Автоматичното прибиране на външните огледала

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
adderski
наборник
Град: София
Кара: 407 2.0Hdi 2007

Автоматичното прибиране на външните огледала

Мнениеот adderski » чет окт 29, 2009 11:45 am

Здравейте,

Преди няколко дена ходих в СФА на Цариградско шосе за да дезактивирам функцията за автоматично прибиране на страничните огледала при заключване на автомобила. От СФА казаха, че няма проблем и го направиха. В последствие установих, че вече не мога да ги прибирам и чрез бутона за ръчно прибиране на лявата врата (който преди тяхната намеса работеше).
Съответно се върнах в СФА за да оправят ръчното прибиране чрез бутона, но отговора който получих от тях беше, че след като се дезактивират огледалата, компютърът ги счита за механични и затова не могат да се управляват от бутона.

На мен това ми се струва доста странно. В книжката се споменава за дезактивиране на автоматичното прибиране, но без да се споменава, че това би повлияло на прибирането от бутона.

Мислите ли, че е възможно да се настрои колата при дезактивиране на автоматичното прибиране, все пак да работи бутона за ръчно прибиране?

Потребителски аватар
hadji
сержант
сержант
Кара: Peugeot 407 2.0 HDI, Partner 2.0 HDI
Been thanked: 8 times

Re: Автоматичното прибиране на външните огледала

Мнениеот hadji » пет окт 30, 2009 1:40 pm

Абе и аз мисля, че не е редно, но като казват така какво да правиш? Според мен ако не ти работи отвътре бутона по-добре да са си активни. Ти защо реши да деактивираш тази функция?

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивши: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още Пежа.
Has thanked: 6126 times
Been thanked: 5365 times

Мнениеот Pepino » пет окт 30, 2009 2:02 pm

Не знам съображенията за изключването на ''автоматичното прибиране на огледалата''- може би заради евентуалното обледяване през зимата- да не се товари механизмът им, на което си има решение- преди да загасите автомобила напръсквате огледалата с размразяващ шпрей и тогава ги ''прибирате'' чрез бутона (огледалата) , след което гасите двигателя и си заключвате автомобила. Впоследствие при отключване на колата, огледалата не реагират и ако са ''замръзнали'' от покрит лед/сняг - можете да ги почистите и чак тогава пак чрез бутона да ги ''отваряте''- Софтуерът ''помни'' че са били прибрани и не ги задейства автоматично при отключването. Аз зимно време , оставяйки колата ''навън'' процедирам по този начин, имам винаги шпрей за размразяване в багажника, напръсквам ги и чак тогава ги ''активирам''. Не бих се учудил при ''изключването'' на автоматичната функция на огледалата в сервиза ако бутонът вече не е активен за ''ръчна''функция.
Отдавна бяхме писали на тази тема : viewtopic.php?f=15&t=18522&p=204815#p204815 .
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел

Потребителски аватар
407SW
наборник
Кара: Peugeot 407SW HDI / С

Мнениеот 407SW » съб окт 31, 2009 9:41 pm

ако се натисне бързо два пъти копчето за заключване на алармата колата се заключва без да прибира огледалата

Потребителски аватар
adderski
наборник
Кара: 407 2.0Hdi 2007

Мнениеот adderski » съб окт 31, 2009 9:56 pm

Колеги, съображенията ми за изключването на автоматичното прибиране са точно свързани със замръзване и прецакване на механизмите.

Ще пробвам това с бързото двойно натискане на бутона при заключване (след като ги активирам отново :udri: ) и ако това не сработи при мен, просто ще си взема спрейче :roll:

Просто ми се струваше странно и тъпо, че са направили тази настройка толкова генерално... Както и да е - благодаря за информацията!!

П.С: Почвам да събирам пари за комплект за диагностика и настройки Proxia - намерих няколко варианта от 200 паунда до 700 лв и сам ще си ги ръчкам настройките и ще си спирам и пускам огледалцата когато си искам :metal:

Потребителски аватар
hadji
сержант
сержант

Мнениеот hadji » нед ное 01, 2009 1:13 pm

407SW написа:ако се натисне бързо два пъти копчето за заключване на алармата колата се заключва без да прибира огледалата

При моята 407 (2005г) това не се случва. А иначе моето впечатление е, че тези механизми са доста надеждни. Често ми се е случвало през зимата да не се отварят, но след раздвижване и размразяване всичко си е наред. Не си спомням и тук в този форум някой да се е оплакал и да е споделил, че си е прецакал механизмите през зимата. Така, че не се протеснявай толкова.

