Датчици за колани отзад!!!

tisho 74
редник
редник
Град: София
Кара: 308 SW 1,6HDI 80kW
Been thanked: 26 times
Контакти:

Re: Датчици за колани отзад!!!

Мнениеот tisho 74 » вт мар 13, 2018 6:37 pm

Сигурен ли си, че батерията се намира в модула под мокета под задната лява седалка? Да няма по някоя батерия в самите седалки?
Изображение

Потребителски аватар
technomix2
редник
редник
Кара: Peugeot 106 XN, Peugeot 308 SW 1.6 VTI
Has thanked: 8 times
Been thanked: 19 times
Контакти:

Мнениеот technomix2 » ср мар 14, 2018 2:25 pm

В самите седалки няма нищо свалял съм ги много пъти. под тях в пода има дълга лайсна по цялата дължина под трите седалки, по тази лайсна има някакви писти подобни като на платките, а под мокета на седалката зад шофьора се намира модулчето което управлява тая цялата гадория.
изКустВеният инТЕЛЕкт е нищо на фона на естесТВената глупоСТ

Потребителски аватар
technomix2
редник
редник
Контакти:

Мнениеот technomix2 » ср мар 14, 2018 2:36 pm

И ако те притеснява изключването , пробвай с контактен спрей да напръскаш конекторите на сензора под мокета, това вероятно юе реши проблема за няколко месеца, взето от международен форум:
Hi! Two months ago I bought a used Peugeot 308 S/W (MOD 2010). After the first raining day I had the same problem. It was a false alarm for the rear seatbelts. I removed the seats and some plastics parts and under the carpet I found the sensor that receives the command from the belts clips. I removed the connector and take out the sensor. The sensor had moisture that was the likely cause of the false alarm of the rear belts. I used contact spray on the sensor and the connector and then I assembled again.
Now it’s everything ok!
В превод: Здравейте! Преди два месеца купих употребяван автомобил Peugeot 308 S / W (MOD 2010). След първия дъждовен ден имах същия проблем. Беше фалшива аларма за задните предпазни колани. Отстраних седалките и някои пластмасови части, а под килима намерих сензора, който получава командата от коланите на коланите. Извадих конектора и извадих сензора. Сензорът има влага, която е вероятната причина за фалшивата аларма на задните колани. Използвах спрей за контакт на сензора и съединителя, след което отново се сглобих. Сега всичко е наред!
изКустВеният инТЕЛЕкт е нищо на фона на естесТВената глупоСТ

tisho 74
редник
редник
Контакти:

Мнениеот tisho 74 » ср мар 14, 2018 7:41 pm

Да, точно такива неща съм чел по английски форуми. И оттам предположих, че и при мен става въпрос за влага, или за батерията, или и за двете. А влагата при мен сигурно е това, че отзад държа по няколко бутилки с вода за пиене, и по самите бутилки отвън кондензира влага, която така или иначе попива в мокета. И понеже конденза се появява при хладно време, правя връзката с началото на проблема от месец ноември...
Та, другата седмица е много вероятно да разглобя и да отворя модула. Ще снимам със сигурност процеса, и после смятам да кача снимките и описание тук някъде.
Изображение

Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: PEUGEOT 406 Coupe 2.2HDI Platinum; PEUGEOT 807 SV 2.2HDI; PEUGEOT 106 1.5D; PEUGEOT 1007 1.4HDI
Has thanked: 136 times
Been thanked: 412 times

Мнениеот murfito » чет мар 15, 2018 12:22 am

Кплега, до сега да беше ги изкючил софтуерно 10 пъти... голяма драма...
Око за око, паста за зъби!

Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

Производство и продажба на едро и дребно на вина от собствени лозя.

tisho 74
редник
редник
Контакти:

Мнениеот tisho 74 » чет мар 15, 2018 9:31 am

Просто този сценарий не ме кефи изобщо. Возя две деца отзад в крайна сметка и опцията ми харесва и смятам, че ми е полезна. Затова искам да си я запазя, дори на цената на известен личен труд и лично време.
Изображение

kostazl
редник
редник
Кара: Peugeot 308 1.4 vti (EP3)
Has thanked: 38 times
Been thanked: 20 times

Мнениеот kostazl » чет мар 15, 2018 11:29 am

Подкрепям те напълно! На твое място бих разсъждавал по същия начин!
Последна промяна от kostazl на чет мар 15, 2018 12:13 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА
Кара: PEUGEOT 406 Coupe 2.2HDI Platinum; PEUGEOT 807 SV 2.2HDI; PEUGEOT 106 1.5D; PEUGEOT 1007 1.4HDI

Мнениеот murfito » чет мар 15, 2018 11:47 am

Пищенето на коланите не означава, че нямаш или не можеш да ги ползваш. Тази "екстра" мен ме дразни и съм я деактивирал на всичките ми коли. Само на 508-цата не съм я махнал, но и това ще стане.

tisho 74
редник
редник
Контакти:

