Активиране на фаровете за мъгла в завой (cornering lights)

kostazl
редник
редник
Град: София
Кара: Peugeot 308 1.4 vti (EP3)
Has thanked: 38 times
Been thanked: 20 times

Активиране на фаровете за мъгла в завой (cornering lights)

Мнениеот kostazl » чет юни 07, 2018 2:11 pm

Колеги, започвам тази тема, тъй като не намерих нищо в секцията за 308.
Предишната ми кола Fiat Bravo II имаше налична функцията за активиране на фаровете за мъгла (cornering lights) при задействане на мигача и завъртане на волана над 30 градуса, от съответната стана и при скорост до 40 км/ч.
Тази функция адски много ми липсва при 308 и бих желал да я имам.
В BSI има настройка, където се избира видът на системата за предно осветление (ксенон или халоген), както и начина за задействане на завиващите фарове и осветяването на халогените в завой (от модула на ксенона, от модула за управление на завиващите фарове или от BSI) и там избрах това да се управлява от BSI. Същевременно, настройката може да бъде посочена като избираема от менюто на мултифункционалния дисплей.
Въпреки това, функцията при мен не работи, независимо от активираните сoфтуерни настройки. Знам, че в моделите от 2009 г. със сигурност я има тази функция. Моята е производство септември 2008 г.
Някой запознат ли е добре с осветителната система и дали е изобщо възможно нещата да се получат, примерно инсталирането на допълнителен модул/реле или са необходими още настройки и конфигурации.

Потребителски аватар
W1zard
сержант
сержант
Кара: Peugeot 308 1.6 VTi (EP) Facelift
Has thanked: 36 times
Been thanked: 40 times

Re: Активиране на фаровете за мъгла в завой (cornering lights)

Мнениеот W1zard » съб юни 09, 2018 10:19 am

Аз също съм се опитвал много пъти да разуча как и не съм успявал. Моята 308 е произведена 2011 година, но пък няма ESP.
Интересното е, че има датчик за ъгъла на волана, но вероятно липсва още нещо.
Ако ти е интересно можем да поръчкаме заедно, защото аз не съм успявал да активирам функцията да излезе за включване от мулти-дисплея.

Dodo 155
наборник
Кара: Peugeot 207 1.6 HDi
Been thanked: 2 times

Мнениеот Dodo 155 » вт юни 12, 2018 6:13 pm

kostazl написа:Колеги, започвам тази тема, тъй като не намерих нищо в секцията за 308.
Предишната ми кола Fiat Bravo II имаше налична функцията за активиране на фаровете за мъгла (cornering lights) при задействане на мигача и завъртане на волана над 30 градуса, от съответната стана и при скорост до 40 км/ч.
Тази функция адски много ми липсва при 308 и бих желал да я имам.
В BSI има настройка, където се избира видът на системата за предно осветление (ксенон или халоген), както и начина за задействане на завиващите фарове и осветяването на халогените в завой (от модула на ксенона, от модула за управление на завиващите фарове или от BSI) и там избрах това да се управлява от BSI. Същевременно, настройката може да бъде посочена като избираема от менюто на мултифункционалния дисплей.
Въпреки това, функцията при мен не работи, независимо от активираните сoфтуерни настройки. Знам, че в моделите от 2009 г. със сигурност я има тази функция. Моята е производство септември 2008 г.
Някой запознат ли е добре с осветителната система и дали е изобщо възможно нещата да се получат, примерно инсталирането на допълнителен модул/реле или са необходими още настройки и конфигурации.

Правилно си се ориентирал - BSI трябва да ги управлява, не се пипа вида на фаровете и не се активира функцията за завиване на фаровете от страна на модула на светлините. После влизаш в персонализиране на BSI, секция "Lighting and Signaling" (по спомен карам) и активирай само Cornering lights.
Ако и тогава не тръгнат, значи версията на BSI не може да ги управлява и трябва да се ъп-грейдва, което не е много препоръчително поради съществуващия, макар и малък, риск от "умиране".
Относно годините - моято 308-ца е от края на 2012 год. и я активирах.
На 5008-цата, която е също 2012 год, но в началото, ги активирах, но BSI не ги "пали" ... трябва да се вдигне версията, но заради едни "завиващи фарове" не искам да правя опити за "убийство" на колата.
Това може да е причината и при теб, въпреки че системата си приема настройките успешно :neutral:

kostazl
редник
редник

Мнениеот kostazl » вт юни 12, 2018 7:52 pm

Ок, мерси! Ще пробвам с настройките. Иначе и мен ме е страх от ъпдейт на BSI, ерго пък в СФА.

Потребителски аватар
NAVIGATOR_
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Град: Варна
Кара: 307SW 2.0HDi 110h.p. FAP '04, вози се в Corsa C 1,0i '02
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1283 times
Контакти:

Мнениеот NAVIGATOR_ » вт юни 12, 2018 8:27 pm

В ъпдейта на софтуера на BSI, няма нищо сложно и страшно. Той може да се извърши само в СФА, така че ако решите нямате избор.

kostazl
редник
редник

Мнениеот kostazl » ср юни 13, 2018 4:16 am

Аз да имах работеща регистрация на Диагбокса щях сам да си го направя, но уви - нямам лог на сървърите.
Последния път, преди четири години, един чичак с мустаци (бивш военен и ужким гуру на диагнстиката) в СФА ме разочарова от липсата на езикови познания и най-вече от упоритото повтаряне на "тва не смеем да го прайм, че шъ земе да са намаже нещо". После сам си оправих проблема за половин час с диагностиката - липса на комуникация с ESP-модула на една 307 МК1, която възстанових с преобучаване.
Та от тука идва недоверието.

momchilg
наборник
Град: Sofia
Кара: 308 sw

Мнениеот momchilg » чет юни 14, 2018 9:42 am

А дали има възможност да се добави (дори и с допълнителен модул? на 308 2009 г.?
Изображение

Върни се в “308”