Неравномерна работа, гаснене, губи мощност и т.н.

stoyo111
редник
редник
Град: sofia
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Неравномерна работа, гаснене, губи мощност и т.н.

Мнениеот stoyo111 » вт сеп 10, 2019 5:37 pm

Колата е 206, 1,4 бензин с газ.Преди повече от 5 месеца колата взе да прекъсва на бензин. От време на време. На газ работеше перфектно. Преди около два месеца започна и на газ да прави същие номера. Може двата симптома да са от различни причини. Сега от време н време се оправя но за малко и пак продължават проблемите. един месец стои по майстори и не могат да разберат какво е. Няма никакви грешки, нито на газ нито на бензин. сменени са бобина, свещи, датчиците по смукателните колектори, регулирани клапани, мерене на компресия и няма резултат. Сега е нарочена една дюза. Въпросът (молбата) мие къде може да е проблема. Дюзите били по цветове, кои цветове са за 1,4. В една морга видях някакви с една синя лента. стават ли. Как да си избера. От друг мотор стават ли. Благодаря.
Истински приятел е този, който като му се обадиш в 3 часа посред нощ и му кажеш: "Убих човек." Той да ти отговори: "Къде ще го копаем?"

mgrigorov
генерал
генерал
Град: София
Кара: ше 206 SW 1.4 16V LPG
Has thanked: 55 times
Been thanked: 72 times

Re: Неравномерна работа, гаснене, губи мощност и т.н.

Мнениеот mgrigorov » пон сеп 16, 2019 7:59 pm

1.4 , ама колко клапана? На времето и на мен ми се наложи да сменя една и взех от Ситроен Ц4. За твоята търси от такъв двигател като твоя, та било и от Ситроен. За цветове не съм чувал. Имай в предвид, че на 1.4 8в и 1.4 16в са различни. А и гледай да са от кола без газова. С какъв дросел си ? Кога прекъсва, постоянно ли го прави ? Ако има проблем с дросела диагностика не го хваща.

Върни се в “206”