Проблем с ABS и ESP

Модератор: Lucy_Peneva

efesbe
наборник
Been thanked: 1 time

Проблем с ABS и ESP

Мнениеот efesbe » пет авг 08, 2008 4:27 pm

Здравейте,
наскоро си взех Пежо 407 1.8 бензин,116коня, но ми се появи следния проблем. В началото не чак толкова често, но сега при всяко палене на двигателя ми се появава грешка в ABS и ESP системата като ми светкат и двете лампички за въпросния проблем. Колата е на 36 000 км и единственото друго което мога да разбера е че накладките ми свирят и сигурно за са смяна.Та въпроса ми е дали някой друг е имал подобен проблем и възможно ли е цялото това мрънкане на комютъра да е заради износени накладки? Защото без тези две системи наистина е отвратително да се кара, а и риска е голям.

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна
Кара: 307SW 2.0HDi 110h.p. FAP '04, вози се в Corsa C 1,0i '02
Has thanked: 595 times
Been thanked: 1373 times
Контакти:

Re: Проблем с ABS и ESP

Мнениеот NAVIGATOR_ » пет авг 08, 2008 7:19 pm

Отиваш в СФА закачат те на компютъра и ти казват къде е болката!
Съмнявам се да е от износени накладки!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Tonny-407
редник
редник
Град: Кърджали
Кара: Пежо 407

Мнениеот Tonny-407 » нед окт 12, 2008 9:56 pm

И според мен не е от накладките! моя пежак е същия и като нов накладките ми свиреха, за проблема се оплаках в СФА, а те ми казаха, че е от самите накладки, не замърсявали околната среда! като натиснеш по сериозно стопките би трябвало да не ти свирят, само при леко натискане пресвирват, поне при мен е така! според мен проблема ти е софтуерен!
Няма начин да няма начин!

efesbe
наборник

Мнениеот efesbe » пон окт 13, 2008 12:47 pm

Да, проблема не е от накладките наистина. Оказа се, че двата задни датчика дават грешка. Стана ми интересно как така пък и двата едновременно ще изчаткат. Провериха всички кабели от датчика до компютъра и се оказва ,че освен в тях другаде няма къде да е проблема. Сега чакаме свирчьоците да пратят изобретението си и да пробваме с единия , ако се махне грешката ще сменя и другия. Само да не се наложи да ги чакам още 15 дни, че толкова вече минаха и ги няма още. Успокояващото в случая е , че са "само" 70 лева единия.

efesbe
наборник

Мнениеот efesbe » чет окт 30, 2008 5:15 pm

Ако мога да бъда полезен на някой, ще кажа че се оказаха датчици, 2 броя, задни. Срок на доставка 45 дни (явно с камила) :psuwaj: . Цена: 150 лв за 2 броя+ още толкова за работа (щото съм много богат), за да се сменят тези кабели трябва да се свали резервоара :psuwaj: . Търся си нещо френско за връщане на парите в натура. :banan: :banan: :banan:

Потребителски аватар
faerman70
S.T.A.L.K.E.R.
S.T.A.L.K.E.R.
Град: Pripyat & Limansk
Кара: Peugeot § Citroen § DS
Has thanked: 2269 times
Been thanked: 1397 times

Мнениеот faerman70 » пон юли 13, 2009 3:48 pm

Здравейте,
Да споделя малко "горчив" опит :cry: ,но...
Имах "честитка" от копма на 407.
Надписите на 7" дисплей.
Изображение
И редуващите се индикаций на таблото.
Изображение
и
Изображение
Това се появяваше сутрин (престоял) при палене автомобил. Като тръгнех за извънградско и след 5 до 10 км. с каране до 2000 об. максимум (дoкато загрее), спирах, гася я и грешките изчезваха от дисплея. Така е от два дена, от какво стана един господ знае. Другото си е "на шест". В дупки не съм се наулвал :) . Като чекирам ръчната проверка, дава OK.
Та след ходене по-мъките, имаше демонтаж на накрайниците на ABS датчиците (от към главините) и почистване, ефект нямаше, след което демонтирах "стоп" бутона (машинката) зад горния край на спирачния педал, малка профлактика с WD40 и :) :tancii: за спестени главоболия и "високохонорарни филми".
Всичките тези интервенций бих си спестил, ако автомобила беше минал диагностика.
Реално съм благодарен на колегите, с който споделих проблема и ме насочиха. :ibree: .
Изключително ми помогна и прочетеното във форума за изясняване "за ко иде реч :kodapraish: ", но истината е, че тази индикация може да бъде и от други проблеми.
Бих помолил, ако съм в грешка, да ме корегитат, не можах да си обясня "какво толкова има в този стоп бутон, та го оправих", за мен той е едно копче :kodapraish:, но в момента нямам проблеми. Ще мина и през диагностика, да ми изчистят натрупаните грешки (те натрупват ли се :?) и влияе ли това на автомобила! За мен агрегата си работи перфектно, а возията е коректна. Моля, който е "на ти" с отговорите в този ред на разсъждения да драсне няколко реда, нека сме в помощ един на друг :ibree:
:biri: на всички.
Изображение
Первой марш Т34-76, Харков- Москва 743 км.
Русской армии много национальностей, но для врага все Русские!

