Обучаване на ключ след замяна на батерии:

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
septerra
наборник
Град: София
Кара: Peugeot 407 2.2 i
Has thanked: 3 times

Re: Обучаване на ключ след замяна на батерии:

Мнениеот septerra » чет май 10, 2012 1:46 pm

Колега ekara, при мен се получи същото задраскване и незапалване като исках да си ползвам втория ключ (поради същата причина като теб). При мен просто оставих неползвания ключа в положения на контакт и го изкарах и вкарах няколко пъти. След това колата си го разпозна (може би 1мин се мъчих) и досега си работи перфектно. В някои случаи трябва само да се "срещнат/опозная отново", когато е ползван само единия ключ. Ако не стане така опитай методите, описани по-горе :) упсех!

Потребителски аватар
ekara
редник
редник
Кара: Peugeot 407 2.0 HDI, 307 SW 2.0
Has thanked: 37 times
Been thanked: 57 times

Мнениеот ekara » съб май 12, 2012 6:31 pm

Да докладвам.
Оня ден вечерта прообвах с вадене и слагане на ключа оня ден както septerra - сигурно 10 пъти, ама йок!
Пробваха се и другите методи - нищо(тя колата си се отключваше)
Записах час за понеделник да го разпознае тоя чип проклет на ключа.
Същата вечер след яко припържване за задминаване на една каруца(разбирай тролей, който се набра яко изведнъж както го изпреварвах, и в насрещното на 3-та мръсна газ), започна да свети antipollution fault. И вчера сутринта пак свети.
Е, рекох си почна се!
Тръгвайки си от работа вчера оная простотия не светеше вече.
Викам си дай да видя дали това като се оправи дали ще си познае и ключа, като въоще не се надявах де.
Е, не знам как стана. Слагам тоя ключ(задраскания оня ден), и умницата си запали. Не можах да си го обясня, но и малко я познавам още колата.
Въпреки това в понеделник ще ида да видя това дето светеше откъде е(четох в другите теми, че може да означава много неща).
Това, че ту си разпознава ключа, ту не, не ми е логично - ами на дълъг път изведнъж ако пак ми задраска ключа и не мога да я запаля, колко ще ми излезне хотел, влачене до някой близък сервиз на СФА и обучение на чипа?
Май тия компове по колите може в някой момент яко да те прецакат.
Дано да не се случва де!
Сега ще търся за счупената пластмаса на втория ключ горната част и гумите, ако някой знае откъде да го намеря тънко, да свирка, че рових по форума, ама няма скорошна информация.
Благодаря за съветите и хубав ден на всички!

Потребителски аватар
septerra
наборник
Кара: Peugeot 407 2.2 i
Has thanked: 3 times

Мнениеот septerra » съб май 12, 2012 8:13 pm

Колега, съжалявам за неволите ти :( Все пак мисля, че щом веднъж си запалил и колата се е "намерила" с този ключ, повече няма да имаш никакви проблеми с него! (поне до смяна на батериите) Успех с другите неща :)

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна
Кара: 307SW 2.0HDi 110h.p. FAP '04, вози се в Corsa C 1,0i '02
Has thanked: 582 times
Been thanked: 1324 times
Контакти:

Мнениеот NAVIGATOR_ » нед май 13, 2012 1:05 pm

По спомен, ако вкараш ключ който е обучен и колата си го познае извадиш го и веднага вкараш друг ключ който не е запознат от автомобилът то тогава колата ще запали защото не е минало времето компютрите да се заключат и да искан отново прочитане на чипа от ключа.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ekara
редник
редник

Мнениеот ekara » нед май 13, 2012 3:39 pm

Е много ме успокои, сега ще ида да видя дали ще го познае втория, ама нещо ме мързи и тоя вятър е много неприятен. Ако не в понеделник ще го видят.

Потребителски аватар
kiko 2008
генерал
генерал
Град: Пловдив
Кара: Пежо 307 hdi 110 2003
Has thanked: 18 times
Been thanked: 371 times

Мнениеот kiko 2008 » нед май 13, 2012 7:10 pm

Проблема е в бобинката която е на платката,ако можеш да намериш ключ на,който му е разбита гумата и бутоните можеш да вземеш от него тази бобинка,или ако имаш приятел на който му се занимава да намери прекъсването и да я запои става но е за хора с здрави нерви.
"Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш" -Алберт Айнщайн (1879-1955)
"Опит е името, с което много хора наричат грешките си" - Оскар Уайлд (1854 - 1900 г.)

