Смяна на ангренажен ремък

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
nicksss93
сержант
сержант
Град: София
Кара: Cee'd 1.6 CRDi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times
Контакти:

Re: Смяна на ангренажен ремък

Мнениеот nicksss93 » чет авг 04, 2016 12:40 am

При мен майстора беше Пежо, така че едва ли нещо нарочно са направили (макар че, всичко е възможно). Може и да са предложили нещо и да съм ги отрязал, мислейки, че пробутват ненужни ремонти. Беше преди 3 години, не помня вече.

Както и да е, те да са наред нещата и да няма проблеми, пък те нека ми ги спестяват тези ремонти :)

Потребителски аватар
Arkadietz
редник
редник
Град: Добрич
Кара: Peugeot 407 2.0 16v 2009
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Мнениеот Arkadietz » пет яну 13, 2017 6:37 pm

Здравейте,

Ще се опитам да обобщя за всички, които следят темата и за тези, които я четата за пръв път. Ще помоля колегите да допълват с информация.

Най-добрите части, които може да вземеш са описани по-долу:

### Ангренажен ремък ###

Ангренажен ремък: Gates - Article №: 5608XS
Паразитна/водеща ролка: SKF Article №: VKM 23230
Обтяжна ролка: SKF Article №: VKM 13263
Водна помоа: SKF Article №: VKPA 83650

### Пистов ремък ###

Пистов ремък: Gates - Article №: 6PK1000
Обтяжна ролка: SKF Article №: VKM 33130

Най-добри майтори, където може да се извърши смяната по градове:
- София - Алекс, СФА

Помощни линкове за справка:
Gates
SKF

tymypa
редник
редник
Кара: Peugeot 407SW 2.0hdi 138hp
Has thanked: 51 times
Been thanked: 23 times

Мнениеот tymypa » съб яну 14, 2017 11:04 pm

За най-добрите майстори може да поспорим. Аз така от такива мнения се подлъгах та луд ме направиха в този сервиз.

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6
Has thanked: 5707 times
Been thanked: 5149 times

Мнениеот Pepino » нед яну 15, 2017 4:20 pm

tymypa написа:....... та луд ме направиха в този сервиз.

В кой?
Важно е да се знае, но и подкрепено с факти, не просто мнение :)
По темата за ангренажен ремък ли иде реч?
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел
http://www.fullviewbg.com/

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Кула, Батак
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi
Has thanked: 386 times
Been thanked: 266 times

Мнениеот Martin_Varbanov » нед яну 15, 2017 5:37 pm

За Алекс Девил пише колегата :)

tymypa
редник
редник
Кара: Peugeot 407SW 2.0hdi 138hp
Has thanked: 51 times
Been thanked: 23 times

Мнениеот tymypa » нед яну 15, 2017 9:28 pm

Фактите ги бях написал в една друга тема. Сервиза е точно Алекс Девил. Първия път ме мотаха 1 месец и 1 седмица за смяна на съединител и маховик и горивен клапан на ГНП (това след диагнозата този клапан). За мен това не е диагностик. Първо беше супер висока компресия съм имал на двигателя бил за смяна някой си там за 800лв си намерил. После пращаме дюзи за проверка бавят се 1 седмица тези дюзи. Оказва се, че са наред и после става така че и двигателя изведнъж компресията си е екстра (след като не поддадох за нов двигател да кажа ок ще го сменяме). Месец и една седмица .. след хиляди позвънявания и лъжи от тяхна страна как нз си кой бил на погребение друг бил болен трети незнам си какво. Ок чакам си аз и пак никой не звъни и пак аз трябва да звъня да питам какво става... и те пак да ме лъжат, че я правели колата още 2-3 дена и е готова.. е..х тоя съединител и клапан... Накрая си взех колата съединителя е ок ама проблема с забиването на муцуната си остава макар и по леко изявен. Звъня и казвам, че проблема още го има в по-лека степен, но го има. Отговора е, че то вероятно и другия клапан си бил заминал... (след толкова време престой там пак не са разбрали какво се случва) Викам си ок айде както и да е ще карам така и ще го сменя по натам, че ми писна толкова време без кола. Някъде около 10 месеца след случката реших да дам още един шанс на сервиза понеже един познат ме убеди. Карам я колата и обяснявам, че зимата падне ли под -5 не пали иначе си е ок над -5 градуса пали от раз. Запазвам си отново час оставям колата на запазената дата и чакам. Звъни ми се и ми се казва, че дебитния клапан на ГНП е за смяна. Викам ее екстра явно си е от онзи клапан който не смених тоя път знаят какво е ще го оправят. Обяснява ми, че трудно се намира афтърмаркет т.н. и му трябват 2 дена и викам добре няма проблеми 2 дена е ок. Минават 2 дена никой не звъни и се обаджам да видя какво става. Били пробвали с техен клапан ама бил развален нещо той и купили чисто нов за проба (иначе мн трудно се намирал клапана) На другия ден пак се чуваме и ми се обяснява как не било от този клапан не било и от някакви си датчици сменявали всички там не било и от още нещо си и сигурно била цялата помпа за смяна ама не се знаело и да се намери друга помпа за проба да се види дали е от нея и ако не е от помпата да търсели другаде проблема евентуално. След тези думи ми стана ясно, че нещата няма да ги бъдат и след 5 дена престой без резултат отидох и си взех колата от там. Иначе хората си ме таксуваха арабията без да са решили проблема и без дори да разберат какъв е изобщо този проблем. Диагностиките са му следните - прави се диагностика вижда се грешката и се разбира (както всеки човек сам може да види), че може да е от 5 неща. Обяснява ти всички възможни причини с всякакви подробности и човек си мисли ей тоя разбира от тези неща ама УВИ... просто човека започва да сменя едно по едно всичко докато не налучка къде е проблема. После ей така съвсем случайно разбирам причината защо са ми бавили колата толкова много време първия път и изобщо не им прави чест да не ми кажат какво е станало и да се извинят а да действат тайничко. Няма да я казвам причината тук за да не се приеме по грешен начин, а и нямам реални доказателства за тази причина освен думите на някой. Понеже не мога на 100% да докажа тази причина няма да я споделям тук. Просто налучквач, а не диагностик е за мен този човек. В СФА взимат почти същите пари.

