Не избирайте застраховател заради ниска цена на полицата

Всякакви въпроси относно законите и правилниците, приложението им и как да се спасим от фишове, актове, бележки, наказателни постановления. Коментари за действията на КАТ, МВР, НАП и други любими служби.

Модератори: tel166, DIDO_407HDI, Sexy

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: София
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4324 times
Been thanked: 5692 times

Не избирайте застраховател заради ниска цена на полицата

Мнениеот NVG » вт авг 21, 2018 9:22 am

И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 361 times
Been thanked: 651 times

Re: Не избирайте застраховател заради ниска цена на полицата

Мнениеот 207RCup » вт авг 21, 2018 1:00 pm

Нека изберем най- скъпия и да получим поредния ... за нас и т.н.

Застраховам се при най- евтиния, а КФН, ГФ и тъпия съюз на застрахователите да са задължени да работят.
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: GDPR
Has thanked: 168 times
Been thanked: 131 times

Мнениеот Араламби » вт авг 21, 2018 1:05 pm

Е, тя тая е задължителна, покрива по документи едно и също, тъй, че най-евтината е вариант 1.

Потребителски аватар
krassitch
лейтенант
лейтенант
Град: Видин
Кара: Пежо Експерт 1,9 ТД
Has thanked: 23 times
Been thanked: 74 times

Мнениеот krassitch » вт авг 21, 2018 1:56 pm

Избрах най-евтината,ама случайно се оказа друга компания,засега много стабиуна ;-)Проверка направих онлайн,колко би ми струвала в момента-1916 лв е най-добрата оферта :? .Краят на Януари беше 204 лв,сега при този застраховател е 410.Ама това е системата "Бонус-малус" по български.А че бяха много ниски,спор няма.Защо да им давам повече пари,щом може и по-малко-системата е много несправедлива.Застраховката трябва да е на водача,не на колата,и на примерният да му пада премията с годините...

Потребителски аватар
ivo_63
генерал
генерал
Град: Русе
Has thanked: 272 times
Been thanked: 333 times

Мнениеот ivo_63 » вт авг 21, 2018 8:25 pm

Застраховка само на 4 вноски - лихва няма и да гръмне , загубата е пренебрежима. Ножче за стикери в багажника , 2 лв., от Кауфланд. На автомивките безплатно ги стържат дори. Лепиш новия стикер и си ок.
истината се ражда в спора , но аз не обичам да споря
406 2.2 HDI 2001г. комби

Потребителски аватар
Danda69
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Радомир
Кара: 205 GT 1.6 TU5JP;205 1.9 DKZ automatic,306 1.6 XT комби
Has thanked: 477 times
Been thanked: 876 times

Мнениеот Danda69 » вт авг 21, 2018 10:22 pm

:spam: (извинявай приятелю)
Хайде да погледнем на нещата от друг ъгъл - каква е разликата м/у силовото застраховане от 90те и задължителното сега ? Никаква , рекет на наш гръб и това е , само че вече с благословията на държавата . Уж сме най-многобройните "колеги" , а ни клатят както си искат . Аз за 31г и над милион километра аптечката от колата не съм ползвал за себе си , камо ли да спасявам друг човек , но аптечка ТРЯБВА да имаме и то не каква да е , а по образец - иначе е невалидна , т.е. пак ни рекетират . Ако карам без колан чий живот застрашавам ? - евентуално САМО И ЕДИНСТВЕНО МОЯ . Тогава защо ми се бъркат в личната свобода ? И още , и още , и още ..... - каране на фарове през деня , в половината свят развалиха пътищата с бабуни и защо ? Ако ние не се вдигнем (шофьорите в цял свят) нищо добро не ни очаква .
:spam:
Мойто Пежо , най-хубавото
0899 84 9985 - Данчо

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4324 times
Been thanked: 5692 times

Мнениеот NVG » вт авг 21, 2018 10:53 pm

Дали няма да се окажа един от (галиба според постовете до тук) малцината "балъци", дето не се ръководят от "тънката лайстна" в застраховките и не само? Щото не спирам да "робувам" на доказани истини в живота по отношение зависимостите м-у цена и качество в най-общ смисъл. А? Или да цепя стотинката на две и после да се "гордея", че съм кредитор на фалирала ЗК. По аналогия с готините лихви в Лайф Чойс, КТБ и още няколко подобни от недалечното минало. А? Я топла бира не пием колеги, хеле пък в случая куче-марка "Олимпик"! Па който не е придирчив да я замезва и със студени кебапчета. Накрая във всички подобни случаи евентуално като бонус и - чаша студена вода. Е не съм толкова богат да го е-а.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
liuliu
генерал
генерал
Кара: Ситроен C5-I 3.0 V6 с газова STAG 300, XM Turbo C.T.(в момента не) и Пежо 306 1.9 XND
Has thanked: 59 times
Been thanked: 114 times

