Пали когато си иска

social1986
наборник
Град: София
Кара: Пежо 406 1.8

Пали когато си иска

Мнениеот social1986 » вт дек 04, 2018 1:17 pm

Здравейте, проблемът ми е следния, колата си пали когато си иска :lol: :lol: :lol: Става въпрос за 1.8 бензин 116 кончета има и газ. Интересното е, че когато запали няма проблеми никакви, иначе стартера върти, ток има, но никакво палене, въртял съм по половин час на място без резултат, но се е случвало и да въртя примерно 10 минути и изведнъж от раз да запали. В последствие се установи, че когато не иска да запали, на бутане пали буквално на втория метър и още по-интересното е, че след запалването и на момента да я загася, въртя ключа на ново и пали от раз. И така в следващите примерно 2 часас със сигурност няма проблеми. Смених регулатора за налягане на горивото в резервоара, който е, няма промяна. Веднъж не искаше да пали и се сетих да пробвам оставих колата на контакт и на рейката отпред нали има една тапичка и под нея има едно като цевка на гума, натиснах го така пръсна :lol: тоест гориво стига, но палене никакво. Има пъти когато колата един месец си пали без никакви проблеми и после пак почва. Температурните разлики не и влият мисля, защото проблема го има и в жегите през лятото и през зимата. Вече сигурно година го имам този проблем и е много кофти. Естествено колата е била в сервиз, но аз стигна ли до сервиза на момента колата си пали. Оставял съм я нали, но проблемът не е намерен все още. Аз така да се каже не разбирам много много, но по пътя на логиката си мисля какво е това нещо, което като колата се бута изолира проблема, след запалването и тъй като както казах, ако я изгася веднага и врътна ключа пали от раз, реално и го премахва временно този проблем. Всякакви съвете ще бъдат от полза. Благодаря много предварително

Dr Watson
лейтенант
лейтенант
Град: VT.bg
Кара: 406 HDI комби
Has thanked: 2 times
Been thanked: 51 times

Re: Пали когато си иска

Мнениеот Dr Watson » ср дек 05, 2018 12:08 am

Пробвал ли си докато въртиш стартера да натиснеш газта до края? Ситуацията при мен беше друга (не палеше на топъл двигател), но с натиснат педал го излъгвах. Проблем накрая се оказа датчик на температура. Става дума за Опел, но сигурно и тук е подобно у-вото, макар че проблемът едва ли е точно такъв. Един познат няколко месеца имаше проблем с палене, накрая му излезе някакъв кабел полу разкачен.

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 Saloon 2.0 16V 132 hp RFV 97г. China Blue SV Executive
Has thanked: 150 times
Been thanked: 162 times

Мнениеот Зайо Байо » ср дек 05, 2018 11:19 pm

Покарай няколко дена само на бензин и после пиши как пали колата.
Постъпката е винаги избор. Тя го прави човека такъв или онакъв. Там сме целите каквито сме.
Докато човек търси господар е обречен да бъде роб !

social1986
наборник

Мнениеот social1986 » чет дек 06, 2018 12:56 pm

Зайо Байо написа:Покарай няколко дена само на бензин и после пиши как пали колата.

Ами мисля, че преди време бях тестсвал този варнат, но не мога да ти кажа със сигурност. Отделно, че ето например в момента колата от почти две седмици не прави проблеми. И дори да покарам една седмица на бензин аз не знам дали просто си пали в момента или на бензин не го прави. А иначе какъв би бил проблема ако е това, за което ти си мислиш. Мисълта ми е, че ако е това, което ти имаш предвид се оправя със смяната на нещо, което не е някаква голяма сума, мога да го сменя и да видя дали ще се оправи.

social1986
наборник

Мнениеот social1986 » чет дек 06, 2018 12:58 pm

Dr Watson написа:Пробвал ли си докато въртиш стартера да натиснеш газта до края? Ситуацията при мен беше друга (не палеше на топъл двигател), но с натиснат педал го излъгвах. Проблем накрая се оказа датчик на температура. Става дума за Опел, но сигурно и тук е подобно у-вото, макар че проблемът едва ли е точно такъв. Един познат няколко месеца имаше проблем с палене, накрая му излезе някакъв кабел полу разкачен.

Не съм пробвал този подход, при следващ отказ на колата ще го тествам.

Потребителски аватар
Зайо Байо
генерал
генерал
Кара: Peugeot 406 Saloon 2.0 16V 132 hp RFV 97г. China Blue SV Executive
Has thanked: 150 times
Been thanked: 162 times

Мнениеот Зайо Байо » чет дек 06, 2018 9:24 pm

От некоректна настройка на газта се объркава горивната карта на бензиновия комп и се почват подобни проблеми. Нищо не можеш да смениш, трябва си прецизна настройка на газовата при различни температурни режими.
Постъпката е винаги избор. Тя го прави човека такъв или онакъв. Там сме целите каквито сме.
Докато човек търси господар е обречен да бъде роб !

Върни се в “406”