Загрява много бързо

дани
наборник

Re: Загрява много бързо

Мнениеот дани » вт авг 05, 2008 3:13 pm

И аз нищо не разбирам от коли. И при мене имаше същия проблем като и при теб, защото и аз карам в задръстванията. Оказа се, че няма "въртене на водата", т.е. скапала се беше водната помпа. Смениха я и сега си работи.
Успех!

Потребителски аватар
bg_man
сержант
сержант
Град: София
Кара: A3 TDI 110
Been thanked: 1 time

Мнениеот bg_man » вт авг 05, 2008 3:24 pm

здравейте на всички чакам 1 майстор да си дойде от морето и да го погледнеме..... казаха ми от пежо в люлин че ми е нещо свързано с перките щот само 1та ми работела на най силна степен тва ше мъча да разбера от самите перки ли е или от датчици разни.... за тва сега избягвам да я карам колата и прашлясва в гаража :) като има развитие по проблема веднага ще споделя с вас :)
айде за сега от мен и със здраве !! :rally:
НЕ НА ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА!!!

Потребителски аватар
batmity
редник
редник
Кара: пежо 306 xr 1.4 mi 1996г.
Has thanked: 1 time

Мнениеот batmity » ср сеп 03, 2008 5:58 pm

оказа се 4е дат4иците не показват вярно и не се вклю4ват перките на време ЗАЩОТО ми се е скъсала мазата от двигателя към купето който се намира на средното гърне на ауспуха немаше да разбера ако не сменях маслото на канала насмалко да сменя и дат4иси освен термостати :)) така 4е имайте и това в предвид успех

Потребителски аватар
bg_man
сержант
сержант

Мнениеот bg_man » ср сеп 03, 2008 11:30 pm

хаха браво се пак че си го открил аз утре сам в ПЕЖО в люлин и се готва за яко дране :idea: шот нз кво му е на моето па и треа некой да види и скоростите че малко трудно влизат и задната яко ''хърка'' утре кат се прибера ''удран'' до кокал ще споделя с вас до каде са стигнали нещата
аре за сега лека и безавариина от мене :)

Потребителски аватар
Mittety
лейтенант
лейтенант
Кара: Peugeot 106 1.6 16V <--> Peugeot 306 GTI6
Has thanked: 32 times
Been thanked: 58 times

Мнениеот Mittety » нед сеп 14, 2008 11:51 pm

Брааат карай и се не бой... щом не ходи над 100 градуса няма страпшно и мойта включва на 100 градуса смис1л 97 или нещо от сорта
За връзка:
гр.София
0885-740-623

Потребителски аватар
bg_man
сержант
сержант

Мнениеот bg_man » пон сеп 15, 2008 11:11 am

takaaam здр пичове начи в четвъртак ходих в пежо и ме записаха порачка само преглед на охл.сист.... и пр, ми каза че се е била разкъсала няква жичка и той я е запоил и са сам бомба и 2те перки работат ;) за цялата тая работа ми зема 40 кинта (възможно най-тънкото)

Сега идват другите проблеми понеже трудно вкарвам скоростите... ходих при 1 други и ми казаха 10 неща за смяна като я дигнахме на крика..... фтулки на носачи..... саединителл..... теч от семеринга на КВ.... и още други по така дребни неща.... и за целата работа да си напраа колата слънце треа да дам кам 1000лв :) но като за начало ше си опраа само саед... и носачите че ми носи малко у лево :lol:
Е тва е до тук бях с проблема с загряването..... са идват другите :udri: дано тази тема да е била полезна и за другите не само за мен
Искам да благодаря на сички който си дадоха мнението :)

vburnaski
наборник
Кара: 306 2.0 16V

Мнениеот vburnaski » чет юни 06, 2019 10:55 pm

batmity написа:оказа се 4е дат4иците не показват вярно и не се вклю4ват перките на време ЗАЩОТО ми се е скъсала мазата от двигателя към купето който се намира на средното гърне на ауспуха немаше да разбера ако не сменях маслото на канала насмалко да сменя и дат4иси освен термостати :)) така 4е имайте и това в предвид успех

Здравейте, надявам се да ми върнете отговор, защото е много вероятно да имам този проблем, а не мога да ви разбера изцяло.
От скоро адски ми загрява колата, а скоро карах колата да й правят заварки по генерацията (мисля, че точно по средното гърне, защото беше адски дразнещо (беше като няква спортна кола) )
Какво значи да се "скъса мазата" и как се оправя?
Ще съм Ви адски благодарен ако споделите!

Потребителски аватар
Ozzie
старши сержант
старши сержант
Град: Варна
Кара: Форд Focus C-Max 1,6 HDi 80 kW
Has thanked: 961 times
Been thanked: 786 times
Контакти:

Мнениеот Ozzie » чет юни 06, 2019 11:51 pm

предполагам маза = маса, съдейки по правописа, нищо, че са минали 11 години от тогава

Потребителски аватар
Оги
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 306 XT 1.4Mi; 405 1.6 Mi Break
Has thanked: 379 times
Been thanked: 490 times

Мнениеот Оги » нед юни 09, 2019 11:24 am

Мазата на генерацията няма нищо общо със загряването. Ако няма маса или е фалшива наистина мотора има проблеми с паленето на стартер.
Първата причина за загряване и невключване на перката е въздух в системата. Обезвъздуши и покарай, ако не се оправи тествай термостата /затворен или полу затворен и блокирал термостат пречи на охлаждането/.
Огледай капака около долната част на ремъците и питата на радиатора под дебелия маркуч, пробките за обезвъздушаване, парното- дали някъде има мокро петно. Ако да- където е мокро или мазно при охлаждане на мотора влиза въздух и следва да се отстрани защото всмукването на въздух се случва всеки ден. Днес може да обезвъздушиш и да караш, утре е дръпнала въздух. Последния проблем е пускането и работата на перката.
"Нашето драгоценно отечество ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи." Васил Левски

vburnaski
наборник
Кара: 306 2.0 16V

Мнениеот vburnaski » пон юни 10, 2019 10:22 am

Благодаря за отделеното време, ще огледам!

Върни се в “306”