Новa процедура за кандидат-членовете!!!

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
ifcho
BADMIN
BADMIN
Град: София
Кара: Outback H6
Has thanked: 135 times
Been thanked: 374 times
Контакти:

Новa процедура за кандидат-членовете!!!

Мнениеот ifcho » чет сеп 10, 2009 1:29 pm

Моля, прочетете ги внимателно.

За да станете член на клуба е нужно да пуснете тема в този подфорум, озаглавена:
"Кандидатура за членство на %ПРЯКОР%"

В темата трябва да напишете няколко изречения за себе си и защо искате да станете член. По ваше желание можете да приложите портретна снимка.
Примерно:
Здравейте,

Казвам се И. Иванов, живея в София. Занимавам се е уеб-решения от 6 години, а от пежа се интересувам активно през последните 4 години.
В момента притежавам 2 Пежа - Пежо 205 Кабриолет и Пежо 205 Mi16. Интересът ми към клуба е породен от любовта ми към марката и общността на Пежо Клуб България. Прилагам и моя снимка, за тези които не ме познават:
n1637103244_25772_1916.jpg
аз
n1637103244_25772_1916.jpg (73.68 KиБ) Видяна 15409 пъти

Ще се радвам да бъда приет за официален член на "Пежо Клуб България"

Благодаря за вниманието.

За да бъдете приети е нужно да съберете подкрепата на поне няколко текущи члена. След това кандидатурата ви ще бъде гласувана от управителния съвет (УС) на клуба. За приемането ви ще бъдете уведемен лично. Целият процес обикновено отнема по-малко от месец.

След приемането ви:
1. Трябва да попълните Заявление за членствo и да го изпратите на мейл: info@peugeotclub.info
2. В срок от 30 дни от датата на приемане да заплатите членският си внос, който е 40 лв., ако сте приети през първото тримесечие, 30 лв., ако сте приети второто тримесечие, 20лв. ако сте приети третото тримесечие и 10лв за последните три месеца на годината.
Вие що за хора сте вообще. Как ще ми забраните да слагам снимката на моето пежо вие направо ма очаровахте

Потребителски аватар
So
генерал
генерал
Град: Бургас / Стара Загора
Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1559 times

Re: Новa процедура за кандидат-членовете!!!

Мнениеот So » нед ное 07, 2010 11:11 pm

Тъй като напоследък зачестиха случаите на неразбиране идеята и статута на членството в "Пежо Клуб България" бих желал да уточня нещо за новите форумци. Писането и четенето във Форума не е обвързано с членство в ПКБ. Можете да сте редовни посетители на Форума без да сте членове на Клуба.
За платен член на Клуба е удачно да кандидатства колега, който вече е регистрирал известно присъствие във Форума, изразяващо се в достатъчен брой постове, които да дадат възможност на действащите членове да получат представа за кандидата. Още по-подходящо е кандидата да бъде редовен в посещенията си на регионални или национални сбирки, тъй като там ще може да се запознае с колегите, от които зависи одобрението на кандидатурата, както и те да се запознаят с него. Форумци с по няколко мнения, непознати на членовете на Клуба от сбирки, няма как да разчитат на одобрение за своята кандидатура. :)

ilchev
наборник
Град: silistra
Кара: peugeot 405 comby

Мнениеот ilchev » вт май 03, 2011 1:21 pm

Здравейте! Прочетох "писаниците" и ми прозвуча доста снобарско! Мислех да си пусна заявка за членство в клуба, но тотално се разочаровах от условията за приемане.Това да зависиш от харесването или нехаресването на някого е доста отчайващо. Би било по-добре да имате някакви демократични критерии, неща, свързващи притежателите на автомобили Пежо, а не познанството с този или онзи.
Съжалявам ако съм си съставил грешно мнение, но това разбрах от прочетеното.
Когато беззаконието е ежедневие- съпротивата е задължителна!

Потребителски аватар
Peugeot 306
генерал
генерал
Град: София!
Кара: 106 Rallye 16V
Has thanked: 201 times
Been thanked: 326 times
Контакти:

Мнениеот Peugeot 306 » вт май 03, 2011 4:08 pm

Ти... ела на някоя друга сбирка запознай се с хората и тогава мнението ти ще се промени :idea: !
България е единствената страна,в която ако шофираш в насрещното може да те бутнат отзад!

Потребителски аватар
So
генерал
генерал
Град: Бургас / Стара Загора
Кара: Peugeot 406 Estate 2.0i 16V / Peugeot 306SL 1.9D / Peugeot 106 1.0 Mi
Has thanked: 416 times
Been thanked: 1559 times

Мнениеот So » вт май 03, 2011 6:09 pm

ilchev написа:Здравейте! Прочетох "писаниците" и ми прозвуча доста снобарско! Мислех да си пусна заявка за членство в клуба, но тотално се разочаровах от условията за приемане.Това да зависиш от харесването или нехаресването на някого е доста отчайващо. Би било по-добре да имате някакви демократични критерии, неща, свързващи притежателите на автомобили Пежо, а не познанството с този или онзи.