Потребителски аватар
Eras3r
сержант
сержант
Кара: Citroen C5 X7 2.0HDi 163hp. 2014г. AM6C1
Has thanked: 23 times
Been thanked: 31 times

Мнениеот Eras3r » пет сеп 01, 2017 8:57 am

Arkadietz написа:Най-добрите части, които може да вземеш са описани по-долу:

### Ангренажен ремък ###

Ангренажен ремък: Gates - Article №: 5608XS
Паразитна/водеща ролка: SKF Article №: VKM 23230
Обтяжна ролка: SKF Article №: VKM 13263
Водна помоа: SKF Article №: VKPA 83650

### Пистов ремък ###

Пистов ремък: Gates - Article №: 6PK1000
Обтяжна ролка: SKF Article №: VKM 33130

Здравейте колеги,
Тези консумативи които колегата Arkadietz е изброил стават ли за 407SW 2.0HDI 136hp 2005г.? Направиха ми цена общо за всички: 424лв.

Препоръчайте сервиз за смяна на:
1. Ангренажен комплект (ремък, ролки, помпа...)
2. Семеринг колянов вал
3. Пистов ремък
4. СМЯНА МАСЛО СКОРОСТНА КУТИЯ (HP20 4 степенен автомат!)
И ако може ориентировъчни цени, ще е супер ;) Също така дали е ОК да ги направя в СФА и ако ДА то в кой от трите в София. Svetlio ми препоръча Вальо но му звънях и не ми дига. и също така ако сервиза работи с части на клиента ще е по добре :)

Благодаря!
echo 'PHP Developer';

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал
Град: Sofia
Кара: Велосипед DRAG ZX 3 PRO
Has thanked: 821 times
Been thanked: 405 times

Мнениеот Svetlio » пет сеп 01, 2017 9:37 am

Няма сервиз, който да не работи с части на клиента.
Като дадеш ВИН номер, най- точно ще ти извадят части и цени във всеки уважаващ себе си магазин!
Ако няма къде да си ги вземеш пиши ми на лични с ВИН да ти кажа цени!
Велосипед DRAG ZX 3 PRO :shock:
Upsurt - "Kolega" - YouTube
Не ме занимавай с глупости бе...

KRASI UK
редник
редник
Град: Бургас
Been thanked: 3 times

Мнениеот KRASI UK » ср окт 04, 2017 9:32 am

здравейте колеги,дойде ред и аз да сменям ремък и ролки.Молбата ми е ако някой от Бургас е сменял тия консумативи+съединител че и той здава багажа и е доволен от сервиза да ми го препоръча .Благодаря предварително.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4429 times
Been thanked: 5760 times

Мнениеот NVG » ср окт 04, 2017 9:36 am

И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

koki9508
сержант
сержант
Град: софия
Кара: пежо 807,2,2хди,306тд
Has thanked: 28 times
Been thanked: 21 times

Мнениеот koki9508 » вт окт 24, 2017 9:37 pm

аз имам 4007ца дизел ремъка си го смених с водната помпа за 5часа като включвам предни амортисьори и масло и филтри

puhcho
наборник
Кара: 407 1.8
Been thanked: 4 times

Мнениеот puhcho » пон апр 16, 2018 10:31 am

Колеги,някой има ли комплекта за зацепване на ангренажа,понеже се оказа,че на моята 407-ца 1.8 бензин зацепването на коляновия вал изисква изисква по-специален инструмент,понеже външния и вътрешния отвор не са еднакви и повечето сервизи не разполагат с такъв инструмент за зацепването му!

