Проблем с окачване и фарове...

Модератор: Lucy_Peneva

Потребителски аватар
ddoynov
наборник
Град: София
Кара: Peugeout 407 coupe 2.7 HDI
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Проблем с окачване и фарове...

Мнениеот ddoynov » вт май 28, 2019 11:10 am

Здравейте,

Пежо: 407 купе, 2.7 hdi

Да, звучи странно, но двете съобщения се почвиха по едно и също време. След като минах през хлътнатина на Борис(София) колата започна да пее и да свети в различни багри. Излизат ми 3 съобщения на тъблото.

1. Defective suspension (Дефектно окачване(амортисьор))
2.Automatic headlight adjustment anomaly (До колкото разбирам: Проблем с автоматичното настройване на фаровете)
3.Directional lights failure (???)
(Превода е от италиански на английски и след това на български)

Има тропане отпред в ляво, но вече 3ти сервиз не иска да се заеме да го провери заради сложността на системата (според тях). За тях е проблем адаптивното окачване, последният човек ми каза " Не разбирам"

На някой случвало ли му се е и имате ли идея, освен в Пежо и(или) Ситроен, в кой друг сервиз мога да я закарам, така че да си свършат добре работата, но да не ми отрежат главата през кръста, или ще трябва да е в Пежо сервиза.

Прилагам 3 снимки, те са придрожени от показатели(картинки) на окачването и на фаровете на head display-а, заедно с примигване на индикатора за пуснати фарове.

ПОЛУЧАВА СЕ САМО, когато мина през неравност (хлътнатина)
Прикачени файлове
test3.jpg
test2.jpg
test1.jpg

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна
Кара: 307SW 2.0HDi 110h.p. FAP '04, вози се в Corsa C 1,0i '02
Has thanked: 595 times
Been thanked: 1379 times
Контакти:

Re: Проблем с окачване и фарове...

Мнениеот NAVIGATOR_ » вт май 28, 2019 11:35 am

Много сложна система :)))
Заради адаптивното окачване имаш сензори за височина на автомобила. 100% съм сигурен че някой от сензорите е дефектирал или някой от щангичките за предаване на движението към сензорите се е откачила или скъсала. И понеже изброените системи използват информацията от тези сензори ти светват въпросните лампи и съобщения.
В СФА или АМК диагностиката не е толкова режеща главата. Пък като разбереш вече проблема ще можеш да прецениш къде да го отстраниш.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ddoynov
наборник

Мнениеот ddoynov » вт май 28, 2019 11:48 am

Мерси, колега. Днес ще се опитам да запазя час за утре и отивам :) После ще пиша.

simeca
полковник
полковник
Кара: 607 2.2HDI; Partner 2.0HDI; Citroen C5 X7 3.0i Exclusive
Has thanked: 58 times
Been thanked: 139 times

Мнениеот simeca » вт май 28, 2019 6:31 pm

Има вероятност и някоя букса да е окислила. Играх си така с едно 407 на което двете предни букси на нивомерите бяха пред разпадане а единия пин почти липсваше.

Потребителски аватар
ddoynov
наборник

Мнениеот ddoynov » пон сеп 02, 2019 4:45 pm

simeca написа:Има вероятност и някоя букса да е окислила. Играх си така с едно 407 на което двете предни букси на нивомерите бяха пред разпадане а единия пин почти липсваше.

Бяхте прав колега. Букса се беше окислила и пина си беше заминал. От пежо искаха да ми запазят задният ляв габарит и да сменят останалата част от колата.. Проблемите се оказаха, доста по-малки :)

Върни се в “407”