Потребителски аватар
MrMike
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 206 SW XS 1.6 16V BVA JBL BLUE
Has thanked: 199 times
Been thanked: 231 times

Мнениеот MrMike » нед ное 01, 2009 7:28 pm

И още нещо, ако не се лъжа колата има защита. И когато има натоварване системата изплюва бушончето. Поне при чистчките ми се случи подобно нещо!
Peugeot 206 SW 1.6 16v :: BLUE Santorine :: BVA AL4 40mm. :: JBL :: Leather :: 195/45/16::
Before:
Dimmed Peugeot 407 SV Executive White Gold :: Cofran oil :: xFAP ::

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивши: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още Пежа.

Мнениеот Pepino » нед ное 01, 2009 9:44 pm

Бързо-двойно натискане на бутона за заключване (на дистанцйонното) в рамките на 3-5сек задейства единствено и само ''супрезаключването''(който го има фабрично). Всичко друго е бъг! Задържането на бутона при заключване (при първото натискане)''вдига'' стъклата (при по-високите нива на оборудване и ако са обучени естествено).

Потребителски аватар
g_nenchev
сержант
сержант
Град: Sofia
Кара: 508GT
Been thanked: 21 times

Мнениеот g_nenchev » нед ное 01, 2009 11:10 pm

Колеги, някой знае ли дали ел.огледалата са на отделен бушон отговарящ само за тях? Преглеждах ръководството, но така и не видях да е описано на кой бушон са огледалата.
Идеята ми е, ако са на отделен бушон, да си вържа през него едно ц-к ключе и сам да си ги дезактивирам и активирам когато реша. То като се замисля дори и да има нещо друго на този предпазител, което не е свързано със запалването няма да имам проблем. Просто вечер при паркиране "цъкам" ключето и заключвам колата, сутрин като запаля, връщам в изходно положение и всичко е на "6".

П.С. Добре, че прочетох ръководството. Исках да си изчистя перата на чистачките и установих, че рамената немога да ги вдигна максимално нагоре, без значение дали предния капак е отворен или затворен. Те хората са си го написали как става. След изкарване на ключа от контакта, в рамките на 1 минута, еднократно се "бута" лоста на чистачките надолу и те застават в най-горно положение - като сервизно се води, за улеснена смяна. :evalata:
Изображение

stefan_ge
редник
редник
Град: Burgas
Кара: PEUGEOT 407 sw
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Мнениеот stefan_ge » пон ное 02, 2009 6:39 am

[quote="g_nenchev"]Колеги, някой знае ли дали ел.огледалата са на отделен бушон отговарящ само за тях? Преглеждах ръководството, но така и не видях да е описано на кой бушон са огледалата.
Идеята ми е, ако са на отделен бушон, да си вържа през него едно ц-к ключе и сам да си ги дезактивирам и активирам когато реша. То като се замисля дори и да има нещо друго на този предпазител, което не е свързано със запалването няма да имам проблем. Просто вечер при паркиране "цъкам" ключето и заключвам колата, сутрин като запаля, връщам в изходно положение и всичко е на "6".

Няма да стане колега.

jmatev
редник
редник
Град: Ст. Загора
Кара: Peugeot 508 2HDI 140 hp

Мнениеот jmatev » пон ное 02, 2009 8:53 am

При мене повторното натискане на бутона на дистанционното оставя огледалата неприбрани.
Имам суперзаключване - може би това важи за тази опция.
Задържането на бутона без прекъсване за около 2 сек. вдига стъклата

Потребителски аватар
hadji
сержант
сержант

Мнениеот hadji » пон ное 02, 2009 9:43 am

Отоплението на задното стъкло и на огледалата е на 1 предпазител, така, че мисля, че и прибирането ще е вързано на него.

knev
генерал
генерал
Град: Града на Гъзарията
Кара: Горд бивш собсвеник на: peugeot 407 3.0 v6 ES9A; peugeot 407 2.0 HDI BVA; peugeot 406 1.8 16v/ АМАН
Has thanked: 378 times
Been thanked: 289 times

Мнениеот knev » вт ное 03, 2009 2:41 am

незнам в СФА какво правят, но взимам колата уж СВ екзекютив-заключвам и се прибира само лявото. Обаждам се на СФА Пловдив;дилъра и ако не беше той такава щях да им тегля...
1 Карам я в сервиза в Пловдив и приемчика: "...ми то по договор само в софия може да я обслучвате гаранционно, пък и огледалото не влизало към гаранцията..."; добре че устата ми е като латерна и му креснах на пича я чети по-внимателно договора, че...
2 излиза от сервиза: ами няма машинка за прибиране на лявото огледало, и вече ми прекипя.. тръгвам и дилъра ми звъни: г-н Кьнев механизмът Ви е бил демонтиран в София ще трябва да си го вземете...
Като имате път минете...

