Демонтаж предна броня,сваляне,отваряне и полиране на фарове!

Потребителски аватар
vlado79
полковник
полковник
Град: София
Кара: Peugeot 307 1.6 HDI 110кс
Has thanked: 1 time
Been thanked: 100 times

Re: Демонтаж предна броня,сваляне,отваряне и полиране на фарове!

Мнениеот vlado79 » ср ное 23, 2016 8:25 pm

Жоро не бих казал , че би дало доволен резултат , но не ти пречи да опиташ.Извади крушките като си демонтирал фара...випи вода и изплакни.Виж има ли видим резултат ако има...изплакни отново , но в дестилирана за да не остане вътре на петна както споменах по горе.
Не клати много...не знаеш в какво състояние са ти рефлекторите.

Колега Кочев ако имате в предвид това...под хидравличната помпа:

Изображение

Това е подкалника поне при фейслифта.

Viktor Kochev
наборник
Кара: 307
Been thanked: 1 time

Мнениеот Viktor Kochev » чет ное 24, 2016 10:45 am

the THING написа:
Viktor Kochev написа:Колеги, извинявам се за тъпия въпрос, но вече съм се видял в чудо...
Можете ли да ми кажете въпросният държач/водач или не знам как се води от къде може да се намери?
Става въпрос за пластмасата кочо стои в края на бронята точно до калника и бронята се завива с винт към нея?
Благодаря предварително.

Здравейте.
Първо попълнете си профила, че не е ясно дали за 307 преди или след фейса търсите. Мисля че "говорите" и се води опора за преден калник ако съм Ви разбрал правилно. Те са лява или дясна според страната на калника.
Ако сте с 307 преди ... кат.№7119FV лява - 48 лв. и кат.№7119HS дясна 41 лв.
Ако сте с 307 след ... кат.№7119HV лява- 52 лв. и кат.№7119NV дясна - 52 лв.
От оторизирани магазини на Пежо или Ситроен пак става. Посочете им най- добре VIN на автомобила.

Благодаря много за отговора! Силно се надявам това да е веече - до сега съм го търсил като държач/водач за броня и за това си имам вече 3, койото се монтират на фара.
Колата е 307 facelift - 2006 2/3 врати и от някъв смотан удар седи вече повече от 2 седмици в сервиза, защото не мога д аси намеря въпросната част... Днес отивам в Пежо да я взимам оригинална ама отивам със всичките които вече накупих и не стават, че...
Колата не е моя - на приятелката е, но след като 2 седмици не мога да открия какво ми трябва, реших да се регна тук и да поптам хората, които притежават тази марка, защото във всичките магазини за авточасти - давам модел, година, VIN, снимки на частта, която ми трябва - само че от другата страна и отговорите са два - или го имало само оригинално или ааа имам го бе, поръчвам ти го и като дойде ама то не е баш това къде ми трябва... ама да не оплаквам повече и със здраве.
Отново благодаря :)

Viktor Kochev
наборник

Мнениеот Viktor Kochev » чет ное 24, 2016 10:52 am

vlado79 написа:Жоро не бих казал , че би дало доволен резултат , но не ти пречи да опиташ.Извади крушките като си демонтирал фара...випи вода и изплакни.Виж има ли видим резултат ако има...изплакни отново , но в дестилирана за да не остане вътре на петна както споменах по горе.
Не клати много...не знаеш в какво състояние са ти рефлекторите.

Колега Кочев ако имате в предвид това...под хидравличната помпа:

Изображение

Това е подкалника поне при фейслифта.

Колега, става на въпрос за оградената в зелено:
http://snimki.be/view.php?id=103800
Извинявам се, че я давам с линк - ама онзи ден се регнах и...
Това било държало калника и бронята.
Прикачени файлове
IQUe9C6.jpg
IQUe9C6.jpg (85.23 KиБ) Видяна 7374 пъти
IQUe9C6.jpg
IQUe9C6.jpg (85.23 KиБ) Видяна 7374 пъти

Потребителски аватар
mower
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: 307 SW Бензин/2.0 16V 140 k.c./ 2006 г.
Has thanked: 37 times
Been thanked: 78 times
Контакти:

Мнениеот mower » чет ное 24, 2016 11:20 am

Колега,предполагам,че търсиш номер 15 от схемата? Ако е така,цената му в магазин на СФА е 52 лв . Кат.номер е 7119 HV за ляв и 7120 NH за десен калник(както се вижда от схемата). Това е за комби SW фейслифт,но не вярвам да има разлика в броните с купето 2/3 врати.