Мнениеот liuliu » вт авг 21, 2018 11:15 pm

Ами в държавата пари няма и шофьорите са единствените, които могат да бъдат клецани. Ние сме зависими от колите си и не можем току - така да се откажем от тях. Затова вдигат винетките, застраховките, глобите, таксите за регистрация, горивото... остана общинския данък, но и той е на път.
Аз застраховки си правя само и единствено в офис на компанията - застраховател. За шестака съм ок. 50 лв. надолу спрямо брокери, мрокери и др. изедници. За 306 - ицата е малко по-малко естествено.
Когато смешник забавлява хората, това е комедия.
Когато смешник води хората, това е трагедия.
240 смешника.

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 361 times
Been thanked: 651 times

Мнениеот 207RCup » ср авг 22, 2018 9:45 am

Аз ходя при съседката в Далл Богг или в Армеец.

Зависи кой ми свали цената. Имам 3 автомобила и каравана. Да ходя до скъпото... мерси.
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна
Кара: 307SW 2.0HDi 110h.p. FAP '04, вози се в Corsa C 1,0i '02
Has thanked: 579 times
Been thanked: 1312 times
Контакти:

Мнениеот NAVIGATOR_ » ср авг 22, 2018 1:11 pm

В семейството имаме две коли и на двете гражданската е на вноски и на най-ниската обща цена. Факта че и двете не са в Олимпик означава, че тя не е била най-евтината и съответно правилото, че евтиното излизало скъпо в случая не вярно.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
krassitch
лейтенант
лейтенант

Мнениеот krassitch » ср авг 22, 2018 8:42 pm

Търговците също знаят,че някои клиенти си мислят,че скъпото е по-качествено.Но реално се получава,че марката,името,вече нямат никаква тежест.Да дам за застраховка 1916 лв,с надеждата че няма да фалират и откраднат парите,не ми изглежда много умно.Както знаем,няма толкова пари,че да не могат да измислят как да ги "усвоят".У нас "велики комбинатори",с лопата да ги ринеш,а и има кой да им помага в реализацията на гениалните идеи...

Потребителски аватар
Оги
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: 306 XT 1.4Mi; 405 1.6 Mi Break
Has thanked: 360 times
Been thanked: 470 times

Мнениеот Оги » пет авг 24, 2018 1:07 pm

krassitch написа:...Да дам за застраховка... с надеждата че няма да фалират и откраднат парите, не ми изглежда много умно...

Няма как да разбереш днес, че някой може да фалира в следващите 365 дни докато е в сила договора ти или поне бъде поставен под особен надзор от КФН през това време. Което е равносилно, просто има разлика във времето от няколко дни докато стане новина в медиите.
В случая има прболем затова, че Олимпик като чуждо дружество не са внасяли вноски в Гаранционен фонд и затова държавата в лицето на министъра на финансите отказа да предостави част от ресурсите на фонда за обезщетения по договори на фалиралата компания. Но последната така е работила в условията на нелоялна конкуренция, понеже всички останали са внасяли и само по ГО от всяка полица вноската е 10 лв., а това им е създавало и ценово предимство, което само от текущите застраховки би се равнило на 2 млн.
Гледахме го тоз филм с КТБ. Но тогава държавата отдели 4 млрд. да укроти вложителите, а сега не иска да подкрепи фонда с обезщетения на бъдещите събития докато изтекат договорите, а реши да поиска оставката на една заместничка. С това спести пари на бюджета, но остави 200 х.души без застраховки.
-Няма гаранция, че някой няма да фалира, но какво правят тез комисии, нацвъкани като курешки от лястовици- само цапат, където и да ходим и защо не разследват как така всички ЗК правят вноски в ГФ, а едни богоизбани или не знам какви са минавали метър. Работи все за прокуратурата.
"Нашето драгоценно отечество ще се нуждае от достойни хора, които да го водят по пътя на благоденствието, така щото да бъдем равни на другите европейски народи." Васил Левски

