Peugeot 206 Автоматик - "ритане" на място

irenayordgeorgieva
наборник
Град: Варна
Кара: Peugeot 206 Автоматик
Has thanked: 1 time

Peugeot 206 Автоматик - "ритане" на място

Мнениеот irenayordgeorgieva » пет авг 17, 2018 12:53 pm

Здравейте! :eho:

От няколко месеца съм не много горд собственик на Peugeot 206 Автоматик.

Малко след придобиването установих, че понякога колата потегля много мудно и също така не качва последната предавка. Ако спреш, загасиш автомобила и запалиш, няма проблем. Това се случваше от време на време, веднъж на 10 пъти да речем. Индикации по таблото нямаше. Сменихме клапани и масло на кутията. Този проблем изчезна, но за съжаление след ремонта се появи друг... :udri:

При палене понякога лампичките за спортния и зимния режим започват да мигат и при превключване от P/N на D/R се получава едно "ритане" доста здраво. По същия начин - гася, паля - няма проблем... Това отново се случва веднъж на 10 пъти. Понякога ритането го има, но индикация по таблото няма. Веднъж пробвах без да я загася да я карам така и не забелязах проблем (тогава не светеше нищо по таблото, само ритането го имаше). Майстора каза, че трябва ремонт на кутията или нова (втора ръка), което първо ще е много скъпо и второ, не съм сигурна до колко ми гарантира, че след ремонта/подмяната на кутията, всичко ще е наред. Според мен по-добре да си я карам докато се счупи съвсем ако това са единствените варианти... :plach:

В движение колата не прави никакви проблеми - предавките се сменят плавно, почти неусетно, на баир колата не тръгва назад...

Бих се радвала да споделите опит и да дадете съвет.
Благодаря предварително!
Последна промяна от irenayordgeorgieva на пет авг 17, 2018 1:39 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
207RCup
КМЕТ
КМЕТ
Град: Сливен
Кара: Peugeot 207 SW 1.6 HDI 110к.с. FAP
Has thanked: 364 times
Been thanked: 669 times

Re: Peugeot 206 Автоматик - "ритане" на място

Мнениеот 207RCup » пет авг 17, 2018 1:17 pm

Този, който е сменял масло и клапани не си е досвършил работата.
ВАЖНО: ЛС от "доброжелатели" се трият без да се четат!
Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича "недозавиване" ; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за "свръхзавиване"! - Валтер Рьол
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон
the_animal33 написа:Спрете земята искам да сляза.

[Ръчно плетени хамаци

Потребителски аватар
diedarling
наборник

Мнениеот diedarling » пет авг 17, 2018 9:26 pm

Какво трябва да значи "не си е досввършил работата", колега ?
Имаш ли някакви предположения?

kosmopoliten
генерал
генерал
Град: София
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 99 times
Been thanked: 180 times

Мнениеот kosmopoliten » съб авг 18, 2018 8:10 am

Добре де, ама вижте на диагностиката какви са проблемите, сигурно ими липса на комуникация или прищипани кабели. Вероятно проблемът е само там като мигат лампите. Прегледайте много внимателно кабелите и купунзите. Бих препоръчал на майстора да свали капака на кутията отпред и да провери дали ням защипан някой кабел при клапаните.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

Потребителски аватар
diedarling
наборник

Мнениеот diedarling » съб авг 18, 2018 5:19 pm

Току-що говорих с господина ( препоръчан на първо място за гр . Варна във форума ), който сменя клапаните на скоростната кутия и маслото.
Каза ми че е излизала грешка за хидросъединителя.

Обеща ми следващата седмица да видим как ще разрешим проблема.
Ще Ви държа в течение с развитието на проблема.

Следвам логично мислите в главата си и се питам : има ли връзка "едното с другото'' ?
Възможно ли е след смяна на клапаните за налягането на маслото и смяната на ново такова в кутията, съединителя да почне да се държи така ?

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4418 times
Been thanked: 5752 times

Мнениеот NVG » съб авг 18, 2018 5:43 pm

В постовете трябва ли да има връзка м-у написаното от колегите @irenayordgeorgieva и @diedarling? :bushon:
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
diedarling
наборник

Мнениеот diedarling » съб авг 18, 2018 6:53 pm

Има да. Става въпрос за един и същ автомобил.
Извинявам се за объркването : ))

Потребителски аватар
NVG
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 307 2.0 HDI 136+ 2006, Diamant Elan 28" 2007, KIA Sportage 2.0i CVVT 142 4x4 Aktive 2006
Has thanked: 4418 times
Been thanked: 5752 times

Мнениеот NVG » съб авг 18, 2018 7:20 pm

Бих ви посъветвал в една тема от един никнейм да се пише по проблема, за да е ясно насочена взаимната комуникация с останалите потребители. Благодаря за разбирането.
И Я НЕ ЗНАМ, АМА ДА КАЖЕМ! ДА ДОЧЕКАШ И ДА ВИДИШ! НЕ ЗНАМ КАК Е, АМА И ТАКА НЕ Е!
ИКОНОМИЯТА - МАЙКА НА МИЗЕРИЯТА
Изображение

Потребителски аватар
MrMike
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: Peugeot 206 SW XS 1.6 16V BVA JBL BLUE
Has thanked: 199 times
Been thanked: 231 times

Мнениеот MrMike » вт авг 21, 2018 10:30 am

irenayordgeorgieva написа:Здравейте! :eho:

От няколко месеца съм не много горд собственик на Peugeot 206 Автоматик.