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Контакти:

Мнениеот NAVIGATOR_ » пон юли 13, 2009 4:00 pm

faerman70 написа:...
Бих помолил, ако съм в грешка, да ме корегитат, не можах да си обясня "какво толкова има в този стоп бутон, та го оправих", за мен той е едно копче :kodapraish:, но в момента нямам проблеми. Ще мина и през диагностика, да ми изчистят натрупаните грешки (те натрупват ли се :?) и влияе ли това на автомобила! За мен агрегата си работи перфектно, а возията е коректна. Моля, който е "на ти" с отговорите в този ред на разсъждения да драсне няколко реда, нека сме в помощ един на друг :ibree:
:biri: на всички.

Това копче не е просто копче :P ами е двойно осигурено ''демек''(хубава дума :mrgreen: ) има две копчета в копчето :lol: ! Ако някое от тях не сработи коректно се явяват показаните ''ефекти'' :? !
Относно грешките ще си ги има и трябва да се изтрият за да ги няма, но не влияят на нищо!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
faerman70
S.T.A.L.K.E.R.
S.T.A.L.K.E.R.

Мнениеот faerman70 » пон юли 13, 2009 4:11 pm

:ibree: ,
Бе аз го разпарчидосах "копче" на съставните му производствени елементи, мъ вътре нищо кой знае кво (очаквах, нещо мноо сложно), почистих ги, сглобих го, проверих с мултисета, контакт при натискане, Ест!, DW40 "за всеки случай" :kodapraish: и го монтирах. Работи.
Събота на диагностика за профилактичен преглед и доизлекуване на остатъчните болежки :kodapraish: .
NAVIGATOR_ :ibree: :ibree: :ibree:
Ае :biri: , неам време :cry: , искам да се запознаем :sbirka:
Изображение

Потребителски аватар
faerman70
S.T.A.L.K.E.R.
S.T.A.L.K.E.R.

Мнениеот faerman70 » чет юли 16, 2009 6:30 pm

Здравейте,
Дет е казал народа като е гарга, да е рошава :oops: .
faerman70 написа:Демонтаж на накрайниците на ABS датчиците (от към главините) и почистване

С WD40 + "фас почивка" (за тез дет пушат) :aresprise: Със "6то" грам развиваме те тука.
Изображение
А тук с звездичка 10.
Изображение
Е тва му се е*ло м*та, ни за х*й не става. Ясно ново! Затуй кът сменям накладките и там барам, единия е към 70 лв. :( .
Изображение
Ако се налага монтаж на ново, със свредло Ф10 (желателно е да е новичко, да няма биенета, много добре заточено, а и от дрелката да няма биене при разпробиването) :kodapraish: .
Изображение
Разпробираме много внимателно и на свредлото обезателно му турнете юрнек :mrgreen: (демек белязка за дълбочината на разпробития отвор).
Изображение
Тва е инструмент специален ;-) Колегите :cop: го имат, тук свърши таз ра'та.
Изображение
Смазваме с технически силикон (паста). Марка не зная (аз от стари платки или транзистори вадя, щот е криза), но тва е важно, осигурява се контактност, термопроводимост и не клеасва, както при вентилаторче на процесор. :dryndryn:
Изображение
Омазваме и датчика.
Изображение
Обратно по надлежния ред.
Изображение

Дано съм бил полезен накому :oops:
Изображение

Потребителски аватар
Lambar
лейтенант
лейтенант
Кара: passat B5 , 407 2.0HDi delphi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 55 times

Мнениеот Lambar » чет юли 16, 2009 9:46 pm

тази бяла паста по-скоро ще предпази от спичане и ръжда , никога не излизат :?

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Контакти:

Мнениеот NAVIGATOR_ » чет юли 16, 2009 9:50 pm

faerman70 написа:Смазваме с технически силикон (паста). Марка не зная (аз от стари платки или транзистори вадя, щот е криза), но тва е важно, осигурява се контактност, термопроводимост и не клеасва,

Е той колегата нали точно това е написал :lud: !
Продължаваш да четеш през пръсти Lambar!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Condor
генерал
генерал
Град: Светофарово (т.е.Варна)
Кара: Peugeot 807 2.0 HDI без FAP :)
Has thanked: 159 times
Been thanked: 213 times
Контакти:

Мнениеот Condor » чет юли 16, 2009 10:20 pm

faerman70 браво на тебе :ibree: :ibree: :bravo:

Роска,к'ъв е тоз двойно осигурен копчалък?Толкова ли си нямат вяра какво правят?Да бяха го осигурили примерно десетократно,та да може винаги да има поне по един несработил контакт и да бучи грешки :? :? ,да ги е**а у франсетата.Като не умеят ,да пратят един с една раничка до Япония да понапазари ключета :lol: :lol:

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Контакти:

Мнениеот NAVIGATOR_ » чет юли 16, 2009 10:33 pm

Предполагам че всичко е направено за сигурност (както при самолетите всяка система е дублирана) :mehehe:
Ако е обикновен единичен контакт и той се прецака тогава ABS няма да знае кога натискаш педала на спирачката за да е нащрек и може да има лоши последици! Другото е че в този случай стоп светлините продължават да работят а иначе, няма контакт - няма стоп светлини! :idea:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Condor
генерал
генерал
Контакти:

Мнениеот Condor » чет юли 16, 2009 10:49 pm

То това ясно.Ама за такива като теб дето са в "кухнята" ;-)
Ама за средностатистическия шофьор,това ,след като погледне какво пише и в книгата с инструкциите за светването на лампата/е на ABS ,ESP и газ към сервиза.Щото така е препоръчано.
И там ( а ако ти се случи и извън БГ :? )- я вземи сега тоз вазелин ,отиди до тоалета и после се върни тука...И това защото не сработил дублирания контакт примерно....е-е-е-е,прекаляват със стряскащите съобщения.Аз много му се кефех на "бордкомпютъра" в началото ама сега много ме дразни с безкрайно многото си,неконкретни съобщения за щяло и нещяло :twisted:

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивши: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още Пежа.
Has thanked: 6126 times
Been thanked: 5365 times

Мнениеот Pepino » пет юли 17, 2009 10:01 am

Kолега Condor, доста компетентни хора ,работещи при всеки един производител са впрегнати в техническото обезпечаване на редица изисквания , особено що се касае до сигурността на пътя. А дали на всеки от нас това се харесва или не, е въпрос и на лична сетивност, което не е повод за охулване на даден продукт. Ние сме доста бедни и това ни е основния проблем, а не усложнените продукти на водещите компании. Развитието на техниката и нивото на стандарта на живот вървят ръка за ръка, това че ние не сме дорасли още и сме в ролята на догонващи си е наш проблем.
Нека се придържаме към темата и да извличаме максимално полза от инфото тук.Поредното много полезно инфо на faerman70 поне на мен ми дава доста отговори. :ibree: :ibree: :ibree:
:biri:
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел

Потребителски аватар
Condor
генерал
генерал
Контакти:

Мнениеот Condor » пет юли 17, 2009 12:00 pm

:oops: :oops: Сори че оспамих темата.Всъщност по-скоро се бъзиках с NAVIGATOR.Той мисля ме разбра.Но наистина смятам ,че не е необходимо да се индицира по подобен тачин този проблем(конкретно за ключа на педала)
Моля да ме извините отново :oops:

Потребителски аватар
Pepino
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: 3008 GT 2.0BlueHDI 180 EAT, бивши: 407 2.0HDI,136+,16V, BV6 и ред още Пежа.
Has thanked: 6126 times
Been thanked: 5365 times

Мнениеот Pepino » пет юли 17, 2009 12:28 pm

Няма проблем. Макар някои решения да ни се виждат ненужно сложни, си има причини за това.
Иначе отново благодарности на колегите за инфото.
''Който мрънка, на кухо дрънка''.
Един форум - Един клуб - Една цел

Потребителски аватар
faerman70
S.T.A.L.K.E.R.
S.T.A.L.K.E.R.

Мнениеот faerman70 » пет юли 17, 2009 1:18 pm

Здравейте,
Искам да допълня като заключение по досега писаното в темата: Подхода ми е "любителско-аматьорски" и се водя от принципа; "От човек е направено". Моля, ако в нещо греша или подвеждам, да бъда корегиран! :ibree: Изказвам специални благодарности на колегите pepino :ibree: , NAVIGATOR_ :ibree: , Condor :ibree: , а и Lambar (опозицията е важна и води до градивност :kodapraish: ).
Те ме допълват и разясняват доста неясни за мен въпроси. :ibree: .
В крайна сметка бих посъветвал четящите тук: Минавайте през сервиза на марката, ако не сте практико-технически компетентни (за да не се вкарате в по-високи финансови разходи)независимо, че цените на услугите в орторизираните сервизи на СФА са доста високи. В крайна сметка да разчитаме на тяхната коректност :kodapraish: , а и нъл :ibree: .
:biri:
Изображение

Потребителски аватар
DIDO_407HDI
Security Police
Security Police
Кара: ПЕЖО 407 1.6HDI БОРДО
Has thanked: 172 times
Been thanked: 194 times

Мнениеот DIDO_407HDI » пон юли 20, 2009 2:25 pm

Колеги искам да попитам копчето на EPS трябва ли постоянно да свети когато е включен.Защото при мен когато го натисна светва и след малко само си огасва и копчето и индикатора на таблото.Извинявам се ако въпроса ми е глупав.

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Контакти:

Мнениеот NAVIGATOR_ » пон юли 20, 2009 3:26 pm

ESP-то ти е постоянно включено, копчето служи за изключване! Като имаш в предвид че изключването може да става само при неподвижен автомобил и се включва автоматично при скорост над 50км/ч(не съм сигурен на 100%) или при първото превъртане на гумите! Когато свети диодчето означва че ESP-то е изключено(от водача или поради някакъв дефект), когато не свети значи че ESP-то работи!
Изображение
Изображение

Върни се в “407”