Губи мощност от скоро....

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
генерал
генерал
Град: Кула, Батак
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi
Has thanked: 343 times
Been thanked: 234 times

Губи мощност от скоро....

Мнениеот Martin_Varbanov » съб сеп 26, 2009 7:15 pm

Здравейте колеги преди няколко дена бях на път и навръщане към Русе в едно от изкачванията автомобила започна да отстъпва както си бях с 150 (изпреварвах редица тирове) падна на 140.... 130.... Преди това към Луковит има бензиностанция на Лукойл сипах там за 20лв. и потеглих. След случея с това изкачване на следващата сутрин имах чувството, че запалих трактор...... работи като трактор, хубавато е че не пуши, като него (можеби си въобразявам обаче колата спря да пуши както преди незнам защо, форсирам е няма бе няма черния пушек като преди 1 седмица..... :? ). И така от няколко дена на сам сутрин е ад, тресе, като запаля, при потегляне след 1300 оборота също тресе после изчиства до следващата предавка (до 3-та) отново в тоя диапазон на обороти...... Утре съм на диагностика да видим какво ще излезе. Въздушния филтър учудващо беше чист, преди 20 мин ходих да видя нафтата, източих малко от пробката бистричка е няма боклуци. Реших да изляза отново навън развива скорост от 140-150км види ли байр забива на 130 и край ...... Незнам на какво се дължи тва ненормално работене на двигателя сутрин и от части при топъл двигател......

Потребителски аватар
Lee
Малък брат
Малък брат
Град: София
Кара: С / Mi16, 206 HDI 2.0 XS, 2.2 HDI
Been thanked: 6 times

Re: Губи мощност от скоро....

Мнениеот Lee » нед сеп 27, 2009 12:40 am

MAF-a как ти е? Или по български казано дебитомера ?
Друго...дюзи може...както и налягането на горивото.... На диагн. ако е добър пича ще го хване от какво е.
-------------------------------------------------------
PSA Forever

Lil' mi16

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
генерал
генерал
Кара: >>>407, 2.0HDi, 136hp<<< Бивши > Peugeot 307, 1.6 HDi, Peugeot 206 2.0 HDi

Мнениеот Martin_Varbanov » нед сеп 27, 2009 1:32 am

дебитомера е на 10 месеца, дюзите незнам също и налягането на горивото...

Потребителски аватар
Lee
Малък брат
Малък брат

Мнениеот Lee » нед сеп 27, 2009 8:57 am

Пиши като я вържете на диагностиката. Ако можеш накарай диагностика да се вози при теб и да гледате живи данни докато ускоряваш.
PSA Forever

Lil' mi16

Потребителски аватар
marble
редник
редник
Кара: 206 XS 2.0 HDi
Has thanked: 85 times
Been thanked: 2 times

Мнениеот marble » нед сеп 27, 2009 12:46 pm

Lee, зная, че с теб си имаме задочен спор на тема горива, но проблема, който описва колегата напомня много на моя. Решението при мен се оказа смяна на марката гориво.
При моята дебитомера беше сменен още от продавача в автокъщата, като ми показа и фактурата от СФА за това.

Мисля и преди съм описвал случая, но ще го драсна пак. Около 6 месеца и аз зареждах на Лукойл и дойде един момент, в който колата се спъна и при потегляне и в ниските обороти нямаше никаква тяга. В началото и аз си помислих, че имам механичен проблем със съединителя и направих онзи тест, за който си писахме на ЛС :) Съединителя беше ОК (гаснеше още на 5-та). Колеги ме посъветваха да сменя бензиностанцията, на която зареждам. Реших да сипя V-Power Diesel на Shell-а отсреща. В началото беше същото, но след седмица градско започнах да усещам как колата се "отпушваше" и вървеше все по-добре. Вероятно имаше някакви нагари и отлагания по тръбопроводи/дюзи, които се изчистиха. Само да вметна, че още когато беше "спъната" смених и горивен филтър ... В момента продължавам да карам с Шел-ска нафта и проблема не се е повторил.