Малко след придобиването установих, че понякога колата потегля много мудно и също така не качва последната предавка. Ако спреш, загасиш автомобила и запалиш, няма проблем. Това се случваше от време на време, веднъж на 10 пъти да речем. Индикации по таблото нямаше. Сменихме клапани и масло на кутията. Този проблем изчезна, но за съжаление след ремонта се появи друг... :udri:

При палене понякога лампичките за спортния и зимния режим започват да мигат и при превключване от P/N на D/R се получава едно "ритане" доста здраво. По същия начин - гася, паля - няма проблем... Това отново се случва веднъж на 10 пъти. Понякога ритането го има, но индикация по таблото няма. Веднъж пробвах без да я загася да я карам така и не забелязах проблем (тогава не светеше нищо по таблото, само ритането го имаше). Майстора каза, че трябва ремонт на кутията или нова (втора ръка), което първо ще е много скъпо и второ, не съм сигурна до колко ми гарантира, че след ремонта/подмяната на кутията, всичко ще е наред. Според мен по-добре да си я карам докато се счупи съвсем ако това са единствените варианти... :plach:

В движение колата не прави никакви проблеми - предавките се сменят плавно, почти неусетно, на баир колата не тръгва назад...

Бих се радвала да споделите опит и да дадете съвет.
Благодаря предварително!

Здравей, по обясненията ти има две много важни неща, които трябва да се вземат под внимание.

Първото е, че колата потегля мудно и не качва предавка, а се оправя само с рестарт. Това означава, че кутията е в авариен режим. Аварийният режим е точно това - трета скорост. Реално колата тръгва от трета скорост и затова е мудна. Т.е. ти си имаш проблем. Ритането, което е съпроводено след светването на режим спорт и режим зимен е точно това влизане в авариен режим и заключване на трета скорост. Оправянето с рестарт означава, че някой от клапаните не работят или имаш проблем с мозъка на кутията и още куп неща. Когато кутията влезе в авариен режим ри спиране реално на светофар тя подритва още един път.

При смяната на клапаните трябва да се вземе под внимание какви клапани сте взели, защото вече се продават само новите клапани Borg Warner с черна букса. Ако твоите са били с бяла букса то те са старите. За да заработят новите клапани трябва да се ъпдейтне софтуера на кутията и двигателя, защото новите клапани работят на по-високи херцове. Коя година е колата? Ако е преди 2003г. със сигурност е със старите клапани, които са с бяла букса.

Смяната на маслото е образно казано смяна, ако сте я правили без да сваляте кутията. Ако кутията е свалена и раздробена на части и после събрана и е налято масло ок. Но ако само сте източили маслото и сте наляли ново то това е частично пресняване. Много зависи и дали този майстор знае какво парви, защото тези кутии са много специфични особено в частта с пробката, която при по-новите е двойна.

Разясни на първо време годината на колата, клапаните какви са били и така.
Peugeot 206 SW 1.6 16v :: BLUE Santorine :: BVA AL4 40mm. :: JBL :: Leather :: 195/45/16::
Before:
Dimmed Peugeot 407 SV Executive White Gold :: Cofran oil :: xFAP ::

Потребителски аватар
diedarling
наборник

Мнениеот diedarling » вт сеп 04, 2018 11:17 pm

Извинявам се за закъснелия отговор.
Новите клапани, които са монтирани на колата са с черна букса.
Смяната на маслото е направено само с източване, без разглобяване.Имало е известно количество стружки по магнитите, които ги е изчистил.
Господина от сервиза ми се обади миналата седмица, за да я погледне отново и да види защо "подритва".Още при закачането на колата излезе грешна за хидросъединителя.
Оставихме колата, като му казах да погледне за слаби връзки при новите клапани.
Вечерта ми се обади и ми обясни следното : "сменил съм клапана на хидросъединителя, погледнах магнитите и отново имаше стружки" .Вече не излиза грешка.
Седмица преди да закараме колата да я погледне, не е ритала по тоя начин, което пак ме връща на факта че наистина го прави когато си поиска. Седмица след огледа и смяна на клапана на хидросъединителя, все още не е правила такъв проблем.
Въпроса е следния : за въпросните стружки при второто отваряне.
1.Възможно ли е, да е сбъркано маслото за кутията и за това да са се появили отново от "някъде", поради несъвместимост и недостатъчна смазка или просто са били останали из кутията след непълното прочистване преди наливане на новото масло ? 2.Колко притеснително е това и какво бихте ме посъветвали да правя от тук насетне ?

kosmopoliten
генерал
генерал
Кара: Пежо 206 СС Пежо 307 СС
Has thanked: 99 times
Been thanked: 180 times

Мнениеот kosmopoliten » ср сеп 05, 2018 7:41 am

Тази кутия не е претенциозна за маслото. И най-обикновения атф върши работа. Вероятно стружки са останали от преди и след като сега кутията е добре, карай и пускай хубава музика.
Първо мисли, после размисли дали правилно мислиш-ако нямаш познания, нямаш основа за мислене !!!! :udri:
BMW Z3, Nissan Murano, Peugeot 307CC 3броя, Peugeot 206 пет броя, Peugeot 206SW три броя, Peugeot 206CC пет броя, Peugeot 307SW три броя, Audi 100 Avant 2.5TDI, Talbot Express 1.9d, Ford Transit 3 броя, Пежо J5, Пежо Партнер и Сироен Берлинго доста, Фиат Дукато три броя, BMW E34 купе, BMW E30 два броя, Рено 11, Рено 5 три броя, Фиат 126Р, ЗАЗ 968А, ЗАЗ 965, мотори и мотопеди няколко. И др.

Върни се в “206”