Годишна винетка-валидност?

Всякакви въпроси относно законите и правилниците, приложението им и как да се спасим от фишове, актове, бележки, наказателни постановления. Коментари за действията на КАТ, МВР, НАП и други любими служби.

Модератор: Sexy

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник
Град: София
Кара: peugeot 306XR комби 1.9D66kw
Has thanked: 31 times
Been thanked: 194 times

Re: Годишна винетка-валидност?

Мнениеот pepy1 » чет мар 21, 2019 1:58 pm

:spam: Почти се припокриват функциите им. Има недомилено-вярно е, но това са си вече политически неща, нямат място в автомобилен форум да ги обсъждаме. То само винетките да ни беше проблема с мед да го намажеш!

stoyanfourn
редник
редник
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Мнениеот stoyanfourn » чет мар 21, 2019 3:09 pm

komstiza написа::spam: Еми тук тази служба се нарича ДАИ.Та ни станаха три служби за контрол по пътищата и към всяка има яка администрация.

Не са три, четири са ако добавиш и Агенция Митници.
Защото се оказва, че и те имали право да проверяват за винетки.
Значи като минаваш на всяко КПП към съседна на България държава митничарят проверява имаш ли нямаш ли електронна винетка.
Досега като беше хартиена седи един чичка в една будка между двете граници, подава си главата и пита "Имате ли винетка?".
Сега обаче, като ги направиха електронни, трябва и те да проверяват само по номера на колата в интернет.
Колко службогонци работят във всяка агенция мен лично не ме засяга, да са живи и здрави да ги издържаме.
Но да си вършат работата както е редно а да не се получава така, че хората с някакви увреждания да ги наказват затова, че имат увреждания! Това е не дискриминация а не знам какво!
Имам само една молба: Моля, ако има някой който пътува с такава безплатна винетка и е излизал от населено място да сподели опит. Тоест имал ли е проблеми? Спирали ли са го? Ако да, как са се оправяли със съответните органи? Или вече са оправени грешките в системата и не е имал проблеми, тоест не са го спирали? Само това.

Потребителски аватар
Оги
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 306 XT 1.4Mi; 405 1.6 Mi Break
Has thanked: 372 times
Been thanked: 483 times

Мнениеот Оги » чет мар 21, 2019 7:52 pm

Никой няма да състави акт срещу теб като знае, че колата е инвалидна /това в талона го пише/ защото при обжалване освен талона и вх.№ на подаденото в ДСП заявление се приложи и решението на ТЕЛК този акт ще падне независимо от каквито и да са електронни регистри. Това, че някакви служби са си размърдали б-а-а-а-вно задниците теб не те касае. Нямаш проблем.
"Нашето драгоценно отечество ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи." Васил Левски

kosmopoliten
генерал
генерал
Кара: Пежо 307 СС
Has thanked: 151 times
Been thanked: 267 times

Мнениеот kosmopoliten » чет мар 21, 2019 8:46 pm

Сега ще има и нова служба по безопасността на движението, та ще станат четири!
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
Мини F65, BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC, 307SW, 307хеч автомат, 207SW, 207 хеч автомат, 206, 206СС, 206SW, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И много други.

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник

Мнениеот pepy1 » пет мар 22, 2019 12:04 am

Ако аз направя 5 служба, ще напълня бюджета за делта време!
1. недаване на мигач - двайска
2. движение от ляво със завой на дясно и обратно - пеесетка
3. обратен завой през двойна непрекъсната - стовка
4...
5...
и т.н. в прогресия
може и да ми се смеете, но аз така бих направил, ако зависи от мен. Мобилизация на патрулите, и събираемост на глобите/по възможност на място с отстъпка/А не да дремат на нарочно поставени знаци на гюме, и ако стане

stoyanfourn
редник
редник

Мнениеот stoyanfourn » пет мар 22, 2019 9:31 am

Оги написа:Никой няма да състави акт срещу теб като знае, че колата е инвалидна /това в талона го пише/ защото при обжалване освен талона и вх.№ на подаденото в ДСП заявление се приложи и решението на ТЕЛК този акт ще падне независимо от каквито и да са електронни регистри. Това, че някакви служби са си размърдали б-а-а-а-вно задниците теб не те касае. Нямаш проблем.

Това е ясно. Проблемът обаче не е само в това. Проблемът е, че явно има две отделни бази данни: Едната обща на платените винетки, и друга отделна, на тези които са безплатни и издадени от социални грижи.
Вярно, че още не съм напускал София и не знам какво ще се случи, но е меко казано притеснително, ако ме спират на всеки километър. Това би могло да се случи, ако ТОЛ контролите проверяват по номера само в базата данни за платените винетки, където ще излезе, че колата няма такава. В сайта на БГ ТОЛ има препратка за такива, които са имали нещастието да се сдобият с безплатна винетка и могат да я проверят на отделна страница на АПИ.
Като се провери там, вече се вижда, че "правоимащото лице има валидна винетка до дата.... 2020 г."
Е, дето се казва във вица, трябва ли да доказвам че нямам сестра?
В това е проблема - ако тръгна от София до морето, Варна или Бургас, и ако ме спират десет пъти няма да ми стигне един ден да стигна. За това говоря. Може и да греша, може да не ме спират никъде - но единствения начин да разбера е да се пробвам и да добия личен опит.