Здравей. Ще ти отговоря, защото си цитирал мен.
Едни от нещата, свързващи притежателите на автомобили Пежо, са присъствие във Форума и участие в регионални и национални сбирки на Клуба. Двуседмична регистрация и две мнения / второто доста ... интересно / не са най-добрата основа за кандидатура. А иначе демокрация / от демос и кратос / е силата на народа, в случая членовете на Клуба, които гласуват за съответната кандидатура.
Без лоши чувства. :)

Потребителски аватар
Hattori Hanzo
наборник
Град: ШОПландия
Has thanked: 1 time

Мнениеот Hattori Hanzo » пон май 30, 2011 11:33 am

ilchev написа:Здравейте! Прочетох "писаниците" и ми прозвуча доста снобарско! Мислех да си пусна заявка за членство в клуба, но тотално се разочаровах от условията за приемане.Това да зависиш от харесването или нехаресването на някого е доста отчайващо. Би било по-добре да имате някакви демократични критерии, неща, свързващи притежателите на автомобили Пежо, а не познанството с този или онзи.

За съжаление тотално не разбираш значението на думата клуб. Клуб е именно затворено общество и определено трябва да те харесат/'изпитат', за да станеш член на някой клуб. Съмнявам се клуба на Пежо да е някаква масонска ложа с хиляди тестове и години изпитания така че спокойно :evalata:

Потребителски аватар
miro67
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: Москвич 407 2.0 HDI FAP / BVA 6
Has thanked: 119 times
Been thanked: 81 times

Мнениеот miro67 » пон май 30, 2011 11:56 am

Хич не ми е ясно каква е тази мания за членство. Като не съм ЧЛЕН пак мога да си пиша във форума, да си ходя по сбирки, събори и да си :brrr: пежака. Поздрави на членовете, сега да не ме БАН-те :lol: .

Потребителски аватар
cToeB
генерал
генерал
Град: Враца
Кара: 2х 306 комби 1.6 ; 306 XSi ; ex: 306 1.4 (на метан) ; 306 HDi
Has thanked: 1282 times
Been thanked: 692 times

Мнениеот cToeB » пон май 30, 2011 12:40 pm

Не е мания. За мен това е по-голяма отговорност към клубните и форумни мероприятия, които ти изреди. Защото клубната каса плаща някой от разходите за провеждане на събора най-вече, а и рекламни материали, стикери за коли, визитки и т.н. Затова се събира членска такса. Иначе всички можем да си ровим на всякъде из форума, да си пишем мнения и да си караме пежата (дори това не е задължително условие - пример колегата DataMatrix).
Членството е по-голяма обвързаност с инициативите на клуба :) поне аз така го разбирам ;-)
306

Потребителски аватар
Lita
генерал
генерал
Град: София
Кара: La perle noire... 4007 Hard Rock 2.4E auto & 2 x Mitsubishi Pajero 3.0 & 3.5 V6 ...
Has thanked: 467 times
Been thanked: 238 times

Мнениеот Lita » пон май 30, 2011 12:42 pm

Да ... някои имаме "мания за членство" ... и добре че я имаме ... :neutral:

Стоев леко ме изпревари ...
Of all the things I've lost I miss my mind the most

Потребителски аватар
miro67
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: Москвич 407 2.0 HDI FAP / BVA 6
Has thanked: 119 times
Been thanked: 81 times

Мнениеот miro67 » пон май 30, 2011 6:45 pm

Е де е де, до сега друга песен пяхте (пърдон писахте) :lol: . Като ви трябват пари що го връщате момчето :cry: . Можеше да излезе много отговорно и инициативно.
:spam: Пояснение за членовете на клуба. Това го написах донякъде във ваша защита. Мисълта ми е за бъдещите нови съфорумци (особено по младите) още не орентирани, купили си сега Пежо (може би първа кола), преливащи от щастие и радост, искащи да се похвалят на целия свят, в еуфорията си са готови планини да местят и т.н. Съвсем е нормално или импулсивно в радоста си (след 2 седмици във форума и 2 мнения) да поискат да станат членове на клуба. За това писах, че еуфорията може да си продължава и без да са членове на клуба с произтичащите задължения от това. :biri:

Но, ако някой член или членка на клуба, се чустват ощетени с това, че си губят времето да ми организират мероприятия и с техните парички ми направили стикер за колата или нещо друго. Моля да ми се обади на събора да му възстановя разходите.

Потребителски аватар
Sisq0
лейтенант
лейтенант
Град: Шуменски варненец
Кара: 2x 206 1.4HDi '05/'06
Has thanked: 179 times
Been thanked: 262 times
Контакти:

Мнениеот Sisq0 » вт май 31, 2011 12:19 am

Имаше навремето един скеч на Весо Парцала, "Абе, член *** ли е? Мен в ТКЗС-то за *** ли ме имат?". :lol:
Хубаво е да се прочете тук-там първо и после да се вадят генерални заключения, и да се пишат емоционални мнения. В крайна сметка тук никой никого насила не кара да върши каквото и да било. :)
Изображение

Потребителски аватар
Sheki
полковник
полковник
Град: Разград
Has thanked: 611 times
Been thanked: 869 times
Контакти:

Мнениеот Sheki » ср апр 18, 2012 12:22 am

Не ме разбирайте погрешно! Не ми е работа, не се бъркам в работата на никой - опазил ме бог,най-малко пък това целя!Споделям, изразявам пишейки моето си мнение и още в началото подчертавам, че ако мнението ми не е за тук, съдържа нещо обидно към колегите или просто трябва да бъде затрито - правоимащите имат пълното право да правят с него каквото сметнат за добре.