Изображение

Viktor Kochev
наборник

Мнениеот Viktor Kochev » чет ное 24, 2016 11:28 am

Благодаря колеги, евала.
Искам да се извиня на автора на темата за спама - може да ги изтрие :)
със здраве

manolov_87
наборник
Град: Sofia/Burgas
Кара: Peugeot 307

Мнениеот manolov_87 » пон фев 06, 2017 6:33 pm

vlado79 написа:Точно така...проблема идва с годините и смотаните френски фасунги.Разхлабват се и започват да губят контант...спираха ми и горяха крушките през месец.Светкаха ми по магистралите , че някоя някъде съм "изгубил".Пластините нагарят и се разтягат от което се губи връзката.Изрязах ги и сложих кабелни обувки...от тогава сменям крушки 1 път ба 3 години , но за вътрешността на фара беше късно.Бяха опушени от нагара на фасунгите и става бяло като сажди ама белички.
Ако отваряте фаровете си...не ги трийте отвътре с каквото и да било...само препарат и плакнене.Ако ли е много зле...парцала трябва да е мек...много мек като за компютърни монитори, но не и микрофибър.
Отвътре само плакнене...надерете ли ги нищо няма да помогне защото не може да ползвате полир машина вътре...криви са и не става.
Отвън е ясно...шкурки , пасти и воала.

Може ли малко разяснения, че нещо се обърках като четох темата.
Отвътре поликарбоната не се ли шкурка и пастира? - горе сте писали ще отвътре само плакнене.
Ако си ги шкуркал и пастирал само отвън, защо си ги нагрявал и отварял?

Потребителски аватар
vlado79
полковник
полковник

Мнениеот vlado79 » пон фев 06, 2017 7:24 pm

Когато си с оригинални фасунги и след години не обърнеш внимание за да ги смениш с керамика...те започват да нагряват и да опушват фаровете.Когато това вече е факт (като при мен) се налага отваряне...за да се измие точно това опушеното.НЕ СЕ ШКУРЯТ ВЪТРЕ ПО НИКАКЪВ ПОВОД!!!Барнеш ли ги...съсипваш ги и понеже са овални с ръбове и ала-бала няма как да ги пастираш после за да светнат.Вътре се плакнят само с вода ДЕСТИЛИРАНА , за да не останат бели петна след изсъхване от хлорната вар.Трият се съвсем нежно с гъба...мека гъба , може и парцал на мокро , но не натискате изобщо.След като измиете хубаво фаровете...оставете ги да изсъхат добре.

manolov_87
наборник
Град: Sofia/Burgas
Кара: Peugeot 307

Мнениеот manolov_87 » ср фев 08, 2017 10:39 am

Ааа ясно, сега разбрах :)
Значи първо да ги изшкуркам отвън за да мога да видя какво е положението вътре :D и след това ако се налага отваряне.
Много благодаря

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4452 times
Been thanked: 5794 times

Мнениеот NVG » ср фев 08, 2017 10:49 am

Със сигурност ще ти се наложи да ги отвориш, за да почистиш опушеното и прахоляка отвътре, ако до сега си бил с халогенни лампи и щатните куплунзи към тях, както съветва колегата!
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
vlado79
полковник
полковник

Мнениеот vlado79 » ср мар 01, 2017 7:16 pm

Моля колегата Виктор Пенчев дето ми писа съобщение...да ми се обади , защото никак не мога да видя...псевдоним , телефон , емайл или квото и да било :) 0882046668
Благодаря.

Потребителски аватар
1vp
наборник
Град: Пловдив
Кара: Peugeot 307 1.6 HDI

Мнениеот 1vp » чет мар 02, 2017 10:36 am

пратих ЛС

presko
наборник
Град: Ruse
Кара: 307 cc 1.6 16v 2006

Мнениеот presko » съб мар 04, 2017 11:58 am

Привет.
нещо срещам проблем със отварянето на фара явно силиконът ми е по свеж и въобще не иска да чува за цепене.
От кой край се започва да се нагрява и с какво да дърпам стъклото ?
Успях да отворя единия след 3 часова борба с макетен нож и обхождане по цялата периферия ...
Изображение

Потребителски аватар
vlado79
полковник
полковник

Мнениеот vlado79 » нед мар 05, 2017 11:30 pm

Привет колега.
Виж снимката на която съм го закачил на дървената люлка...от предната страна на фара е по издадено стъклото и ще можеш да го хванеш добре само него...без основата (черната).Закрепи го добре...за да не мърда и да можеш да теглиш по здраво.Нагряваш бавно с пистолет за горещ въздух...на разстояние не по близо от 20 см и то отзад по черната основа...барне ли стъклото няма да се усетиш и ще започне да побелява...това значи , че го топиш и не трябва...ще го съсипеш.
Та...грееш от далече с "разхождане" по фара с пистолера...и леко започваш да придърпваш стъклото към теб.
Силикона ще почне да се къса и ще чуваш пукане...не е от стъклото спокойно.И така полека за да го свалиш.
С греене е най-лесно...отне ми има няма 50 мин за 2та фара.Ако нещо пак те бърка...в темата има телефон за връзка.