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал

Мнениеот Svetlio » пон апр 16, 2018 11:10 am

А стига бе... сервиз за Пежо няма инструменти... :lol: :lol: :lol: Смени сервиза, докато не е станало късно... :?

puhcho
наборник
Кара: 407 1.8
Been thanked: 4 times

Мнениеот puhcho » пон апр 16, 2018 11:15 am

Не ставаше въпрос за СФА,поради ред причини съм се отказал да се занимавам с тях!

Потребителски аватар
Svetlio
генерал
генерал

Мнениеот Svetlio » пон апр 16, 2018 11:27 am

Ясно, че не е СФА, но да отидеш в сервиз, в който нямат инструмент и да са изненадани... иначе има сервизи извън СФА, които правят Пежо. Но ти си знаеш. Аз не бих сменил ремък в такъв сервиз- ДОРИ ДА СА МИ ПРИЯТЕЛИ!

Потребителски аватар
lubeto_407
сержант
сержант
Град: В.Търново
Кара: 407 1.8 I 116кс.04г.SR CONFORT
Has thanked: 169 times
Been thanked: 106 times

Мнениеот lubeto_407 » чет апр 19, 2018 9:17 am

puhcho написа:Колеги,някой има ли комплекта за зацепване на ангренажа,понеже се оказа,че на моята 407-ца 1.8 бензин зацепването на коляновия вал изисква изисква по-специален инструмент,понеже външния и вътрешния отвор не са еднакви и повечето сервизи не разполагат с такъв инструмент за зацепването му!

Аз ги имам,правили са ми ги на струг и не са нищо кой знае какво та по сервизите да ги няма.Два пъти до сега откакто я имам съм си сменял ангренажа.

simeca
лейтенант
лейтенант
Кара: 607 2.2HDI; Partner 2.0HDI
Has thanked: 47 times
Been thanked: 128 times

Мнениеот simeca » чет апр 19, 2018 9:55 pm

Ето това съм го купувал преди доста време за под 100лв. и има всичко нужно за PSA

https://zimber.bg/en/cat-auto-tools/289 ... tools.html

Емо1
наборник
Град: Пловдив

Мнениеот Емо1 » нед апр 29, 2018 12:19 pm

Здравейте колеги,
Нов съм във форума, от няколко дена с Пежо 407sw 2.0hdi. Колата е купена от Пежо Германия и обслужвана в Пежо, водена сервизна книжка до последно. Ангренажен ремък е сменен преди 2г. и 30000 км. Дали са сменили ролки и водна помпа? Може ли визуално да се видят в какво състояние са, или е много трудоемко? Ходих в СФА Пловдив да направим справка, отговора им беше, че е сменено НЕЩО гаранционно 2012г.
Та въпроса ми е да сменя ли ремъците или да поизчакам още 20-30000 км.

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6
Has thanked: 5707 times
Been thanked: 5149 times

Мнениеот Pepino » нед апр 29, 2018 12:36 pm

Принципно във всеки уважаващ се сервиз наред с ангренажния ремък се заменя и водната помпа,ролки.., но принципно :) Ако е 100% сигурна информацията, че преди 30000км пробег и 2 години е сменян ангренажния ремък, то може още да се използва, НО ... аз лично, за собствено спокойствие, бих обслужил автомобила, което и съветвам все пак да сториш колега. Една проверка за ролки, водна помпа няма как да се случи лесно - на практика е равносилен труд на подмяната с ново и изобщо не си заслужава упражнението, още повече, че сега може всичко да изглежда ОК, а само след нищожен пробег да се появи проблем.
:biri:
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел
http://www.fullviewbg.com/

Потребителски аватар
ra40
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 306 Dturbo, Xsara VTS, 407 V6 & 206 SW
Has thanked: 286 times
Been thanked: 1355 times

Мнениеот ra40 » нед апр 29, 2018 9:51 pm

Книжки се пишат от Джамбазите, не се е*авай, а си обслужи колата. На 2.0 HDi е смешен разход, ако ти е много не си за 407.
Изображение

Върни се в “407”