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот Pepino » вт ное 03, 2009 10:36 am

Явно е бил повреден, но би следвало да са го заменили!

knev
генерал
генерал
Кара: Горд бивш собсвеник на: peugeot 407 3.0 v6 ES9A; peugeot 407 2.0 HDI BVA; peugeot 406 1.8 16v/ АМАН

Мнениеот knev » вт ное 03, 2009 6:48 pm

Всичко може да е. Скапало се, демонтирали го. Еми поне да кажат. Ако го видим....

Kokodin
редник
редник
Град: Варна
Кара: 407 2.0 HDI-FAP-BV6
Has thanked: 45 times
Been thanked: 10 times

Мнениеот Kokodin » съб ное 07, 2009 12:34 pm

jmatev написа:При мене повторното натискане на бутона на дистанционното оставя огледалата неприбрани.
Имам суперзаключване - може би това важи за тази опция.
Задържането на бутона без прекъсване за около 2 сек. вдига стъклата

Суперзаключването и вдигането на стъклата и при мен са като при колегите jmatev и 407SW. Днес се сетих за писаното в тази тема и пробвах две натискания на бутона за заключване в рамките на 3-5 сек. Колата се заключи без да се прибират огледалата. Супер! Научих още нещо за колата си благодарение на форума!. Благодаря съфорумци!
Женската логика е травма за мъжката психика!

Потребителски аватар
ivoyan
генерал
генерал
Кара: 407 ST CONFORT 2.0HDI/136 FAP BV6
Has thanked: 578 times
Been thanked: 419 times

Мнениеот ivoyan » нед яну 16, 2011 8:02 pm

Pepino написа:Бързо-двойно натискане на бутона за заключване (на дистанцйонното) в рамките на 3-5сек задейства единствено и само ''супрезаключването''(който го има фабрично). Всичко друго е бъг! Задържането на бутона при заключване (при първото натискане)''вдига'' стъклата (при по-високите нива на оборудване и ако са обучени естествено).

Pepino, току що го тествах, понеже исках да разбера дали имам суперзаключване - трябва да се натисне много бързо 2 пъти и се включва суперзаключването + страничните огледала не се прибират. Така, че работи. Странното е, че не си спомням такова нещо в инструкциите за експлоатация...чак сега като го постигнах, реших да проверя във форума. Явно колегите вече са го забелязали :) Все пак е много добро решение - досега все си ги прибирах още докато работи колата, за да не се отворят автоматично, като отключвам. Евала на франсетата :bravo:

П.С. Само не ми стана ясно, защо се пусна алармата като се суперсамозаключих и опитах да отворя задната врата отвътре :mrgreen:

knev
генерал
генерал

Мнениеот knev » нед яну 16, 2011 10:06 pm

Колко се мъчих и неможах получа ефекта на отворените оледалата, иначе прозорците се вдигат ауто и супер заключването го ползвам постоянно, заради случаите на влизащи малки ромчета през задна лява врата: а да бяга после!

Потребителски аватар
Hristo Lishev
лейтенант
лейтенант
Град: Плевен
Кара: Пежо 308 (Т9), eHDI, 115 h.p., предишни Пежо 407, 2.0 HDI 136 h.p., 406 HDI 90 h.p.
Has thanked: 53 times
Been thanked: 211 times

Мнениеот Hristo Lishev » нед яну 16, 2011 10:15 pm

Аз го пробвах преди 20-тина минути това с огледалата, получи се. Не го знаех, в интерес на истината, готина екстра. Колега Кънев, два пъти бързо, и аз не успях първите два пъти, на третия стана.

Emo-407
генерал
генерал
Град: Плевен
Кара: Пежо 407 1.8 6FY 125 к.с.2006г. с Газ.инж. STAG 300 Premium plug and drive
Has thanked: 86 times
Been thanked: 206 times

Мнениеот Emo-407 » пон яну 17, 2011 1:51 pm

Получава се и при мен ,но не от всеки път, въпрос на натискане и бързина.
Иначе е хубава екстра.

Върни се в “407”