Мнениеот tisho 74 » пон апр 09, 2018 5:44 pm

Така, днес ми остана време и свалих модула. Намира се под трите седалки на втория ред, под мокета. Куплунга му се намира зад шофьорската седалка. За да се стигне до него трябва да се свалят и трите седалки. След това се свалят капачетата на оста, на която са хванати седалките. Свалят се всичките шест капачета- по две на всяка седалка. За целта с малка плоска отвертка се повдига леко щипката от задната им страна и след това си излизат сами. След това се сваля кората, която покрива оста, на която се държат седалките. Налага се и свалянето на кората от ляво, за да се освободи и повдигне мокета. Та след като се повдигне мокета се вижда и модула- една дълга черна пластмасова лайстна, която продължава до към средата на дясната седалка. Сваля се лесно. Отдолу се виждат три платки с лентови кабели между тях. Според мен от влагата и годините се нарушава контакта между лентовите кабели и трите платки и това всъщност създава проблемите. Няма батерия в този модул.
А в самите седалки има по един индуктивен модул във всяка седалка. Намира се над всяка платка на другия модул. В тези модули няма батерии. Има нещо като бобина, или антена. Според мен в тях проблем няма.
Та всъщност днес измих обилно със силикон римувър посредством бояджийски пистолет за шагрен на 5 атмосфери с около стотина милилитра от течността модула под седалките. Целта е да се премахнат всякакви мръсотии от пистите и контактните повърхности, и след обилното измиване беше продължително издухано с въздух под налягане през пролуките.
Ще видя какъв ще е резултата и ако няма траен ефект ще сваля модула и ще премахна трите лентови кабела, които свързват куплунга с трите платки и ще ги заменя с нормални проводници.
Изображение

tisho 74
редник
редник
Контакти:

Мнениеот tisho 74 » пон апр 09, 2018 9:47 pm

Това са и двете снимки, които направих докато разглобявах:
1. Куплунга на модула с антените е в оградената зона на тази снимка: http://tisho74.snimka.bg/automobiles/pi ... 7.38551540
и се намира под мокета и това стиропореното парче.

2. Всяка седалка от втория ред има такъв модул: http://tisho74.snimka.bg/automobiles/pi ... 7.38551541
В тези общо три модула няма батерия, въпреки подвеждащата форма и размери на изпъкналостта на модулчето- на това място вътре има бобинка, а не батерия. Първоначално се подведох заради формата и се зарадвах, ама за кратко. Като го отворих и видях, че това е бобинка. На куплунга, който е включен във всеки модул, влизат две двойки жила- по една двойка от закопчалката на колана и от датчика за присъствие.
Изображение

tisho 74
редник
редник
Контакти:

Мнениеот tisho 74 » ср апр 11, 2018 10:56 am

Два дни без проблеми. Не се беше случвало от както съм взел колата. Версията ми за нарушен контакт поради влага и замърсяване (имаше някакъв изключително тънък лепкав слой по целия модул, все едно някой го е мазал със захарен сироп) между лентовия кабел и трите платки в модула на колата е на път да се потвърди. Да видим колко ще изкара, ако не- смяна на лентовия кабел с нормален и това вече ще реши проблема вечно.
Изображение

tisho 74
редник
редник
Контакти:

Мнениеот tisho 74 » чет апр 12, 2018 5:36 pm

Днес се разпищя за мястото, на което има детско столче (тежи поне 8 кг.) без да е закопчан колана. Като го запопчах и спря. Повече не се обади нищо цял ден.
Изображение

Потребителски аватар
Lambar
лейтенант
лейтенант
Град: Варна
Кара: passat B5 , 407 2.0HDi delphi
Has thanked: 7 times
Been thanked: 45 times

Мнениеот Lambar » съб апр 14, 2018 5:09 pm

Не разбрах ,разкачил с буксите и пак пищи ?

tisho 74
редник
редник
Контакти:

Мнениеот tisho 74 » съб апр 14, 2018 7:11 pm

Не, всичко си е закачено и още работи нормално. Онова пропищяване, което съм го описал, смятам, че е нормално- столчето тежи над 8 кг със сигурност и колана не беше закопчан. При закопчаването на колана пищенето моментално спря. Преди в такава ситуация или спираше и след секунди пак почваше, или изобщо не спираше.
Продължавам да го следя внимателно и ако оправянето не продължи дълго веднага изхвърлям лентовите кабели, които свързват трите платки в модула на пода и им запоявам хубави кабелчета;-)
Изображение

momchilg
наборник
Град: Sofia
Кара: 308 sw

Мнениеот momchilg » съб апр 14, 2018 9:30 pm

Аз забелязах, че и да им а някой отзад не пищи, докато някой не сложи колана и го махне в движение. Тогава почва. Иначе горе и трите датчици на задните седалки винаги си светят червено.
Изображение

tisho 74
редник
редник
Контакти:

Мнениеот tisho 74 » пон апр 16, 2018 9:25 am

Ефекта, ако го имаше въобще, беше краткотраен- одеве се разпищя за място с детско столче със закопчан колан. Ще се сваля отново и ще се разглобява модула.
Изображение

tisho 74
редник
редник
Контакти:

Мнениеот tisho 74 » нед май 27, 2018 5:21 pm

Модула е свален от колата и разглобен. Дотук обаче с хубавите новини. Няма никакъв шанс за ремонт. Лентовите кабели са всъщност писти от платките с допълнително изолационо покритие. Попремерих тук- там, проводимост си има както трябва. Но най- вероятно видях какво е станало. На платките всички елементи са заляти с прозрачен доста твърд силикон. На най- отдалечената има един мехур откъм платката около един чип и още два-три елемента около него. Изглежда като прегряло.
В крайна сметка и за съжаление изхвърлих модула. Ще го преживея някак;-)

И още нещо, което може и да е писано вече. С демонтиран модул индикациите за втория ред светят известно време след като потегля, но алармата не се включва. След известно време индикацията си изгасва. Това е.
Изображение

Потребителски аватар
murfito
ЧЛЕН НА КЛУБА
ЧЛЕН НА КЛУБА

Мнениеот murfito » нед май 27, 2018 5:31 pm

Приключи ли драмата? ;-)

tisho 74
редник
редник
Контакти:

Мнениеот tisho 74 » нед май 27, 2018 5:34 pm

Да, преди малко преживях липсата на екстрата;-)
А чаша хубаво червено вино определено помага...;)
Изображение

Потребителски аватар
technomix2
редник
редник
Контакти:

Мнениеот technomix2 » пет юни 08, 2018 2:18 pm