Та аз някак успях да налучкам проблема, което не значи, че при теб 100% е същия :) Та това е моят съвет - ако дебитомера ти е читав, опитай с един резервоар по-скъпа нафта на OMV/Shell - може да изкараш късмет :)
Изображение / Изображение

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
генерал
генерал

Мнениеот Martin_Varbanov » нед сеп 27, 2009 1:10 pm

абе знам им аз магрийте на Лукойл и преди съм плакал от тях ама айдеде не бях сигурен, че ще ми стигне горивото до Русе, а минавах за първи път по тоя маршрут и незнаех къде има други бензиностанции. Оказа се дюзичка на 3-ти цилиндър и след достигане на работна температура нямам проблеми с колата. Ще опитам с добавка, дано има ефект :)

Потребителски аватар
Lee
Малък брат
Малък брат

Мнениеот Lee » нед сеп 27, 2009 1:42 pm

За съжаление кофти нафта бързо скапва инжекторите, тъй като са доста податливи на ХДИ-то. Покарай наистина с хубава нафта, мисля че ще се оправят нещата.
Аз карам само с ОМВ премиум откакто съм взел колата и за сега да чукна на дърво няма ядове. Този преди мен е карал с кофти нафта и имам 1 дюза с проблем, но засега държи криво ляво.
Успех.
PSA Forever

Lil' mi16

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
генерал
генерал

Мнениеот Martin_Varbanov » нед сеп 27, 2009 1:58 pm

Благодаря! Аз съм доволен от Sprint Dissel, но ще пробвам и премиум :) първо искам да изразходя това гориво, което е вътре зада несе смесват толкова много

P.S и ако може да помоля за линк или име на хубава добавка за изчистване на дюзите ще съм много благодарен, защото ми се зави свят от толкова марки вече :mrgreen:

Потребителски аватар
marble
редник
редник
Кара: 206 XS 2.0 HDi
Has thanked: 85 times
Been thanked: 2 times

Мнениеот marble » нед сеп 27, 2009 3:03 pm

"Sprint Diesel" е просто име на гориво, и сме я да твърдя няма много общо с истинските му качества - служебните коли ги караме с OMV гориво и имам поглед :) Премиум е значително по-добро.
Най-добре копирай колегата и от тук натам зареждай само Premium .. или пък мен - само V-Power Diesel :) В крайна сметка горивото е по-скъпо за литър, но моторът ще работи:
- по-леко;
- по-икономично;
- по-добре защитен от замърсявания и нагар.
Сигурно вече изглеждам като рекламен агент на някоя от веригите бензиностанции :lol:
А всъщност просто се опитвам да помогна :biri:

PS: към горивото добавям и Diesel Power на Gold Eagle и определено има разлика в мощността. Имат и добавки за прочистване на системата, та ако се съди по качеството на Diesel Power - трябва да е качествена. Виждал съм да ги продават в OMV и Kaufland. Aз си я купувам от вносителя :)
Пробвал съм и продукти на Liqui Moly - не мога да ги препоръчам.
И все пак си мисля, че само с добавките в по-скъпото гориво ще стане работата :)
Изображение / Изображение

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
генерал
генерал

Мнениеот Martin_Varbanov » чет окт 01, 2009 7:55 pm

сложих добавка на Лики Моли спецялна за дизели - разпръсквачи почиствала ала бала.... единствената промяна за сега е отвратителната смрад озад :lol: :lol: :lol: :lol:

edit: линк с характеристиките на добавката http://www.liqui-moly.de/liquimoly/prod ... _5120.html

Потребителски аватар
Lee
Малък брат
Малък брат

Мнениеот Lee » пет окт 02, 2009 1:38 pm

Не си хаби парите за добавки за дюзи. Изпробвал съм почти всичко на БГ пазара и 2-3 директно от Америка - ефект няма за почистване на дюзите на HDI-то. Единствено от американските вървеше по-приятно колата :)
PSA Forever

Lil' mi16

Потребителски аватар
Martin_Varbanov
генерал
генерал

Мнениеот Martin_Varbanov » пон окт 05, 2009 8:10 pm

Малко развитие в ситуацията около мен :) след добавката сутрешните проблеми позатихнаха, лампичката за горивото светна и налях ОМВ Премиум Дизел и продължавам да нямам проблеми..... да чукна на дърво за сега нещата се уталожиха :biri:

Потребителски аватар
Lee
Малък брат
Малък брат

Мнениеот Lee » ср окт 07, 2009 12:15 am

Само за инфо, днес си сменях нафтовия фълтър на 20 и нещо хиляди км и беше като сълза чистичко...нафтата вътре свежа.... аз поне продължавам с нея.

За съжаление поленовия на 6000 не беше толкова чист...ама това е друга тема...
PSA Forever

Lil' mi16

Върни се в “206”