Теч от заден прозорец

Потребителски аватар
DarkSide
редник
редник
Град: Хасково
Кара: Peugeot 309 1.4 mono TU3M bestline

Теч от заден прозорец

Мнениеот DarkSide » ср фев 28, 2018 6:19 pm

Здравейте колеги, от много време имам проблем с вода в багажника и преди няколко дни вече разбрах виновника - задното стъкло. Имам питане дали този гумен уплътнител (номер 2 на снимката) се сваля и как точно? Благодаря ви!
Прикачени файлове
Untitled.png
Untitled.png (164.94 KиБ) Видяна 1165 пъти
Peugeot 309 1.4 mono TU3M bestline 92'
Nissan Primera 1.6 GA16DS SLX 94'

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал
Град: София
Кара: Peugeot partner tepee 1,6HDI - 306 1,9D София
Has thanked: 13 times
Been thanked: 261 times

Re: Теч от заден прозорец

Мнениеот KOZL » чет мар 01, 2018 2:35 pm

На мене ми се пълнеше багажника на комбито Пежо 305Д. Първо надигнах уплътнението от външната страна на купето и със силикон за аквариум пълних м-у уплътнение и ламарина. Да но течовете не спряха и констатирах, че водата влиза м-у уплътнението и стъклото и се наложи сваляне.
Аз собственоръчно го свалих. Излезе уплътнението със стъклото, като почнах от единия ъгъл с тясна шпакла да вкарвам профила в рамката на вратата от вътрешната страна. Поне така си спомням, че беше, щото мина доста време и забравям кое как. После го извадих от стъклото и го изчистих, като премахнах всичко що се беше полепило около гумата и всичко що беше се намърдало вътре в уплътнението дето стои стъклото. При монтажа с полиуретанов уплътнител и към стъклото и към металната рамка. Но добре че не ми се наложи пак да го вадя.
Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми са свързани с парите

Потребителски аватар
DarkSide
редник
редник

Мнениеот DarkSide » чет мар 01, 2018 5:05 pm

Значи няма да мина без сваляне...

Потребителски аватар
KOZL
генерал
генерал
Град: София
Кара: Peugeot partner tepee 1,6HDI - 306 1,9D София
Has thanked: 13 times
Been thanked: 261 times

Мнениеот KOZL » чет мар 01, 2018 7:15 pm

Може би по-лошо е ако има изгнил метал и за това гуменото уплътнение няма как да уплътни към рамката.
Проблема при мен, и вероятно и при теб е че водата като влезе от стъклото или от рамката покрай уплътнението и се стича вътре във вратата. Не капе директно от гумата (поне така беше при мен). А от вратата в багажното. И не може да се определи точно от къде влиза водата. За това първо пълних със силикон без да свалям стъклото. Ефект имаше, но не пълен. Намаля водата в багажното, но пак имаше и ми мокреше нещата, които слагах там. Обаче тогава не се сетих, че може вода да минава м-у стъклото и гумата. Мисълта ми подсказваше, че проблема е м-у ламарината и гумата и там пълних. Не съм и пробвал дали мога да надигна гумата към стъклото и по някакъв начин да шприцвам силикон там. А повода да сваля стъклото бе ремонта на вратата, че по некое време се проби от корозия в долната част и свалих цялата врата, която отнесох на заварка с телоподаващо. После си я китвах и боядисах сам.
Всъщност ако измислиш начин да надигнеш уплътнението, да поичистиш с парцал и спирт, може да се пробваш да вкараш силикон или полиуретанов уплътнител от към външната страна и м-у гума и стъкло и м-у гума и ламарина, та белким спре да влиза вода.
Колкото повече научавам, много повече откривам, че не знам.
Много лесно е да искаш, много по-важно е да можеш, съвсем друго е да го направиш.
Парите не решават всички проблеми, но повечето проблеми са свързани с парите

Потребителски аватар
DarkSide
редник
редник

Мнениеот DarkSide » чет мар 01, 2018 7:27 pm

Точно, стича се по 5-тата врата и от там има едни решетки, по тях улива и вече капе в багажника.

Потребителски аватар
revizora
лейтенант
лейтенант
Град: Бургас , Стара Загора
Кара: peugeot 309 , 106 , 206 , 307 , Skoda Oktavia 2015
Has thanked: 6 times
Been thanked: 42 times

Мнениеот revizora » пет май 18, 2018 8:28 am

Слагайге черен полиуретан за лепене на стъкла а не силикон , че изгнива бързо и ефекта е нулев
Всяка кола може да се движи бързо , но дали може да спре навреме! Колеги , спирачките са на първо място !

Потребителски аватар
DarkSide
редник
редник

Мнениеот DarkSide » съб май 26, 2018 4:17 pm

Ама май ще се наложи да се сваля стъклото, не съм сигурен и затова изчаквам.

Върни се в “205 / 309”