Потребителски аватар
ekara
редник
редник

Мнениеот ekara » нед май 13, 2012 8:08 pm

Чудна работа - и пали! Позна си го пак ключа дето го задраскваше(от вчера не е карана).

Потребителски аватар
plamen_gr
наборник
Град: Cандански
Кара: 407 2.0HDI-BV6
Been thanked: 4 times

Мнениеот plamen_gr » пон май 14, 2012 8:38 pm

Да попитам и аз.Пежото ми е с един ключ,ако взема втора употреба ключ дали може да се препрограмир в сфа без кодова карта.

Потребителски аватар
kiko 2008
генерал
генерал
Град: Пловдив
Кара: Пежо 307 hdi 110 2003
Has thanked: 18 times
Been thanked: 371 times

Мнениеот kiko 2008 » вт май 15, 2012 7:46 am

Не,един път обучен второ обучение не подлежи
"Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш" -Алберт Айнщайн (1879-1955)
"Опит е името, с което много хора наричат грешките си" - Оскар Уайлд (1854 - 1900 г.)

puhi_a
наборник
Град: Blagoevgrad
Кара: Peugeot 407 2.0 HDI 16 V

Мнениеот puhi_a » вт юли 17, 2012 6:46 pm

Благодарности на Алекс+Лондон! Отказа ми дистанционното на контактния ключ. С неговия описан метод всичко се получи.
А някой знае ли откъде може да се закупят малките бутончета на дистанционното на контактния ключ?

knev
генерал
генерал
Град: Града на Гъзарията
Кара: Горд бивш собсвеник на: peugeot 407 3.0 v6 ES9A; peugeot 407 2.0 HDI BVA; peugeot 406 1.8 16v/ АМАН
Has thanked: 378 times
Been thanked: 292 times

Мнениеот knev » вт юли 17, 2012 10:05 pm

Единствено съм попадал на такива в ebay.co.uk и бяха на цена около 2-3 паунда. В БГ не съм попадал на такива!

Потребителски аватар
ekara
редник
редник

Мнениеот ekara » пет авг 10, 2012 3:15 pm

Такаааа .Проблемът пак се появи и се наложи да се решава.
Преди морето пробвах вторият ключ, за да го взема за всеки случай и пак го задраска. Уговорих се в сервиза да го обучат и не стана - явно проблема е в платката на ключа, като и дистанционното вече не работи. Оказа се прекъсната бобинката от кръга за връзка, както е писал kiko 2008. (Май работи на принципа на безконтактните карти за контрол на достъпа). До нея има 2 калайдисани точки на платката, на които трябва да показва 40-50 Ома. (Мери се с хубав електронен мултицет ако не е разпоена да не отлитне и чипа). При мен показваше безкрайност и при натискане се закачваше- явно фабрично лоша връзка на края на номотката с колектора за монтаж на платка. Затова ту работи, ту не работи.
Решение:
С много прецизен поялник (и доза нерви) загрях краищата с хубав флюс и много тънък тинол и закачи. (Не е задължително да се получи.) Отскочих до сервиза и го възприе веднага. Като имам време ще я разпоя и измеря индуктивността, за да може да се търси заместител.
Колкото до батериите съм ги вадил и слагал и обучение не ми се е налагало.
Съжалявам ако съм бил прекалено изчерпателен, но предполагам ще е полезно за колегите с подобни проблеми.

off
редник
редник
Кара: peugeot 407 2.0 HDI
Been thanked: 4 times

Мнениеот off » ср дек 19, 2012 11:05 pm

Здравейте, ключа ми се скапа тотално , и съм решил да не го ремонтирам повече , а да си купя нов от СФА. Поискаха ми 200 лв за ключа и 40 лв за обучение. С ПП2000 ли ще го обучават , или е нещо по специално ?

Потребителски аватар
ekara
редник
редник

Мнениеот ekara » съб яну 05, 2013 12:49 pm

off написа: С ПП2000 ли ще го обучават , или е нещо по специално ?

Да

ЧНГ!
С пожелание за много безпроблемни километри и по-евтино гориво.

Ако ти се разделя със "скапаното", можеш да ми го дадеш да го разуча по-подробно или резервни части. Мога да се опитам да ти спестя 40 лв. за обучението на новото. (Ако си от София)

tsanko1160
наборник
Град: Sofia
Been thanked: 3 times

Мнениеот tsanko1160 » вт фев 26, 2013 3:39 pm

Здравейте,
искам да благодаря на alax+london за темата на мен ми се бъгна ключа смених батерията и с неговия метод стъпка по стъпка сега всичко е ок и дистанционното си работи.

