Оборотомер!

Потребителски аватар
mzografski
наборник
Град: София
Кара: Peugeot 206 1.4 v8 XS Line 98
Has thanked: 1 time

Re: Оборотомер!

Мнениеот mzografski » нед юли 15, 2012 5:12 pm

Здравейте,
Скоро се сдобих с Пижо 1,4 v8 SX 99та.
Проблема ми е с оборотомера, който тръгва от 2000 оборота.

popko написа:При мен проблема беше че се бяха разместили положенията на зъбните колелца отворих разглобих както е описал колегата няколко поста по-нагоре нагласих положението на зъбните колела и всичко стана идеално :tancii: :tancii: :tancii:

Дали и моя проблем е подобен ? Ако да, колегата дали би бил така добър да даде повече разяснения по случая?
Благодаря.
Предпочитам невъзможното,което убеждава пред възможното, което звучи неубедително.

Потребителски аватар
popko
сержант
сержант
Град: Стара Загора
Кара: Peugeot 206 1.1, 206 SW 1.6 16v
Has thanked: 44 times
Been thanked: 23 times

Мнениеот popko » нед юли 15, 2012 8:48 pm

Ами не при теб щом работи не е от това просто премести стрелката :)
Изображение

Poliom
наборник
Град: Sofia

Мнениеот Poliom » вт сеп 18, 2012 9:57 pm

Здравейте,
Взех си Пежо 206 преди ден-два. При мен оборотомера ту работи ту не, в смисъл тръгвам и стрелката е на 0(става въпрос сутринта) след това колата се гаси и при следващо тръгване работи(като си тръгвам от работа). Днес след като се прибрах ми се наложи да изляза и пак същото работи си, стигнах престоях известно време със загасен двигател и като тръгнах работеше за има няма няколко минути и стрелката падна на 0.
Ако някой има идея какъв може да е проблема, ще съм му много благодарен ако може да ми каже.

emuji_88
наборник
Град: Перник

Мнениеот emuji_88 » пон ное 25, 2013 10:37 am

Здравейте колеги,

Знам че темата е започната отдавна, но искам да питам към днешна дата мога ли да си купя отнякъде такова моторче

maksi
наборник
Град: Радомир

Мнениеот maksi » чет мар 06, 2014 12:51 am

Да вдигнем малко темата...все пак проблема с тия оборотомери и скоростомери си е вечен :?
Карам 2.0 HDI и таблото ми е с две букси.Да си намеря табло за дизел с две букси на разумна цена=мисията невъзможна.Опитах се да "рециклирам" моите моторчета(и двете са сдали бахажа),но не се получиха нещата.
Въпроса в случая е мога ли да взема само моторчета от 1,1 бензин примерно и да си ползвам моето табло със стрелки и оборотомер за дизел?!?

rokoko2
наборник
Град: kavarna

Мнениеот rokoko2 » вт май 13, 2014 12:12 pm

Здравейте.От седмица в семейството имаме нова придобивка-206 с 1.1 мотор ,пълна инжекция но...при покупката му не съм забелязал,че оборотомера не работи,но другото си е добре -засега.Четох доста из форума как се справяте с тези проблеми,имам и приятел,който се занимава с пипкави работи ,електроники и други джаджи.Кво направихме-разглобяване на таблото,вадене на моторчето на оборотомера-въпросната ос счупена.И докато се чудим как да центрираме нова ос,мотор да купуваме-никой няма да продаде,в моргата продават цели табла-50лв поне.Някой беше писал,че стават от опел астра моторчета.Под ръка имахме от пежо406тди,отворихме го-нищо общо,от сценик2000г.-отворихме,моторчетата същите,само където трите извода -за сигнал и захранване/игличките/при пежо са насочени назад към платката,а при сценик напред към таблото.Но кво ми пука,на мен ми трябва капака на моторчето със здравата осчица,а меганското бе здраво.С доста мъка събрахме от двата мотора един,но при сглобяване се отлепи лентовия кабел откъм платката.Събрахме таблото,уредите тръгнаха,но проблем сега е лентовия кабел-пробвахме да го закрепим с капка каноколит в единия край и като се омацаха пътечките-сигурно три часа само пътеки чисти майстора-една по една.Скъсихме и лентовия кабел мапко,че беше почнал да се разнищва,махнахме фолиото от тази част,дето ще е в контакт с платката,стъргахме,обезмаслявахме,с парче безцветно тиксо към платката и парче пореста материя някаква-не и знам името-да го притиска със капака,но не се получи-само сервизния ключ свети при контакт.Та въпрос-как да си оправя лентовия кабел-засега не ми се купува табло.Мерси предварително

Мечев
наборник
Град: Варна

Мнениеот Мечев » съб май 31, 2014 2:13 pm

Преди 1 седмица купих на жената Пежо 206 1,9 дизел 1999г. Купих го с неработещ оборотомер ! Човека си го карал така и нямал никакви проблеми (казали му че ремонта ще му излезе около 120 кинта и решил че няма нужда).Никога несъм се занимавал с ремонти по колите които съм имал :) Реших да прочета колко пари струват и дали е основен проблем при Пежо 206,попаднах на този форум прочетох темата за това че се чупи някаква ост на малкото зъбно колело ,разгледах снимковия материал и го направих :) Искам да кажа че сега оборотомера работи перфектно и едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ на всички които са си направили труда да пишат с подробни обяснения в този форум :)

Върни се в “206”