205 Roland Garros resurrection project :)

mightyk
наборник
Град: sofia
Been thanked: 2 times

205 Roland Garros resurrection project :)

Мнениеот mightyk » ср авг 01, 2018 7:10 pm

Здравейте колеги, след като смених няколко автомобила от различни марки, отново се връщам в клуба с проект, който ще отнеме известно време.

Колата е 205, 91 набор, Roland Garros , с двукамерен TU3. С много зор намерих хетчбек, а не кабрио (не ми допадат).
Купих я за приятелката ми за скромна сума, с идеята че малко по малко ще бъде върната към първоначлания си блясък.

Автомобилът е почти 100% комплетен, но с доста забележки (които ще отстранявам една по една).
Предишният собственик я е поддържал в що-годе приличен вид, за да му върши работа, но по мотора не е пипано особено много. Като резултат - колата държи високи обороти (1000-1500) на гас, а на бензин гасне (ако не се подава газ). В движение на бензин няма никакъв проблем. Най-вероятно проблем с реглажа на карбуратора.

Като допълнение мисля, че гумичките (пластмасата) на клапаните са за смяна, както и гарнитурата под колектора (гарнитурата на главата?). От нея има много сериозен теч на масло и цялата долна част на мотора е в масло. Пуши само при палене сутрин (поне това забелязах).

Бих бил благодарен на съвет къде да я закарам, за да я диагностицират и да започна да отстранявам проблемите един по един.
По-късно ще кача и някоя друга снимка.

Колата е много приятна за каране и ще стане страхотен градски автомобил :)

Върни се в “205 / 309”