Потребителски аватар
krassitch
лейтенант
лейтенант

Мнениеот krassitch » пет авг 24, 2018 2:05 pm

Учудвам се,как има толкова малко възползвали се от царящото пълно беззаконие и ред-във всяка сфера у нас.Конкретно за застраховките ГО,хората не са глупави,виждат,че само се прибират едни пари.Фактът,че застрахователят,а не трето лице,определя дали,и колко точно да плати,е извънредно дебилен.То е,да отидеш в супер луксозен ресторант,и накрая да платиш колкото пожелаеш,и ако искаш...Има шофьори с десетки катастрофи,виновно причинени,а примерните плащат колкото и те.По-справедливо би било,виновният да плаща от джоба си някакъв процент от щетите.Ако няма пари,може да работи принудително,докато ги изкара.Няма нищо на негово име-кара си без книжка и застраховка,прави си простотии,колкото си иска.Да запише колата на баба си,а тои да прави катастрофи,и после ние да плащаме,па било и много малко :?

Потребителски аватар
Араламби
лейтенант
лейтенант
Град: GDPR
Has thanked: 168 times
Been thanked: 131 times

Мнениеот Араламби » пет авг 24, 2018 2:46 pm

Оги написа:.......

Комисията се е отказала преди година, когато са назначавали състава, държавната подкрепа, за да е гарантирано получаването на заплати от мишоците там по 15 000 лева. Не ми се търси в момента източника, мярнах в някаква новина днес...
По интересно е, че снощи като голямо събитие показваха репортаж, как заптиета пратени по къра, от съответно по-учено заптие, да дебнат такива със застраховка от олимпик и как с голям кеф отстреляха двама, като единия беше не в личната си кола а шофьор във фирма... Пълна гавра с изрядни платци. И не, не е верно, че не са внасяли 11.50 или колко е в гаранционния фонд, някакъв пъпеш сутринта потвърди, че е внасяно.

Потребителски аватар
butata
сержант
сержант
Град: Стара Загора
Кара: Peugeot 407 SW 2.0HDI BVA6 Ford Focus 2015 2.0 TDCI Бивши:407 2,0i 16v , 206 1.1 , 205 GTI
Has thanked: 432 times
Been thanked: 220 times

Мнениеот butata » пон сеп 10, 2018 8:07 am

Компаниите на бившите борчески групировки за добре известни от всички нас. "Олимпик" беше създадена с точно определена цел - да не попадне под надзора на КФН. Точно заради това беше регистрирана в Кипър.По този начин не спадаше под забраната да дава определен от комисията максимален комисион на брокери и агенти. Така тя стана предпочитана от брокерите , тъй като те имаха повече печалба от продадените застраховки ГО. Не може да се каже , че са продавали на най-ниска цена , но сборът от повече печалба за брокерите и сравнително добра цена предопределяха големият брой клиенти , които имаше дружеството. Също така общоизвестен е фактът , че застраховател не печели от автомобилно застраховане , та в този ред на мисли "Олимпик" основно действаше на автомобилния пазар и предвид заложените обезщетения в задължителната ГО беше въпрос на време кога ще изпадне в състояние на невъзможност да изплаща застрахователни обезщетения. Преди около две години виждайки накъде са тръгнали , компанията сменя своята собственост и така се стигна до сегашната ситуация.
Други две компании ( Български ) също не са в цветущо финансово здраве , като едната от тях вече е спряла да изплаща обезщетения за щети в чужбина. Също така преди две седмици КФН е отнел лиценза на брокер свързан със същата компания и е назначила одит на застрахователя. Информацията е публична и всеки може да провери на сайта на КФН какви решения е взела комисията.
Интересното предстои , но не е за писане тук.
В заключение - когато избирате застраховател помислете. Не винаги ниската цена е най-добро за вас и вашите близки , защото не дай Боже да стане беля , тогава при невъзможност на застрахователя да плати , вие и вашите близки ще бъдете съдени да изплащате обезщетение , а те не са никак малки предвид лимитите на отговорност на застраховките ГО.
Аз лично когато избирам застраховател основното , което гледам е стабилността на дружеството , презастрахователите му , как е разпределен портфейла му ( съотношение на автомобилно и останалото застраховане ) и чак тогава цената, защото за мен това е застраховка , а не задължителен разход , който гледам да ми излезе най-евтино.
Информацията я има отново на сайта на КФН.
Ако искаш да летиш високо в небето,не кълви на земята с кокошките!

Върни се в “Правни въпроси”