След като от осемнадесет месеца съм регистриран във форума и за това време съм ходил на един събор, на 2 ГЗС и безброй наши местни сбирки в града реших да драсна и моето си мнение относно членството в ПКБ. За осемнадесет месеца наблюдавам и доста добре прочитам всяка една кандитура тук. Четейки понякога на лицето ми грейва усмивка а понякога просто зяпвам от изненада и недоумение. Явно някои хора кандидатстващи за членове си мислят "нека пусна една обява пък можеи да ме хареса някой". Сори за израза колеги ама аз така си мисля, ако пък съм объркал нещо моля за извинение. И все пак! Какво значи една кандидатур според някои?! За някои значи поета отговорност, поет анагажимент пред останалите червени, лилави и зелени човечета. Не е само да станеш "цветен" и да си "плеснеш" стикера на джама. Нещо много повече ще трябва да е си мисля аз. Нали уж това трябва да е нещо малко по така - по загадъчно, по тайнствено ... мааалко по недостъпно? Аз ли бъркам в понятията или грешно съм разбрал? Познавам хора, стоящи в този форум от години без да искат да са цветни, но същевремнно даващи своя дан за общото благо без цветовете да разбират за това. Защо пита ли се някой?Ами защото не е важно да си лилав, червен или зелен по цвят колеги. Дори няма кой знае какво значение ако питате мен каква кола караш или притежаваш. Разбира се, Пежото е на почит! Пежо е един вид култ във този форум за някои от нас , но това значи ли че само Пежо имащи са сред нас в онлайн пространството. Не разбира се! Лично аз познавам колеги притежаващи коли различни от Пежо но пишещи в този форум именно заради хората тук. Ето стигнах и до същината! Не друго, човека е важен. Ламарината си е просто ламарина, но хората са важни. Кандидатсвайки за членове мисля е редно да се запитате "след като стана член с какво аз мога да бъда полезен?" а колегите давайки своя глас мисля е редно и те да се замислят над въпроса какво печели клуба от даденото членство. Не поучавам, не бих посмял, но все пак мисля е редно да се замисли човека даващ гласа си. Ако бъркам някой да ме поправи - готов съм да се извиня за грешката си. Но, аз така разбирам нещата. Щом си част от нещо значи трябва да даваш в замяна нещо. Мани ги парите - символична сума е за 8 кутии цигари. Дай приятелството си, дай рамото си в труден момент това виж вече е друго. Не ща да съм лилав така ми е по добре, поне знам че не съм поел кой знае каква отговорност на плещите си. Аз приятели тук спечелих без да съм член. Имена няма да изброявам но знам че мога да разчитам на всеки един поотделно. Това е важно, да спечелиш приятелството на оня непознатия, който седи зад "сметачната машина" в другия край на България и когато дойде време да се видите с месец предварение да почнеш да стягаш багажа и да се готвиш за двата оскъдни дена с които ще разполагаш нейде там. Всичко друго е алабала колеги! Член или не няма значение. Важното е да си готов в 3 сутринта да тръгнеш да помагаш на някой закъсал колега примерно. А дали съм прав вие ще кажете. Хайде със здраве!
Хората са като реките: водата във всички е еднаква и навред е една и съща, но всяка река бива ту тясна, ту бърза, ту широка, ту тиха, ту чиста, ту студена, ту мътна, ту топла. Така и хората. Всеки човек носи в себе си наченки на всички човешки качества и понякога проявява едни, понякога други, а понякога съвсем не прилича на себе си, без да е изменил нещо от същността си. У някои хора тия промени биват особено резки ...
Лев Толстой

Plamen Minkov
наборник
Град: Шумен
Кара: Пежо 406, купе, 16V, 2.0, 135 к.с., модел 1998г.
Has thanked: 4 times

Мнениеот Plamen Minkov » вт фев 19, 2013 10:18 pm

Колега аз също съм от скоро в този форум и подадох молба за членство в ПКБ. Той е като едно семейство, в което членовете общуват помежду си, решават проблемите си пак помежду си и взаимно си помагат. Това, че притежавам автомобил с тази марка не би трябвало автоматично да ме прави и член на клуба. Така както в едно семейство за да те приемат за член трябва да заслужиш доверието му, така е и тук и аз напълно подкрепям колегите в това отношение. Когато прочетох във форума за закъсали на път колеги и как са получили помощ от членове и симпатизанти на клуба просто бях възхитен и обнадежден, че в тези трудни времена човещината все още не е изчезнала и можеш да разчиташ на някого макар и непознат да ти помогне.
"Светът е кръчма.......да седнем всички на една маса!"

Върни се в “407”