Потребителски аватар
mower
лейтенант
лейтенант
Контакти:

Мнениеот mower » пет мар 24, 2017 7:12 pm

Владо,колко време мина от както си полира фаровете? Започнаха ли да пожълтяват пак или пастата си е свършила работата? Много искам да я свърша и аз тази работа,но ме наплашиха с последващо пожълтяване.

Потребителски аватар
vlado79
полковник
полковник

Мнениеот vlado79 » съб мар 25, 2017 1:27 am

Темата публикувах идния ден след ремонта на фаровете...грубо около 7 месеца.Няма и следа от промяна към лошо за сега всичко е бомба.
Няма от какво да се плашиш сваляй и отваряй.Ако ти се дават повечко пари след свършената работа можеш да им залепиш защитно фолио мисля , че е към 80 лева за 2та фара.Аз няма да ги барам за сега са пушка.
Съвет:Мий стъклата отвътре само с дестилирана (преварена) вода за да не останат бели петна от хлорната вар после...и без никакъв натиск.

Потребителски аватар
mower
лейтенант
лейтенант
Контакти:

Мнениеот mower » съб мар 25, 2017 10:08 am

Не не,ще се полират само от вън и то от майстор.Имам приятел,който полира фарове и слага фолио,един от добрите в града,и той ми каза,че никога повече няма да се хване да слага фолио на такъв фар.Просто не ставало хубаво заради изпъкналата му форма.Там е работата ,че фаровете ми са съвсем леко заматирани на едно място само и се чудя дали изобщо да ги пипам.Като цяло са си добре.

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4452 times
Been thanked: 5794 times

Мнениеот NVG » съб мар 25, 2017 10:18 am

Най-добре става с лакиране на поликарбоната и след това фолио на 3М. На моите фарове въобще не личи, че е лепено фолио.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
vlado79
полковник
полковник

Мнениеот vlado79 » съб мар 25, 2017 5:34 pm

Ми ако е само на 1 място дреме ти на шапката...след някоя и друга година...целите.Сега няма кво да ги бараш.Свиркай си.
Ако ли път ти се занимава то целите трябва да се полират и ако това те притеснява дали щото е малко е редно да ги полираш...давай смело няма кво да се случи.
С лак става да...стига да е хубав и скъп щото барнеш ли на жена си безцветния после ще се чудиш как да ги остържеш от тоя боклук за да ги поправиш.
Един колега опита да "шиба" дявола и на следващия ден лака стана като дунапрен...дупка до дупка и у нея..пак дупка.

Потребителски аватар
racing_1
генерал
генерал
Град: Стара Загора
Кара: W204 3.5 V6 и бивши: Peugeot 306 XS, 306 S16, 406 HDi
Has thanked: 1789 times
Been thanked: 811 times

Мнениеот racing_1 » нед мар 26, 2017 1:58 am

vlado79 написа:Съвет:Мий стъклата отвътре само с дестилирана (преварена) вода за да не останат бели петна от хлорната вар после...и без никакъв натиск.

С дестилирана вода и памук няма проблеми. Моите фарове съм ги свалял, чистил и полирал още през 2011г. С непрофи полиране изкарват спокойно по 2 години без да има помътняване. На пазара вече има доста добри материали за работа по фарове с дълготраен ефект.

Потребителски аватар
liuliu
генерал
генерал
Кара: Ситроен C5-I 3.0 V6 с газова STAG 300, XM Turbo C.T.(в момента не) и Пежо 306 1.9 XND
Has thanked: 71 times
Been thanked: 121 times

Мнениеот liuliu » нед мар 26, 2017 11:18 pm

NVG написа: На моите фарове въобще не личи, че е лепено фолио.

По ръбовете ли е изрязвано или е подвито и тогава рязано? Питам, че ме съмнява при миене дали няма да подхване фолиото и да го отлепи. И ползван ли е пистолет за горещ въздух/сешоар при лепенето?
Когато смешник забавлява хората, това е комедия.
Когато смешник води хората, това е трагедия.
240 смешника.

Върни се в “307”