Потребителски аватар
alexanderbb
редник
редник
Кара: 508 RXH
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Мнениеот alexanderbb » пон мар 25, 2019 9:04 am

Колега мисля че излишно се вкарваш в някакви филми в стил "нероден Петко". Дори и да те спре някой, което аз силно се съмнявам, предполагам че както с хартиените винетки ще те добави в базата на АПИ на ръка и това ще е всичко.

Потребителски аватар
Ozzie
старши сержант
старши сержант
Град: Варна
Кара: Форд Focus C-Max 1,6 HDi 80 kW
Has thanked: 895 times
Been thanked: 752 times
Контакти:

Мнениеот Ozzie » пон мар 25, 2019 9:15 am

@alexanderbb
Той номера на колегата го има в БД на АПИ / БГТОЛ, проблема е, че тъпата им търсачка не търси номера на МПС-то и в другата база данни, тази за винетките за инвалиди. Това се разисква в последните мнения.

stoyanfourn
редник
редник

Мнениеот stoyanfourn » пон мар 25, 2019 9:49 am

alexanderbb написа:Колега мисля че излишно се вкарваш в някакви филми в стил "нероден Петко". Дори и да те спре някой, което аз силно се съмнявам, предполагам че както с хартиените винетки ще те добави в базата на АПИ на ръка и това ще е всичко.

Колега, съгласен съм донякъде че се вкарвам във филми "нероден Петко", но притеснението ми не е без основание.
Както вече казах, чувал съм че масово ги спират такива с безплатни винетки.
А както правилно е посочил по-долу след теб "Ozzie", проблемът е в това, че АПИ/БГТОЛ имат две различни бази данни в системата си - едната е за платените винетки, а друга за безплатните за инвалиди.
И големият проблем е в това, доколкото разбирам, а и в репортажи по телевизията изразиха такива опасения, че ТОЛ контролите масово засичат колите с камери по пътищата проверявайки само и единствено в едната база данни - тази на платените винетки!
Което е супер безумие, да не кажа нарушаване на човешки права.
Знам, като ме спрат, ще им кажа да си проверят в другата база данни, ще видят че колата е изрядна и нищо не могат да кажат.
Но смятай - тръгни-спри, тръгни-спри, всеки път ако ме спират, това е хабене на гориво, губене на време - къде ще му иде края?
И понеже повечето собственици на коли си плащат за винетките, естествено че този проблем малко ги вълнува: "Какво пък толкова, като те спрат голяма работа!". Но като тръгна и ако ми правят такива проблеми навсякъде, тогава "Петко" ще се роди в страшни мъки да знаеш!

stoyanfourn
редник
редник

Мнениеот stoyanfourn » пон мар 25, 2019 9:54 am

Забравих да добавя, надявам се, че това което е предположил колегата "alexanderbb", че ще добавят номера в основната база данни, както е с хартиената винетка и с това проблемът да се окаже временен се окаже вярно.
Силно се надявам, ако спрат колата един път ще го преживеем, да не става така обаче непрекъснато.
Всички предполагам знаят, че още януари настъпи пълен хаос с новите винетки.
Пак моят случай не е най-лошият, както научавам има прецакани плащали по три пъти и повече за винетки без да получат нищо.
Според АПИ били 11 човека но тази цифра силно ме съмнява да е толкова малка.
Както и да е, времето ще покаже, дано всичко се оправи.

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 499 times
Been thanked: 387 times

Мнениеот penco » вт мар 26, 2019 7:19 am

Нормално е да има 11 човека с кахъри, не всеки се е родил научен да се справи с онлайн покупка.

Потребителски аватар
pepy1
полковник
полковник

Мнениеот pepy1 » пет апр 19, 2019 6:30 pm

Не е точно по темата, но от няколкото заглавия с търсачката, това ми се стори най-подходящо. Имаше истерия на нашите превозвачи с глобите в турция! Ама комшиите са къке-къде по .... от нас.
Българите, които се съмняват, че са надплатили пътни такси в Турция между 11-13 април 2019 г. могат да подадат заявление за възстановяването им. Те трябва да попълнят и подадат формуляр - или лично на Гише № 58 (Vezne) на ГКПП Капъкуле или да го изпратят на ел. адрес trakyaoburo@ticaret.gov.tr. Информацията е на МВнР.

https://news.bg/society/turtsiya-vazsta ... obili.html

А ние тук, ако не си пазиш бележката за платен фиш, плащаш пак ако КАТ имат проблем със "системата" Ако платиш повече от веднъж е-винетка,пак заради"системата" е ходене по мъките да си възстановиш надвзетити пари. А не дай Боже да сгрешиш номера на автомобила .... пиеш студена вода! Славиме се с качествен и бърз нет и мрежи по света, но когато държавата работи с него ....."системата"

Потребителски аватар
penco
генерал
генерал
Град:    
Has thanked: 499 times
Been thanked: 387 times

Мнениеот penco » пет апр 19, 2019 9:27 pm

Ами да не си бъркат номерата, все пак не е квантова физика 2 букви, 4 цифри, 2 букви. Не е толкова объркващо. И имаш след въвеждането безкрайно много време преди да платиш, да направиш проверка. А и има вече места за плащане и в брой, където на глас повтарят писаното в заявката, та муню от мааалата да го чуе...

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4639 times
Been thanked: 6016 times

Мнениеот NVG » пет апр 19, 2019 10:26 pm

Някъде преди бях написал: "кьорав" карти НЕ играе!
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Върни се в “Правни въпроси”