отрескотина) с незнайни история на употреба и обслужване. (Пепи, твоят автомобил наистина може да се назове уникален екземпляр в сегмента и бих казал достоен един ден дори за музея в Сошо. Може и силно да се изразих, но приятелството ни тук и в живота няма отношение в случая.)
Та: предложих неслучайно по-горе колата на Росен. Когато обявата му беше активна съм писал коментари, които сега няма да повтарям. Кой, както иска да ме разбира. :metal: :biri:

Изображение

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот Pepino » съб мар 23, 2019 8:25 pm

:biri: Благодаря Нилс!!! Моето лъвче не е уникат и никога няма да стане, камо ли да попадне в някаква '' музейна сбирка'', дори моделът да имаше достойнства за това. Освен, че съм фен на марката през годините, много държа, доколкото имам възможност, да поддържам колите в семейството в топ-състояние, особено в техническо отношение - до последния момент на притежание. Ти поне знаеш, компромиси не допускам, но така ли е с болшинството автомобили, които са на пазара? Май е по-скоро реторичен въпрос и ясен на всички, които ме познават.
Купувал съм и нови, и ''втора ръка'', но винаги основното е било - какъв е конкретния екземпляр, а не до какъв ценови праг да бъде. (Като ти е много, а имаш нужда от автомобил, слизаш в по долен ценови клас/модел). Моето разбиране е при покупка да се имат предвид поне още 1/3 до 1/2 от цената като минимум отгоре - за техническо оглеждане и обслужване като начало при кола ''втора ръка'' и чак тогава пускане в движение. Други сметки като КАСКО, ГО, данък и т.н. са си нещо отделно, но влизащи като първоначално плащане към цената. После следва по време на експлоатация набелязване на още неща за ремонт/подмяна и т.н., с цел докарване на колата до състояние, което вече в студ и пек да не ме притеснява (по моите разбирания за състояние) и ще ме закара от т.А до т.Б не само безаварийно, а и комфортно. Пък ако има как и да се добавят още удобства, защо не. Но при първоначалния избор - компромиси и гонене непременно на максимално изпилена цена - НЕ!
Тук нерядко има питане за екземпляри, които още на снимки в обявите изглеждат напълно амортизирани, въпреки старанието в повечето случаи да бъдат показани в най-бляскава светлина. Има и такива разбира се, които изглеждат чудесно и се оказват наистина находка. При всички случаи едно допитване тук в темата е полезно, но след вече проявен интерес, само огледа на място, в сервиз , тестово шофиране и т.н. са по-надеждния начин в избора на кола и пак не стига понякога. Нека и не забравяме, че автомобилите са вече с доста усложнена техника/електроника и дори в перфектно състояние, може да й излезе нещо от строя. Вярно е, че инвестициите в едно возило, никога няма да се върнат, особено при една продажба, но това гарантира сигурност, проява е на грижа и дори не на последно място уважение към самия себе си. И щом колата е поддържана и надеждна, не изисква първоначални разходи на купувача, цената й естествено остава по-нагоре над средните пазарни стойности.
Темата е дълга, категорично общоприето правило при покупка ''втора ръка'' няма, но има някои тенденции, видни и тук в темата, които са добър ориентир.
:biri:

Потребителски аватар
komstiza
генерал
генерал

Мнениеот komstiza » нед мар 24, 2019 10:46 am

Поддръжката на един автомобил е важен момент за неговото добро състояние в което се намира,но колкото и да е поддържан големия пробег и годините си оказват своето влияние особено при съвременните автомобили и 407 е точно такъв автомобил.Питах в темата за конкретен екземпляр за който дали си заслужава да се закупи на конкретна цена ако действително е на обявения пробег.В случая ако беше бензинов положението ми е ясно по обслужването на двигателя,но тук питах за дизелов при който обслужването и смяна на консумативи може да достигне,а и ще достигне цената дадена за самия автомобил според мен.Със сигурност във форума има добре гледани коли,но и извън форума има такива и извън форума има педанти ,които си гледат колите.
Два пъти купувам коли на под 50к и двата пъти съм доволен от техническото състояние поради причината че пробега е нищожен.Но хората които ми продадоха колите се бяха грижили коренно различно за тях ,което бе оказало влияние само на визията на автомобилите.307 бе каран от една дама явно с недобри умения и на 50к имаше доста детайли за боя.
А С5 та я взех от хора за които мога да твърдя че в този форум няма такива педанти.Колата беше като от магазина буквално с найлоните отвътре в купето а при разговора с хората ги попитах риторично возил ли се е някой в колата отзад.Отговора на жената беше,да понякога внуците но само след като си свалят обувките се качват.При този вид на колата просто изгубих желание да се пазаря за цена защото беше безмислено а и ми стана и неудобно.
[b]

Потребителски аватар
Ozzie
старши сержант
старши сержант
Град: Варна
Кара: Форд Focus C-Max 1,6 HDi 80 kW
Has thanked: 943 times
Been thanked: 782 times
Контакти:

Мнениеот Ozzie » нед мар 24, 2019 12:55 pm

За 4400 лв. (вероятно продавача е склонен да смъкне 100-200 лв., едва ли повече), купуваш кола на 11 г., вероятно на реални километри (купувана е от България, колко от нас правят повече от 20000 км. на година?) с два комплекта гуми.
Вземай и карай. Всичко е на късмет при употребяваните автомобили. Ако излезе нещо за правене... е, прави се, срещу съответната сума.

Върни се в “407”