Смяна на чистачки на 306

Потребителски аватар
peugeotpejo
редник
редник
Град: Бургас
Кара: Peugeot 306 1.6i, 89 к.с.
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Смяна на чистачки на 306

Мнениеот peugeotpejo » нед ное 20, 2016 10:34 pm

Темата може да се закрива. Въпросната чистачка която купих на Валео чисти много добре и не скърца.
Благодаря на всички отзовали се :ibree:

Потребителски аватар
GunGod
редник
редник
Град: София
Кара: 306 2.0 HDI Комби '00, Vitara 1.6LPG '94
Has thanked: 12 times
Been thanked: 2 times
Контакти:

Мнениеот GunGod » вт яну 17, 2017 3:03 pm

При мен забелязах че рамената са клеясали (най вероятно защото колата не е ползвана дълго време) и пречи/задържа на пружината да оказва натиск към стъклото. Сигурно при редовно използван автомобил това не би трябвало да е проблем, раздвижих ги и смених чистачките с нормални на Лукас и сега чистят перфектно. Като забележка пасажерската в прибрано състояние от към колонката не ляга плътно към стъклото (чистачката е 51см) но почиства идеално.

Потребителски аватар
Gnus
лейтенант
лейтенант
Кара: Peugeot 306XN 1.4i
Has thanked: 8 times
Been thanked: 35 times

Мнениеот Gnus » чет яну 19, 2017 4:56 pm

Щом почистват идеално - не пипай повече :mehehe:
Пасажерската чистачка е малко по-къса, нали знаеш? Ако си взел двете еднакво дълги, може затова да не ти опира в края.
Аз карах 3-4 години с шампион и се разскърцаха и даже малко се понакъсаха. Обаче като не ми се даваха пак 30-тина лева (толкова ми излязоха трите), купих от китайците само гумени пера.

Потребителски аватар
GunGod
редник
редник
Контакти:

Мнениеот GunGod » чет яну 19, 2017 6:24 pm

Както писах горе дясната е 51см с 4см по къса от лявата. Може би защото не са висок клас ? Относно смяната на перата колегата ми каза че за зимата най добре чистели силиконовите понеже не се вдървяват, не знам колко ще изкарат обаче. Mоже да сe сменяват и чистачките със зимни и летни като гумите (само за маниаци). :D
Не знам при класическите чистачки дали няма посока, примерно повечето имат по две дупки с различна големина от двете страни на мястото за закачана на щипката или пък само една от едната страна. Има и такива с различна форма на металната част на която се слага щипката демек има значение уж как трябва да ги сложиш.

Потребителски аватар
Gnus
лейтенант
лейтенант
Кара: Peugeot 306XN 1.4i
Has thanked: 8 times
Been thanked: 35 times

Мнениеот Gnus » пет яну 20, 2017 3:18 pm

Така са нагодили размерите на чистачките спрямо оста на чистачката и спрямо габаритите на стъклото. Дясната чистачка в долно положение стига точно до края на стъклото, а горе с малко мегдан, но пак почти до края.
И явно съм е прецакал, другия път ще взема силиконови пера.
А за посоката не знам, мислел съм си да обърна перото, за да му удължа живота, но с тези пера от по 2 лв за 2 броя, малко няма смисъл.

Потребителски аватар
Iojo
наборник
Кара: PEUGEOT 306 BREAK 1.6i '98

Мнениеот Iojo » ср яну 25, 2017 10:41 am

Тия дни ходих до МЕТРО и си взех VALEO- сложих ги и заспаха-нямам никакви забележки.Иначе преди бях с банани на BOSCH и ставаха до време.Особено лявата (шофиорската въобще не лягаше на стъклото).Бях заподозрял ,че рамото се е прецакало,защото след смяна лява на дясна-нищо не се променяше.Само смяна с Valeo и заспаха.Valeo от МETRO за 6.50 лв без ддс.
Изображение

Потребителски аватар
peugeotpejo
редник
редник
Град: Бургас
Кара: Peugeot 306 1.6i, 89 к.с.
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Мнениеот peugeotpejo » ср яну 25, 2017 3:32 pm

Iojo написа:Тия дни ходих до МЕТРО и си взех VALEO- сложих ги и заспаха-нямам никакви забележки.Иначе преди бях с банани на BOSCH и ставаха до време.Особено лявата (шофиорската въобще не лягаше на стъклото).Бях заподозрял ,че рамото се е прецакало,защото след смяна лява на дясна-нищо не се променяше.Само смяна с Valeo и заспаха.Valeo от МETRO за 6.50 лв без ддс.

