Дразнещи проблеми с аларма и централно заключване

Angeltear
наборник
Град: София
Кара: Пежо 307, 2002г., 1.6 16V 110к.с.

Дразнещи проблеми с аларма и централно заключване

Мнениеот Angeltear » ср сеп 19, 2018 4:22 pm

Здравейте,

Кратката версия на проблемите:

1. Алармата се включва, когато някое друго пежо 307 в близост си заключи колата с неговата аларма.
2. В произволни случаи (предимно в студено време, но може и да е чисто съвпадение) при заключване се заключват 4-те врати, но при отключване се отключва само шофьорската. За да заключа и отключа "като хората" трябва да повтарям процедурата по няколко пъти.

Подробната версия на проблемите:

Малко след като се сдобих с лъвчето преди около 2 години забелязах интересна особеност: Когато пусна алармата и някое братче по модел паркира в близост до мен (не съм експериментирал от колко метра нататък не се появява проблема), и си заключи неговата кола с аларма, моята се включва. Не беше чак толкова проблем до преди известно време, тъй като в близост до нас нямаше други хора с пежо 307, но от скоро няколко комшии се сдобиха с такива и вече редовно има среднощно озвучаване, предоставено с любезното съдействие на моето лъвче. Временното решение, което съм открил е заключване чрез ключ, но пък е куц вариант за постоянно и е дразнещо. Изчетох всички (или поне огромна част) от темите, свързани с проблеми с аларми из подфорума за 307, но като резултат срещнах само едно мнение от колега с такъв проблем и неговото решение е било просто изкубване на кабелите, което не ми се струва като удачен вариант (е, ще удовлетвори условието да не зяе алармата посред нощ де :mehehe: ). Тук може би е момента да уточня, че фабрично колата няма аларма и е монтирана афтърмаркет преди лъвчето да стане мое притежание.

Относно проблемът с централното - От време на време (предимно късната есен и зимата съм го забелязвал, но и през лятото прави същата мизерия) при заключване (без значение дали с ключ или с дистанционно) се получава "недозаключване" на шофьорската врата. Какво имам предвид - при заключване от шофьорската врата се чува по-глухо щракване (но все пак вратата се заключва), докато на другите 3 врати нормално, придружено от присветкване на мигачите както си му е реда. След това при отключване отключва само шофьорската врата като не мигат нормално мигачите. Общо взето, за да заключа и отключа "пълноценно" колата се налага да заключа (получава се недозаключването), да отключа (отключва само шофьорската), да заключа пак (имало е случай, в който пак недозаключва), да отключа (за да отключи вече всички като хората) и пак да заключа. Механизмите съм ги пръскал няколко пъти с WD40, но понеже не прави мизерията всеки път - няма как да знам дали е сработило.

Ще се радвам, ако някой, който се е сблъсквал с тези или подобни проблеми сподели как ги е решил или поне да даде насока. В краен случай ще се допитам до СФА. Благодаря предварително и се извинявам за двата тома писания.

Потребителски аватар
mower
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: 307 SW Бензин/2.0 16V 140 k.c./ 2006 г.
Has thanked: 37 times
Been thanked: 78 times
Контакти:

Re: Дразнещи проблеми с аларма и централно заключване

Мнениеот mower » ср сеп 19, 2018 5:28 pm

Относно проблем 1 :
При първата ми 307-ца имах същия проблем. Това се проявява ,когато колата е с допълнително слагана аларма(и дистанционно), а някой( пак с 307-ца) в близост до теб си отключва/заключва колата с фабричното дистанционно.Предполагам някакво преплитане на честотите . Решението ми беше премахване на алармата.(и без това не обичам да ми се размятат допълнителни дистанционни към фабричния ключ).

Относно проблем 2 : Най-вероятния виновник е бравата на шофьорската врата.

Angeltear
наборник
Град: София
Кара: Пежо 307, 2002г., 1.6 16V 110к.с.

Re: Дразнещи проблеми с аларма и централно заключване

Мнениеот Angeltear » чет сеп 20, 2018 2:02 pm

Благодаря за отговорите! Ще сменя бравата, пък да видим дали ще има развитие.

Върни се в “307”