Simeon_tn
наборник
Град: Тутракан

Мнениеот Simeon_tn » чет юли 11, 2013 7:16 pm

[quote="tsanko1160"]Здравейте,
искам да благодаря на alax+london за темата на мен ми се бъгна ключа смених батерията и с неговия метод стъпка по стъпка сега всичко е ок и дистанционното си работи.[/quote
Приятели здравейте , ключа на месец по веднъж ми правеше номера вкарвам го и не пали излиза ключ с голям X , от вчера не иска да запали , колата не беше карана 60 дена отворих го вътре е окислен целия но онзи ден като си дойдох веднага отидох и запали е от вчера не иска и не иска да запали , много лошо че наи близкото пежо е на 60 км от мен как ще закарам колата не не знам кажете ми някакъв вариант да си оправя ключа от какво може да е да запали веднъж само да стигна по сервиза ще е супер , не мисля че от окислението защото и преди е правело така но пробвам и пали веднага сега не иска вече . Благодаря ви много !!!

Потребителски аватар
ekara
редник
редник

Мнениеот ekara » пет юли 12, 2013 12:18 pm

От окислението може да се разстрои трепт. кръг на имобилайзера, повредят спойки, да се появи контакт между близки крачета на ИС и не само, да прекъснат писти по платката.
Занеси го до близък сервиз за електроника или човек, занимаващ се с ремонт на електронни уреди. Да го почисти и огледа за описаните поражения от окиса по платката, също и да провери бобинката (прави проблеми).
За сега дори не трябва сервиз на Пежо, т.к. ако то не работи няма какво да обучават. Могат да ти продадат ново - ок. 200 лв и обучат него.
(предходно мнение не се цитира!)
Успех!

Потребителски аватар
Цонев
сержант
сержант
Кара: 307SW, 1.6HDI 110hp
Has thanked: 96 times
Been thanked: 56 times

Мнениеот Цонев » ср юли 17, 2013 10:43 am

Приятели здравейте , ключа на месец по веднъж ми правеше номера вкарвам го и не пали излиза ключ с голям X , от вчера не иска да запали , колата не беше карана 60 дена отворих го вътре е окислен целия но онзи ден като си дойдох веднага отидох и запали е от вчера не иска и не иска да запали , много лошо че наи близкото пежо е на 60 км от мен как ще закарам колата не не знам кажете ми някакъв вариант да си оправя ключа от какво може да е да запали веднъж само да стигна по сервиза ще е супер , не мисля че от окислението защото и преди е правело така но пробвам и пали веднага сега не иска вече . Благодаря ви много !!!

Попитай този колега, може би ще ти помогне.
Пежата, които съм имал: 307SW 1.6HDI, 407SW 2.2HDI, 207 1.4HDI, Boxer 2.2HDI, 407SW 2.0HDI, 407SW 2.0HDI, 307SW 1.6HDI(в момента).Май станаха 7. :lol:

Emo-407
генерал
генерал
Град: Плевен
Кара: Пежо 407 1.8 6FY 125 к.с.2006г. с Газ.инж. STAG 300 Premium plug and drive
Has thanked: 86 times
Been thanked: 206 times

Мнениеот Emo-407 » нед дек 22, 2013 9:09 pm

Колеги имам проблем с второто Чисто ново дистанционно на колата.
Реших да ползвам и второто дистанционно, защото първото е много износено.
Обучих дистанционното и всичко заработи нормално, но като се поразходих на студеното време с дистанционното в джоба 1 час и после отказа .
Пак го обучих, пак заработи, после пак и пак, сега се е закрепило и работи, но незнам до кога!
Възможно ли е 7 години, като не е ползвано никога батерията да е заминала напълно и за това да губи синхронизацията си??
Защото пък с първото не съм имал проблеми с батерията.
Иначе пък, когато не иска да работи дистанционното, самия чип пък работи и колата пали.
Има ли някой на идея дали е от батерията.
Ще я замеря, колко трябва да и е минималното напрежение или милиампери??

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 5144 times

Мнениеот Pepino » нед дек 22, 2013 11:30 pm

Ако е батерията, трябва да се появи на малкия дисплей (този на таблото със спидометъра,оборотомера и т.н.) иконка със ''задраскана с кръст батерия''. Да, неползването на второто дистанционно години наред дава ядове, а защо...., не е батерията. Явно е редно да се ползват и двете често, редувайки ги, но ако има отговор някой за това,защо такава практика доказва , че тогава няма проблем, нека сподели.
:biri:
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел
http://www.fullviewbg.com/

Върни се в “407”