Колега и аз купих такава чистачка от Метро. Даже беше на промоция за 6.50 лв. с ДДС (ако не се лъжа това беше цената). Сега трябва да си купя още една чистачка - да сменя и тази на пасажера, тя е банан (чисти много добре). Проблема е, че когато пусна да чисти на най-бързите обороти двете чистачки опират една в друга.
Шофьорската чистачка е 55 см. (стандартен/обикновен модел на VALEO от Метро) а пасажерската е 50 см. (банан). Сега ще сменя пасажерската с 47 см. (пак ще взема на VALEO от Метро) за да не се закачат. :)

Потребителски аватар
CrazyTo
редник
редник
Град: Велико Търново
Кара: Peugeot 306 XT 1.9 XUD9TE
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times

Мнениеот CrazyTo » пет яну 27, 2017 9:38 pm

Нямам спомен какви по марка са ми чистачките, знам че дадох 10 лв за 2-те с 20% намаление от магазина за части от който пазарувам. С меки пера са, което е добре, на около половин година са вече и нямам оплаквания. Минавал съм си стъклото 2 пъти с препарата "Анти дъжд" на Nanoprotech (15лв. от практикер) и съм по-доволен от колкото с rain-x-a.. :)

edit: Другото предимство на тоя препарат, освен че не позволява на водата да се задържи на стъклото е, че сутришно време по колата почти няма скреж, за сметка на останалите коли, на които гледам как собствениците им стържат..

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал
Кара: Peugeot partner tepee 1,6HDI - 306 1,9D София
Has thanked: 13 times
Been thanked: 270 times

Мнениеот KOZL » съб яну 28, 2017 9:31 am

А някой да е срещал чистачки Трико? На пасата изкараха 2 + години. Предните шампиони не можаха да устискат и 1 година, а цената на двете бе към 80 лв.
Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми са свързани с парите

Потребителски аватар
GunGod
редник
редник
Контакти:

Мнениеот GunGod » ср дек 05, 2018 1:09 pm

Досаден проблем с шофьорската чистачка, почна още лятото да не чисти добре (банан Valeo) купих един банан на Бош и същата работа.
Да не би рамото да има някакви ЕГН проблеми? Пружината ми изглежда добре но дали рамото при нита в основата не клеясва нещо? Или бананите не са подходящи за 306?

Едит:
Проблема е че притискането не стига и чисти в двата края но не и в средата. При притискане на рамото почва да чисти, пружината уж ми изглежда добре.

Потребителски аватар
liuliu
генерал
генерал
Кара: Ситроен C5-I 3.0 V6 с газова STAG 300, XM Turbo C.T.(в момента не) и Пежо 306 1.9 XND
Has thanked: 71 times
Been thanked: 121 times

Мнениеот liuliu » ср дек 05, 2018 2:47 pm

Бананите не стават за 306.
Когато смешник забавлява хората, това е комедия.
Когато смешник води хората, това е трагедия.
240 смешника.

Потребителски аватар
Оги
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 306 XT 1.4Mi; 405 1.6 Mi Break
Has thanked: 362 times
Been thanked: 471 times

Мнениеот Оги » ср дек 05, 2018 3:10 pm

GunGod написа:...Да не би рамото да има някакви ЕГН проблеми? ...

Мхм. Ако не искаш да го смениш минаваш на обикновени пера.

п.п. четох горе че си го имал тоз проблем и преди. Не е от стоене, от умора на пружината е. При мен колата не се е застоявала, но в един момент рамената отказаха да бършат с банани, в средата оставаше непочистена ивица. След като ги смених проблема изчезна.
"Нашето драгоценно отечество ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи." Васил Левски

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал
Кара: Peugeot partner tepee 1,6HDI - 306 1,9D София
Has thanked: 13 times
Been thanked: 270 times

Мнениеот KOZL » чет дек 06, 2018 1:41 pm

liuliu написа:Бананите не стават за 306.

Сина е с 306Д с банани без задната чистачка. Аз не съм сменял нищо по рамената.
Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми са свързани с парите

Потребителски аватар
GunGod
редник
редник
Контакти:

Мнениеот GunGod » пет дек 07, 2018 7:07 pm

Оги написа:п.п. четох горе че си го имал тоз проблем и преди. Не е от стоене, от умора на пружината е. При мен колата не се е застоявала, но в един момент рамената отказаха да бършат с банани, в средата оставаше непочистена ивица. След като ги смених проблема изчезна.

Точно в средата не чистят... Сложих смотан стар обикновен Бош и чисти , явно банана иска повече натиск ама рамена няма да купувам!!!

Върни се в “306”